Filmový večer s tátouOut With Dad (S01E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:434
Počet zobrazení:5 314

V další epizodě Out With Dad poslechne Nathan radu Johnnyho a vezme Rose do kina na film, o kterém doufá, že by ji mohl přimět se mu svěřit.

Poznámka: U citátu z "Romea a Julie" jsem použil překlad E. A. Saudka.

Přepis titulků

Takže ty... Co? Tys nikdy nedala Kennymu pusu? Ne! No, ale jste pořád spolu a všichni si už stejně myslí, že spolu chodíte, tak proč ne? Vanesso! Víš, jak strašně mě tohle štve.

Každej to říká. Všichni to říkaj. Ale on je jako... - Bratr! - ...tvůj bratr. Já vím, já vím. To tvrdíš pořád. Ale byla jsi zmatená... Byla jsi zmatená ohledně mě. Takže...

Nedávalo by to dokonalej smysl, kdybys byla zmatená i ohledně něj? Jste si blízký. Hodně blízký. Skoro stejně blízký jako my dvě. - Ale to je jiný! - Jak? Já nevím. Prostě to vím. Kromě toho nemá o mě v tom smyslu zájem.

Všichni kluci mají o holky úplně stejnej zájem. On ne. Proč? Je na kluky? Ne. Rozhodně ne. Je po uši zamilovanej do Alicii Van Harenový. A asi milionu dalších holek. Fajn, tak má úplně stejnej zájem jako každej kluk.

Ale ne o mě! Říkám jenom, že bys možná měla políbit i jeho. Jen aby sis byla jistá. Pokud si teda nejsi jistá. Jsi si jistá? Ahoj! Ahoj, poupátko. Máme tu hromadu zeleniny.

Neboj, přemýšlím, že do toho nějak propašuju slaninu. Co kuchtíš? Nemám zdání. Vím jenom, že 50 % toho musíme dneska sníst. Takže je to 'čas-vyklidit-ledničku' na tátův způsob. Tak jak bylo ve škole? Je Vanessa v pořádku? Přišla mi trochu... Jo, je v pohodě.

Promluvily jsme si o tom. O co šlo? Jenom něco ohledně... Bylo to jenom nedorozumění. Víš, že mi můžeš říct cokoliv, viď? To vím. Ale jde o to, že v tom sama nemám jasno. Takže na tom nesejde.

Samozřejmě že sejde. Pokud ti něco vrtá hlavou, můžeme... Já nevím. Zkusit na něco přijít spolu. Můžu ti s tím pomoct. Tentokrát ne, tati. Je to prima. Už nějakou dobu jsme spolu v kině nebyli. Dokonalý místa a tak.

Jo. Únik mi přijde vhod. Ach ne. To je stres z toho, že to tají. Super. Vyšiluje. Zamluv to. Zamluv to! Ne že by svět byl zlej nebo něco. Jenom mám teď hodně domácích úkolů.

Chemie je fakt děs. Nahrála ti. Vanessa je její studijní partnerka. Dělej! No, je fajn, že máš Vanessu. Aby ti s ní pomohla. Je to dobrá kamarádka. Takže jste si to vyříkaly? Super. Zase vyzvídá. Asi jo.

Ne že by ti do toho něco bylo. Změň téma. Tak o čem je vlastně ten film? Vůbec jsem o něm neslyšela. Je to nezávislej film a promítají ho tu jenom dneska. Je přesně podle našeho gusta. A o čem teda je? Je to homosexuální romantická komedie.

Ne, vůbec nejsem průhlednej. Tohle byl příšernej nápad. Nechci ti kazit překvapení. Je to romantickej film. Víc vědět nepotřebuješ. Jmenuje se "Byli jednou dva Willové". To se mě zase snaží postrčit? On to ví. Je to o homo...

Je to o homosexuálech? Jo, a... oba se jmenujou William. To mi došlo. Tohle byl hodně blbej nápad. Je to prostě... romantická komedie. A na tom, že je o dvou chlapech, nezáleží a...

A oba se jmenujou William. To už jsi říkal. Prostě mu to řekni. Tohle je tátův ulítlej způsob, jak ti říct, že mu nevadí, že jsi... Tati. Ano, Rose? Panebože. Je to tady. Řekni jí, že to bude v pořádku!

Řekni jí, že ti může říct cokoliv! Můžeš mi říct cokoliv. Nikdy tě nepřestanu mít rád. Panebože. Tohle je šílený. Jako by to četl z brožury. Panebože. Zhoršuješ to. Proč se v poslední době tak zajímáš o homosexuály? Já prostě... Já prostě... Co říkala ta brožura o tomhle, blbče?

Prostě mám rád dobrý komedie a... Johnny říkal, že tahle je dobrá. Řekni něco! Podle mě jsou prostě v dnešní době ty nejlepší příběhy o homosexualitě. Jsou nejopravdovější. Nejopravdovější? Nejopravdovější? Nejsrdceryvnější.

