Já nejsem jako ty

Thumbnail play icon
43 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:342
Počet zobrazení:8 165

Přátelství, partnerství, jakýkoliv typ vztahu se může změnit během hodiny, dní, týdnů nebo měsíců. Den nikdy nekončí tak, jak začal. Krátkometrážní love story navazující na téma loňské gay pride. Coming out a jeho úskalí v životě jsou a vždy budou hlavním tématem LGBT komunity. Letošním tématem gay pride je pak "Povstaň proti homofobii", které míří spíš na zahraniční země, kde lidská práva nejsou na úrovni těch našich.

Přepis titulků

JÁ NEJSEM JAKO TY Dobré ráno. Včera jsme toho moc nenakecali, co? Jo, jo. Tady máš oblečení a můžeš se převlíknout tady, jestli chceš. Jdu si dát sprchu. Je možné, že se o lokalitu zajímají Američané také v oblasti těžby ropy.

V zápětí pokračujeme ranním přehledem, před tím ale máme jednu čerstvou zprávu. V Guadalix de la Sierra havarovala cisterna s nákladem chloru 2. stupně s nákladním autem v protisměru. Řidič nákladního auta zemřel na místě. Druhý řidič je pod lékařským dozorem. Příčina nehody je neznámá, co ale víme je, že cisterna převážela chemický, vysoce reaktivní plyn, známý jako chlor 2.

stupně. Používá se při desinfekci vody. Skupina specialistů na chemické látky se okamžitě dostavila na místo nehody a její následky vyšetřují. - Hugo!

- Skupina se nachází... Pojď se na tohle podívat! Co se děje? Nebezpečí, které mohlo vzniknout únikem... Guadalix je blízko, ne? - Poslouchej, je to někde tady. - ...lidi bydlící v okolí nehody, aby nevycházeli ze svých domovů. To je vše z informací, které dosud máme. K sakru, to vypadá vážně.

Radí lidem, aby zatím nevycházeli. No, to nebude tak hrozný. Vždycky trochu přehánějí. Tyhle lidi tragédie baví. Ahoj, povídej. - Synku, kde jsi? - Tady, doma. Jsi v pořádku? Jsi s někým? - Ne, sám.

Proč? - Viděl jsi zprávy? To o té nehodě. Je to blízko tvého domu. Jo, teď jsem to slyšel. Ale myslím, že... Dobře, synku. Bála jsem se, jestli nejsi venku. Ať tě nenapadne chodit ven, prosím. To je to tak vážný? Moc jsem to neslyšel. Ano, je to vážné. Jsou tam zranění. Dobře, mami.

Buď klidná, zůstanu tady. Uklidni se. Zavolám později. Pusu. Vidíš, je to vážný. Jo, vidím. Žádný starosti. Za pár hodin bude po všem. Pár hodin? To je dost teda. Hele, udělám kafe. Chceš něco?

Jo, dám si taky. Přinesl bych ti ho, nemusíš sem chodit. Nevadí, pomůžu ti. Alespoň uvidím kuchyň. Neukázal jsi mi byt. Tady není nic k vidění. Je to starej dům. No hele! Byl jsi v Paříži? Krása, co? Byl jsem tam s ex.

Hrozně se mi tam líbilo. Kdy jsi tam byl? Před lety. Vidíš, příští týden jedu s Anou do Barcelony. Jo, slyšel jsem. Moc se těším, bude to super. Abyste nebyli zklamaní. Svět křesťanů je dost nestálej. Jeden den jsi nahoře a druhej...

No dobře, ale těšit se můžu. No, někde se začít musí, ne? Nebo ty ses narodil jako architekt? Ne, ale já měl vždy jasnou představu. Věděl jsem, co chci a co můžu mít. Fakt? Vždy dostaneš, co chceš? Skoro vždy. A co nějaká ta výjimka?

Nevím, třeba ve vztahu k chlapovi. Třeba. Žádnej chlap mě zatím nezaujal. Ne dostatečně. Aha, máš štěstí, jsi pan Perfektní. Štěstí je pro ty, co ho hledají. Ahoj, jak je? U Huga doma. Jo, neboj. Jsme v pořádku. Radši jsme nevycházeli z domu.

Takže budeme doma. Dobře, dám ti vědět. Budu vyprávět. Ahoj. Pusu, kočko. To byla Ana. Chudák, se bála, jestli jsme v pořádku. Proč jsi jí říkal, že jsi tady? A co jsem měl říct? Je to pravda. Do toho, co dělám, jí nic není. Je to moje kámoška a zná nás.

Schováváš se? Hele, nejsem ty. Tohle normálně nedělám. Nechci, aby si mě Ana pletla. Já nejsem jako ty. A kdo jsem já? Pověz. Včera v noci se ti to líbilo. Nech mě na pokoji. Měl by sis uvědomit, kdo jsi. Nejsem pitomá buzna jako ty.

