Jak přežít: žralok

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:237
Počet zobrazení:6 437

Už víte, jak se zachovat při setkání se sklípkanem. Dnes se dozvíte, co dělat, když vás při plavání v moři napadne žralok. Co byste udělali vy?

Přepis titulků

ABYSTE PŘEŽILI MUSÍTE VOLIT CHYTŘE JAK PŘEŽÍT: RYCHLÉ TIPY NA PŘEŽITÍ V DIVOČINĚ Málokteré zvíře vzbuzuje větší hrůzu než žralok. Každý rok si ve světových oceánech zaplave více než milión lidí, ale napadeno jich je méně než sto. Známe více než 300 druhů žraloků, ale jen pár z nich jsou prokazatelně lidožrouti. Nejnebezpečnější jsou žraloci tygří, žraloci bělaví a velcí bílí.

Jejich kousnutí vás může doslova stát život. Nebo končetinu. Žraloci mohou útočit, protože mají hlad, ale dost často útočí prostě proto, že jsou zvědaví. S radostí ochutnají vše nezvyklé, co plave na hladině - třeba člověka, jen aby věděli, jak to bude chutnat.

Takže vědět, jak zareagovat, může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Když na vás žralok zaútočí, měli byste: A. Divoce kolem sebe cákat? B. Jít mu po očích? Nebo: C. Hrát mrtvého? Správná odpověď je: B. Jít mu po očích. Divoké cákání k vám přiláká více žraloků. Hraní mrtvého vede k tomu, že mrtví budete. Ochablé tělo je pro žraloka pozvánkou na skvělou večeři.

Největší šanci budete mít, když zaútočíte na jeho slabá místa. Těmi jsou oči, žábry a rypec. Pak si žralok rozmyslí, jestli mu za to stojíte. A zatímco se rozmýšlí, dostaňte se k pobřeží tak rychle, jak jen můžete. A takhle přežijete útok žraloka. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jako taj to je hodně užitečná rada do života ale pochibuju že kdyš vás napadne žralok že jsi na tohle spomenete :D

00

Odpovědět

100101011 - Jednak ne každý je taková socka a užívá si dovolenou u kaluže v Hradci jako ty. Na druhou stranu je fakt, že čenichovka je nejrychlejší a je dobrá u většiny menších a středních žraloků, ale velkej žralok by si z toho moc nedělal. Dál pak zůstává útočit na oči a rukama trhat žábry po stranách.

200

Odpovědět

nic co bych neznal např. z Útoku z hlubin :D

210

Odpovědět

kazdopadne diky za tohle uzitecny video..az uvidim u nas v Hradci se splouchat v kaluzi na silnici nejakyho zraloka tak mu budu okamzite vydloubat prstama oci..

185

Odpovědět

Zrušte ten nemožný pořad. Místo překládání 2 videí ve kterých jsem se nic nedozvěděl by je stačilo shrnout do 2 vět...Když máte na sobě sklípkana, nehýbejte se. KDyž jde po vás žralok, zaměřte se na oči...To vše

186

Odpovědět

nahodou super..uz se nemuzu dockat na dalsi dil kde se dozvim jak se branit pred kralikem

191

Odpovědět

do oci? snad kdyz uz zautoci tak se snazit mlatit necim(alespon pestma) do rypaku ne? nemaji snad zraloci takovy ty klapky(vicka) ktere pri utoku zavrou podobne jako krokodyli? ok pokud mate rukavici Freddyho Krugera tak bych tomu mozna i veril..

185

Odpovědět

Já bych rád toto video..."Jak přežít: atomový výbuch vzdálený 5 metrů"

190

Odpovědět

staci strcit prst do epicentra vybuchu a budes ok..

200

Odpovědět

První věc co mě napadla: Go for the eyes Boo, go for the eyes!!:D:D

200

Odpovědět

ÁÁÁÁÁÁRGH! :D

180

Odpovědět

Ako sorry ale taketo videa tu davat...tvle..,,a takto prezijete utok zraloka,, chcipam.

185

Odpovědět

myslím že by se víc hodila verze pro zvířata- Jak přežít: člověk
:D

191

Odpovědět

Keby som mal hodnotit na zaklade komentarov, ktore opat neskutocčne pobavili, tak by som musel dat 10 :-)

181

Odpovědět

Já sem čekal, že ho mám tahat za uši, nebo dát mu levý hák... ale jít po očích, to je fakt novinka :O

182

Odpovědět

a kdyby´s chtěl být opravdový pán, tak mu hrábneš do vaku, chytneš ho za péru, zadíváš se té bestii hluboce do očí, dokud ji nedojde, že narazila na madrfakra, který se s ničím a s nikým nesere.

202

Odpovědět

oh thanks, you saved my life.. :D

182

Odpovědět

Tyto "návody" mně připadají docela hodně funny. Nevím jestli je to myšleno jako vtip nebo to berou vážně, v každém případě je to bullshit :). Je samozřejmostí, že se vždycky útočí na slabiny (ať už koholiv nebo čehokoliv), což jsou v tomto případě rypec nebo žábra. Nejvíc mě ale dostává titulek "jak přežít," zní to jak kdybyste měli po shlédnutí tohoto videa téměř stoprocentní šanci na přežití :D. Když se žralok rozhodne, že si na tobě smlsne, tak neuděláš nic, většinou ani nevíš odkud to přišlo :).

196

Odpovědět

Kolem 1:15 tam máte asi překlep, zareagoval :)

180

Odpovědět

Díky za upozornění, už by to mělo být opraveno ;)

181
Další