Avengers: EndgameJak to mělo skončit

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 56
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:14 567

Letošní nejočekávanější Marvelovka se pustila do hrátek s časem, což dává prostor pro mnoho alternativních konců. Jak jinak tedy mohl film Avengers: Endgame skončit? To nám ve videu ukáže kanál HISHE.

Přepis titulků

Ach bože. Steve? Co tu děláš? - V budoucnosti jsem se líbal s tvou neteří. Moc mě to mrzí. - Cože? Ne, ne, ne. Znova ne. Ale no tak. Zrovna, když tu byla kamera. Jak pravděpodobné to je? On to ví. Thanos to ví!

Ale ne, zajali mě. Kdybych tak měla zařízení, které by umožnilo utéct zpět do mé doby. No jasně. Ach bože, Thanosi. Ta druhá Nebula uprchla. Břídilové. Jejda. Já to udělám.

- Nech mě zemřít. - Ne, měl bych to být já. Nech mě. - Ty máš děti. - A ty jsi mnohem atraktivnější. Nikdy nedělám nic důležitého. - Nech mě skočit. - Hej lidi! - Ne, nech mě! - Hej! Vaše dohady mě unavují. Popravdě mě unavuje v podstatě všechno na tomhle místě. Jsem tu už tolik let.

Jsem k smrti znuděný. Skočím a dám vám ten Kámen. Opravdu? - Ano, udělám to. - Páni. Dík moc, miluju tě. To je vše, co jsem potřeboval slyšet. Svoboda!

Tak fajn. Hej lidi! Myslím, že to zabralo. Jsou mrtví? Ne, mocný Thanosi. Senzory ukazují nulové ztráty. Vážně? Do háje s tím. Co za střely používáme? Vystřelte je znova a tentokrát správně.

Ano, můj pane. Jen tam tak sedí. A nemá žádný Kámen nekonečna. Tentokrát ho odděláme pořádně. Nemohli jste žít s vlastním selháním. Kam vás to dovedlo? Zpátky ke mně. Myslel jsem, že když odstraním půlku...

Moc mluvíš. Co to? Nehoden. Sundej ze mě to kladivo! - Do něj! - Jak se ti to líbí? Kde jsou Chitauri teď? Chápeme to. Máte hodně hrdinů. Avengers!

Spojte... cože? S dovolením. Vteřinku, Kapitáne. Zrcadlová dimenze! Ale no tak. Dvouprsten a říz! Jo! Wong! Vzal jsi mi všechno.

Ani nevím, kdo... Nevím, jak nás přes to dostaneš. Zlato, právě jsem sama odbouchla celou loď. Nedělej si starosti. Má pomoc. Dobře dámy, pojďme... Omlouvám se. Vaši pomoc vlastně vůbec nepotřebuju. Ale dík, holky.

Všem vám to sekne. Ozvěte se. Jsem nevyhnutelný. Jsem Groot. - Jsem nevyhnutelný. - Jsem Groot. - Jsem nevyhnutelný. - Jsem Groot. - Jsem nevyhnutelný. - Jsem Groot. A já jsem... Batman!

Lusk. Protože jsem Batman. Jaký je to pocit? Jako by patřil někomu jinému. Nepatří. Díky. Ještě jedna věc. Jaká?

Takže... pokud nejsi letadlo, - bomba nebo led, - Ale ne. kamarád s vymytým mozkem nebo Spider-Man. - Nebo Tony Stark, jiná verze tebe... - Ještě neskočil. nebo prostě Thanos. Prosím, přestaň. Tak se nemusíš nezbytně poddat!

- Už jsi skončil? - Můžu to dělat celý den. ALE TAKTO TO MĚLO SKONČIT DOOPRAVDY... Je to v pořádku, Tony. Už si můžeš odpočinout. Nemůže někdo něco udělat? Je tu nějaký doktor? Kdyby tak existovalo zařízení, které by mohlo zvrátit napáchanou škodu. No dobře. Tys mě prostě chtěl vidět zemřít, že jo?

Nepovím. Jo! Takže jste cestovali časem, abyste zachránili Zemi a zemřelé blízké. Jo! A Kapitán vrátil Kameny zpět - a všichni jsme žili šťastně až do smrti. - Všichni kromě Natashi. Kvůli Kamenu duše stejně zemřela. - No jo, to je pravda. - Kdo je Natasha? Já se zeptám líp.