Hugo. Otevři dveře, pojď ven. Vypadni a zapomeň na mě. Máš 28 roků a chováš se jak dítě. Neodešel jsi? Ne a neudělám to. Pro tebe je to lehký. Co?

Že tohle všechno je pro tebe lehký. Ty nejsi pod takovým tlakem. O čem to mluvíš? Víš, co by si mysleli moji rodiče? Nebo co by si myslela moje bejvalá? Tvoje bejvalá? Byls ženatej? Ty magnety, cos viděl, jsou z našich líbánek v Paříži.

A ta holka na fotce v chodbě? To je ona, co? Jo, to je ona. Nevím, co by tomu říkala. Před tím jsme si byli blízcí. Ale teď se bavíme jen přes jejího tátu. Je šéf firmy. Je to pěkně homofobní kretén.

Jak se to dozví, vyhodí mě. Přijdu o všechno. Život ve lži mě unavuje. Ale co mi zbývá? Tomu nerozumíš. Celej život popírám to, kdo jsem. Šukal jsem holky, abych se změnil. Ale změnil jsem jen život mojí bejvalý. Už nechci nikomu ublížit.

Můžu dovnitř? Dáš si? Heteráci taky kouří, ne? Promiň za tu pitomou buznu. Nemyslel jsem to tak. Včera to bylo krásný. Už je devět. Měly by být zprávy, jdem se podívat, ne? Zdá se, že v madridské čtvrti Guadalix se situace vrátila do normálu.

Po hodinách vyšetřování, dle zdrojů blízkých Ministerstvu dopravy a španělského ředitelství silnic, neexistují důkazy o úniku plynu z kamionu, který chemikálii převážel a který se dnes v poledne srazil s nákladním autem. Zdá se, že to všechno skončilo. Jo, asi jo. Dobrá, dám vědět Aně.

Aby neměla strach. Tak mám všechno. Nechceš se ještě vidět? Máš moje číslo? Jo. Ale napiš si moje. 630-684-521 Doprovodím tě ke dveřím. Tak já jdu. Ahoj. Volané číslo neexistuje.

Zkontrolujte ho a zadejte znovu. přeložil: lucan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já to video nechápu. Co se stalo s tím mladším klukem? Nebyla náhodou ta exmanželka ta jeho kamarádka, se kterou telefonoval?

30

Odpovědět

Co to je za názor, buďte si jací chcete, ale ne přede mnou? Tak snad buď mi něco vadí, nebo ne vy pokrytci vymaštění...tvrdíte jak vám to nevadí jakože ste moderní humanisti ale když jde o reálnej svět tak se před nima otočíte.. A co maj bejt ty keci, že když se před váma ukážou b*******i, kteří jakkoli projeví svoje buzeranství, tak vám to hned vnucujou? Já já já jenom já, já jdu teďka po ulici, tak se ze mě poserte! Já sem většna, ten "normální", takže co se mi nelíbí, ať táhne kanálama, já to nechci mít na očích! Sem moc omezenej, abych pochopil cokoliv, co se děje v jiné než mojí hlavě a kdybych na tu svoji omezenost moc dlouho myslel, tak se pobleju!

182

Odpovědět

Jsem jediná, komu celou dobu sledování toho videa zněla v hlavě tahle píseň? https://www.youtube.com/watch?v=_lHFlXtRPgc#t=30

113

Odpovědět

Nejvic se mi libi ze se nejaky absolutne nezajimavy video zmeni na diskuzi o pravech buziku. :-) Pritom je vsem u p****e, kdo co komu strka do p****e... akorat o tom nemusime vedet, pokud to obe (ci vice) strany provozuji v soukromi a dobrovolne, tak je orientace lhostejna...

169

Odpovědět

Pre budúcnosť... keď poviem b******t, neznamená to že som homofob, ale že som necitlivý k citom b********v...
Homofob je týpek čo má odpor k buzerantom :)

Adopcie niesú problém. Pokiaľ decku nevadí, že v škole dostane každodennú nakladačku.

Zvyšné tzv. argumenty sú homofobne...

1019

Odpovědět

ale ked sa to rozsiri na konflikt rodicov, na jednej strane bude zena a chlap a na druhej strane dvaja chlapi :-D

21

Odpovědět

+paganrageS tou nakládačkou je to mizerný argument. Základní problém je vždy v tom, že děti nejsou tolerantní díky rodičům, potom si lze najít dalších milion důvodů proč dítě s heterosexuální rodiny šikanovat. Potom můžeš rovnou říct, že by každý měl mít povinné čočky místo brýlí.

