Epizoda 11Inhuman Condition (S01E11)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:58
Počet zobrazení:4 010

Dnes se Linc otevře doktorce Kesslerové...

Přepis titulků

Tamar, jste v pořádku? Ano, doktorko Kesslerová. Jen přemýšlím nad svými dlouhodobými cíli. To je skvělé téma na přemýšlení. Na co jste přišla? Chci stabilitu. Chci sebeúctu. A...

Chci lásku. To každý, ne? Dlouhodobě, Tamar... je vztah skvělým cílem. Ale... Než můžeme někoho opravdu milovat a respektovat přitom jejich samostatnost, musíme být schopni milovat sami sebe.

Jinak je láska náročná. Nakonec ke svému objektu zájmu začneme obdivně vzhlížet... a používat jejich lásku k tomu, abychom sami sebe přijali. A to je špatně? Pokud svou lásku k sobě stavíte na někom jiném, je to jako dát si náplast na střelné zranění. Vytváří to velice nestabilní základ vztahu. A pokud pak vztah skončí...

Většina tak dopadne... Musíte být schopna se o sebe postarat. Jinak může být láska velice nebezpečná. Lincu? - Pardon. - Jste v pořádku? Četl jsem vaši práci. Vím, poslouchala jsem váš videoblog. - Díky, že jste mě zmínil.

- Říkal jsem si, že se vám to bude líbit. Sakra. - Jste v pořádku? Vypadáte nesoustředěně. - No jo, dejte mi sakra prostor. Říkala jste, ať se na terapii soustředím, tak tady jsem, jsem vaše čubička. To pro vás mluvení s terapeutem znamená? Že jste... - Že se mi musíte poddat? - Jsem tu kvůli soudnímu nařízení! No, soud vás sem poslal, protože vám chce pomoci. - Měli právo vás zavřít na pěkně dlouhou dobu.

- To je fuk. Ne, Lincu, poslouchejte... Tohle není trest, jasné? Tohle je spíše test. Takový, kterým jste schopen projít. Možná se ale pletu. - Pletu se? - Ne. Dobře. Měl jste těžké dětství, to vím.

Říjen 95 byl nejtěžší pro nelidi vaší generace, kteří byli dost staří, aby viděli, co se děje, ale nechápali to. A nejste v tom sám. Proč myslíte, že většina členů organizací jako Nadřazení lykani je ve vašem věku? Kdo říkal něco o Nadřazených lykanech? To byl jen příklad, jde o to, že je potřeba bojovat za ujasnění toho, kým jste, ujasnění vaší síly, a bránění se útlaku.

Pro vaši generaci to znamená hodně. To je asi pravda. A vaše postoje, Lincu, vaše postoje nejsou založeny na násilí. Vaše videoblogy jsem poslouchala celé hodiny. Vaše postoje jsou založeny na empatii. Jste rozzlobený, protože vašim lidem někdo ubližuje, zabíjí je. Nechci jít do vězení.

Říkala jste, že nemám dlouhodobý plán... Ale to se změnilo. Dobře, tak si o tom promluvme. Někoho jsem potkal. To ráda slyším. Řeknete mi o ní více? Nebo o něm. Ne, poprvé to bylo správně.

Je to lykan? Vlkodlak jako vy? Ne, z toho mám právě v hlavě zmatek. Páni... Tak to je velký krok. Jakým směrem? Snad takovým, díky kterému se naučíte neprat se po barech. To je asi fér.

A proč zrovna tato mladá žena? Proč teď? To kdybych věděl, teda... Už měsíce jsme okolo sebe kroužili. Má lékařskou diagnózu a... já se nechtěl dlouhodobě vázat. Tak jsme se oba drželi dál. Dobře.

A co se změnilo? Hádám, že... nepřipisujte si za to zásluhy, pořád myslím, že z 90 % melete sračky... A možná to bude znít jako omleté klišé... Ale... Myslím, že jde o tu... sebeanalýzu a plány na budoucnost, o kterých jste mluvila. Je to opravdu něco špatného? Rád se na věci dívám z krátkodobého hlediska.

Nejsem pak zklamaný. Pokud vás můžu naučit jednu věc, Lincu, pak je to to, že můžeme být zklamáni tak jako tak. Pravda. Takže... Jak se jmenuje? Ať o ní můžeme přestat mluvit jako o ní. Clara.

To je krásné jméno. Přemýšlím díky ní o těch sračkách, do kterých jsem se dostal. Třeba... Třeba o tom, že jsem se přidal k Nadřazeným lykanům. Jo. A... Už je to dlouho, co jsem se díval víc než měsíc dopředu.

Myslím, že jsem připraven to změnit. S ní. A jak to vnímá ona? To netuším. Snad stejně jako já. Možná... Možná ji k tomu přesvědčím... Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zlý Kůň je zvědavý!
Zlý Kůň si myslí, že paní doktorka brzo bude potřebovat plastiku.

10

Odpovědět

Stejně to nejvíc zabijí ty popisky "Dnes se Linc otevře doktorce Kesslerové..." nebo "Jak už víme, Linc a Clara se spolu docela dobře znají. Co udělají s načatým večerem?" :D

40

Odpovědět

Nebo "Dnes se dozvíme víc o Lincově aktivismu a také o tom, co s sebou nese práce terapeuta nelidí.", to byl taky úpe největší LOL, půl hodiny jsem se válel smíchy po zemi xD xD xD

11

Odpovědět

+MoggsTak to jsem rád, že vás alespoň dovedu rozesmát, když už nic jiného ;-)

91