The Beatles – Twist & ShoutHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:83
Počet zobrazení:6 589

Pár ukázek z americké show Eda Sullivana už jsme tu měli. Tentokrát přidáváme tu správnou atmošku z vystoupení The Beatles, včetně řevu šílených fanynek.
Autory písně Twist & Shout z roku 1961 jsou Phil Medley a Bert Berns (později uváděný jako Bert Russell). Jako první singl nahrála kapela Top Notes a do většího povědomí se dostala o rok později v provedení Isley Brothers. Největší slávu jí ale přinesla až verze od The Beatles, kteří ji zařadili na své album Please Please Me (1963). Při nahrávání této desky ji John Lennon zpíval až jako poslední, protože byl zrovna nachlazený. Svůj hlas se snažil udržet pomocí litrů mléka a spousty medových bonbonů, ale na druhé opakování už ze sebe nedostal ani hlásku. Proto na dochovaných kopiích alba můžeme slyšet občasné chraptění a kašel v mezihrách.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Tak rozjeď to, bejby! Tancuj a křič! No tak, no tak, pojď, bejby! Pojď a rozjeď to! Rozhýbej se, zlato! Víš, že ti to sluší! Víš, že jsem z tebe hotový! A já to vím taky! Tak rozjeď to, bejby! Tancuj a křič! No tak, no tak, pojď, bejby! Pojď a rozjeď to! Tak tancuj, malá holčičko!

Víš, že tancuješ tak dobře! Pojď trochu blíž ke mně! Ať vím, že jsi jenom má! Tak rozjeď to, bejby! Tancuj a křič! No tak, no tak, pojď, bejby! Pojď a rozjeď to! Tak tancuj, malá holčičko! Víš, že tancuješ tak dobře! Pojď trochu blíž ke mně! Ať vím, že jsi jenom má! Tak rozjeď to, bejby...

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ženský to je úžasná rasa :-) Nejvíc mě fascinuje, jak by si div neutrhly rodidla :-) Kdysi jsem chodil s takovou dívčinou, co když jí otec nechtěl půjčit auto, aby mohla jet na svůj oblíbený boy band, dostávala záchvaty. Naštestí jsem včas rozpoznal, že tudy nevede moje cesta :-)

10

Odpovědět

Občas tam je slyšet i ten zpěv. :-)

50

Odpovědět

Vím, že to dávám pod hudební klenoty 20. století, ale i tak bych byl velmi rád, kdyby jste to přeložili :) Paolo Nutini - Iron Sky [Abbey Road Live Session]

02

Odpovědět

Za mě jedna nejlepší od Beatles :)

44