Jackie Chan u Ellen DeGeneres

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:627
Počet zobrazení:12 331

Dnes jsem si pro vás připravila starší rozhovor s oblíbeným akčním hercem a kaskadérem Jackie Chanem. Dozvíte se, co všechno si při natáčení filmů zlomil, jak točí akční filmy v Americe, a jak si vyprat spodní prádlo.

Rozhovor je z 10. května 2008

Přepis titulků

Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz Děkuju, děkuju. Jackie! Jackie! Říkala jsem, že jsi... Zaprvé, vítej. Ráda tě poznávám. - Děkuju. - Je skvělý tě tu mít. Říkala jsem, že jsi natočil 100 filmů a zlomil si stejně tolik kostí. Kolik kostí sis doopravdy zlomil, víš to?

Jo, jen... Ne každou... ne každou kost, ale většinu. Jo. Rozřízlý, třikrát nos, popálený obličej, vyražený zuby, vykloubený rameno, zlomený, zlomený, zlomený. Prasklý, prasklý, prasklý, rameno, víš jak.

Všude po těle. Skoro všechno. Jednodušší by bylo se zeptat, co sis nezlomil. To by bylo kratší. Takže, jsi... jsi... máš vysoký práh bolesti nebo sis na to prostě zvyknul? Pokaždý, když si něco zlomíš, je to jednodušší? Není to jednodušší, ne.

Je to součást mojí práce. Všichni říkají: "Jackie, ty jsi tak statečný. Jsi superman." Nejsem. Když dělám kaskadérský kousek, buší mi srdce. Já umřu. Já tady umřu. Ale prostě... pokaždý, když slyším, že jede kamera, tak všechno zapomenu, prostě... to musím udělat. Musím. Někdy si říkám, že jsem strašně blbej.

Jo. Jo. Když přijedete do Ameriky, zjistíte, že dělat kaskadéra je tak snadný. Proč... proč riskovat život skákáním po dvacetipatrový budově. V Americe to dělají jen z takový výšky.

A... skočí 6 metrů. - Pak to vypadá jako 30 metrů. - Jasně. To je prostě. Říkal jsem si, že bych se měl z toho poučit. - Jasně. - Pamatuju si, pamatuju si, když jsem poprvé potkal Spielberga. Jsem velkej fanda Spielberga, měl jsem s ním schůzku. A říkal jsem si, co si s ním budu povídat.

Přemýšlel jsem o tom. Fajn. Hned jak vešel, povídám: "Jsem váš velký fanoušek." "Jak děláte to, že jsou lidi a dinosauři pohromadě?" "To je prostě úžasný." "Ale Jackie, to je strašně jednoduchý." "Prostě jen mačkám knoflíky." "Chtěl jsem se vás zeptat, Jackie." "Jak skáčete z budovy na budovu?" Říkám: "To je ještě jednodušší."

"Akce, skok, střih, nemocnice." Takhle jednoduchý. Teď... máš... Řekla bych, že je těžký tě pojistit. Nepojistí tě? Ve zvláštní... v Hongkongu...

a v Asii... mají všechny pojišťovací společnosti černou listinu se jménem Jackie Chan. Na druhým místě na listině... je JC Team. Jackie Chan Team. Protože se nestaráme... o to, co se nám stane, když děláme něco pro film, riskujeme pro...

pro tu společnost. Ale v Americe je to jiný. - Jo. - Tady je všechno... Pamatuju si... Když jsem poprvé přijel do Ameriky. Křižovatka smrti 1. Ten... režisér se mnou... nikdo jiný. Jsme šli hledat místo pro natáčení.

Chodili jsme po městě... "Hele, Jackie, myslíš, šlo by to..." "Jak by ses dostal do toho okna." Řekl jsem: "Tamhle je strom. Můžu skočit ze stromu do okna?" - "Dokážeš to?" - "Jasně." Pak jsem couvl... A on: "Jackie, buď opatrný!"