121

Odpovědět

+paganrageA sme doma... Ďalší tak tupý bastard, že to nieje únosné...
Čo takto vychádzať z toho čo je existuje a je realne, namiesto zasadzovania skutočnosti do chodu vecí tak ako nefungujú ?
Aaaa... to je na teba moc ty tupá k***a

314

Odpovědět

+paganrageTy si hrozně úsměvný člověk:-)

90

Odpovědět

+paganrageMystramario: Ale má pravdu, homosexualové chtějí adopci, a přitom očividně sami ví, že na to společnost není připravena (já si to nemyslím, děti nikdy tolerantní nebudou a na rodičích to nezáleží, jen interpretuji to co jsi řekla)

05

Odpovědět

+paganrageAuto:Jsem on, to za prvé, a za druhé, ano děti jsou kruté, někdy kvůli rodičům jindy to prostě mají v sobě, stává se, ale pak si najdou cokoliv proto aby mohli někoho šikanovat, brýle, tlouštku, mám lepší mobil...;) A jak dlouho se má čekat než bude společnost připravena? Když se neprolomí bariéry, nebude připravena nikdy a nikam se nedojde.

71

Odpovědět

V homosexualitě jde vždy o vnímání společnosti a morálku. NIKDY nejde o nějakou přírodu či něco takového. V antice byla homosexualita normální, v Egyptě silně tolerována, a vlastně se to dá říct o mnoha národech před příchodem křesťanství. Včetně Indiánů, Galů(keltů), či Aztéků nebo Inků. Není to zvláštní? Proč to dneska bereme tak jinak? Proč jsme se to sakra naučili? Je to přece neuvěřitelný nesmysl. Proč tato videa vznikají? Proč je gay pride a jiné pochody? Odpověděli jste si samy. Když máte potřebu proti tomu tak brojit, je vidět, že je to potřeba. Až bude homosexualita na stejné úrovní s heterosexualitou, skončí to. Snad k tomu jednou dospějeme.

Ještě pár věcí bodové
-Svatba a registrované partnerství je proste rozdíl, nechápu proč by to první mělo být věcí pouze "ženy a muže"
-Každá jednotlivec může adoptovat dítě, teprve člověk v registrovávaném partnerství toto právo ztrácí.
-Pokud by tedy homosexualita byla proti přírodě, proč se objevuje mezi savci a ptáky?
-Savci i ptáci homosexuálové často vychovávají mládata nebo odsedí vajíčka, zde taky existuje teorie, že homosexuálové ve skutečnosti slouží k tomu aby se starala o "mláďata" která nemají oporu.

5911

Odpovědět

Súhlasím...
Treba s tým niečo spraviť... Takže prečo je to nutné robiť v jednej z najliberálnejších krajín sveta ? Prečo v USA ? prečo v ČR ?
Prečo nie v Arabii, alebo afrike, keď ide o "boj"...
Jasné, že neexistuje slušná odpoveď, pretože sú to len žvásty....

216

Odpovědět

+thorium.cekuj.netNo, na Tvoje žvásty se těžko hledá slušná odpověď, nicméně to zkusím.
Žiji v ČR, proto mě tato problematika v ČR zajímá a tady ji řeším, tady se snažím něco změnit.
Jenže jak to vysvětlit trolovi s plnou hubou siláckých žvástů, jako jsi Ty?

181

Odpovědět

+thorium.cekuj.netMáš odpoveď len na tupé frázovité tzv. argumenty...
Inak ti evidentne začne preskakovať srdiečko.
Agitatorik hlupučký :)

118

Odpovědět

+thorium.cekuj.netTo nejsou žvásty. Thorik položil otázku, Blabula odpověděl - prč se pochody dějí v čr? protože něktěří lidé žijí v čr a tématika je zajímá.

Nicméně Thorik, ty jsi zareagoval urážkou, žádným argumentem nebo smysluplnou reakcí na jeho odpověď. Že by Ti došly argumenty? :-)

141

Odpovědět

ten argument s ptáky je trošku mimo, mezi některými kachnami funguje i nekrofilie, znamená to že je nekrofilie taky v pořádku?

97

Odpovědět

+RonnySprávne.

44

Odpovědět

+Ronnyje rozdíl mezi chtěným a nechtěným sexem či jiným stykem :) samozřejmě mrtvola si už nemůže vybírat, ale kdyby jako duch mohla, pochybuju, že si to nechá líbit ;) nevim kolik ti je, ale kdyby ti bylo 12, nechal by ses oprc*t pedofilem? ;)

51

Odpovědět

Když si čtu diskuzi, tak fakt nechápu, co lidem vadí na tom, kdo koho preferuje v posteli (samozřejmě, za předpokladu, že je konsenzuální).

Seriozně, lidi, není jedno jestli Jenda spí s Martinem nebo s Martinou? Proč Vás to zajímá a proč Vám to, proboha, vadí?

Ad. Homosexualita je deviace - být žid je taky deviace. Mít přírodně rusé vlasy je taky nejspíš deviace. Být etnicky čistý čech je takřka stoprocentně deviace. Přesto slovo deviace má ve většinové populaci negativní konotaci. Slovo minorita by v tomto případě jistě posloužilo lépe, ale co taky čekat od někoho, kdo si říká čokofilní Bukanýr :-) Btw - sexualní deviace JE specifický pojem a homosexualita tam nespadá. Pokud se chceme bavit o sémantice....

