Jak vzniká Cyberpunk 2077

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:9 565

Cyberpunk 2077 je po úspěchu videoherního Zaklínače velmi očekávaná hra. Dnes se koukneme do zákulisí jeho vývoje a možná zjistíme, kdy se chystá jeho vydání.

Na 48minutové video přímo ze hry se můžete podívat zde.

Přepis titulků

Byla to pravděpodobně nejvíc stresující E3 mého života. A nevím proč, ale nezvládal jsem ten tlak. Na téhle E3 jsem byl jen stínem sebe sama. Cyberpunk 2077, první výlet studia CD Projekt Red ze světa Zaklínače, je akční RPG s otevřeným světem zaměřené na příběh. Pořádný jazykolam. Hru oznámili v roce 2012 a oficiálně představili v teaseru v roce 2013.

Ale pak... nic. Po teaseru jsme usnuli. Čtyři nebo pět let bylo ticho. Pro mě a pro můj komunitní tým to bylo těžké, protože lidé se na tu hru těšili. Když jsme Cyberpunk poprvé oznámili, měli jsme vizi, kam ho chceme směřovat. Hlavním rozdílem mezi počítačovými hrami a deskovou verzí typu Dračí doupě je dodnes to, že přestože jsou videohry hezčí na pohled, tak ta svoboda, kterou máte v klasické verzi, je něco, čeho zatím žádná hra nedosáhla.

Nemůžeme jednoduše vzít zdrojový materiál a udělat z něj hru. Musíme na to jít chytře. Chytrý přístup vyžaduje čas. A experimentování. Během posledních pěti let vytvářel vývojářský tým Cyberpunku takový zážitek, od kterého si slibují, že překoná očekávání fanoušků původního Cyberpunku i předchozích titulů CD Projektu.

Důvod, proč nemůžeme hned všechno ukázat, je ten, že vývoj her je proměnlivý. A co tam je dnes, zítra tam být nemusí. Měli jsme různé nápady, které během let zemřely, pak jsme je vzkřísili, zase zemřely a teď jsou zpět. Cyberpunk 2077 se nejen odehrává o 50 let později než zdrojový materiál, ale navíc se odehrává v paralelní časové linii. Díky tomu má tým svobodu vytvořit hru, která bude respektovat zdroj a odkazovat na něj, ale zároveň sedne přesunu na videoherní médium.

Například bylo naprosto zásadní, aby postava hráče, V, byla zcela přizpůsobitelná. Je to velká změna pro společnost spojovanou s ikonickou postavou Geralta. Pro nás je důležité dát hráčům svobodu, umožnit jim hrát v našem světě sami za sebe. A umožnit jim se do našeho světa ponořit.

Proto je hra z pohledu první osoby. Nehrajete jako někdo jiný, hrajete jako "já". Nalevo je okno, honem! Přesun k pohledu první osoby je nezbytný k pochopení rozsahu a vertikálnosti Night City, rozpínajícího se neonového centra hry. Ale tato změna v perspektivě v kombinaci s novým stylem navigace, včetně schopnosti řídit, s sebou přináší nové vývojářské nástrahy.

Je jednoduché vytvořit otevřený svět, který působí obrovsky, když chodíte. Ale když jste v autě, je to 10 minut. Z jednoho pohledu to působí obrovsky, z druhého až tak ne. Jak tohle vyvážit? Jak vytvořit pocit rozlehlosti? To jsou super výzvy, které vás nutí prozkoumávat neznámé vody. A pokusit se najít na tyto problémy nová řešení. Na E3 2018 CD Projekt Red konečně odhalil první gameplay ze hry Cyberpunk 2077 vybranému publiku médií a hostů.

Byli jsme hrozně nervózní a nedočkaví, co na to lidi řeknou, protože byli natěšení. Brzy se rozšířila zpráva, že tohle musíte vidět. Tým z E3 odcházel s více než stovkou ocenění. Ale komunitě PS hráčů, kteří na tuto hru čekali tak dlouho, sliby médií nestačily.

Museli to vidět na vlastní oči. O dva měsíce později se jejich přání splnilo a celé 48minutové video bylo zveřejněno. Celkově byly reakce a přijetí naprosto skvělé. Bylo to pro nás velmi příjemné, když jsme tyhle reakce viděli. "Prima, zvládli jsme to." Skvělá práce, slečno V, skvělá práce.

Cyberpunk 2077 už možná není takovým tajemstvím jako kdysi, ale práce na něm není zdaleka u konce. A jak bylo slíbeno v roce 2013: Hra vyjde, až bude připravena. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobrý den, přeložíte i nový včerejší gameplay trailer Cyberpunku 2077?

00

Odpovědět

Už se těším až to vyjde, já budu moct zasednout na mojí špekatou zadnici a na pár dnů dát svému bezvýznamnému a nicotnému životu zase trochu šťávy. Vím, že je to bude jen iluze, ale lepší než ten pocit zbytečnosti a snazší, než se snažit o něco skutečného.

91

Odpovědět

Dufam, ze sa za par rokov VR vyvinie a bude si ju moct dovolit vacsina ludi. Predstavte si takuto hru ako Cyberpunk cez VR. Pohyb, akcia, zapojene cele telo... realny pot, spalena energia a skutocny zazitok. Nebude sa pri hrach sediet na prdely ako doteraz, bude treba aj dobru fyzicku ;)

108

Odpovědět

Kopol som do osieho hniezda, co nerdi ? ;)

46

Odpovědět

No však tomu pravděpodobně tak bude. VR je zatím v plenkách, něco jako když začínal internet. Pár let (možná prá desítek let) to ještě bude trvat, ale nakonec to bude nejběžnější formát nejenom hraní her.

11

Odpovědět

Cyberpunk 2077 ... to tedy vyjde v roce 2077, tedy až bude hra připravena? ;-) No, já doufám, že bude připravena výrazně dříve, protože se na ni moc těším a rád bych se dožil vydání... :-D
Na dobré věci si rád počkám, ale jen aby to nebylo příliš dlouho...

100

Odpovědět

nic nove tam nevidim, nuda

128

Odpovědět

Však tohle ti nic novýho ukázat nemělo ty gumo

223

Odpovědět

+punka?

214

Odpovědět

od teba sme nič iné ako p******u ani nečakali, nuda.

12

Odpovědět

+Richmond153boring

06

Odpovědět

+v m vargasi pripadám ako keby som sa bavil s vložkou do bot.

02

Odpovědět

+Richmond153interesantne, zvlastne hobby, ale budiz

04

Odpovědět

+v m vargaZ čoho vychádzaš, že komunikácia s tebou je na úrovni komunikácií s vložkou do bot ako koníček ?

12

Odpovědět

+Richmond153vychadzam z dveri

04

Odpovědět

+v m varganasch... ne, zbohem :)

02

Odpovědět

+Richmond153cauky mnauky

13