Proč je Natasha? - Musí existovat nějaký způsob, jak ji zachránit. - Ne, je navždy pryč. To je na hlavu. Máte stroj času. No jo. Můžeme se vrátit zpět do doby, než Natasha zemřela, a přivést ji sem! - Můžeme? - Evidentně. - Tak na co ještě čekáme? PŘED LOUPEŽÍ ČASU... Uvidíme se za chvíli. Počkej.

Ty... Ty to nezvládneš. Co? Jo, ty zemřeš. Jo, tak pojď s námi. Dobře. Co se právě stalo?

Black Widow je zas naživu. Jo! Myslím, že důsledky zahrávání si se strukturou času jsou nedomyšlené. Jo, když ji přivedli zpět do doby, než zemřela kvůli Kamenu duše, neznamená to, že Kámen duše vůbec nezískali? Tak cestování časem nefunguje! - Tupoun. - Tak to všechno vysvětluje. Díky. - A co stařík Rogers?

- Kapitán je pořád stařec. Jo, myslím, že jsem. - I to můžeme napravit. - Opravdu? - Jasně. Radši bych se ho zeptal na to, jak seděl na zadku a dovolil, aby se historie do puntíku opakovala. Nebo byl v jiné dimenzi? - Tolik otázek! - Ne, pojďme ho zas omladit. Jo! PŘED LOUPEŽÍ ČASU...

Dobře, jdeme na to. Páni. Myslím, že jsi právě vynalezl nesmrtelnost. Cestování časem! Všichni jsou naživu. Jo! Marvelovky. Šavarma!

JAK MĚLI SKONČIT AVENGERS: ENDGAME Ty jsi Loki. - Nejsem. Jsem ty z budoucnosti. - Ukazuješ na můj zadek. - Ne. To ty ukazuješ na můj. - Přestaň ukazovat na můj zadek! - Ukazovat je neslušné. - A ukazovat na zadky je ještě neslušnější! Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pobavilo, přesně ty momenty jsem si říkala, wtf, proč to udělat jednoduše, když to jde složitě, protože proč použít logiku, když můžeme mít nelogickou zápletku, že ano. Je tam hromada bizarních děr, co nedávají smysl a protiřečí si (už jen samotné navracení kamenů v minulosti a desítky dalších).
Ale člověk nad tím prostě nesmí moc přemýšlet a užít si to jako komiksák. I když třeba u existence kapitánky Marvel to fakt nejde, to je prostě... Tři tečky.

Jen na jednu věc ve videu ale zapomněli. Thanos Thorovo kladivo/sekeru z nějakého důvodu asi zvedne (asi že je Titán a automaticky je toho hoden, možná mi unikla podstata, nevím, kdokoliv může vysvětlit, budu ráda, pokud to není takové to "Thanos má prý už tisíc let, bojoval se všemi ve vesmíru a je nejmocnější"), v jedné scéně ho vysloveně zastavil/odrazil a v jedné Thorovi skoro vrazil jeho vlastní sekeru do hrudi.

52

Odpovědět

A proč by měl Stormbreaker zvednout jen ten, kdo je ho hoden? Nikde ve filmech se o ničem takovým nemluvilo, ne? Tohle pravidlo se týká snad jen Mjølniru.
Sám si to vysvětluju tak, že Mjølnir má prostě takovej enchant, že ho dokáže zvednout jen někdo, ale u Stormbreakeru je to jedno.
Tady https://marvelcinematicuniverse.fandom.com/wiki/Mj%C3%B8lnir je to ostatně taky napsáno...

20

Odpovědět

S kladivem jde o problém v překladu. V cz dabingu je něco jako: ,,to kladivo zvedne jen ten kdo je ho hoden a získá Thórovu moc" ale v Eng dabingu je: ,,kdo to kladivo zvedne, jestliže bude hoden...". Takže kladivo se dá i zvednout bez toho aby byl někdo hoden. Musí mít nejspíš taky nějakou moc( Thanos/vision).

10

Odpovědět

+Adam7788Adame: U Visiona mi to zas nepřijde úplně jako nesmysl, protože Vision byl částečně stvořen i blesky, které do něj Thor našil poté, co měl to své vidění, čímž podle mě do něj trochu přenesl i sebe a svou moc (těžko říct). Tím netvrdím, že u Thanose ano. Nikdo z nás netuší, co předcházelo jeho touze po "genocidě", tisíc let je tisíc let. Mohl udělat tunu přínosných skutků.

