Jak pomohl a jak pomoci Out With Dad

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:189
Počet zobrazení:3 958

Krátký dokument o dopadu oceňovaného webseriálu Out With Dad, který pro vás překládáme, a důvodech, proč má smysl na něj přispět. Zatím se podařilo od fanoušků z celého světa vybrat příspěvky na zahájení natáčení 3. série, která již byla napsaná, a nyní je třeba ještě vybrat prostředky na postprodukci.

Přepis titulků

Víš, že mi můžeš říct cokoliv, viď? To vím. Ale jde o to, že v tom sama nemám jasno. Takže na tom nesejde. Na natáčení Out With Dad se mi nejvíce líbí asi to, jak je to důležitý seriál. Jsme spolu sami. A vždycky jsme se na sebe mohli spolehnout. Takže pomyšlení, že přede mnou něco tají, mě ubíjelo.

Upřímně je to čest být svým způsobem součástí dospívání a přiznávání jiných lidí. To, co se stalo, bylo samozřejmě překvapivé. Nečekala jsem, že se na seriál bude dívat tolik lidí, že si ho tolik lidí tak moc zamiluje, budou psát komentáře a zapojí se. Všechno je to mnohem větší, než jsem čekala. Natáčení Out With Dad začalo 10. dubna 2010. Herci i štáb byli dobrovolníci, většina z nás na začátku svých kariér. Všichni jsme cítili, že jsme se pustili do něčeho výjimečného.

Cítil jsem to hned, když jsem začal hledat informace. Chyběli mi pozitivní vzory pro LGBT mládež a jejich rodiče. Ten seriál musel vzniknout. Ale nikdo z nás nečekal, jaký rozsah nabyde, jak silné se vytvoří spojení s diváky, jak hrdí budeme. Naše cíle byly prosté. Vytvořit něco zábavného, co bude v rámci rozpočtu vypadat co nejlépe, a užít si to. S trochou štěstí bychom při tom mohli změnit několik životů. Máme fanoušky po celém světě, kteří píší komentáře a posílají nám emaily a vzkazy a tak.

Svěřují se nám, jak jim seriál pomohl, jak změnil jejich život k lepšímu. Jak jim poskytl jiskru naděje, dal jim něco, s čím se mohou ztotožnit. "Díky za seriál, dává mi velkou sílu a spoustu naděje." "Kéž by během mé puberty existovalo něco takového, na co bych se mohla dívat." "Několik měsíců po objevení Out With Dad jsem se přiznala svému tátovi." "Tohle je už náš třetí příspěvek. Je na počest našeho nového dítěte, protože chceme, aby vyrůstalo v otevřenějším světě." "Bez tohohle seriálu bych to doteď tajila.

Takže děkuju, protože přiznání stálo 100% za to." "Se seriálem se dokážu v mnoha ohledech ztotožnit." "Předává poselství lásky a otevřenosti a osvětluje problematiku dospívání a homosexuality." "Out With Dad mě nesmírně baví. Jsem psycholožka... Na váš seriál budu lidi často odkazovat." "Konečně jsem objevila svou sexuální orientaci... Seriál mi s tím pomohl a jsem moc ráda taková, jaká jsem." "Jen vám chci poděkovat, protože seriál mi s tím pomáhá a jsem díky němu silnější." "Pomohl mi, když se zdálo, že jsou mé city všem lhostejné." "Určitě už víte, že tenhle seriál znamená pro mnoho mladých diváků strašně moc..."

"Out With Dad je pro mě důležitý, protože bez něj bych byla mrtvá. Zvažovala jsem sebevraždu, když jsem viděla první epizodu. Změnili jste, tedy seriál změnil můj život. Děkuju." Lidé, kteří prožívají opravdu těžké období, se mohou ztotožnit s postavami, které vidíte na obrazovce. Pomůže vám to pochopit, proč cítíte nebo děláte, co děláte. To je velmi důležité a už se to ukázalo v tom, že sledování těch postav změnilo a zachránilo životy.

Scénáře pro 3. sérii jsou hotové a začaly přípravy na natáčení, zatímco pokračujeme ve sbírce a hledání sponzorů. Říct, že 3. sérii je horlivě očekávaná, je slabé slovo. Naši fanoušci jsou dychtiví! Ve 3. sérii se můžeme těšit na návrat všech vašich oblíbených postav i těch, které jste ještě téměř nepoznali. Budeme se zabývat problematikou šikany na školách, gay-hetero spolků, bifobie, transfobie. Rose a Nathan se zúčastní další PFLAG skupiny.

Tentokrát možná s překvapivým hostem. Tak co na to říkáte? "Herci reagují po té, co poprvé četli scénář 3. série." Bylo to boží! Božsky boží! Božsky boží! Božsky boží! Božsky boží! Božsky... boží. Díky, lidi. Já... Dnešek byl úžasný. Všem děkuju. S pomocí našich fanoušků jsme se dostali daleko. Ale ještě sbírku neukončujeme.

