Epizoda 7Inhuman Condition (S01E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:82
Počet zobrazení:5 516

Dnes se dozvíme víc o Lincově aktivismu a také o tom, co s sebou nese práce terapeuta nelidí.

Přepis titulků

WILLIAM BADER POCHŮZKÁŘ VYŠETŘUJE ÚDAJNÉ TERORISTICKÉ ÚTOKY SKUPINY NADŘAZENÍ LYKANI (NESCHVÁLENÉ VYŠETŘOVÁNÍ ROBERTA LINCOLNA) To byl nejlepší spánek za celý rok. A pak jsem se probudil a uviděl tohle. Na to se musíš podívat. - To nevěstí nic dobrého.

- Ne. Koukej. Ahoj, vlci. Tohle je pořad Stopy drápů a já jsem Linc. Pojďme na to. Senátor Andrew Carllaw představil návrh, který by nelidem zakázal přístup ke zdravotnímu pojištění. Během příštího úplňku by někteří z nás měli dobrého senátora navštívit doma. Prý má roztomilé děti. Podívej se na pár takových videí a budeš prosit, aby toho kluka zavřeli. Řekněme, že souhlasím, že je nebezpečný.

- Co bych s tím měla dělat? - Tak jo... Musíš se k němu dostat... a získat něco, co můžem použít. Nezajímá mě váš názor. Toho jsem si dobře vědoma. Ale Lincu, tohle není můj názor. Vaše videoblogy jsou plné protilidské rétoriky, která staví vaše činy do dosti specifického světla.

Statistiky úmrtí lykanů v rukou policie jsou protilidské? Diskuze o pracovní diskriminaci je násilná rétorika? Víte, že jde o víc. "Muž a vlk nejsou jen rozdílní, ale soutěží o totéž místo na slunci. A nakonec jeden z nich toho druhého vyhladí." - To jste řekl ve Stopách drápů. - Takže mám být jako vy? Hrdinka nelidské komunity, že?

- Mě neprobíráme, Lincu. - Ale měli bychom. Tohle je přeci váš překrásný dům, vše, co máte, jste získala kvůli profitování na nelidech. A podle toho, co jsem zjistil, převážně na mladých nelidech. Z těch se líp ždímou prachy, co? - No... - Víte co? Tohle jsem napsala... ve třeťáku na vysoké.

Počtěte si. Nejsme zase tak odlišní. "Komunity lykantropů požadují důstojnost, samostatnost a vlastní vládu. Cokoliv menšího je za násilím proti lykanské komunitě." Kde tuhle vaši stránku schováváte, když po vás chtějí rozhovor? Když jste si o mně zjišťoval detaily, zkusil jste si najít mou adresu? Proč? Vždyť ji mám. Jediní lidé, kteří tuto adresu znají, jsou mí pacienti.

Protože je příliš nebezpečné, aby byla veřejně dostupná. Třikrát týdně jezdím na anonymní místa, abych se setkala s klienty, kteří mají strach sem přijít. Byla jsem obtěžována, sledována, cizí lidé mi plivali do tváře. Otec jednoho z mých nezletilých lykanských pacientů... mě vysledoval. Napadl mě na parkovišti, protože jsem mu ilegálně nesdělila status jeho syna.

Myslíte, že si takhle snadno vydělám, Lincu? - Tak dobrá. - Možná nejsme tak rozdílní. Říkáte, že chcete revoluci, ale máte představu, kolik by to stálo životů? - Aspoň by to bylo čestné. - A kdo je naivní teď, Lincu? Revoluce požírá své děti. Lincu, musíte se mnou spolupracovat. Je tu tolik varovných signálů, že bych terapii mohla rovnou ukončit.

Ale neudělala jsem to, protože vám chci pomoci. Ale musíte mi něco dát. A co by to mělo být? Zaprvé mě musíte přestat urážet. Provokovat mě a útočit na mě, je to laciný způsob, jak odvést pozornost. A upřímně řečeno už mě to nudí. - Dobrá. - A dále... Přestaňte do toho plést politiku.

Kriminalizace lykanské mládeže je ve vašem případě irelevantní. Jste tu proto, že jste napadl čtyři muže, kteří napadli muže, kterého jste miloval. Muže, za kterého truchlíte. Pravda? Jo. Pravda. Ale pokud Keith nemá někde další útočníky, není důvod nevěřit, že toto byly mimořádné okolnosti.

Dobrá. Tohle na konec terapie nestačí. Ale mohu to použít, abych navrhla další sezení. Máte štěstí, že je dostanete, když uvážíme, že je jasné, že váš zločin z vášně byl ve skutečnosti předem připravený. Dobrá? Dobrá.

O tomhle jste hodně přemýšlela, co? Proč mi najednou chcete pomoci vyhrát proti systému, když jste mě ještě před pár týdny chtěla sejmout? Protože když jste sem poprvé přišel, myslela jsem, že jste ve spojení s Nadřazenými lykany. Odvedlo mě to od péče o vás. A co se změnilo? Viděla jsem vaše videa, Lincu.

To změnilo vše. Miloval jsem ho, víte? Keitha. A když jsem o něj přišel... začalo mi být všechno jedno. Začal jsem žít přítomností. Rodiče mi umřeli, když jsem byl kluk. Otec mé první přítelkyně ji odstěhoval do jiného státu, když zjistil, co jsem zač.

Můj první přítel se mě pokusil zabít. A Keith... mě z toho dostal. S ním jsem nebyl tak naštvaný. S ním jsem chtěl opravdu žít. A když zemřel... bylo to, jako by se to všechno vrátilo. Lincu?

Jo? Možná byste měl začít přemýšlet dlouhodobě. To se asi nestane. Byla bych ráda, kdybyste to zkusil. Chopte se příležitosti, přestaňte se izolovat. Vím, že máte vztek a jste unavený. Ale život je už tak dost rychlý. Nevzdávejte to v jeho půlce.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

S negrama jsou vždy jen problémy.

15

Odpovědět

Ten kluk to nebude mít v Americe jednoduchý vlkodlak, černoch, pravděpodobně homosexuál se záznamem v trestním rejstříku vedoucí blog nabádající k teroristické činosti. Tomu říkám jít hlavou proti zdi s hodně dlouhým rozběhem.

132

Odpovědět

A opět 100 %
Poděkování za překlady.

53

Odpovědět

Linca miluju. Ne proto co dělá, ale pro to co má metaforicky představovat. Teď už věřím, že byl tento herec jako černoch vybrán záměrně.
V jeho slovech je pravda. Nelidé jsou očividně v tom světe utlačování, a ve videu zmíněný senátor by jsi podle mě zasloužil okusit pocit být lykan (nebo již dříve zmiňovaný upír). Ale zároveň je to absolutní zrůda, které můžeme vidět kupříkladu i v The witcher (nelidé co pobijí klidně desítky dětí, protože jsi to ty děti podle nich zaslouží, jen za svou existenci nebo rodinu). Někdo, kdo v boji za něco co věří překročil mez, a to pořádně. Doufám, že s ním "Weirová" nakonec hne a..ehm..obrátí ho na svou umírněnou víru? xD..ale taky je možné, že mu začne věřit, on jí pořádně ublíží.

Zkrátka, jedná se o jednoduchou metaforu na "kruh násilí" (xenofobie, rasismu, zla) který má začátek, a neustále se k tomu začátku vrací.
Bílí rasismus - černý rasismus - bílí rasismus - černý rasismus.
Posílám dalších pět hvězdiček, tenhle seriál jsi zaslouží každou z nich.

123