Co se týče toho překladu (dabingy nekoukám, mám raději originál s titulky), to není jen překladem. Četla jsem několik článků a teorií i v angličtině a v podstatě se tam zabývali tím, že zkrátka kdo bude hoden kladivo pozvednout, získá tím i Thorovu moc. V Avengers i sám Thor říkal (ve scéně, kde se členové party pokoušeli Mjöllni zvednout), že nejsou "hodni". S tím, že Steve Rogers s ním lehce zatřásl.

ass.ass.in: No, nepsala jsem vyloženě o tom, že by měl Stormbreaker zvednout jen ten, kdo je ho hoden, ale u kladiva to tak je podané a stejně ho Thanos byl schopný zastavit a odrazit, čímž vzniká otázka proč. Netvrdím tím, že to není možné, jen mě zajímá nějaké vysvětlení, které v univerzu zkrátka chybí (pardon, komiksy jsem nečetla, pokud tam něco je, tak o tom nevím).
Jsem prostě zvědavá, jestli třeba někdo něco bližšího neví.

00

Odpovědět

+BlanchS tím kladivem to je celý dost pochybný. V Avengers bylo řečeno, že ho zvedne jen někdo, kdo je ho hoden. Z tohoto důvodu bych pochopil, že ho Rogers zvedl, ten z nich byl asi takový nejvíc morální. U Stormbreakeru tohle řečeno nebylo.

Co mě spíš zvedalo ze židle bylo, že Rogers to kladivo zvedl a začal s ním metat blesky, i když v Thorovi 3 specificky Odin řekl, že to kladivo pouze umožňuje Thorovi koncentrovat a kontrolovat blesky. A pokud vím, tak Rogers druhý Thor není.

Vycházím pouze z filmů, nějaké studie jsem nečetl, ale dle těchto vysvětlení byl Rogersův boj s Thanosem úplná blbost.

20

Odpovědět

+BlanchTak jestli jsem tě pochopil špatně, tak se omlouvám.

Ale Mjølnir zastavila i Hela, a ta by ho byla těžko hodna. Třeba musí být ta entita hodna mocí a pak kladivo pozvedne. Vždyť Avengers jsou všichni lidi. Nějakou vyšší moc má Hulk (je to bytost posilovaná energií - vznikla gamma zářením) a ten s Mjølnirem třeba v animáku pohnul a uměl ho mrštit. Thor není člověk, je to nějaká mocnější bytost a Kapitán Amerika je super voják, má moc leccos vydržet a má velkou sílu. Vision je robot s mozkem několika umělých inteligencí a zároveň měl v hlavě Mind Stone. Hela je asi o kousek mocnější než Thor, a Thanos... jen se mrkni na jeho svaly. Navíc dokázal lusknout rukavicí se všemi kameny a neublížilo mu to.

Ale to vycházím z nějakýho vlastního myšlenkovýho posudku. Podle týhle logiky by měl Mjølnir zvednout i Star Lord, protože je napůl Celestiál. Nebo i Captain Marvel.

00

Odpovědět

+ass.ass.inHela ho zastavila, protože Mjolnir byl 'součást' asgardu a dřív to kladivo navc patřilo jí. Zřejmě znala jeho moc a měla schopnost jej zničit.
Pokud vím, tak samotní tvůrci filmů navíc zmínili že po Občanské Válce už by Vision zřejmě nebyl schopný kladivo pozvednout. Takže tam ty morální důvody zřejmě hrajou významnou roli. Steve v Ultronovi kladvo nezvedl, protože on sám se hoden necítil i když by hoden byl.
Teoreticky vzato bych tipla, že Tony Stark by po lusknutí byl také schopen kladivo pozvednout, ale kdo ví.

10

Odpovědět

+lenaciaA k čemu by Hele Mjolnir byl? Vždyť je bohyně smrti a Mjolnir měl usměrňovat Thorovu moc, ne? Spíš mi přišlo divný, že Thor v EG Mjolnir musel zas mít, když měl Stormbreaker a ty blesky uměl metat i bez Mjolniru.

To další, co jsi napsala, tak nevím co k tomu napsat. Popravdě si z Avengers: AoU a druhýho Kapitána Ameriky moc nepamatuju, protože mi oba filmy přišly dost slabý. Takže v tom ti nemůžu oponovat :)

