The Tremeloes – Silence is GoldenHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:4 230

"Silence Is Golden" je původní píseň americké vokální kapely Four Seasons (1964). Proslavila ji však až britská kapela The Tremeloes, když s ní v roce 1967 ovládla domácí hitparádu a vévodila jí po další tři týdny. Ve Spojených státech vyšplhala na 11. místo žebříčku Billboard Hot 100 a získala zlatou desku, když se celosvětově prodalo více než milion kopií.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Ach, copak tě nepíchá u srdce, když vidíš, jak ji někdo trápí? Ach, copak nebolí vidět někoho plakat, obzvlášť když ten někdo je ona? Mlčeti zlato, ale mé oči pořád vidí. Mlčeti zlato, zlato, ale mé oči pořád vidí. Řeči jsou laciné a lidé je následují jako ovce, i když vlastně není kam jít.

Jak to mohla tušit? Klamal ji tak šikovně. Škoda, že se to dozví jako poslední. Mlčeti zlato, ale mé oči pořád vidí. Mlčeti zlato, zlato, ale mé oči pořád vidí. Kolikrát už uvěřila jeho lžím? Mám jí to říct, nebo to nechat být? Kdybych to zkusil, stejně řekne, že to není pravda.

Starej se o sebe, neubližuj jí, ty hlupáku. Mlčeti zlato, ale mé oči pořád vidí. Mlčeti zlato, zlato, ale mé oči pořád vidí. Ale mé oči pořád vidí...

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hmm, mně bylo v době úspěchu této písničky 18 roků, takže i dnes mám k tomu jisté pouto.
Níže zmíněné "Třeba Opeth - Windowpane" jsem po necelých dvou minutách típnul pro neposlouchatelnost.
Vkus a oblíbenost čehokoliv je silně individuální záležitost.

51

Odpovědět

Neposlouchatelnost. Uff. Tak to jsi o pár vesmírů jinde než já. Ale jinak ano - "Vkus a oblíbenost čehokoliv je silně individuální záležitost." Proto jsem napsal to, co jsem napsal. Jen svůj názor.

12

Odpovědět

+OpethProblém asi bude, že můj stěžejní hudební "vkus" míří převážně směrem k Mózartům, Čajkovským, Bétovenům, Mendlsónům a jim podobným, takže dnešní písničky skoro vůbec dobrovolně neposlouchám.
Třeba toto jsou pro mne duševní hody – přímo obžerství.
Mendelssohns - Piano Concerto No. 1 in G minor (op. 25) , Yuja Wang, Kurt Masur (Full)

10

Odpovědět

Při poslechu a čtení textu se ve mně nic nepohlo. Hudba má vyvolávat emoce, či alespoň jemné pohnutí ... čehokoliv. Z mého pohledu to chce lepší výběr hudby. Třeba Opeth - Windowpane :-)

110

Odpovědět

Děkujeme za příspěvek, posíláme klíčenku! :)

51

Odpovědět

Jsem si ty tvé Opethy pustil a jako nějaká hudební emotivní pecka mi to nepřide.

62

Odpovědět

+proffikTak to potom bude tvůj život o "Opethy" chudší, což je ti u p****e a mě zrovna tak.

21