The Jackson 5 – ABCHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:56
Počet zobrazení:5 046

"ABC" je obrovský hit The Jackson 5 z roku 1970. Sesadil ze špice hitparády Billboard tehdy kralující Beatles s jejich "Let It Be" a singlové soulové hitparádě vévodil po čtyři týdny. Veselý text vysvětluje, že naučit se milovat je stejně snadné jako umět abecedu nebo počítat. V roce 2016 byla píseň uvedena do síně slávy hudebních cen Grammy.

Poznámka:
"I before E, except after C" je mnemotechnická pomůcka při učení hláskování anglických slovíček. Pokud z výslovnosti nejde poznat, jestli se ve slově píše "ie" nebo "ei", básnička napoví (ve většině případů "ie", výjimka je tam, kde dvojhláska následuje za písmenem C).

  •  ie – believe, fierce, die, friend (věřit, divoký, zemřít, přítel)
  •  ei – receive, ceiling, receipt (obdržet / dostat, strop, účtenka)

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Myslím, že dnes v éteru tato píseň zazní poprvé. - Ještě nebyla vydaná, že? - Ne. Dámy a pánové, The Jackson 5! Ve škole se, děvče, naučíš věci, co jsi dřív neznala. Jako: I a E je tam, kde není C a proč čtyři jsou dvě plus dvě. Teď, teď, teď tě naučím všechno o lásce. Posaď se na místo a opakuj po mně.

A-B-C je snadné jako 1-2-3 nebo jako do-re-mi, A-B-C, 1-2-3, já a ty jsme my! A-B-C je snadné jako 1-2-3 nebo jako do-re-mi, A-B-C, 1-2-3, já a ty jsme my! No tak, chci tě mít jen trošku rád! Naučím tě, jak to zazpívat! No tak, dovol mi ti to ukázat! Čtení, psaní, počítání jsou základy učení. Ale bez základu lásky, děvče, není kompletní tvé vzdělání!

Učitelé ti ukážou, jak dostat jedničku. Hláskuj já a ty, přidej dvojku! Poslouchej, to je celá věda! A-B-C je snadné jako 1-2-3 nebo jako do-re-mi, A-B-C, 1-2-3, já a ty jsme my! Abeceda je lehká jako počítání do tří, zpívej jednoduchou melodii a stejně jednoduchá je láska! Tak snadná je láska, zpívej lehkou melodii, 1-2-3, já a ty!

Kruci, děvče, já tě asi miluju! Tak vstávej a ukaž, co umíš! Rozjeď to, bejby, no tak, rozjeď to, bejby! Rozjeď to, bejby, raz, dva, tři, bejby! A-B-C, bejby! Do-re-mi, bejby, tak snadná může láska být! Abeceda je lehká jako počítání do tří, zpívej jednoduchou melodii a stejně jednoduchá je láska!

Naučím tě, jak to zazpívat! No tak, dovol mi ti to ukázat! Abeceda je lehká jako počítání do tří, zpívej jednoduchou melodii a stejně jednoduchá je láska! Naučím tě, jak to zazpívat! No tak, dovol mi ti to ukázat! Abeceda je lehká jako počítání do tří, zpívej jednoduchou melodii a stejně jednoduchá je láska! Naučím tě, jak to zazpívat! Zazpívat! Jó, bejby!

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je vidět, že Michael to měl v sobě už od mládí. Písnička se mi líbí - to, že má jednodušší text je celkem jasný - každá anglicky zpívaná písnička ho má.

BTW pro matematika: The Jackson 5 byla původně tvořena 5 dětmi rodiny Jacksonů, proto se ta kapela takhle jmenovala.

10

Odpovědět

The Jackson 5 a je ich tam šesť...hm??

01

Odpovědět

Ehm... Na podiu je 7 lidí a z toho pět zpěváků (Jacksons 5), jak jsi došel k číslu 6?

10

Odpovědět

+Paes....no som si nevšimol, že je tam aj bubeník....

00

Odpovědět

Třasák

01

Odpovědět

Ta pomůcka mi připomene vždy Jima Careeyho, když byl u Lettermena a parodoval Davida Caruso ( Horatio Cane z CSI:Miami ) Jim Carrey does David Caruso

01

Odpovědět

Ano, je to jednoduchý ... klenot (.?.)

11

Odpovědět

Hmm, osobně řadím "Let It Be" o dost výš, než tenhle "hit".

112