Thumbnail play icon

Jak funguje autopilot od TeslySvět Elona Muska

Přidat do sledovaných sérií 16
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:7 166

Auto, které řídí samo. Sen nejednoho řidiče, ale jak to vlastně celé funguje? Projeďte se v Tesle S a podívejte se, jak autopilot vypadá v praxi.

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Hezké, ale poněkud staré. Tohle je z autopilota hardware 1 a už skoro dva roky se do aut instaluje verze 2. Nicméně teprve tak před třemi měsíci se jim podařilo SW u HW 2 dotáhnout tak, že je prakticky vždy lepší než auta s HW 1. A v některých případech o hodně - například i u nás si často dovede poradit se zúžením pruhů na dálnici a korektně jej projede a to i v případě, kdy to zúžení je označeno pouze směrovacími deskami (takové ty červeno-bílé svislé značky).

10

Odpovědět

Video super, ale chci už dlouhodobě poprosit Videačesky o nějaké smysluplné tagování. Třeba tohle je něco, kdy hltám každé video co výjde ohledně Muska, SpaceX, Tesly, Hyperloop atd. Ale zkuste například zadat do vyhledávání Elon Musk a porovnat to s tagem. SpaceX vyhledávání a porovnat s tagem (který btw. neexistuje).

Kdyby se to do budoucna zlepšilo, bylo by to super. Díky za Vaši práci

31

Odpovědět

Koukat už se budeš sám ty gumo z Muskova.

114

Odpovědět

+JarininMálem bych zapomněl na našeho místního uživatele, který má talent na tvoření duchaplných příspěvků bez jediného sdělení.

62

Odpovědět

+DodislavTy víš za co, krysičko.

17

Odpovědět

+JarininCopak? Špatně tě vykouřil?

11

Odpovědět

+mykanecNe, jenom nejsem sprostej na malý holky.

12

Odpovědět

Ahoj, díky za feedback, všechna nová videa na toto téma nově vycházejí pod hlavičkou pořadu Svět Elona Muska (vychází každé úterý ve 20:00), tak snad to aspoň trochu pomůže zorientovat se :)

00

Odpovědět

Jak jen to bude možné, chci autonomní auto čtvrté nebo páté generace. Sice jsem přislíbil zaměstnavateli, že si příští rok udělám řidičák, ale moc se mi do toho nechce, všude samé bouračky.

33

Odpovědět

zatial na pitchu, co som pocul

17

Odpovědět

A od koho si to slyšel ? Od nějakého souseda co má Felicii ? No ono je to Autopilot (BETA)
Beta znamená, že je tam stále několik chyb a nedá se na to plně spolehnout, protože je stále ve vývoji stále se vylepšuje.

22

Odpovědět

+Profesor Huskyvazne mr. obvious? preto tam je ,,zatial,,

15

Odpovědět

+v m vargaTak to se omlouvám, příště budu lépe koukat. ;)

11

Odpovědět

Napadá mě jediný způsob autonomní dopravy kdy můžete jezdit i nalitý a to je kůň, do hospody ho naučíte a domů se vrátí sám, protože tam má žrádlo. :D
Vlastně plně synchronizovaný s uživatelem. :D

28

Odpovědět

Sorry, že kazím srandu...
Dle zákona č. 361/2000Sb., o provozu na pozemních komunikacích:
"Řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti."

11

Odpovědět

+UrvustropTy vole ty pracuješ u měšťáku, že ? :D

22

Odpovědět

+Profesor HuskyTy vole ne, ale jezdím na koni ^^ :-D

60

Odpovědět

+UrvustropŠpatně pochopeno, řidič je kůň ve smyslu autonomní. :D

05

Odpovědět

Masturbace!
Adaptivní tempomat vám zastaví auto pokaždé když před vámi někdo odbočuje doleva a není dost místa a musíte se vyhnout v pravo přejetím krajnice tzn. pokud ho rychle nevypnete zastavíte provoz.
Line asist se s vámi pere pokaždé když chcete někoho předjet a navyhodíte blinkr tzn., že musíte při každé změně směru blikat jako chuj.
Dokud nebudou hlavní body - města propojené dálnicí a neoznačím na mapě bod kam se chci dostat a AI si vše nevypočítá jsou to p*******y.
Nemluvě o tom, že v česku nejsou ani namalovaný pruhy na silnici natož nějaké "elektronické" silnice.

817

Odpovědět

lebo tesla je cielovka pre české cesty že ? A mimochodom, autonómne komernčné vozidlá sú totálne v plienkach a niektorý zatvrdlíci čakajú už snáď kompletne autonómne mestá ... preboha trocha realistického zmýšľania namiesto toho bezzmyselného hejtu. Pracujem v oblasti automotive, potýkam sa s vývojom každý deň a je to beh na dlhú trať. To čo dokázala Tesla čo sa týka autonómneho riadenia vozidla za tak krátky čas je menší zázrak. Bohužiaľ čo môžeme čakať od nátury východného bloku ktorá sa vie len sťažovať že niečo nefunguje perfektne tak to nemá zmysel.

