Tanita Tikaram - Twist In My SobrietyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 47
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:91
Počet zobrazení:6 381

Tanita Tikaram, britská zpěvačka narozená v Německu, vydala skladbu v roce 1988 na svém debutovém albu Ancient Heart.

První řádek textu, "All God's children need traveling shoes", je ve skutečnosti název knihy od spisvatelky a básnířky Mayi Angelou. Další zajímavostí skladby je melodie hraná na hoboj, která ji ve své době odlišila od ostatních popových hitů.
V roce 2001 se píseň objevila na soundtracku k filmu Banditi (v hlavních rolích Billy Bob Thorton, Bruce Willis a Cate Blanchette). 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Všechny boží děti potřebují cestovní boty, aby utekly před svými problémy. Všichni dobří lidé čtou dobré knihy, teď je tvé svědomí čisté. Slyším tvůj hlas, děvče, tvé svědomí je čisté. Ráno si promnu čelo, stírám z něj všechny míle. Ráda bych měla tak silnou vůli, abych nedělala, co říkáš. Už tě neuslyším a nebudu dělat, co říkáš. Podívej, mé oči jsou jen hologram.

Podívej, z tvé lásky jsem vybledla. A z toho bys měl poznat, že nejsi víc než mé vystřízlivění. Nejsi víc než mé vystřízlivění. Právě jsme vyzvraceli kousek koláče ze vší té zábavy po nocích. Pozdě v noci nejsme nepřátelští s plachým úsměvem a volností. Nezajímá mě jejich odlišný názor. Odlišný názor je pro mě dobrý. Rozezlené, prosté a úplné, boží děti vybraly svou daň. Podívej, mé oči jsou jen hologram. Podívej, z tvé lásky jsem vybledla. A z toho bys měl poznat, že nejsi víc než mé vystřízlivění.

Nejsi víc než mé vystřízlivění. Přemýšlej nad šálkem čaje, je čas riskovat život, život, život... Sladký a krásný, jemný a svěží. Hrabej, dokud neuvidíš světlo. Hrabej, dokud neuvidíš světlo. Podívej, mé oči jsou jen hologram. Podívej, z tvé lásky jsem vybledla. A z toho bys měl poznat, že nejsi víc než mé vystřízlivění. Nejsi víc než mé vystřízlivění.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Původně jsem si myslel, že jsou to lidé z Mexika, jenomže jde o Bolívii.

01

Odpovědět

Teda jsem děcko z osmdesátek, ale tohle slyším asi prvně.

09

Odpovědět

Jsem děcko devadesátek a tohle hrálo v rádiu snad každý den 3x. Pravda, ten song jsem poznal až od 3. minuty, do té doby trochu nejistota.

101

Odpovědět

To vzniklo v dobe keď sa ku kvalitnej hudbe robili ešte aj kvalitné klipy.

143