Sice jsme vybrali dost peněz na zahájení natáčení, ale na dokončení první epizody nové série nám jich pořád hodně chybí. Natáčet začneme na jaře. Do konce natáčení snad vybereme dostatečné prostředky, abychom se hned po poslední klapce pustili do stříhání. Domnívám se, že s vaší pomocí to můžeme dokázat a to snad co nejdříve. Pro informace, jak nám můžete pomoct vytvořit dosud nejlepší sérii, navštivte outwithdad.com/contribute Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

OT °Tak jsem byl donucen konečně si udělat registraci, abych mohl přispět... škoda dříve to bylo lepší°

A teď komentář:
1. Narozdíl od většiny ostatních, bych chtěl tento seriál pochválit. Na to, že v tomto seriálu nehrají profíci velkých filmových pláten, je to dost dobrý. V seriálu byla pro mě dost nových informací, např. různá sdružení či jiné neziskovky, které tomuto tématu (pro některé tabu) věnují pozornost.

2. Nehodnotím teď seriál, ale samotné video.
Je to snad první "reklama", která vyzývá diváky k podpoře, kreativním, neotřelým způsobem. Nežadoní a neklekají si na kolena "pošlete nám pár stovek dolarů jinak vám nic neuděláme".

3. Dříve jsem byl k lidem homosexuální orientace lhostejný, nevadila mi jejich vzdálená přítomnost, ale pořád pro mě byli.. ti jiní. Stejně jako lidé s určitým handicapem. Zkrátka se člověk v jejich přítomnosti cítil divně, nepřirozeně.
Tento webseriál a i jiné podobné materiály ať už na internetu či v knize změnili můj pohled k těmto lidem a už se necítím v jejich blízkosti nesvůj.

Je to jenom o tom chtít to poznat a nezavrhovat/nebránit se tomu zuby nehty, protože ostatní (ti stejní jako Vy) se tomu brání.

Podobné kampaně, které nabourávají "brýlový stereotyp", které mají podporu lidí, kteří vědí o čem mluví jsou pro mě cenné. Odložte brýle a sledujte okolí takové jaké je.

252

Odpovědět

Za tenhle komentář moc díky.

241

Odpovědět

Je to moc hezký seriál. Ukazuje, že lesbičky jsou normální lidi a nemusí to být babochlapi nebo naopak sexbomby. Prostě obyčejné holky, co mají rády holky. Ale jestli Nathan v další sérii nebude, tak je to dost na prd... zvlášť když se podle toho vlastně ten seriál jmenuje. :/

185

Odpovědět

Nathan v další sérii bude, akorát ho bude hrát někdo jiný. Skvělý Will bohužel musel kvůli pracovní vytíženosti se seriálem skončit, ale pro roli táty už byl nalezen nový herec, kterého si jak tvůrce seriálu tak Kate moc pochvalují a představí nám ho v nejbližší době. Na scénářích 3. série se tak nic neměnilo.

181

Odpovědět

Jasně, seriál je tak hroznej, že mění a zachraňuje životy (o vyhrávání nejrůznějších cen a anket nemluvě)). Ach jo.

1911

Odpovědět

Někomu se to líbí a někomu zase ne. Prostě, tak už to je. Mě osobně ten seriál třeba taky nějak nepřitáhl. Vytrpěla jsem si 3 díly a pak jsem toho nechala, nebavilo mě to. Ovšem netvrdím, že je to hrůza nebo tak něco.

182

Odpovědět

kdyby raději něco takovýho uspořádal Dorm Life, to bych klidně i přispěl. ale tohle fakt ne-e

183

Odpovědět

Ze začátku jsem Out with dad sledovala ale s přibívajícímy díly se kvalita rapidně zhoršovala a ke konci?...už jsem to úplně ignorovala. Takže tak.

187

Odpovědět

Vsehcno jen nepreklad tady tenhle s**t! Kdyby tam aspon hraly nejaky pekny baby namisto tech hnusnejch radoby leseb, tak by se na to mozna dalo aspon trochu koukat, protoze by clovek nevnimal dej a co melou, ale takhle je to jenom naprosta ztrata casu.

1831

Odpovědět

*Vsechno jenom ne prekladat...

1813

Odpovědět

+Rossi*Všechno, jen nepřekládat...

1915

Odpovědět

Zrovna dnes oznámili že herec, který hrál Nathana už v 3. sérii nebude. Vzhledem k tomu, že pro mne značnou část seriálu táhnul zrovna on, tak ve výsledek 3. série moc nevěřím.

180

Odpovědět

prosím, už ne znova ten rádoby dojemný, na city hrající ''webseriál'' o lesbách, díky petrSF

1932

Odpovědět

Napsal bych něco o tom, jak byl ten seriál hroznej, ale protože jsem to psal už hodněkrát, tak se na to teď vykašlu. Jen doufám, že další řada nebude, a pokud bude, tak že jí nebudete překládat.

1928

Odpovědět

1. :P

1831