Jerry Seinfeld, legendární bavič

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:433
Počet zobrazení:7 298

Pokud vám stand-up comedy není úplně cizí, určitě jste se setkali se jménem Jerry Seinfeld. Je to jeden z nejznámějších bavičů v historii a na základě jeho vystoupení dokonce vznikl veleúspěšný sitcom Seinfeld. Dnes vám přináším první část jeho vystoupení I'm Telling You For The Last Time z roku 1998. Jedná se o soubor všech jeho nejlepších kousků, u kterých se zařekl, že je už znovu nepoužije. V porovnání s jinými současnými komiky je Jerry zastáncem spíše staré školy, kdy humor není založen na imitacích, překotném tempu, vulgarismech či gestech a mimice (nic proti tomu). Jeho humor čerpá z nevšedního pohledu na věci, se kterými se běžný člověk setkává každý den. Pokud se bude video líbit, můžu v budoucnu přeložit další části jeho vystoupení. Také by mě zajímalo, jací komici jsou vašimi favority. Eddie Izzard? Stephen Lynch? Jon Lajoie nebo někdo úplně jiný? Vyjádřete se v komentářích.

Přepis titulků

Rád jsem zase v New Yorku. Líbí se mi, že v New Yorkuse některé věci nikdy nezmění. Třeba taxikáři a jejich tělesný odér. Proč jsou tak upocení? To mají tak dlouhé směny? Copak nemůže dostat desetiminutovou pauzu,aby se vysprchoval? Sedíte vzadu a cítíte toi přes plexisklo. Někdy si tam pověsí vonný stromeček.

Takže pak cítíte třeba jahodový pot. I když i ovocese sprchuje častěji než oni. Zajímavé ale je,že na Manhattanu se v taxíku nebojíte, ať jede seberychleji. Jede sice rychle,ale je to profesionál. Vidím jeho průkaz taxikáře. Já ani nevím,jaké jsou požadavky pro získání průkazu. Podle mě k jeho získání stačí mít obličej.

To je požadovaná kvalifikace. Lidé bez hlav tu řídit taxíky nesmějí. Jméno s osmi souhláskamiza sebou je výhodou. Některé znaky jsem v životě neviděl.Jak se čte přeškrtlé "o"? Z jaké to je planety? Když ho chcete pak nahlásit,potřebujete tabulku prvků. Strážníku, jmenoval se Amala pak znak pro bor. Ne, nebyl to mangan.Měl jsem u sebe tabulku prvků.

Rád cestuju.Ať už autem či letadlem. Mám rád letiště.Cítím se tam v bezpečí. Díky kvalitnímu bezpečnostnímu personálu. To je vždycky banda individuí. Zdá se, že nejefektivnější jemít tlustou ženskou v těsné uniformě hned na začátku. To je první obranná linie. Kalhoty musí být tak těsné,že ten špek nad poklopcem se tak vyvalí,že ta látka drží z posledních sil.

Pak položíte zavazadla na pás,aby mohla projet tou mini-myčkou. Tam je druhý zaměstnanec,který kouká na obrazovku toho rentgenu. Úkolem tohohle géniaje stát před tou obrazovkou celý den. To je jeho práce. Jednou jsem to zkoušel.Nedokázal jsem v tom nic rozpoznat. "Co to je? Fén se zaměřovačem?V pořádku." "Nějaká bowlingová koule se svíčkou?V pořádku. Nebudeme zdržovat." Fascinují mě umyvadla na letištích.

Nenajdete tam klasický kohoutky. Copak jsou tak velkým rizikempro běžnou populaci? "Jsou moc nebezpečný.Radši nainstalujeme ty mačkací jak z Alcatrazu." Ty, co zmáčknete a chvilku teče voda. Dalších pár kapek! Co si myslí, že bysmes normálními kohoutky udělali? Že bysme je všechny pustili,pak utekli na parkoviště, smáli se tomu a strkali se do křoví?

"Dělej, už je to puštěný, pospěš!" "Pustil jsem to na plný pecky!" "Jsme byznysmeni, uletí nám letadlo." "To je jedno. Voda! Jupí!" Takhle si myslí,že se budeme chovat. Mají zaměstnanci kioskůna letištích představu o cenách jídla kdekoli jinde? "14 dolarů za tuňákový sendvič.Férová cena."

"Tolik si v naší zemi účtujeme." Pak v letadle pilot vždyckypromlouvá k cestujícím. Má takovou radost, že je pilot,že se tím musí všem pochlubit. "Vezmu to do nějakých šesti kilometrů." "Pak doleva kolem Pittsburghu." "Pak doprava za Chicagema pak klesnu na na 4,5 km." Popíše vám celou cestu. My vzadu si jen říkáme:"V pohodě, nám je to jedno."