00

Odpovědět

+ass.ass.inStar-Lord o svoje polobožštví po druhém díle Strážců přišel, ne? Poté, co zničili Ega a jeho planetu, kde se ta moc shlukovala. Ale asi máš pravdu, no. Jen mi přijde nejspíš zvláštní použití slov, on ten Odin to tam řekl několikrát a pokaždé to vyznělo trochu jinak :D. V jedničce Thora právě řekl, že kdo ovládne Thórovo kladivo, ovládne s ním i jeho moc, než ho odhodil na zem.
Hela podle všeho byla první vlastník toho kladiva, jestli jsem to dobře pochopila, ale taky by mě zajímalo, jak by to tvůrci vysvětlili.
Pochopitelně mám v hlavě taky hromadu svých teorií, ale jsou to jen moje domněnky, že jo. Prostě mi ve všech Marvelech chybí k nějakým věcem pár vysvětlení (což neberu zas tak, že mi to trhalo žíly, já si je dokážu užít i bez toho, je to komiks, kdo by to stokrát řešil :D), ale jsem od přírody dost zvědavá a na některé otázky bych ráda znala konkrétní odpovědi. No, asi se nedočkáme.
Ale díky za to, že ses o to podělil.

lenacia: Koluje tu ta teorie, že Steve hoden byl, ale aby ušetřil Thorovo ego, tak "dělal", že není (proto s Kladivem v Ultronovi hýbnul, ale neuzvedl ho). Nicméně se taky přikláním k tomu, že se stal hoden až poté, co z něj spadla ta lež o smrti Starkových rodičů.
Jinak co se týče těch morálních aspektů, něco na tom určitě bude, když v jedničce Thorovi nemohl vlastní kladivo uzvednout ani on sám, než se prostě morálně někam posunul.

10

Odpovědět

+BlanchMyslím, že Thanos uzvedne kladivo protože patří mezi "celestians" což jsou stvoření, která jsou v podstatě nesmrtelná nebo téměř nesmrtelná a žili dávno před tím, než by nějaký Asgard. Všechna tahle stvoření nebo kdokoli s opravdu ohromnou mocí je schopen kladivo uzvednout. V 1 komiksu dokonce kladivo uzvedl Magneto, protože má jak ohromnou moc tak si myslí, že to co dělá je správné. Myslím, že sami komiksoví tvůrci to dost často mění, jak se jim to zrovna hodí :D

00

Odpovědět

+xdtxdt: :D Tomu věřím, hodně tvůrců si mění zákonitosti, jak se jim to hodí. Takže dokonce i Magneto. A nebylo to i tím, že ovládá jednoduše kovy? :D Možná někdy morálku překryje vlastní přesvědčení.

00

Odpovědět

+Blanchnemůžu mluvit za filmy, tam to moc nedává smysl, ale v komixech se to má tak... Thor má jako bůh hromu "vrozenou" schopnost metat hromy, Mjolnir díky očarování jeho schopnosti usměrňuje a zesiluje (v pozdějších verzích se Thor daleko od kladiva mění v člověka, aby zapadl mezi pozemšťany, ale to je očarování, kdy tuším ztrácí i asgarďanskou superodolnost)... manipulovat s ním můžou dva typy postav, první je ho "hodna", takže na ni díky očarování Mjolniru v omezené míře na krátkou dobu přechází i Thorovi schopnosti (např. velmi zajímavá postava Beta Ray Bill), druhá možnost je "k***a silná postava", takže Thanos nebo Hulk můžou kladivem mlátit i házet, ale nemůžou metat blesky nebo si je přivolat jako Thor... v Magnetově případě neplatí ani jedna možnost, fyzicky ho nedokáže uzvednout a nevybavuju si, že by někdy získal jeho shopnosti, ale kladivo je z kovu, takže dokáže "ovládat jeho okolí" čímž je de facto rozpohybuje

00

Odpovědět

+OdinsonBezva, diky moc. S podobnym vysvetlenim jsem se jeste nesetkala, jsem rada, ze ses podelil, aspon mi to ted dava trochu vetsi smysl. Je mi jasne, ze Marvel se snazil do tech filmu tak nejak vtesnat vsecko mozny, aby to pokrylo veskery zakonitosti univerza, ale uplne se jim nepodarilo vysvetlit tim vsecko. Takze jeste jednou dekuji.

00

Odpovědět

Když je ve filmu cestování časem, tak to vždycky smrdí. A ani v Endgame se s tím zrovna 2x dobře nepoprali.

63

Odpovědět

Mysím že na tom celém filmu je nekrásnější to, že to tim snad už definitivně skončilo.

614

Odpovědět

Skončilo? Možná tahle fáze, ale ještě letos vychází další Spider-Man a pak hromada dalších filmů. Ta zelená hromada, ve které se postavy koupou na konci tohoto videa, ukazuje proč ;-)

271

Odpovědět

Nová ps

13

Odpovědět

Because I'm Batman!

Nejlepší jako vždy! :DDD

165