Je Miku Hatsune autentičtější popstar než Lana Del Rey?

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:195
Počet zobrazení:3 620

Dnes už lidem vadí všelicos. Že se zpěvačky odívají příliš spoře, že zpěváci všeobecně v klipech propagují jen "to jedno" nebo že si někdo poupravil svůj životní příběh. Přitom nám ale nedělá sebemenší potíže fantazírovat o fiktivních postavách a dosazovat si je do našich vlastních smyšlených situací a světů. No, posuďte sami. S kým byste raději zašli na kafe? S Miku Hatsune, nebo s Lanou Del Rey?

Přepis titulků

To je nápad! Miku Hatsune, počítačem vytvořená zpěvačka, je autentičtější popstar než Lana del Rey. Pokud vám to náhodou uniklo, Lana del Rey je lidská popová hvězda s prsty, krví, mámou, prostě se vším všudy. Jenže Lana dostala pěknou čočku za to, že není autentická. Prodává sice indie rock image, ale ve skutečnosti má těžce bohatého tátu, desku, kterou nakonec stáhli z prodeje, po té, co si za to zaplatila, a ocitla se v centru obřího marketingového stroje, který ji v podstatě vyrobil. Pro mnoho lidí tak Lana del Rey lže jako když tiskne.

Miku, na druhou stranu, je japonská popstar, ovšem pouze počítačová a ne skutečná. Začala skromně jako řečový syntetizátor a po letech vývoje ji vydali jako, cituji: "Divu-androida z blízké budoucnosti, kde jsou všechny písně ztracené." To je paráda. Takže, obě tyto dámy jsou uměle vyrobenými produkty. Jedna o něco více doslova než ta druhá, ale o co tady vlastně tolik jde? Proč lidi nenávidí Lanu a milují Miku?

Jasně, existuje řada takto vytvořených hvězd, jenže Lana byla uměle vytvořena tak, aby se jako umělá nejevila. A když si to lidé uvědomili... Zvláštním způsobem tak Miku působí autentičtěji. I když není člověk, její fanoušci si s ní rozumí. S tímto záměrem ji také vytvořili, jenže to samé platí i pro Lanu. Nevězí tedy jádro pudla v hudbě? Neměla by hudba mluvit sama za sebe? Ano, měla! Ale my chceme konzumovat módu, nápady, povahy a příběhy spojené s danými osobnostmi. Dostali jsme se do bodu, kde je naše schopnost rozumět si s něčím nebo se do něčeho vcítit vlastně důležitější než skutečná fyzická existence dané věci.

Od zvířátek jsme už přešli k popovým hvězdám, takže co bude příště? Počítačoví politici? A co vy? Myslíte si, že Miku Hatsune je skutečnější než Lana Del Rey? Napište nám do komentářů. A pak klikněte na všechna ta tlačítka tady dole. Je to dobré pro byznys. K našemu předchozímu Mariovskému videu jste měli hodně co říct! Podívejme se na vaše komentáře. Dalího malbu si nemůžeš zahrát - zatím! Líbí se mi tvůj entuziazmus, Chaddaroochi. Doufej dál! Comis sans!!

Vím, že jsou to tuby, ale je to mnohem větší legrace říkat jim suzafony. "Jeho vousy se mi fakt dost líbí." Díky, unstablejello, to já sám. Mimořádné zprávy! Mario má patrně novou tajnou identitu. Je to RoboCane! Mario inspiroval uživatele Unchengful k vytvoření 8bitové verze postaviček ze Sezame, otevři se. Paráda. Mě Mario inspiroval k promrhání většiny šesté třídy. A pokud opravdu chcete zažít vážnou debatu na toto téma komentář od Kotaku je bezvadný. Jen si ho přečtěte. A pro Jonathana Holmese z Destructoidu - naše další episoda skutečně ponese název: Pacman je metaforou pro lidskou neutuchající konzumaci okolního světa v marném pokusu pozdržet jeho nevyhnutelnou smrt.

Tak si nás nalaďte. Překlad: ABigWhiteWolf www.vidacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1:42 song ? :) dakujeeem

00

Odpovědět

Rozhodně bych šel radši z Miku Hatsure než z Lanou del Ray

00

Odpovědět

Neznám Miku Hatsune, neznám Lanu del Ray. Udivilo mě, že existuje někdo, kdo jde na koncert kreslený postavičky...