Říkám: "Hele, je to jednoduchý." "Dobrý, můžeš to zítra ukázat producentovi?" Povídám: "Dobře." Další den jsem tam byl s producentem... choreografem kaskadérů. Se všema. A ten režisér byl celý nadšený. "Hele, hele.

Jackie, udělej to znova." Producent: "Můj bože." "Příště už to nedělej, dobře?" Říkám: "Dobře, dobře, dobře." "To je dobrý nápad, uděláme to tak." V den natáčení... Čekal jsem. "Na co čekáme?" "Musí..." Byly tam dva horolezci na protějších budovách.

Natahovali... bezpečnostní lana, aby se ujistili, že ta okna jsou bezpečný. A byli tam... hasiči, kteří na to dohlíželi. Byly tam papírový krabice.

Všude krabice... Zabralo to pět hodin. Tak říkám: "Dělal jsem to před dvěma dny." "Ne, to je Amerika, Jackie." - "Tvůj život je cenný." - "Ne, prostě to udělejme." Jo, pro mě je to jednoduchý. - To jo. - Povídám: "Dejte mi ty peníze." "Radši je dejtě mně, než za tohle."

Když dělám kaskadérský scény v amerických filmech, míň se zraním. - Jo. - Jo. Opravdu? Jo, to se vsadím. Bojíš se vůbec něčeho? Je něco, co ti nahání hrůzu? Zdá se totiž, že se nebojíš ničeho. Jehly. - Fakt, nevím proč.

- Jako injekce? - Jo, injekce. - Nebo když před tebou někdo šije. Ne ne, prostě mám strach z jehel kolem mě. Prostě nevím, nevím proč. Pokaždý, když... když točím film, tak musím... podstoupit lékařskou prohlídku, aby se ujistili, že jsem v pořádku. Vejdu do nemocnice a: "Páni, to je Jackie Chan." "Ahoj, zdravím."

Pak jdu dovnitř... a oni jen slyší... Říkám: "Nejdřív mě uhoďte." "Dobře, dobře." Když vylezu, je mi tak trapně, všichni dělají... Trapný. Nevím proč, to je pokaždý. Objeví se jehla...

Měli by to dát na vrchol stromu, že bys na něj vylezl a náhodou se píchnul při lezení nebo tak. Dobře, takže... musíme dát přestávku. Dáme si přestávku a pak mě naučíš... protože děláš všechny ty kaskadérský kousky. a já jsem zvědavá, jestli můžeme udělat nějaký tady, dobře? - Dobře. - Uvidíme, jestli to půjde. Za okamžik...

Ellen má překvapení z Chicaga, které rozdá publiku. A dál... Můžeme udělat kaskadérský kousek? - Měli bysme to naplánovat. - Já vím. Já nevím. Fajn, jsme tu s Jackie Chanem a tohle... víš, čteš různý věci a nevíš, jestli je to pravda nebo ne. Ale četla jsem, že si sám pereš. Ano.

Ne, ne... Ne džíny, jen ponožky a spodní prádlo. Někdy i tričko. - Když jsi na cestách? Třeba v hotelu? - Ano. - Jak... - I v prezidentským apartmá. Když někdo vejde dovnitř, tak všude vidí viset ponožky a spodní prádlo... Protože... i svýmu týmu nebo kolegům říkám: "Nikdy si nenechávejte ponožky nebo spodní prádlo vyprat."

Účtujou si za to 20 dolarů. Za to si můžete koupit nový. A přitom to je tak jednoduchý. Beru si s sebou jen dvoje spodní prádlo. Tak jednoduchý.

Je to tak jednoduchý. Když se sprchuješ. Ne, fakt. To je pravda. Ne, poslouchejte. To je trik. Když se sprchuješ... vem si do sprchy spodní prádlo. Víš, osprchuješ se... sundáš spodní prádlo...

umyješ se... Čistý... Pak ho pověsíš... a ráno si ho vyměníš. Víš... Co? Vyděláváš dost peněz, Jackie. Máš peníze na to si... Ale...

no, slyšela jsem o tom a nevěděla... Mám pro tebe dost spodního prádla Ellen, že už nikdy nebudeš muset... Tady máš. To je pro tebe. To není o penězích. Není to o penězích, ale o disciplíně. Je to o disciplíně. Já vím a myslím, že je to skvělý, ale teď máš dostatek, abys vydržel dlouhou dobu bez nutnosti praní.

Tohle prodám. Dobře. Takže, mluvili jsme o kaskadérských kouscích a během reklamy jsem se ptala, co zkusíme. Na něco lézt by bylo moc riskantní, takže netuším, co můžeme zkusit udělat. Nějaký kousek, že? Můžeme? - Mělo by se to naplánovat. - Já vím. Je složitý takový věci dělat, Tohle je pořad pro děti.

- Pořad pro děti. Je to pořad pro děti? - No, ne zrovna pro děti, ale... Chci říct, koukají na to i děti. Já nevím. Doma to nezkoušejte. To šlo. Teď se můžeš přidat k mýmu kaskadérskýmu týmu. Tady je tričko jako dárek. Děkuju.

Tady je... Kaskadérský tým JC. Děkuju moc, Jackie, to je úžasný. A líbí se mi ta barva. Jackie Chan, Zakázané království jde do kin v pátek 18. dubna. Šestiletý Jalen Testerman pro nás za chvíli zatancuje. Děkuju, Jackie, moc děkuju.

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ellen fakt nemám rád, protože se jí bojim, ale tenhle rozhovor byl prostě skvělej. Ani jsem netušil, že je Jackie takovej sympaťák.

250

Odpovědět

Nevím jestli to tady někdo psal, ale super by byl i překlad jackie u conana :)

220

Odpovědět

ty krávo vona si snad dělá p***l to byla jako doopravdy znechucená jak vyprávěl že si pere? za to bych jí jednu vlepila, tak tohle fakt posrala a ta její show už neni tak dobrá jako na začátku je prostě moc namachrovaná

2521

Odpovědět

no ona si právě že srandu dělá. Je to její styl humoru.

242

Odpovědět

+TerranaAsi ako ked sa Kraus tak blbo zahladi na hosta :)

190

Odpovědět

Calm your tits!

00

Odpovědět

┈┈┈┈┈┈▕▔╲┈┈┈┈┈┈
┈┈┈┈┈┈┈▏▕┈┈┈┈┈┈
┈┈┈┈┈┈┈▏▕▂▂▂┈┈┈
▂▂▂▂▂▂╱┈▕▂▂▂▏┈┈
▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏┈┈
▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏┈┈
▔▔▔▔▔▔╲▂▕▂▂▂ JACKIE

202

Odpovědět

Jestli by se v jeho případě nehodil ten namalovaný palec spíše zlomený :-D Ale jinak souhlas, je to borec. Každý režisér v Hollywoodu se holedbá triky, které mají vypadat jako skutečné, zatímco Jackie Chan je skutečné má. A je to na filmech vidět. Protože pusťte si americký film z osmdesátek, triky jsou zastaralé, někdy až komické. Ale ve filmu s JC nemůžou zestárnout, nejsou to triky, ale opravdové kousky.

220

Odpovědět

Tu čtu příspěvky a chce se mi zvracet. OK je vám Ellen nesympatická, ale proč pořád máte potřebu psát, že je lesba? Má ženu no a co? Je populární? - Ano představte si -. Mimochodem její žena Portia de Rossi je fakt kočka a většina z vás takovou mít nikdy nebude. Jim Parsons je vám sympatickej a Niel Partick Harris taky - takže potřebu psát že jsou oba Gayové nemáte co? - příspěve typu - absolutně nesympatická lesbička je stejně stupidní jako napsat že je někdo absolutně nesympatickej heterák. ?? Se trochu zamyslete. Kdyby byla černá je to absolutně nesympatická černoška? Tak už to všichni víte.Se z toho nepokákněte.

