Epizoda 14Inhuman Condition (S01E14)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:3 668

Clara se na terapii přeci jen ještě vrátila. Ale její představa o tom, jaké jsou plány doktorky Kesslerové, není tak docela přesná.

Přepis titulků

Ráda tě vidím. Po minulém týdnu... Nebyla jsem si jistá, jestli se vrátíš. Upřímně řečeno jsem to neplánovala. A proč jsi změnila názor? Udělala jsem velkou chybu. Budete mít radost. Mám nové téma, o kterém můžeme mluvit.

Záleží, co to je. Co se děje? Po našem posledním sezení jsem... na vás byla hrozně naštvaná. Dlouho se to ve mně drželo. Usínala jsem naštvaná, probouzela se naštvaná. Nebyla to vždy ta hlavní emoce, ale byla tam, pod povrchem. Mrzí mě, že tě náš minulý rozhovor rozčílil.

Vlastně to ani nebylo kvůli vám. Teda... Trošku jo. Ale bylo to, jako bych nemohla dýchat. Cítila jsem se jako dřív. Jako s tátou, když jsem byla malá. To jsem chtěla jen udeřit... O problémech s otcem, které předcházely tvé diagnóze, jsme hodně mluvili. Také jsme mluvili o tom, že to, co se ti stalo, nebyla tvá chyba. Možná ne.

Ale tohle je. Vyspala jsem se s Lincem. S tvým kamarádem aktivistou? Neoblbujte mě, Michelle! Je to jeden z vašich pacientů! Ano. Ale znepokojuje mě, že to víš. Dal mi přečíst jednu z vašich esejí.

Nevím, jakou hrajete hru, ale dávejte si pozor. - Už toho hodně prožil. - To vy oba. Vy jste věděla, že to jsem já. Že? Celou dobu jste to věděla. Cpala jste do něho ty kraviny o lásce, i když jste věděla, že mu zlomím srdce? Páni! Podcenila jsem vás, Michelle.

- Vy jste opravdu nejhorší. - Claro... Co? Měla jste aspoň tu slušnost mu říct o mých plánech? Nebo jste chtěla předstírat, že jste to nevěděla? Nebudeme mluvit o mně, ani o mých ostatních pacientech. Nebuďte srab! Vyložte karty na stůl, hned. Ano, věděla jsem to. A on je...

Je do tebe opravdu zamilovaný. A je to tu. - Bylo to tak těžké? - Vlastně ano, bylo. Za 22 let své praxe jsem nikdy neporušila lékařské tajemství. Nemáte morální převahu! Před 10 minutami jste ho používala jako pokus mi zabránit... Já jsem nechtěla zachránit tvůj život. Cože?

Co jste se potkali, tak... No... Na minulém sezení se zmínil o koncertu, co bude za tři měsíce, na který chce jít. A co je na tom divného? Protože do té doby... nikdy nemluvil o budoucnosti víc než týden dopředu. - Uvědomujete si, co po mně žádáte? - Já po tobě nic nežádám... Víte přesně, co děláte.

Že? Tohle je citové vydírání, máte pravdu... Panebože! Já mu to nemůžu udělat! Chcete, abych si vybrala mezi jeho životem a svým. Budoucnost, kdy oba žijete, přece nezní tak špatně. Jo, protože jste sociopat, co se ostatním sere do života! Teď máte asi radost, co?

Gratuluji, Michelle, vyhrála jste. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Po pár méně zajímavých dílech zase jeden dobrý.

Je otázka nakolik doktorka něco v tomto směru opravdu plánuje (tím, že nikomu z nich nic neřekla přece jen dodržovala jakési pravidlo nevměšování; mimo lékařského tajemství samozřejmě). To Clara jí donutila "vyložit karty".
Sice ta odpověď ve stylu "není to tvůj život, co jsem chtěla zachránit", byla poněkud manipulativní, ale přece jí v této fázi nemohla říct, že doufá, že si sebevraždu rozmyslí, naváže-li s někým bližší vztah a začne-li jí na někom (byť proti její vůli) záležet...
Je dost možné, že si to do ní jen Clara promítá, aby se se mohla ohrazovat proti faktu, že nechce Lincovi ublížit. Prostě zakrýt sama před sebou, že teď chce sebevraždu minimálně odložit, a raději vynit doktorku, kvůli které teď "musí" žít, jinak by byla sobec...