No a co se průvodů týká: všechny minority mají akce, které je oslavují. A´t už je to židovské muzeum v praze, Dny češství, nebo party pro zrzky (ano, toto všechno proběhlo v minulém roce v Praze). No a LGBT komunita má gaypride. Jednou za rok.

372

Odpovědět

Jediný komu to vadí sú asi len tzv. náckovia.. nám ostatným je to maximálne u p****e....

B*******i sú devianti a tie tvoje prirovnania sú absolútne stupídne.
Milujem ako si ľudia význam slov upravujú podľa toho ako im sedí... lenže tak to zlatko nefunguje... Slová majú svoj význam zapísaný v slovníku a b*******i spadajú pod slovo deviant a ty sa môžeš aj na bok prevrátiť a nič na tom nezmeníš... jedine že by si prepísal slovník...

221

Odpovědět

Čo sa týka tých minorít... som rád že si to spomenul...

Vieš o tom, že by ľudia mali radi židovské pochody ? Komunistické pochody ? Pochody mladých kresťanov ? Nacistické pochody ?
Nie... nemáme to radi... Jediný kto to má rád, je daná skupina... Dokonca ani nie celá...
Nie všetci židia obľubujú židovské pochody... nie všetci kresťania obľubujú pochody...
Nie všetci b*******i obľubujú pochody.....

Pochod nieje nič iné ako možnosť ako niekoho nasrať...

Na vyjadrenie či zmenu legislatívy sú tu média a poslanci.
Ulice sú na nasieranie :)

318

Odpovědět

Odpověděl sis sám. Mě nezajímá, s kým a co dělá (když jim to oběma vyhovuje, je to jejich věc). Ale ať si to nechají pro sebe a necpou mi to pod nos, to už tolerovat neholám. Stejně jako by mě štvaly průvody Židů, Muslimů, Ateistů, Křesťanů, zrzků, blonďáků s modrýma očima, vysokých lidí, liliputánů, vozíčkářů atd., kde by se ostatním lidem vnucovali a řvali přitom, jaký jsou chudinky.

615

Odpovědět

+x125Tak to jsi netolerantní :-)

Mne by jednou za rok průvod židů (což se děje), Muslimů (něco podobného se děje), Ateistů (to je v ČR mimochodem majorita, pokud se nepletu), Křesťanů (což se děje několikrát do roka), Zrzků a především zrzek (což se neděje ale na průvod rusovlásek bych se VELMI rád šel podívat .-) ) blonďáků s modrýma očima (což se neděje ale proti gustu...), vysokých lidí (čehož bych se z recese asi i zůčastnil), liliputánů (proč ne), vozíčkářů (to se, mimochodem, taky děje) určitě nevadil. Proč taky? Žijeme v metropoli, v hlavním městě tohoto státu. Město má být kulturním a názorovým střediskem. A když jsme u toho: Mne nepřijde, že by se tyhle pochody vnucovaly. Já se o LGBT tématiku i mírně zajímám, ale tenhle čtvrtrok jsem toho měl tolik na práci, že bych si gaypride vůbec nevšimnul, kdybych si neotevřel seznam a nečetl, jak se nějací konzervativci pokusili pochod narušit. Seriózně - kdyby k tomuhle nedošlo, asi bych ani nevěděl, že něco takového proběhlo. Takže si myslím, že zas tak hrozně "in your face" ty akce nejsou :-)

Jinými slovy: chce to klid a respirátor :-D

162

Odpovědět

párty pro zrzky? to ako "redheads"? to ma zaujíma. "Kdo neměl zrzku, neví co je láska."

30

Odpovědět

+paganrageJa chci taky "Zrzka Pride" :-D

11

Odpovědět

Proč se na něj ten nonHugo vykašlal? Hugo byl sice pako, ale snažil se to vysvětlit... A dalo by se na vztahu pracovat... Příběh o tom, jak se dva v lásce minuli.

70

Odpovědět

Asi nemá cenu sem vůbec podobná videa dávat, vždycky mají nízké hodnocení. Miluju, jak všichni mají teoreticky plnou pusu tolerance, jak jim homosexuálové nevadí ALE... vždycky se najde nějaké ale. Tak přesně proto existuje gay pride. Právě pro tohle. Protože ač je rok 2014, tak pořád to ještě je pro většinu lidí něco neakceptovatelného, nenormálního, deviantního nebo snad, jak jsem si tady přečetla úchylného, dáváno na roveň s úchylkami jako je zoofilie a podobně. Tak proto se homosexuálové pořád "cpou" do našeho vědomí a zorného úhlu, protože i když se všude tvrdí, že je tolerujeme a bereme, tak to tak není.

3322

Odpovědět

Nejhorší ze všeho jsou ti odporní, sebestřední lidé jako jsi ty, kteří si myslí, že "deviant" je snad největší nadávka na tomhle světě, lidé bez jakéhokoliv nadhledu na danou problematiku, opice prezentující názory médií.

Kdybys byla aspoň průměrným zástupcem Homo Sapiens Sapiens, tak by sis uvědomila, že právě lidé stavějící homosexualitu na roveň ostatním sexuálním úchylkám jsou ti, co jsou schopni opravdové tolerance.

1515

Odpovědět

Tie "ale" tam musia byť, pretože život nie je čiernobiely. Nie je to buď milovanie homosexuálov alebo nenávidenie homosexuálov. Tolerovať neznamená milovať ani podporovať...

97

Odpovědět

V této zemi homosexuálové nikoho nezajímají. U žádného ze svých známých neznám jejich sexuální orientaci, vůbec mě nezajímá a nikdy jsem nikoho neviděl, že by si vybíral kamarády podle sexuální orientace, možná žijeme oba v jiné zemi. Nebo odkud jsi? Na filmovém festivalu jsem navštívil půlnoční projekci homosexuálního p***a a byl plný sál, byly tam heterosexuální páry a já sám jsem heterosexuál.

29

Odpovědět

Cicuš máš zkreslené predstavy o slove tolerancia....
Je zaujímavé aký ste tu všetci sčítaný a neviem ktorého boha ešte, ale slovník ste videli maximálne v nejakej piči, inak sa to nedá vysvetliť...

210

Odpovědět

Jen tak for the record - nemám nic proti homosexuálům.

Ale "pořád to ještě je pro většinu lidí něco neakceptovatelného, nenormálního, deviantního" - pokud je něco normální, znamená to většinou, že je to běžné, průměrné, není to neobvyklé... A deviace je prostě odchylka, cokoli, co se odchyluje právě od toho, co obvyklé je.

Proč by tedy mělo být špatně považovat homosexualitu za nenormální a deviantní? To bych byl rád, aby mi někdo vysvětlil.

Mně osobně přijde přístup k homosexuálům jako téma velmi podobné přístupu k lidem od narození nějak handicapovaným. Skoro bych se až nebál to možná i handicapem nazvat.

V obou případech se ti lidé nějak odlišují od normálního stavu, způsobuje to určité problémy se zařazením do společnosti... Narodili se s tím a ovlivňuje to jejich život, ale protože jsme už nějak vyspělá společnost, nehází se po takových lidech kameny, ale bývá zvykem je tolerovat, ba naopak jim pomáhat.

Proč si myslím že se tomu dá říkat handicap? Reprodukce... Když vás přitahuje stejné pohlaví, hází to kameny do cesty možnosti pořídit si potomky. To ale neznamená, že by takoví lidé nemohli žít spokojenej a plnohodnotnej život, příkladem budiž třeba Nick Vujicic (http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/bez-rukou-bez-nohou-bez-starosti), tomu se taky snažili vysvětlit, že není normální a vlastně by se měl cítit špatně, protože bude mít na houby život. A taky jim ukázal, že i ve svým stavu může žít naplno a být šťastnej. Stejně tak homosexuálové - je to deviace, není to běžná věc... Ale proč by jim to mělo bránit žít spokojenej a šťastnej život? :) Neházejte po nich kameny a pomožte jim proti těm, kdo je po nich hází...

A pokud potkáte někoho, kdo na vás bude otravně dokola křičet, jak je gay a je na to hrdej, i když vás to nebude zajímat, vězte, že je to prostě tím, že je to blbec, ti se najdou ve všech částech populace :D

00

Odpovědět

Co máš proti zoofilům ? Oni za to nemůžou. Mají to tak od přírody.

00

Odpovědět

Lukanovy diky za spanelska videa, ale u tohohle me silne odpuzuje tematika i delka... ale mistnim bukanyrum to urcite prijde vhod :-)

937

Odpovědět

zrovna od nicku Vyhul MiHul to sedí :D

380

Odpovědět

+cervaNo vsem se holt nezavdecim... :-)

03

Odpovědět

Hlavně doufám, že všichni ti bojovníci za práva tranzistorů mají jistou názorovou integritu a stejně vehementně by bojovali i za práva zoofilů, nekrofilů a jiných sexuálních deviantů.
Ano homosexualita JE sexuální deviace a je jedno, jak moc se vám to (ne)líbí, protože je to FAKT (deviace=odchylka od normálu/průměru).

Když už je dnes trendy vyzdvihovat takovéhle de facto "přírodní errory", tak bychom ale měli vyzdvihovat všechny, protože opravdu není košér protěžovat homosexuály a potom odsuzovat pedofily. Největší ironie je potom homosexuál, který se ušklíbá nad zoofily a tvrdí, že je to nechutné a proti přírodě.