145

Odpovědět

+Richmond153Nevím jak u vás, ale u nás se tomu co je ve videu uvedeno jako "Autopilot" se říká ASISTENČNÍ systémy. Jestli nevidíš rozdíl zkus slovník. ACC a Lane Assist dodává VW v základu, toliko k Muskovo hejtům.
Možná by si se měl vrátit k pásu a plnit normy a AI nechat Ajťákům ty to dokáží posrat sami.

314

Odpovědět

+JarininPodívej se na celé video.

32

Odpovědět

+Alberto123Konkrétnější být nemůžeš?

33

Odpovědět

+JarininV první části mluví o asistenčních systémech v druhé o autopilotovy. "Nevím jak u vás, ale u nás se tomu co je ve videu uvedeno jako "Autopilot" se říká ASISTENČNÍ systémy." Ne neříká. Proč si o tom nezjistíš něco víc? To si tak líný?

20

Odpovědět

+Alberto123Aspoň vidíš, že to zaměnuje i on, protože nechápe rozdíl, další reklamní video, nic si zjištťovat nemusím jelikož to používám respektive skoro nepoužívám.

06

Odpovědět

+JarininNezaměňuje ve videu jasně říká že první nastavení aktivuje adaptivní tempomat a teprve druhé nastavení aktivuje autopilota. Ty používáš auto s autopilotem?

00

Odpovědět

+Alberto123A co ten autopilot dělá?

02

Odpovědět

+JarininOn říká "Autopilot" Line Assistu to je běžný asistenční systém.

02

Odpovědět

+JarininNikde ve videu to neříká.

00

Odpovědět

+Alberto123Zapnu Autopilota, vole, koukni ještě raz.

03

Odpovědět

+JarininPrvní nastavení autopilota je adaptabilní tempomat, který je součástí autopilota, ve videu je to řečeno 1:12 . Druhé nastavení autopilota je autořízení. Ve videu je to řečeno v 1:42. Nikde ve videu neříká ani nezaměňuje "Autopilot" a Line Assist.

00

Odpovědět

+Alberto123OK, napíšu to ještě jednou, speciálně pro tebe, nemůžeš nazývat autopilotem něco co je asistenční systém jako tempomat a line assist. To tvoje autořízení je běžný line assist.
I když mám zapnuté oba pořád to není autopilot, ale asistenční systémy.
Pobav se s nějakým kdo má trochu novější auto.

03

Odpovědět

+JarininVe videu jasně říká že tempomat, line assist, parking assist atd. jsou součástí autopilota, které je možné aktivovat samostatně takže není nutné zapnout autořízení. Můžeš mě vysvětlit proč plácáš takové nesmysli, přečti si tento odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/Samo%C5%99%C3%ADzen%C3%A9_motorov%C3%A9_vozidlo

00

Odpovědět

+Alberto123Ty jsi fakt natvrdlej, můžeš mi napsat z čeho se ten "Tesla autopilot" skládá?
Můžeš mi napsat kde začíná ten autopilot fungovat ve smyslu:
"5 – plná automatizace („řízení volitelné“). Automat řidí do libovolného legálního cíle, řidič jen zadá cíl"

01

Odpovědět

+JarininTy jsi natvrdlý ve videu jasně řečeno že se jedná o podmíněnou automatizaci to jest v definovaném prostředí se řidič nemusí věnovat řízení, musí však být připraven převzít řízení v časovém limitu, který stanoví výrobce. Nikde ve videu není nic řečeno o plné automatizaci, pokud ano tak uveď kde přesně ve videu to je řečeno.

00

Odpovědět

+Alberto123Začínáš lhát - kde ve videu je řečeno, že se jedná o podmíněnou automatizaci? On mluví o "AUTOPILOTOVI". Podmíněnou automatizaci mám v autě taky když na cca 10s můžu pustit volant a napít se apod. po uplynutí této doby musím zase chytit volant a dávat pozor, když tak neučiním auto pípne, když ho neposlechnu tak krátce dupne na brzdu - hodně nepříjemné. Všechny tyto funkce jsou naprosto běžné a říká se jim "ASISTENČNÍ SYSTÉMY" a né, KUURVA, autopilot jako klasický hejt od blbýho Muska.

01

Odpovědět

+JarininZmínka ve videu 1:05. Jinak znova přečti si svůj vlastní odkaz a přestaň trolit.