10

Odpovědět

Vzpomínám na ty časy slibů, že čím pozdější díl, tím lépe bude.
Uvěřil jsem tomuto slibu a věnoval jsem tomuto seriálu svůj čas s vyhlídkou na zlepšeni.
Ovšem v konečném výsledku bych konstatoval jediné. A to, že ono zlepšení byl pouho pouhý slib, ne li zbožné přání překladatele.
Nebuďme tedy přísní a pohleďme i na poněkud jiný aspekt věci. Překlad z cizího jazyka do jazyka českého je vskutku správný a tím tedy lze podotknout, že překladatel nevypadává ze cviku co se překladu týče. Věřím že na udržování jazykové znalosti a umu je tento serial dobrý.

69

Odpovědět

Pane Honzajsi,
silně pochybuji že se někde od překladatele objevilo slovo "slib" v souvislosti s kvalitou/koukatelností tohoto seriálu.
Problém vidím v rozkouskovanosti v jaké je to natáčeno, ale věřím tvůrcům že to nejsou úplná paka a mají k tomu svůj důvod.
Pokud by mi někdo dovolil přečíst z knihy na kterou se velice těším pouhou jednu stránku za týden, tak by mě asi trefil šlak.
Možná by bylo lepší počkat si až to bude zveřejněné celé a poté to zkouknout najednou a teprve následně hodnotit.
Podle serialzone.cz to má mít 33 dílů o celkové délce cca 264 minut.
Za sebe to zatím hodnotím jako slibnou záležitost a těším se na každý další díl.
Neustálé stesky že to k ničemu není mi připadají vzhledem k prohlášení překladatele že to přeloží celé zbytečné. Pokud se to někomu nelíbí, tak se na to přece nemusí dívat. Já zde mám též vytipované série o které bych po prvotních zkušenostech ani kolo neopřel, ale to neznamená že budu na ně klikat a kritizovat.

71

Odpovědět

+mykanecPokud Vás baví koukat na rozhovory několika lidí, budiž.

Já nemám rád americké akční filmy, nepotřebuji exploze každých 6 minut.

Ale jediné co se od prvního dílu stalo, krom neustálého debatování na gaučíku, bylo několik málo minut ala "Co s načnutým večerem" a 30 vteřin záběru z nějakého protestu či co.

Osobně mě to mrzí protože jsem doufal, že se to někam pohne.

A podle toho co píše nás, ... Vás čeká dalších 19 dílů tohoto seriálu, který by se klidně mohl jmenovat "Doktorka si povídá s několika mladými lidmi na gaučíku".

21

Odpovědět

+Pavlik"s několika mladými lidmi na gaučíku" — no, mohly by se tam dít horší věci a třeba by se bodování znatelně zvedlo.
Zřejmě většina lidí nemá fantazii a nenapadají je různé permutace/variace/kombinace jak a kam by se děj na základě zatím dostupných informací mohl pohnout.

01

Odpovědět

+PavlikPavliku, ještě bych se vrátil k vaší první větě:
"Pokud Vás baví koukat na rozhovory několika lidí, budiž."

Ve filmu "Bůh masakru" hrají čtyři herci a celý se odehrává v jednom bytě.
https://www.csfd.cz/film/285320-buh-masakru/
hodnocení od 9600 diváků 73 %

Ve filmu "Expres na západ" hrají dva herci a celý se odehrává v jednom bytě.
https://www.csfd.cz/film/268277-expres-na-zapad/
hodnocení od 1625 diváků 71 %

Ve filmu "Pozemšťan" hraje osm herců a celý se odehrává v jedné chatě.
https://www.csfd.cz/film/235331-pozemstan/
hodnocení od 14877 diváků 82 %

A teď si představte některý z těch (dle mne špičkových) filmů vidět rozkouskovaný na pětiminutové části a vidět jeden až dva kousky za týden. Nevím jak vám, ale mně by se to asi také nelíbilo.
(Jo, a nejsou v těch filmech "exploze každých 6 minut".)

30