2643

Odpovědět

Proti přírodě není pedofilie, zoofilie ani homosexualita, protože všechny tyto věci jsou známy už tisíciletí. Technicky je spíš proti přírodě zakazování pohlavního styku pod 15 let. Nejsem proti tomu zákonu, jen poukazuji na to, že ještě v docela nedávných dobách připadalo lidem normální otěhotně hned jak začala dívka menstruovat. Dnešní pohoršení nad tím, že se tak běžně děje na středním východě, kde jsou lidé mnohdy spíše na úrovni našeho středověku, je prostě směšné vzhledem k tomu, že jsme dělali to samé. Na těch samých místech se souloží s osli , koneckonců syfilis se přenesl na člověka z lam.

111

Odpovědět

+AutoCo znamená "proti přírodě"? Však to nepíšu, jen říkám, že je to deviace a chyba v kódu.

36

Odpovědět

+AutoMožná jsem neměl reagovat na tebe, jen mě zaujala ta tvoje poslední věta, ale uvědomuji si, že ty ten názor nesdílíš. Má chyba.

20

Odpovědět

Čokofilní Bukanýr: K tvému příspěvku mám dvě poznámky:
1)I kdybychom všechny tebou výše vyjmenované jevy pojmenovali deviace, mezi homeosexualitou a pedofilií je podstatný rozdíl. U homosexuality oba účastníci vědí přesně do čeho jdou, co od toho očekávat a dělají to dobrovolně, tudíž ani jednoho nemůžeme označit za oběť. Můžeme říct že jsou si rovni. Zatímco u pedofilie jde o vynucený akt o jehož dění či nedění rozhoduje pouze jedna z účastněných stran, která tedy jednoznačně nad situací dominuje. Dítě se nemůže bránit (ať už z důvodu že situaci nerozumí, nebo protože je holt fyzicky slabší) a odnáší si trauma, které jej poznamená na celý život. Proto je, když to tak řeknu, homosexualita společensky přijatelná, zatímco pedofilie ne.
2) Říkáš, že deviace je vše co se odlišuje od normálu. Nicméně normál je nejednoznačně definovaná veličina. Jenom proto, že např. do mé osobní představy o normálu nezapadá BDSM nebo bondáž, neznamená to, že pár který to provozuje je nutně deviantní (samozřejmě za předpokladu že s tímto obě strany souhlasí a na této praktice se výslovně domluvili).

208

Odpovědět

+Tercais1) Pedofilie NENÍ znásilnění dítěte. K takovému činu se ve skutečosti odváží jen velice malé procento pedofilů. Pedofil jse zkrátka člověk, který miluje děti způsobem, který si my normální raději nechceme představovat, ale stejně jako jen málokterý frustrovaný heterosexuál znásilní dívku na ulici, tak to samé s pedofily.
V réalu většina pedofilů vypadá jako lidi, kteří se jen velmi rádi pohybují kolem dětí, stejně jako se heterosexuální chlapi rádi pohybují kolem žen.

2) Tady se ale řeší obecná a ne osobní norma. A pokud je něco ve společnosti zastoupeno 4% procenty, tak to zkrátka odchylka je.

106

Odpovědět

+TercaisTercaisi, pleteš si pojmy homosexualita (pedofílie) a homosexuální (pedofilní) styk. Bukanýr naznačuje, že pokud není možné nazývat homosexualitu deviací, pak deviací nemůžeme nazývat ani pedofílii, obojí je pak podle tohohle modelu daným jedincům přirozené. Nemluví tady o samotném aktu, který je něco jiného než preference (nebo úchylka) samozná.
Normál určitě není veličina, to by byla normálnost (a normál by pak byla nejvyšší možná hodnota normálnosti), ale to je zbytečná geekovina.
Pokud budeš brát normál jako hodnotu definovanou pomocí většiny, pak homosexualita i třeba sadomasochismus by odpovídaly deviacím, protože jde od odchylky od většiny. Že jde o odchylku neznamená, že je to nezbytně špatné (slovo odchylka prostě znamená, že se ten člověk v něčem liší)...
Jestli Bukanýra dobře chápu, tak prostě rýpe do faktu, že homosexuálové jsou protěžovaní a veřejně silně podporovaní, když přitom mají prostě jenom jiné choutky stejně jako ti pedofilové, když prý ani jedni z nich za svoje chutě nemohou (což je ale taky už trochu polevující názor)...

74

Odpovědět

Tak to mě fakt už rozčílilo, protože není nic tak ubohého napsat, že co je odchýleno od normy = deviantní ! To je jen jeden velmi omezený pohled, který je ultranebezpečný, jelikož tento pohled preferují silně agresivní a i když to nerada píši, radikální a omezení jedinci. Zrovna pohled na gaussovu křivku - tedy rozložení normality v populaci ti ukazuje, že člověk nad IQ 130 je stejně deviantní (podle tebe) jako levoruký člověk, či zrzavý. Pokud to vezmu "vážněji" deviantní je podle tebe i člověk, který má handicap. Například slepý. Protože je to ten přírodní ERROR. ? Bylo by dobré zamyslet se nad tím, jaké skupiny v dějinách přeučovaly leváky, handicapované lidi, či vážně nemocné zavíraly do koncentráků a léčeben. Lidi s odlišnou vírou, názorem, barvou pleti, sexualitou.... Pokud si myslíš, že se lidé rodí jako přes kopírák, tak jsi šeredně na omylu. Ta prostá NORMA, kterou chceš, uniformita ... je mi z toho špatně. Právě ta armáda lidí s vlaječkama, převlíkači kabátů, strach za svůj původ, agrese, ... to všechno ústí z toho CO ty tu píšeš. PS: přečti si prosím učebnici psychopatologie. A najdi si rozdíl mezi deviací a orientací. Homosexualita, jak ženská či mužská je sexuální orientace. Nebezpečné formy sexuálního chování jsou poté prakticky podskupinou orientace. (ve stejném zastoupení 96 % na 4 % ve všech formách (fetišismus, zoofilie, pedofilie, masochismus, sadismus a kombinace, apod) Pokud se mluví o sexuální orientaci, je nutné se zamyslet, zda není něco v nepořádku s tebou, když musíš zmiňovat pedofilii a zoofilie, které jsou poruchami sexuálního pudu v zaměření. Homosexualita je pouze a vždy byla menšinová sexuální orientace. Stejně jako je menšinové leváctví proti praváctví. NEJDE O SEX, ale o lásku... o to do koho se gay nebo lesba zamilují. A je to stejně silné. :) Tvůj omezený pohled se třeba časem změní... a nebo ne, ale mohl by ses zamyslet nad tím, čím gayové a lesby ubližují. ? Není lepší svou nenávist a pohrdání zaměřit na zločince, násilníky, vrahy, bez ohledu na barvu pleti, vyznání,... ?

712

Odpovědět

+PortiaSes nějak rozčílila (předpokládám že jsi žena) jen kvůli tomu, že někdo nezná význam slova deviantní. Že někoho sere Prague pride vůbec nemusí znamenat že není tolerantní. A jelikož převládá názor, že druhy na této planetě by se měli rozmnožovat, tak se dá homosexualita, zoofilie a pedofilie považovat za úplně stejný error. Za error nepovažuji třeba exkrementofilii, a upřímně, kdo nikdy neměl touhu ochutnat hovno? Třeba by nám to taky chutnalo.

27

Odpovědět

+Portiatakže vlastně podopruješ to, proti čemu se ohrdil bukanýr, homosexualite je správná odchylka, ale jakákoli jiná je špatná?
to mi v pořádku nepřijde
tvoje argumenty jsou scestné, ten pedofil ti taky určitě řekne, že jde jen o lásku a nikdo jiný to nechápe
a jinak, gayové a lesby mi ničím neubližují (jednu lesbu znám, velmi milá holka), dokud se tím nijak nevyzdvihávají a nepořádají průvody, což bohužel v dnešní době dělají, taky by se na mě asi nedívali nejlíp, kdybych přišel do gay baru a řekl, já jsem hetero, tolerujte mě, přivedu si pár svých kamarádů a ukážu vám, jak je to super
chyba není v jiné orientaci, chyba je ve věčném vyzdvihování

33

Odpovědět

+PortiaSlovíčkař si tu jak chceš, o zoofilii a pedofilii taky můžeš říct, že se jedná o sexuální orientaci, nebo snad nemuže člověk milovat zvíře/dítě?

Opět zkrátka další omezený jedinec, ale snad se to dá připsat tomu, že jsi žena.

35

Odpovědět

Já vám nevím. Jsem vychovaná tak, abych nerozlišovala mezi heterosexuály ani homosexuály, že tohle je špatně a tohle je správně, prostě je fuk koho maj rádi a čistě jejich věc. Nic teda proti gayům nemám, ale stejnak... gay pride jsem ale nikdy nefandila. Vyloženě - "proč?".

253

Odpovědět

Homosexuálne orientovaní ľudia to asi nemajú ľahké. Pokiaľ nemajú potrebu to vkuse dávať najavo všetkým naokolo, tak je to úplne v poriadku. Ale "boj proti homofóbií" aký sa prezentuje na tých gay prideoch mi príde kontraproduktívne. Je to to isté ako keď sa v niektorých rodinách odmalička deťom vnucuje náboženstvo proti ich vôli, len sa im to viac znechutí.

7211

Odpovědět

nemám nic proti homosexuálům, ale jen tak pro ukázku si představte co by se stalo, kdybych uspořádal pochod heterosexuálů kde bych vykřikoval, že jsem pyšnej na to, že nejsem teplej :D

7610

Odpovědět

+PéťaNo veď to...

123

Odpovědět

+PéťaA neříká se tomu náhodou svatba?