"Leť si kudy chceš.My víme kulový." "Stačí, když doletíš do cíle." Víc nás nezajímá. Copak já ho otravuju s tím, co dělám? Neklepu na dveře kokpitu se slovy:"Teď si dávám arašídy." "To děláme my vzadu." "Chtěl jsem vás informovat." "Nesním je všechny.Dám si jich jen pár."

"Nechci je hned sníst,protože ten pytlík je tak velký!" Pak nastoupí letuškya předvedou tu secvičenou show. Jedna to čte, druhá předvádí. "Máme tu pásy a kyslíkové masky!" "Nebojte se je použít." Ukážou vám, jak se používá pás,pro případ, že jste nejeli autem od roku 1965. "Jo ta přezka se musí zvednout. Aha..." "Já se to snažil rozlomit."

"Myslel jsem, že to funguje takhle." "Snažil jsem se roztrhnouttu látkovou část." "Myslel, jsem, že když to načnu..." Pak vám velmi vágně ukážou,kde jsou únikové východy. Kde byste řekli,že ty východy jsou? Letadlo je vzhůru nohama,vy jste v plamenech a musíte najít tohle: Jak si budete počínat? Ona si říká:"Já se odsud dostanu dřív než vy."

"Vy umřete, vy taky,já už budu v trapu." A jak vždycky zatáhnouten závěs do první třídy. Hodí po vás tím pohledem. "Možná kdybyste víc pracovali, nemusela bych tohle dělat." V letadle je všechno malinkaté. Malý stoleček, malý počítač,malé sedadlo, malé porce, malý příbor, malé lahvičky s alkoholem,malý záchod, malé umyvadlo, malé zrcadlo.

"Máme tu malý problém,budeme mít malé zpoždění." Vždycky si skočím na záchod,i když třeba nepotřebuju. Je to jako malý byteček v letadle. Zamknete za sebou,rozsvítí se světlo, takové milé překvapení. Obdivuju, jak je ta místnůstka vybavená. Vejdou se jim tam kapesníky,ručníky, šuplíčky. Dokonce i prostor na použité žiletky.

Vždycky to tam mají. Kdo se holí v letadle? A ještě tolik,že dokážou vypotřebovat žiletky? O co tu jde? Létá snad s nimi vlkodlak? Kdo by se potřeboval tolik holit? Příští týden musím jet na Floridu.Bydlí tam mí příbuzní. Moc se mi nechce. Na Floridě bydlí spousta staříků.

Bydlí v těch věznicích s minimální ostrahou. Proč mají v domovech důchodcůtakovou ochranku? Mají bránu a ozbrojenou stráž. Copak se ti důchodci snaží utéct? Nebo jim ty starochy snad někdo krade?S čím mají problém? A hlavně se tam nedá jezdit autem. Staří lidé jezdí pomalua sedí nízko. To je jejich motto.

Státní znak Floridy by měl být volant,klobouk a pár kloubů. A ten levý blinkr, co bliká už od rána,když vyjeli z garáže. Ten není proti předpisům.Je to tzv. potenciální odbočení. Máte celý rok na odbočení poté,co začnete blikat.

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vypnuto po dvou minutách. Trapnější stand-up jsem neviděl.

04

Odpovědět

Mám rád Seinfeldeho Humor je inteligentní a humorný o věcech všedního dne

200

Odpovědět

eddie murphy, richard pryor

182

Odpovědět

Tak ten je fakt vtipnej, jak zdražení plynu...

2014

Odpovědět

Gad Elmaleh a Stephen Lynch. prozatím :)

181

Odpovědět

Jeden nejde, George Carlin, Bill Hicks, Stephen Lynch, Dylan Moran, ale ten hlavně kvůli Black Books.

181

Odpovědět

U mně je to triumvirát - Bill Maher, Ricky Gervais, George Carlin

182

Odpovědět

Jon LAJOIE!! :-D

182

Odpovědět

Ricky Gervais, Jerry Seinfeld, Tim Minchin, Dylan Moran, Russel Peters a něco málo od Louis CK........:Dale zasměju se i u Richard Dawkins :D.....i když absolutně není komik:D

180

Odpovědět

Ja miluju Jona Lajoie..

182

Odpovědět

ale blbost, je to komedie...a navíc ...vzdyť c****i kradou...nakonec má pravdu :)

181

Odpovědět

Nemám ho rád je to totiž rasista!!!!!!Teď jsem viděl jeden díl Show Jerryho Seinfeldy a on tam řikal ,,ten cikán mi ukradl sako,,.Věřili byste tomu?

1811

Odpovědět

Jerry...je nejlepší...další videa bych velice rád uvítal...a jeho úžasná Seinfeld Show

180

Odpovědět

Já taky mívala nejradši Dylana Morana, ale po prozření se musel odsunout až za Eddieho, protože Eddie Izzard je prostě bůh !!! (v podání Jamese Masona, samozřejmě)

182

Odpovědět

dobre pobavil ma ale carlin mi príde vtipnejši u mňa za 9/10

180

Další