Thumbnail play icon

Jak šel čas se seriálovými znělkami

82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:141
Počet zobrazení:8 374

Seriálové znělky provázely vysílání televizních seriálů již od samotného počátku. Od té doby ale urazily pořádný kus cesty a staly se samostatnými uměleckými díly, která perfektně doplňují naše oblíbené pořady. Jaká je vaše úplně nejoblíbenější seriálová znělka? Napište nám do komentářů!

Poznámka:
Znělku k neexistujícímu seriálu Too Many Cooks, která je ve videu zmíněna, najdete s českými titulky zde.

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nejelpší znělka? LOST

00

Odpovědět

Za mě je to Expanse a Westworld, kde beru za nejpovednější propletenost lidského těla a přírody (například W-svět a duhovka).
Ale vzpomněl jsem si i na Knight Ridera, to pro mě bylo v dětství něco, co prostě dávalo celému seriálu body navíc. :)

00

Odpovědět

V poslední době u mě vede Expanse a Taboo :)

10

Odpovědět

Moje zdaleka nejoblíbenější je True Blood. Tu jsem snad nepřetočila ani jednou. A v těsném závěsu American Horror Story, ale to hlavně díky tomu, že je každou sérii jiná a tak se tolik neomrzí... Protože sebelepší znělka se může okoukat, když je seriál dost dlouhý...

20

Odpovědět

Podle mě jsou nejlepší znělky český i slovenský Večerníček ;-)

Zde je vhodné upozornit na zvláštnost, kdy Večerníčky mají znělky nejen úvodní, ale závěrečné, a to ne jen hudební, ale dějovou, což není obvyklé.

00

Odpovědět

Skoro jsem zapomněl jak dobrý to bylo:
4400 intro - https://www.youtube.com/watch?v=KqnpwOumF4I

21

Odpovědět

Moje nejoblíbenější znělka je asi z Black Sails, vždycky jsem z ní vycákanej a před každým dílem mě přikovala do křesla. Jinak uznávàm názor že znělky by neměly být moc dlouhý a pokud jsou delší, tak by měly být ideálně úplně na začátku. Jinak nejlepší opening s názvem má Supernatural, pár vteřin loga (který vypadá vždycky úžasně) a díl pokračuje, žádný zbytečný zdržování.

11

Odpovědět

Škoda, že neukázali znělku z The Expanse. Resp. z 2. série. To by bylo perfektním příkladem, protože je velmi povedená.

30

Odpovědět

Mě se více líbila ta z první serie. Byla celistvá, zatímco do druhé dali kus z první a do ní vestříhali události z druhé serie, tedy už to netvoří tak povedený celek.

00

Odpovědět

+MikeNo, já ti nevím. Stále tam jde vidět, jak se lidstvo rozvíjelo. Víš co, rozsvícení východu, globální oteplování, zvýšení hladiny oceánů, Měsíc a města na něm, pak Mars, pás, Jupiter a Saturn…
Pokud bych měl mít výhrady, tak to spíš k seriálu jako takovému: vznášející se města v atmosféře Venuše mohou znít šíleně, ale je to daleko reálnější, než by si jeden mohl myslet. A pak samozřejmě služební roboti. Vzhledem k tomu, kam směřujeme, jsou nevyhnutelní.

00

Odpovědět

Vikings, Marvel seriály na Netflixu

20

Odpovědět

Pokud se bavíme čistě o hudbě, znělce, tak podle mě zatím nic nepřekonalo M*A*S*H, X-Files nebo Twin Peaks. To o čem se ve videu hovoří, ale není přece jen čistě o znělce, ale celém úvodu seriálu. Pravda asi je, že v češtině není vhodný výraz pro TV Title Sequence.

20

Odpovědět

Znělku můžeš brát z pohledu hudebního nebo vizuálního. Myslím, že ten vizuál je právě to, co se posunulo nejdál. Mé tipy jsou Daredevil, The Black Donnellys (má 9 sekund), Black Sails, skvělou znělku má American Horror Story, samozřejmě GOT a další.

00

Odpovědět

Homeland, Dexter, Breaking bad můj největší fet...

10

Odpovědět

The night manager má taky dle mého názoru výbornou znělku. :)

20

Odpovědět

Game of Thrones, by ušel, kdyby to neshazoval ten stupidní seriál. :D

49

Odpovědět

vyborne video, konecne po dlhsej dobe

02

Odpovědět

Nejlepsi znelku mel Dallas a MacGyver. :-D Ale z dnesni doby musim souhlasit s Game of Thrones a Stranger Things, na ty clovek hned tak nezapomene.

91

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)