Co se tím snažím říct? V každým dobrým romantickým příběhu jde především o konflikt, ne? Vem si všechny ty tvý teenagerovský dramata v telce a jak se pořád točí kolem toho, jestli se ti dva dají nebo nedají dohromady. A když se nakonec dohromady dají, zase je rozdělí. Scenáristi vytváří konflikt. Konflikt? Konflikt.

A co je nejsrdceryvnější forma konfliktu? Zapovězená láska. Vem si Romea a Julii. 400 let nás dojímá jejich bolest. A proč? "Tvé jméno jenom je můj nepřítel." Což zní šíleně a dneska by se to nestalo. Ale tehdy to bylo reálný a uvěřitelný zapovězený území.

Spolu s třídou, rasou, vírou a tak. Všechno to vytvářelo dramatický příběhy o důvodech, proč by lidi neměli být spolu, ale nakonec jsou, protože láska vždycky zvítězí. Nezabili se Romeo a Julie? To má bejt vítězství? Jo, Nathane, to má bejt vítězství? Jde o to, že většina tabu, která lidi rozdělovala, už jsou teď překonaná.

Už to nejsou tabu. Takže je pro diváky náročný se do většiny z nich vžít. Potřebujeme nová tabu. Takže podle tebe je homosexualita tabu? Ne! Ne! Ne, ne, ale pro hodně lidí je. Zrovna tohle teď slyšet nepotřebuje. Ale to je ten konflikt.

Je to překážka, kterou musí milenci překonat. Příběh je o jejich cestě. Cestě plný překážek, na jejímž konci budou spolu. K čertu s tabu. Fajn. Tak teď jsem ještě zmatenější než kdy předtím. Tvoje máma o tom kdysi napsala esej do školy. Formulovala to tisíckrát líp než já. Hodně se o to zajímala.

Byla hodně pokroková. Nemáš zdání. Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenhle seriál je pro mě zajímavý, pamatuji si, jak jsem svojí kamarádce říkala, že jsem do ní zamilovaná. Měla jsem pocit, že mi srdce vyskočí z těla. Naštěstí to vzala v pohodě a byly jsme stále kamarádkami, ne vždy se však tohle odehraje... Když si to člověk skutečně prožije, může se s tím stotožnit...

180

Odpovědět

No pustil sem si ty epky znova a střih by byl nutnej jenom na konci jak je tam to Out With Dad jinak teda nic. Ono jak na to člověk kouka po částech tak to na něj pusobi jinak než když jede část po části hned za sebou napr. The Legend of Neil

180

Odpovědět

To by mě zajímalo, co vám v těch prvních 3 epkách přišlo navíc, že byste to vystříhli. Podle mě měly všechny scény své jasné místo a důvod :) Jinak epky na sebe v podstatě navazujou, takže jako film si to pak pustit můžete ;)

180

Odpovědět

Podle mě fajn serial :) a konečne sem se u něj i trošku pobavil

Chami: No do 10min videa by to nešlo :) šlo yb to udelat tak že by se ze všech dílu udelal kratší film kterej by podle mě stál za shlédnutí :) ale tam kde by kosa narazila na kámen by byl střih atd. Je to dělaný jako webseriál a sestříhat to tak aby to nedráždilo oko by bylo větší prácička

BTW: Neví někdo kde by se dal ten seriál stáhnout ? Možná bych se do toho i pustil :D

180

Odpovědět

Super dialogy a scénky konečně jsem spokojen :)

180

Odpovědět

Zajímavý nápad, ta scéna v kině. Posadit vedle hrdinů jejich myšlenky, aby se divák nemusel orientovat jen podle výrazů v obličejích herců.

180

Odpovědět

Oprava: Zkrátit ;)

185

Odpovědět

Všechny ty díly by se dali spojit do jednoho 10 minutovýho videa bych řekl :D

187

Odpovědět

Vyzerá to tak, že sa nám to začína rozbiehať. Prvému dielu som dal 1* pretože, úprimne, to nebolo nič extra, ale vidím, že každá jedna časť je o niečo lepšia ako tá pred ňou, takže... super, len tak ďalej. Tentokrát 7* zaslúžených.

181

Odpovědět

musím říct že tohle byl zatím nejlepší díl - ty dva předtím se mi moc nezamlouvali ...

184

Odpovědět

dobrej dílek uvidíme co ostatní ale zatím dobry :)

182

Odpovědět

Nemám, co bych k tomu dodal - perfektní díl... Tohle ukázalo, o čem je ten seriál, o čem se dohaduje společnost a zároveň ot bylo vtipný i trefný... Perfectum.

180

Odpovědět

Výborný díl. Hlavně scéna v kině. Ale má to jeden velký háček - proč tam sakra neukázali i ten film? :D.

185

Odpovědět

Docela v pohodě seriál :) Pořád čekám na nějakou větší akci! A ten táta je absolutně skvělej...co by za něj někteří lesbičky a gayové dali :)

181

Odpovědět

zajímavé :D díl po díle leze to hodnocení nahoru :)

180

Další