00

Odpovědět

+Alberto123Tady to máš na videu když to nechápeš.
Volkswagen Lane Assist - easy to understand

01

Odpovědět

+JarininJsi ...
3 – podmíněná automatizace („eyes off“), v definovaném prostředí se řidič nemusí věnovat řízení, musí však být připraven převzít řízení v časovém limitu, který stanoví výrobce

00

Odpovědět

+Alberto123Ty jsi naprostej idiot, neuvěřitelný, jedinej troll jseš tady ty, ty buzno furt dokola to samý, těžký život s IQ-0.

03

Odpovědět

+JarininZatím jsi nepodal jediný důkaz co by potvrzoval tvá tvrzení. Ve videu používá autopilota v režimu autořízení v definovaném prostředí, což je jak říká ta Nevadská dálnice. Fakt. Ve videu také předvádí jak aktivovat a deaktivovat některé části autopilota. Fakt. Asistenční systémy jsou součástí autopilota. Fakt. Odkazy které jsi dodal podporují to co celou dobu říkám. Fakt. Ignoruješ fakta která jsi sám vyhledal. "Ty jsi naprostej idiot, neuvěřitelný, jedinej troll jseš tady ty, ty buzno furt dokola to samý, těžký život s IQ-0." To jsi přesně ty. Stačí když uvedeš něco co by podpořilo tvá slova. Třeba nějaký odkaz.

00

Odpovědět

+Alberto123Choval jsem se k tobě slušně a snažil jsem se ti to vysvětlit, to že si ze mě děláš prdel a schválně plácáš 5/9 mě donutilo tě žařadit do sekce zdejších prcgum a ještě navíc buzerantů. Užij si to , Pá,Pá.
To video je skrytá reklama na Teslu a Muskův hejt.

00

Odpovědět

+JarininTakže místo abys předložil důkaz tak plácáš nesmysli a nadáváš. Jsi opravdu nádherným příkladem trolla.

00

Odpovědět

+JarininIdiote změna názvu nemění funkce.

00

Odpovědět

+Alberto123Tady to máš jasně rozlišeno, jsi tak líný, proč si o tom něco nepřečteš.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Samo%C5%99%C3%ADzen%C3%A9_motorov%C3%A9_vozidlo

00

Odpovědět

+JarininStupeň 3. plně odpovídá tomu co je řečeno ve videu.

00

Odpovědět

+Alberto123No to je celkem ještě dálka do 5 jak se tady snažil prezentovat ten idiot z Richmondu.

00

Odpovědět

+JarininZnovu přečti si svůj odkaz. Ve videu jsou omezení autopilota řečeny. Viděl jsi vůbec to video? Mám pocit že se díváš na něco zcela jiného.

00

Odpovědět

+Jarininteba museli robiť fakt dlho ty jo, Lane assist má na míle ďaleko od toho čo má tesla a hlavne je to úplne iný princíp, Lane assist, už z názvu, len dáva pozor na pruhy ale vôbec to nemá s autonómnym jazdením nič spoločné ... ale ako pozerám iné videá, si len jednoduchý neoriginálny troll takže si ťa šupnem do ignore.

43

Odpovědět

+Richmond153Polib mi prdel ?****u, to co má tesla je stejná pííčovina jako lane assist, jinak u nás se měří v kilometrech, kokotko, ne v mílých, nikdo nemůže za to, že máš bezcenný akcie tesly.

113

Odpovědět

+Richmond153ta tu rozniesli, ty internetovy hero, nevies ani zaklady

06

Odpovědět

+Richmond153cieľovka tesli sú všetky rozvinuté krajiny, vrátane česka...dokonca aj slovensko. Cieľovka tesli niesú len liberáli v Cali, pre nich totiž tých 5000 áut týždenne nejde :)

10

Odpovědět

+ehmpreto nemáme postavenú infraštruktúru ciest a elektrických rozvodní pripravenú na elektromobily že ? Nedávno som sa vrátil z amsterdamu a autonómne vozidlá tam niesú žiadna rarita, taxikár zadá cestu a keďže amsterdam je na provoz automobilov veľmi riedky tak si auto ide samo a taxikár len dáva pozor na cestu. My niesme ani z ďaleka pripravený a už vôbec niesme cielovka pre elektromobily, áno, pomaly sa to stáva realitou, teraz neni problém nabiť si auto vo väčšom meste ale stále sme pozadu.

00

Odpovědět

+Richmond153A najednou jsi se probudil v taxíku, viď. Jelikož Holansko je v EU tak to co popisuješ není dovoleno.
Takže běž oblbovat nějakýho baču na salaši nebo u vás v krčme.

