Nechci jít domů sám

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:643
Počet zobrazení:11 876

Tento brazilský krátký film se odehrává v Sao Paulu. Hlavním hrdinou je slepý chlapec Leo, který právě prožívá první zamilování. Dnes se slaví Mezinárodní den boje proti homofobii a tento snímek je pro jeho oslavu jako stvořený.

Přepis titulků

NECHCI JÍT DOMŮ SÁM Výtah jede nahoru! To je hloupý vtip. Kolikrát ho ještě zopakujete? No tak, klid. Už žádné vtipy. Než zazvoní, seznámíme se s novým spolužákem. Gabrieli, představil by ses nám? Myslím, že to není nutné.

Ale ano, je. Pojď se představit. Gabriel! Gabriel! Gabriel! Ahoj, já jsem Gabriel. Ahoj, Gabrieli. Právě jsem se přistěhoval do Sao Paula. - Co se stalo? - Kluci na něj hodili zmuchlaný papír. No, budete mít spoustu času se poznat. Můžeme?

Jdeš ulicí nahoru nebo dolů? - Dolů. - Chceš jít s námi? Jasně. Klíče, Leo. Doručeno! - Čau, Gabrieli. - Čau. - Tak se taky měj. - Ty nejdeš tudy? Ne, bydlím dva bloky zpátky, ale vždycky odvedu Lea domů.

- Dobře, uvidíme se zítra ve škole. - Čau. Říkám ti, že se na tebe Karina během celého testu dívala. Navíc odešla jako úplně poslední. - Víš, že k ní nic necítím. - Ale ty nikdy k nikomu nic necítíš. Nebo mi to neříkáš. Jsem tvá nejlepší kamarádka, měla bych to vědět. Já ti vždycky říkám, jací kluci se mi líbí. Ale už ses dlouho nezamilovala, že?

Naposledy do Thiaga, ne? O tom idiotovi mi ani nemluv. Tak nic. Můžu si k vám sednout? Jasně! Posaď se, Leo. Koukáš, kde co najdeš? Už jsem našel knihovnu. - Jak myslíte, že vám dopadne test?

- Snad dobře. Ale Karina asi moc dobře nedopadne. Celou dobu byla zasněná. A co ty? V pohodě. Matiku mám rád. To bys mohl Lea doučovat. Je v ní hrozný. Chtěl bych vidět tebe, kdyby jsi musela řešit rovnice v Braillově písmě. No tak, nebruč. Byl to jen test.

Můžu ti před příštím testem pomoct. Leo, měl bys to přijmout. Za dva týdny je další test. Přece nerupneš kvůli Bhaskaře. Blabla Bhaskara... Šlápl bys radši bosou nohou do mraveniště, nebo bys měl v kalhotách švába? Švába. Kalhoty bych si mohl sundat. Gabrieli, jak to funguje s těmi důkazy?

Měl bys radši komára v puse, nebo bys přišel o kapesné? Vždycky pamatuj, že musíš vykrátit X... Kdo je ta kočka? Mňau. To je Gabriel. Giovano, jak Gabriel vypadá? Jak to myslíš?

Třeba jeho obličej... Hmm, Gabriel? Má tmavé vlasy a je vysoký asi jako já. Má světlou kůži. A taky má kudrnaté vlasy. Má velké oči, je hubený a jde sem... Jdeme? Nebydlíš někde tady, Giovano?

Jo, v tom žlutém domě přes ulici. Pokud chceš, můžu Lea odvést domů. Nevím... To není nutné. Mně to nevadí, Giovano. Víš to jistě? Super, protože já vážně musím na záchod. Mějte se, uvidíme se zítra. - Jsi tu?

- Jsem. Tak můžeš jít. - Čau. - Čau. Archaická doba. Protože teď probíráme starověké Řecko, chci, abyste domácí úkol vypracovali ve dvojicích. Ale každou dvojici budou tvořit jen kluci, nebo jen holky. Kluci budou psát o Spartě, dívky o Aténách, dobře? Prosím, utvořte dvojice.

- Půjdeš se mnou do dvojice? - Dobře. Larissa chce na úkolu dělat v knihovně. - A co vy? - Uděláme ho u mě doma. - Tak ať vám to jde. - Díky. Byl jsi vždycky takový? Jaký myslíš? Hnědovlasý? Nebo slepý? Slepý.

Od narození. A jsi v pohodě? Někdy ne. Někdy se trochu naštvu. Ale to se stává každému, ne? Z různých důvodů. Nevím, co bych dělal, kdybych byl slepý. Zvykl by sis. Má to i nějaké výhody.

Lidé ti dělají hodně laskavostí. Ty jsi nikdy neviděl Giovanin obličej? Ne, neviděl. Je vtipná. Myslím, že tě má ráda. - Samozřejmě, je to má kamarádka. - Ne, myslím, že se jí líbíš. Sklapni! To ne! Dívá se na tebe takovým tím zamilovaným pohledem. Nech toho. A co ty?

Líbí se ti? Ne. Chápu. Já to za tebe vyhodím. Vidíš? Co? Laskavost. Pojď dovnitř. To je lepší.

Je tu teplo. Protože máš na sobě mikinu. Jak víš, co mám na sobě? Jak bych to mohl vědět, co? Už jsem si ji sundal. Leo, potřebuju si vyčistit zuby. Mohl bych použít vaši koupelnu? Jasně. Třetí dveře nalevo. - Třetí nalevo?

- Jo. Věčnost může být krutá. Ale já jdu dál... - Protože tě potřebuju... - Protože bych tě mohl ztratit... - Je tam "tě potřebuju", Giovano. - Tam není "tě mohl ztratit"? Ne! - Jsem hezký? - Co? Myslí si ostatní, že jsem hezký? No, já si myslím, že jsi.

Dobře, ale co ostatní? Nevím, co ostatní. To se budeš muset zeptat jich. - Jdeme? - Jdeme. Jste tu? Jo. Tak honem, mám hlad. Zase mikina, Gabrieli? Už jste dokončili úkol? Ne, doděláme ho dneska.

Dobře. Tak se mějte. Vidíš tyhle dvě tečky před písmenem? To znamená, že je to velké písmeno. Je tu napsáno: "Teplota..." Podej mi ruku. "Teplota v tropickém pásu může kolí...." Tohle je pomlčka. "Kolísat..." - Zdravíčko.

- Díky. Leo, zapomněl jsem si u tebe mikinu. Přijď si pro ní po škole. Nemůžu, jdu k zubaři. Tak ti ji zítra vezmu do školy. Tak dobře. Zdravíčko. Díky. Kde je Gabriel?

Šel k zubaři. Gabrieli, Gabrieli... Copak? Ale nic. Giovano, potřebuju s tebou mluvit. Copak? Ale ne tady. To je to tak důležité, že mi to nemůžeš říct tady?

Zapomeň na to. Ne, teď jsem zvědavá. Řekni mi to. Je tu ještě někdo? Ne, všichni už odešli. Leo? Myslím, že jsem se do Gabriela zamiloval. Slyšela jsi, co jsem řekl? Jo, slyšela.

Jen nevím, co na to říct... A teď už víš? Co myslíš tím zamiloval? Jako zamiloval do přítele. Gay přítele? Asi ano. Leo, volá mi mamka. Babička slaví narozeniny a obědváme u ní doma.

Zastavím se u tebe potom, jo? Nebudu si dávat dezert. Dobře... Giovano! Nemůžu uvěřit, že jsi mě tam po tom, co jsem ti řekl, nechala. Vím, že se to neposlouchá snadno, ale já ti to řekl a ty jsi mě tu nechala čekat. A vsadím se, že jsi dezert měla. Sám jsem si nebyl jistý, jestli ti mám říct, že Gabriela miluju. Ty jsi žárlivý typ?

A co bude teď? Giovano? Leo, promiň. Chtěla jsem přijít dřív. Ale má teta prostě nepřestala zpívat "všechno nejlepší". A pak se mě začala vyptávat na školu a na vysokou... - Giovano! - Co? - Je tu někde mikina? - Není. Víš jistě, že není pod postelí?

Ne, není ani pod postelí. Leo, mrzí mě, že jsem tě ve škole nechala samotného. Jsi v pořádku? Jo. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

film nemá začátek a hlavně konec=ubírá to na vysvětlení a rozuzlení coming autu ,který je v závěru filmu perfektně zabudovaný.../omluvte češtinu,nejsem čech/

00

Odpovědět

To bylo strašně krásné! Víc takových zamilovaných videí!!!

180

Odpovědět

A včera večer jsem zjistila, že 10.4. 2014 měl v Brazílii premiéru celovečerní film, natočený podle "Nechci jít domů sám". Oficiální název je "The way he looks", hrají tam stejní herci a délka je 96 minut. :-) A pokud mi někdo najde odkaz, kde se to dá zkouknout (nejlépe titulky, stačí anglické)nebo stáhnout dostane ode mě zlatého Bludišťáka (za případnou chybu mě/mně se omlouvám, tohle slovo mi nikdy nešlo :-) ).
http://www.youtube.com/watch?v=lpHKXyko358

90

Odpovědět

jsem jediný komu ta holka připadala strašně moc hezká a sympatická? -)

94

Odpovědět

Nejsi. Škoda, že je to ohrožený typ, chráněný jen svou přirozeností.

30

Odpovědět

Proč ne. Jenom mám trochu obavu, že za pár let budeme mít den boje proti heterofobii.
Někdy mi připadá, že když herec nebo zpěvák není homo, tak jako by ani nebyl.

3859

Odpovědět

Pičo, on může hrát na slepou babu bez šátku! :-OOO A pak si ještě slepci na něco stěžujou, to jsou svině.

1985

Odpovědět

...ja chci mit taky Mezinarodni den Homofobie :-)

2837

Odpovědět

Mezinarodni den boje proti homofobii? Hm, co takovy Queer punkovy Limp Wrist? https://www.youtube.com/watch?v=t5xUn0mV7sU

321

Odpovědět

Hm, a tohle lidi jakože vážně poslouchají?

241

Odpovědět

Úžasný příběh :)

516

Odpovědět

V pohodě, jen by mě zajímalo kolik mu za tu pusu dali :D

2449

Odpovědět

Hustý. Kdysi jsem to taky přeložil:)

76

Odpovědět

:,) Nádhera, vážně nádhera

398

Odpovědět

Kdyby nebyl slepý, věděl by, jak jsou ženy nádherné!! (některé) Pak by neměl potřebu si strkat dicka do p****e.

56137

Odpovědět

A to, že je dnes Den proti homofobii ti nikdo neřekl?

5018

Odpovědět

ani já si nedokážu představit, že by se mi líbilo stejné pohlaví, ale ono to asi bude jako když se ti chce hrozně na velkou - když musíš tak musíš :D

1538

Odpovědět

+ResterStaci trenovat a jde vsechno. Zacni koukat na hezke lesbo pak sado lesbo pak shemale pak trap pak hentai no a za tak pul roku bys mel byt schopen vojet vsechno a nechat se vojet cimkoliv.

3719

Odpovědět

+Restertrdelin - takže vlastně tvrdíš že z homosexuálů dělá homosexuály gay/lesby-p***o? :D WTF?

236

Odpovědět

Tak v prvom rade asi prestanem citat popisy videi na VČ, lebo to je snad horsie, ako si pozriet trailer :D Cely cas som totiz cakal, kedy pride ta homosexualna linka. A napriek tomu, že neuznavam podobne veci a povazujem ich za neprirozdene, som s tymto kratasom nemal prakticky ziadny problem.

3442

Odpovědět

Kruci ... nějak mi pod natlakem toho maturitniho učení nedošlo, co to homofobie vubec je.
Myslel jsem - strach z lidí (až teď si řikam -> Mezinárodní den boje proti fobii z lidí ... asi těžko) Tak jsem čekal nějaké to introvertní video, chudaků šikanovaných extrovertama ... :D

Každopádně, milé pokoukání ... rozhodně jsem to nevypínal, jen protože jde o gaye ... (to jsem ještě v půlce čekal, že se do sebe zabouchnou G a G a chudák zůstane opuštěnej ... -_-)

806

Odpovědět

Přesně tak ;)

122
Další