1926

Odpovědět

jestli něco nenávidim vic tak japonský písničky který zní jak od pětiletého děcka... rve mi to uši... zatímco od Lany se mi pár písniček doopravdy libi nevadí že jsou pomalé naopak... aspon mi znich nešibne jak muselo šibnout lidem kterí si zaplatí za to že se jdou koukat na počitačovou postavu... o Laně jako také toho moc nevim proto to jestli je nebo není autentičtější než ta Miku cosi štourat nebudu... rozhodně písničky Lany se mi líbí :))

2035

Odpovědět

Miku, Miku, Miku
mam i jeji dyvko, takze pro me jasna volba :D

326

Odpovědět

Nemám rád indie, nemám rád ukňourané, pomalé písničky, nelíbí se mi Lanin horní ret, Miku je úžasný pokrok technologie, navíc jsem v tomhle trochu japkofil, prostě Hatsune Miku u mě jasně vítězí. :)

298

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=exAmqVtYbis

Druhá
je sice slabší, ale ta první písnička, to je vypalovačka. Nevím jak pro ostatní, ale u mě to má kouzelný efekt, protože nerozumím tomu co zpívá (narozdíl od anglických písniček) a můžu si tak užít melodii a rytmus aniž by mě obtěžoval stupidní text, který je pro popovou píseň téměř nutností (I tenhle je). Ale když tomu jeden nerozumí... připomíná mi to ty doby dětské nevinnosti, kdy jsem jako sedmiletý našené zpíval s Travoltou Greased Lightning. Nevědomost je požehnání.

215

Odpovědět

První písnička
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/hatsune-miku/kocchi-muite-baby-337770

181

Odpovědět

Když je depka, tak jede Lana, když je dobrá náladička, tak jede Miku. Je mi jedno, jak moc jsou umělý, je mi jedno, jak moc je to vlastní tvorba/převzatá tvorba, přirozený/umělý, chudý/bohatý zpěvák/zpěvačka, dokud se jeho/její hudba dá poslouchat, tak to prostě poslouchám.

238

Odpovědět

A vidíte, já zase dneska poprvý slyším o Miku Hatsune :-) Takže asi moc nemůžu soudit, zvlášť když od Del Rey jsem taky slyšel jen Born To Die a to je všechno.

Ale stejně si myslím, že kdyby ta Hatsune byla skutečná, nikdy by nebyla tak populární jako teď.

224

Odpovědět

Hatsune Miku, zná celý svět, 90% japonska nevadí že není skutečná, vyprodává velký koncerty a s její fotkou se dá sehnat víc věcí než kolik na na václaváku dlažebních kostek.
Snadno si každej zapamatuje její jméno i odkud pochází.

Co zajímavýho může být na nějaký zpěvačce co se jmenuje jako 30 let starý auto a většina z těch co sem chodí o ní sliší poprví a některý i naposled ?

2625

Odpovědět

Každej kdo sem dal palec dolu nemá hudební sluch.

2113

Odpovědět

To je nahoda zrovna vcera mi kamarad poslal video z koncertu Miku Hatsune (do te doby jsme nevedel ze neco takoveho existuje) a nedokazal pochopit jak nekdo na takovy koncert muze jit. Ale musim teda rict ze me dost uchvatila ta projekce pohledy z ruznych kamer a opravdu vypadala jako nejakej hologram ze scifi filmu musim rict ze ta 3D technologie je v tomhle fakt uzasna

194

Odpovědět

já bych na koncert Miku rozhodně šel a mnohem radši než na nějakou současnou komerční pop star typu ... (vlastně cokoliv co se hraje v rádiu). Sice je taky umělej komerční produkt, ale aspoň si nic nenalhává. Jinak ta 3D technologie vypadá opravdu hezky a líbí se mi její technický provedení (dva projektory svítí z různých úhlů na dvě skleněný desky který jsou přitisklý na sobě)

204

Odpovědět

+8B3CE273souhlasím - a ti z vís co viděli záznamy...
nemá cenu si nic nalhávat ale ty postavy se pohybují líp než spousta moderních zpěvaček :-)

211

Odpovědět

Modrovlásky sú moja slabosť, takže u mňa je to ľahké rozhodovanie.

216

Odpovědět

Ehm... kdo je Lana Del Rey? :D

1917

Odpovědět

Zpěvačka co nasávala jak suchej les a dala si umělecké jméno podle 30 let starýho auta.

1812

Odpovědět

S Lanou mám jediný problém. Po týdnu v práci ve stresu je její skladba jak poslední hřebíček do rakve. Když to hrají v rádiu, tak při jízdě autem usnu skoro dřív, než dám druhou stanici. Pro někoho jiného, více citově založeného, to ale musí být bombastický citový zážitek, kdy někdo sdílí jeho trápení a utrpení tohoto světa. Co se týče toho druhého, tak Japonské úlety buď milujete, nebo nenávidíte.

205

Odpovědět

Může mi někdo vysvětlit to s tou Lanou? Proč je jako falešná?

Kvůli tomu, že jí táta pomohl vydat desku?? Kdyby neuměla zpívat a neměla to v sobě, tak jí přeci ani pět desek nepomůže. Vážně bych prosila vysvětlení :)

2015

Odpovědět

Je falešná protože se onznačuje jako INDIE( independent=nezávislý) pop.Zezačátku vydala desku jako ona sama,ale byl to propadák a stáhla to.Pak jí někdo změnil aby se líbila lidem a přesto se nazývá INDIE.

212

Odpovědět

+AuthanDíky ;)

konečně někdo inteligentní, kdo mi místo mínusu dá odpověď :)

(a zas do mě!)

220
Další