04

Odpovědět

+Jarininnení dovoleno :D :D :D :D :D a zavoláš políciu keď si taxikár zapne autopilota že ? Bonzneš ho celému bruselu :D bože ... nechcel som na teba reagovať ale toto ma veľmi rozosmialo :D dík a dobrú :D

00

Odpovědět

+Richmond153Ne jenom důkaz jaký jsi lhář.

04

Odpovědět

+JarininOn policy and legislation, the Netherlands received the maximum
score for regulations and government investment in AV infrastructure. Its Council of Ministers approved testing in 2015, and it took the lead in establishing the Declaration of Amsterdam through which EU countries agreed to speed the development of self-driving vehicles. Additionally, in February 2017 the government approved a bill to allow AV trials without a driver.
The Dutch ecosystem for AVs is ready. The intensively-used Dutch roads are very well developed and maintained and other indicators like telecoms infrastructure are also very strong. In addition, the Dutch government Ministry of Infrastructure has opened the public roads to largescale tests with selfdriving passenger cars and lorries.

Hups ... najskôr fakta a až potom trolliť. Btw o regulácií zo strany EU pre Holandsko na internete ani stopy

00

Odpovědět

+Richmond153Mluvil jsi o Taxíku, takže se mi snažíš namluvit, že testují autonomní piloty na autech co vozí lidi? Něco ve smyslu, jako že odchytnou nějakého chodce a hážou je před jedoucí taxík a zkoušejí jestli pilot zastaví nebo ne? :D
Přestaň lhát, kdo lže ten krade.

00

Odpovědět

+JarininSi blbý, troll alebo oboje dokopy. Testy sa práve týkajú ľudí ktorý môžu používať AV včetne taxíkov. Není to trestné a aj keby bolo tak to nejaký zaprdlý taxikár má na haku. Hovor si čo chceš ja som sa previezol, taxikár si pil kafé a dával pozor na premávku. To že to nemôžeš cez svoj trollský mozog prehltnúť mi je u zadku. Ja technológie vítam, pracujem s nimi denne, testujem a skúšam. A keby mi nejaký Brusel povedal že je to zakázané tak ho mám na háku tiež. Bohužiaľ není. Holandsko je číslo 1 v AV ready krajín a autopilot je tam volne dostupný. Tesla ho môže kľude blokovať lokálne pre krajiny kde dní povolený ale nerobí to a prečo asi .. no stále si mi nedal fakt o tom ze to EÚ zakázala z legislatívneho hľadiska. Ja som ti vycucol text z mnohostranového Pdfka agentúry ktorá má na starosti štandardizovanie a kontrolu krajin ktoré sú AV rsady... týmto s tebou končím. Bye

00

Odpovědět

+Richmond153No ty si kus kokota.

00

Odpovědět

Chuj? Chuj??? SAMOZŘEJMĚ ŽE MUSÍŠ BLIKAT PŘI ZMĚNĚ JÍZDNÍCH PRUHŮ, SMĚRU JÍZDY (PŘEDJÍŽDĚNÍ)!!!
Jestli to neděláš, patříš do bohužel rozšiřující se skupiny řidičů - kok*tů, kteří jsou na pohnutí páčky blinkru prstem nejspíš moc sexy.
Já bych vás lískal rákoskou rovnou na silnici vy ovada. Naprosto základní věci při šoférování: 1) umět se rozjet, 2) umět se udržet ve svým pruhu, 3) umět včas zastavit, 4) dát blinkrem ostatnímu provozu najevo, kam jedu a co chci dělat. Nebo tu chcete jezdit anarchisticky jak v Rusku a tahat na sebe sekery a bouchačky??

60

Odpovědět

+EhmKdyž není komu neblikám a nědělej tady Hujera.

05

Odpovědět

+EhmZatím tady vyskakuješ akorát ty, východnáre, až budeš mít najato bez nehody to co já tak si můžeš vyskakovat. ty brzdo provozu. Musíš si uvědomit, že všichni kolem tebe nemusí mít poškozený mozek jako ty.

05

Odpovědět

Ultrasonické = Ultrazvukové
Jinak akorát PR. Nevysvětlil ty podstatné věci: co se stane, když nějaký ze senzorů vypadne (třeba se "zblázní" GPS)? Jak se zachová, když pruhy nejsou zřejmé, nebo se na cestě opravuje a pruhy jsou přestříkané? Co třeba udělá, když do auta někdo začne z boku najíždět, případně se mu hodně začne lepit na zadek?

122

Odpovědět

Díky, ultrazvukové je asi běžnější. Jinak máš pravdu, na tohle ve videu odpověď nenajdeš.

40

Odpovědět

a ty si nepochopil o čom video je, vysvetľuje ako funguje autopilot tesly, prečo by tam mal pchať veci ako zblbá GPS alebo pokazený senzor ? To neni predpoklad normálnej funkčnosti.

411
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK