The Beatles – I Want To Hold Your HandHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:47
Počet zobrazení:5 422
"I Want to Hold Your Hand" (1963) byla první nahrávka Beatles, která obsadila přední příčku americké i britské hitparády. Také byla první, která vyšla na páskovém nosiči s dalšími třemi songy (oproti dvoustranným LP). Po historickém vystoupení v show Eda Sullivana získal singl další vlnu popularity. Tato PR smršť v režii manažera Briana Epsteina písni zařídila nejdelší pobyt na prvním místě v kariéře kapely (než přišla "Hey Jude", ale to už je jiný příběh). 

Přepis titulků

Hele, něco ti řeknu, myslím, že to pochopíš, až ti to něco řeknu. Chci tě držet za ruku. Chci tě držet za ruku. Chci tě držet za ruku. Prosím, řekni mi, že můžu být tvůj muž.

A prosím, řekni mi, že tě smím držet za ruku. Tak mi dovol tě vzít za ruku. Chci tě držet za ruku. A když se tě dotknu, cítím se šťastný. Je to takový pocit, že svou lásku nemůžu skrývat.

Nemůžu skrývat. Nemůžu skrývat. Ano, máš to něco, myslím, že porozumíš, až ti to něco řeknu: Chci tě držet za ruku. Chci tě držet za ruku. Chci tě držet za ruku.

A když se tě dotknu, cítím se šťastný. Je to takový pocit, že svou lásku nemůžu skrývat. Nemůžu skrývat. Nemůžu skrývat. Ano, máš to něco, myslím, že porozumíš, až ti to něco řeknu: Chci tě držet za ruku.

Chci tě držet za ruku. Chci tě držet za ruku. Chci tě držet za ruku.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten křik tam sice není moc příjemný, ale zrovna k této písni to patří, aby další generace viděly, jaký to byl tehdy pro (převážně) ženské publikum kult. Hudebně je to sice jednoduché, ale plní to svůj účel a někdy je nejtěžší složit právě takové "chytlavé věci". Jestli vám ty "radikální fanynky" tak moc vadí, pusťte si čistou verzi z alba.

Mimochodem hAnko, jestli to čteš, kdysi jsem navrhoval do této série July morning od Uriah Heep. Domnívám se, že po nedávno vydaných kouscích by neuškodilo změnit žánr.

Kdyžtak aspoň naznač, jak hluboko to v tvém seznamu je. Díky. :)

30

Odpovědět

Můžete sem prosím dát video bez toho vřískání? Děkuji.

11

Odpovědět

neskutocne precenovana kapela, tie tupe texty jak od backstreet boys, su uz len hnila ceresnicka na torte

015

Odpovědět

Asi takhle: kdo nerespektuje kořeny, nepochopí současnost. Kdo nevidí podstatu, nerozumí ničemu. Vím, že k pubertě patří odmítání tradice, takže ti to nemám za zlé, ale až dospěješ, trochu se ti zlepší pleť a nějaké (možná kapku slepé a kapku hloupé) děvče s tebou půjde na rande, zbavíš se té negativity. Tedy jestli mezi tím nevystříliš nějakou školu.... Ale to ti nedoporučuji. Každý si někdy někoho najde, jenom tobě to bude nějakou dobu trvat. A víš co - tenhle text je přesně, jako bys ho zpíval ty :-D Jenom si to nepřiznáš, protože nemáš komu...

21

Odpovědět

+Hudební znalecajajaj, butthurt sa nasiel, btw som otec trojclenej rodiny, ako amatersky psycholog si zlyhal, mozno, ked dospejes

01

Odpovědět

Mladíci na chmelu. Hmyzí legendy, to je bez debat. Jinak si myslím, že do hudby by se nemělo pištět - samozřejmě to je pro nácky(náctileté) nevysvětlitelné. Na koncertech by se nemělo nahrávat na mobily. Hudba by se měla vnímat smysly. No machines.

114

Odpovědět

Clovek co si to nahrava si videami obhajuje svoj socialny status na instagrame. Uz davno to nie je o zmysloch a uzivani hudby. Taka je doba... ale cest vynimkam !

91