268

Odpovědět

Obama je prezident, pretože je čierny
Oprah je známa, pretože je šikovná
Patric Harris je známy, pretože je výborný herec
Elen je známa kôli tomu že je lesba
Vydedukuj si....

2220

Odpovědět

+matusyTak to bych neřekl a alespon znám něco z její historie. Ona měla seriál velmi úspěšný a měl vysokou sledovanost - ELLEN. To, že se v !páté řadě! rozhodla jít do C - out bylo naprosto logické a průlomové. V dnešní době si nedovedeme představit, že právě například N.P. Harris by byl ze seriálu vyhozen, nebo by jeho vysílání skončilo na základě toho, že řekne že je Gay. Dva roky se jí nikdo neozval, do TV chodily výhružné dopisy. Jí samotné také a veškerá práce šla do kopru. To že se dokázala opět ostavit na podium a začít opět od stand - up jako dávno před seriálem je ukázka velkého odhodlání a myslím, že zaslouží velký respekt.

242

Odpovědět

Já už jsem to tu taky psal, že co je komu do toho, jakou má sexuální orientaci. V dnešním moderním světě se to už takhle nebere. A když vidím ty komenty, tak někteří zřejmě stále jsou duševně ve středověku. Ellen mi není zrovna nejsympatičtější, ale to nemá co s orientací dělat. Prostě tenhle typ vystupování nemusím, ale to je moje volba a rozhodně ji kvůli svým preferencím nebudu pomlouvat a především do ní nebudu rýpat, jestli je lesbička či ne. To je neskutečný privitismus.

230

Odpovědět

Uz tohle nekdo prosim prelozte :)

http://www.youtube.com/watch?v=AmflPBk4VSA

Top ten Jackieho kousků :)

191

Odpovědět

Přesně, a ještě to je od Jamese Rolfea (AVGN) :D

180

Odpovědět

+kohoutJe to tak James ma techto sestrihu spousty a jeho pohled na film se vzdy dobre posloucha.

180

Odpovědět

No super, přimlouvám se taky :-)

180

Odpovědět

Jackie Chan je neuveritelny machr. Kaskaderske sceny, ktere v zivote udelal se vymykaji vsemu ostatnimu. Kde zapadnimu kaskaderovi konci odvaha, tam zacina Chanova rozcvicka :D

190

Odpovědět

ta ženská je mi tak nesympatická...ze začátku byla celkem v poho, ale teď...to jak řekne "right" za každým jeho druhým slovem, jak furt čumí a vrtí se

já tam bejt tak jí plácnu velkym lesbickym vibrátorem přes hlavu

2024

Odpovědět

Jackie je slušnej řízek :-D ... ta ženská tam byla navíc!! a ze všech talkshow ona je nejmin sympatická moderátoka..

198

Odpovědět

Já si nemůžu pomoct, ale to, jak si pere prádlo.... je dost logický :o

190

Odpovědět

Jackie je skvelej, vysmatej cinan delajici forky na place ale i mimo nej. Degeners show je hrozna.. Absolutne nesympaticka lesbicka. Co plati u Grahama, tady nefunguje.
Poprosim vice rozhovoru s Jackiem moc dokumentu o nej neni a spatne se schaneji v cestine nebo aspon titulky a rozhovory uz tuplem.

1813

Odpovědět

Když jsem to viděla kdysi poprvé tak jsem se celou dobu plácala smíchy do stehen... obzvlášť u "Rolling, jump, cut, hospital"

182

Odpovědět

strasně nesympatická bestie ta Elen :D

1921

Odpovědět

Epic !! Jackie je borec :D

183

Odpovědět

Poslední cca 4 roky pokaždé když sem nemocný tak v televizi dávají film v Jackie Chanem. Nejdřív sem si říkal, že je to náhoda, ale když se to stane asi po osmé, začnete o tom uvažovat. Jsem zrovna nemocný a myslel jsem si že "prokletí" je konečně pryč, ale pak člověk otevře videacesky...

1910

Odpovědět

no teď někdy dávají Křižovatku smrti 2, takze se prokletí jen tak nezbavíš :D

180
Další