2133

Odpovědět

+Péťaorcinusorca2014: Neříká. Svatba je sňatek a ten mohou uzavřít jak hetero tak homosexuální páry. Už jsem viděl homosexuální "svatbu" (uzavření registrovaného partnerství), chovali se úplně stejně jak na normální svatbě. Z radnice odjeli autama, troubili, předpokládám, že měli zamířeno na oslavu. Takže heterosexuálové žádné "pochody pyšnosti" nepořádají, je to prostě jen obyčejná oslava, kterou může mít i homosexuální pár.

81

Odpovědět

+PéťaA co Pochod pro rodinu? Organizovaný mladými křesťany, v ten samý den...

11

Odpovědět

+PéťaSvatba je OSOBNÍ vyznání, obvykle se používají klaksony aut a stuhy na kapotě. Takže při této příležitosti klidně můžeš provolávat, co chceš.
S tím křesťanským "Pochodem pro Rodinu" jsem se sekl. Je ale další odsuzování OSTATNÍCH, kteří se neřídí podle křesťanských zásad života. Jako by už do pekla neposlali ateisty; příslušníky jiných náboženství; všechny lidi, kteří se narodili před vznikem křesťanství; ..... Takže vlastně nic nového pod Sluncem.

00

Odpovědět

+Péťaorcinusorca2014: Špatně jsem se vyjádřil. Možná existují heterosexuální pochody pyšnosti a Pochod pro rodinu je možná jeden z nich (nevím, neznám, já ty pochody nesleduji, mě je to u...). Tím co jsem napsal jsem chtěl akorát vyvrátit to, že je svatba nějakou hurá akcí heterosexuálů, kteří potřebují vyřvat světu svojí orientaci. Takže chování popisující johny16g ve svém příspěvku nenazýváme svatbou. Tak snad jsem se teď vyjádřil lépe :-)

00

Odpovědět

+PéťaA pochody křesťanů Ti nevadí? Mívají taky pěkně bizarní oblečky...

Už ses někdy styděl za to, že jsi hetero? Už Ti kvůli tomu někdy někdo nadával, nebo Tě šikanoval? Zmlátil? Ještě jsem neslyšel o zemi, kde by se heterosexuálové popravovali. Homosexuálům se to stává, proto jsou Pride pochody potřeba.
Tolerance nepřijde sama - a proto pochody vznikly (viz to, co je začalo v baru na Christopher Street). Leccos si lidi musí vybojovat, sám od sebe jim to nikdo nedá.
Ale Gay pride je i zábava, stejně jako karnevaly v Riu. A jak jsem psal - katolíci si taky vyráží na ty svoje akce, vysílá to televize. Tak proč ne homosexuálové?

53

Odpovědět

+PéťaBlabula jebeš samé sračky.
Buzeranti majú problém len u mami a otca.
Majú problém v islamských krajinách
Majú problém na základnej škole
Ostatným sú u p****e...

Takže buzničky... Treba zbehnúť za mamičkou a ockom, vysvetliť im že ste hrdý... Potom treba zbehnúť do arabie a vysvetliť princovi že ste hrdý a nakoniec treba usporiadať v škole besiedku, že ste hrdý aký ste prihriatučky...

Mamička a ocko vás možno pošlú do predele
Z arábie sa nevrátite, takže odporúčam nechať si to nakoniec
A hneď po besiedke si to odnesie prvý zženštilý chlapec, pretože deti sú proste kruté a logika tam nemá miesta.

Ostatných ľudí to nemá prečo zaujímať...
Žijete v jednej z najliberalnejších krajín vo svete, tak ťahaj robiť pochody tam, kde nemáte absolútne žiadne práva...A nie robiť to tu, kde tým ľudí nasierate...

Ano, nasierajú nás aj pochody komunistov, náckov atp... ak sa k nim chcete pridať, smelo do toho...Pochody proste niesú pre naše národy..

011

Odpovědět

Tak tak. Chápu že když je někdo teplej, tak s tím asi moc neudělá... Ale abych z de facto genetické chyby dělal něco na co je správné být hrdý, to mě přijde docela dekadentní.

4227

Odpovědět

+LukarNevidím nic úpadkového (cizím slovem dekadentního) na tom, když je někdo hrdý na to, kdo je - pokud nejde o něco špatného. Ale rozhodně je špatné, pokud se někdo stydí za to, že je homosexuál. A to se děje - díky netoleranci ve společnosti.
Pride pochody vznikly jako reakce na to, jak se společnost staví k homosexualitě - a některé její části velmi negativně. Až tohle odpadne, z Pride pochodů se stane jen zábava - jako karneval. A i to je fajn.

94

Odpovědět

+LukarAle jasné že je kocúrik... Človek neni žiadny kanón.. je to len človek jeden z biliardy a pokiaľ si nič nedokázal, nemáš byť absolútne na čo hrdý...
Byť na seba hrdý, len tak z ničoho nič, je číra dekadencia...

17