Jak vzniká hudba k Agents of S.H.I.E.L.D.

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:356
Počet zobrazení:4 872

Možná jste postřehli, že zrovna běží nový seriál od Josse Whedona o agentech ze světa Marvelu, Agents of S.H.I.E.L.D. O hudbu se v tomto seriálu stará oceňovaný skladatel Bear McCreary. V tomto videu uvidíte, že tvořit hudbu k takovému projektu nemusí být žádná sranda (a možná v něm i najdete paralely s vaším životem).

Přepis titulků

Den v životě Beara McCrearyho Zdravím, jsem Bear McCreary, skladatel hudby k Agents of S.H.I.E.L.D. Ve svých videích jsem vám ukázal něco z mého nahrávání s orchestrem. Mnozí se však ptali: "Beare, jak vypadá tvůj obyčejný den? Nenahráváš přece pořád s orchestrem." Jistěže ne. Kreativní proces zahrnuje kroky, které jsem předtím ani nezmínil. Tak mě napadlo, že vám dnes ukážu můj typický týden, v němž na pořadu pracuju.

Obvykle vstávám brzy, v půl sedmé ráno, abych měl dost času zpracovat své nápady. Produktivní den začíná zdravou snídaní. Nasytím své tělo, aby pohánělo mou mysl. Při počátku práce na novém dílu jej nejprve velmi pozorně zhlédnu. Dělám si poznámky o tom, kde jsou vypjaté emoce, které musím hudbou vyjádřit. Každý díl si vyžaduje svůj vlastní hudební motiv. Nejdřív tedy vymyslím vzletnou melodii...

která zachycuje podstatu... velkolepost daného dílu. Jsem zvyklý dávat si přestávky od práce, abych mohl přemýšlet o svých nápadech. V televizním průmyslu sice často soupeříme s časem, ale snažím se dokončit práci včas, aby orchestr a zvukaři měli dost času připravit se na nahrávání. Přece jen - odpočatý tým je efektivní tým. Vím, že orchestr nic nemá...

Vím, že zítra nahráváme, ale ještě jsem nenapsal ani notu. Řekněte mi jak a já to udělám! Kouzlem stáhnu ze svého mozku noty a pošlu vám je, aniž bych je musel psát! Jsem v klidu! Producenti mi říkají, že musím něco změnit, takže počkáte a pak to nahrajeme a bude to super! 10 minut hudby, to zvládnu. C-dur. C-dur je veselý. Coulson má potíže. E-mol. Ne, to nefunguje!

Co si teď počnu? Jsem v háji! Mám dvě hodiny! A pět minut. To nezvládnu! Je to nemožné! - Trochu prostoru... - ...nemožné! Napíšu 5 minut akční hudby... Co jsem to udělal?! Jak jsem mohl být tak arogantní a myslet si, že to zvládnu? Bože!

- O 2 HODINY POZDĚJI. - Díky, že jste přišli na nahrávání Agents of S.H.I.E.L.D. s Bearem McCrearym. Děkuju. Pojďme se sladit. A takhle tvořím hudbu pro Agents of S.H.I.E.L.D. Je to velmi prosté. Pomozte mi, agente Coulsone... Překlad: Ninjer www.videacesky.cz ...takže počkáte a pak to nahrajeme a bude to super!

- Jo. Dobře. - Fajn, nashle! Jsme v p*deli.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:37 říká tam rchestrators, nikoli orchester. -orchestrátor je samostatná funkce, člověk, který vezme hudbu napsanou dosti ledabyle skladatelem a přepíše ji pro konkrétní orchestr (vidí hlavní téma, rozhodne, které nástroje ho spolu budou hrát...)

00

Odpovědět

Má víc make-upu než Harley Quinn. Ale video super!

210

Odpovědět

Muj oblibeny skladatel, aspon uz vim jak vypada jeho pracovni den :-D

200

Odpovědět

0:55 překlep (jej nejprveV velmi pozorně)

Jinak video slušný, a i když jsem se neválel smíchy po zemi, při nejmenším jsem se usmíval :)

180

Odpovědět

Díky, opraveno.

180

Odpovědět

Trošku trapný.. Kdyby to vzal vážně, tak by to mohlo být alespon zajímavé

1926

Odpovědět

hehe

180

Odpovědět

Takový druhý Charlie Harper :D .Jen s lepší muzikou :D

183

Odpovědět

No, dúfam, že to takto pri jeho skladaní naozaj nevyzerá :D pretože Bear McCreary je naozaj výborný skladateľ :D napr. http://www.youtube.com/watch?v=5Bbx9pqEgOw alebo http://www.youtube.com/watch?v=DE41l4_KYiM :)

192

Odpovědět

Jeho hudba k BSG je naprosto prvotřídní :)

202

Odpovědět

předvídatelný a nudný

1950

Odpovědět

tvoje matka je předvídatelná a nudná

201

Odpovědět

Takže jako běžný student.

222

Odpovědět

A víte co! Já mu to i věřím :D

193

Odpovědět

Od 1:52 mi to připomíná mně když musim něco odevzdat :D

212