Ježíš vs. Bůh

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:274
Počet zobrazení:11 633

Ježíš byl ukřižován a dostal se do nebe. Přesně tak, jak to Bůh zamýšlel. I když, opravdu to tak zamýšlel?

Přepis titulků

VELKÉ KONFLIKTY JEŽÍŠ VS. BŮH NEBE 30 SEKUND PO JEŽÍŠOVĚ SMRTI Co tady děláš? Otče. Dokonáno jest. Byl jsem ukřižován a teď jsem v nebi. Co? Co je dokonáno?

Kdo tě ukřižoval? - Lidé. Poselství bylo dokonáno. - Co? Děláš si snad srandu? Lidi tě zabili? Ovšemže, jak káže Písmo svaté. Můj celý mistrovský plán je v řiti. Barčo, hele, prosím tě, zavolej Slavkovi. Ale otče, to nejsi rád, že mě vidíš? Můj největší projekt od Noemovy archy, rozpočet jak kráva, nemohl jsi odletět? - Ale já umím jenom chodit po vodě!

- To je jedno, celé jsi to zpackal. Dva tisíce let plánování, mor, potopy, - a ty se necháš ukřižovat bandou debilů. - Já se jen držel slov Písma. Jakého Písma? - Nenapsal jsi snad Bibli svatou? - Viděl jsi mě někdy psát? - To ne, ale Duch svatý. - Duši přece nemůžou psát sakra. - Chtěl jsem jen dokázat, že smrt neexistuje! - Super. - A teď jsi mrtvý. - Ale znova povstanu. Jo?

A umíš vstát z mrtvých? No počkej, počkej, umíš, nebo ne? Doufal jsem, že mi pomůžeš. Já? To není moje parketa, můžu tě tak možná převtělit v delfína. - Chceš? - Ne, ne, ne. Takže jsem udělal chybu? Kriste!

Měl ses dožít sedmi set let, létat a střílet lasery z očí. Měla nastat nová éra osvícení a lásky. Žádné choroby, války. Zkrátka utopie. - Co teď? - No nic, nevím, změníme plán, no. Vyšleme tvůj hologram zpátky, ukradneme tvé tělo, nevím. - Takže tělo se rozpadá a... - Duše je nesmrtelná, proboha. Představ si, kolik z toho bude válek. Barčo? Máš už toho Slavka? Posral jsem to, co? Tak je to jen jedna z miliard planet.

Trochu jsi to ale posral. Strejda Josef, teta Marie a Gabriel, když jí dával Ducha svatýho. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda, že všichni vidí vlastně všechno tak přízemně.
To shrnout do "Bůh je sadista"...

Někdy si přečtěte třeba Nietzscheho. Ten byl proti dogmatickému náboženství a zdaleka nemluvil takhle.

Fascinuje mne, jak "rádobyateističtí" Češi nevěří v Boha, ale pak jako argument použijí "Bůh je sadista". Tak je sadista nebo neexistuje? Logika hadr. :)

08

Odpovědět

ale no tak ludia, ved je to ako vtips skvele, na co tu rozoberate blbosti

22

Odpovědět

K živé diskuzi níže o sadismu Boha a lidské nedokonalosti...
Proč všichni vycházíte z předpokladu, že člověk je nedokonalý?
Rodí se sad zvířata či vyrůstají rostliny nedokonalé?
A co když jsme se narodili na tento svět, ne abychom řešili Boha, ale abychom řešili sami sebe?! :-)
Osobně... můj Bůj je Láska a velmi mne miluje.....jsem vděčná za život, který mi dal. A všechny ty překážky a utrpení, nespravedlnosti, příkoří,....atd. se nám tak jeví z našeho úhlu pohledu a z našeho úrovně vědomí.
....O pár (desítek) životů dál, by tato diskuse třeba vůbec nevznikla! :-) :-) :-)

PS: Pro nás "odpadlíky", vychovávané v přísném omezujícím nesvobodném dogmatickém křesťanství, je toto video veli zábavné. Prostě si někdo udělal legraci z něčeho, čím nás celé dětství zastrašovali.
Víte, připadá mi uhozené (neupřímné), jednat "SPRÁVNĚ" ze strachu....

42

Odpovědět

A o tom právě pravé křesťanství je. :) Ne to nesvobodné a ze strachu, ale že Bůh je láska a je to mnohem mnohem složitější. Však i Ježíš se stavěl proti dogmatům a náboženstvím...

04

Odpovědět

Je třeba rozlišit víru, a církev neboli náboženství.

Víru má každý svou stejnou nebo různou v sobotě.

Církev je oproti tomu důmyslně vytvořena firma která už stovky let těží z potřeby lidí v něco věřit.

Závěr: Věřte, nebo nevěřte si každý/á v co chcete ale nenechte církev mluvit za své bohy, nebo si od nich něco přikazovat, a hlavně jim nedávejte peníze a majetky, protože ty k bohu/ bohům nikdy nedoputují.
Odin s Vámi

41

Odpovědět

* nebo různou v sobě ( zatracený autokorekt)

10

Odpovědět

+MatějVěřící se vykrucují, že víra v Boha není totéž, co víra v Církev a biblické dogmaty, ale když mají tu svou víru definovat, tak opět skončí u dogmat.

00

Odpovědět

Takto nejako to presne bolo, ale je to už dávno detaily si nepamätám.

31

Odpovědět

Zavolaj tatka nech sa pridá k diskusii. Takúto flame war som tu už dlho nevidel. XD

00

Odpovědět

+fiejifejiNemá čas na takéto nezmyselné hlúposti. Ma plné ruky s rozdávaním leukémie malým deťom.

61

Odpovědět

Bůh proste neni je to jednoduchy a ty blaboly a jak se to verici vzdy snazi okecat s toho su vzdy hotovej viz jezus...

01

Odpovědět

Nejdůležitější náboženskou otázkou je: Jakému výrobci dělá Bůh reklamu?

31

Odpovědět

Spíš je otázka, kde se fláká... Žalm 104 říká, že pravidelně obnovuje tvárnost Země. Jenže těch 8 milionů tun plastů ročně přibyde do oceánů a předchozí se ještě nevypařily a zůstaly v oceánu.

20

Odpovědět

Titulky jsou bída...Chápu , že není třeba to otrocky překládat slovo od slova, ale autor titulku prakticky vynechal slova, která přidávají kontextu silu.

20

Odpovědět

Takže ve zkratce, křesťané opravdu věří v toto:

Vševědoucí, všemohoucí Bůh poslal sám sebe v podobě Ducha svatého, aby Marie mohla porodit Boha samotného v podobě Ježíše z Nazareta,(který je vlastně z Betléma), aby založil malou židovskou sektu, a pak se nechal zabít, aby nám jako lidstvu mohl odpustit, že kdysi dávno stvořil první lidi: Adama a Evu, ( pozn.: Bůh je stvořil tak, že nevěděli co je dobré či špatné ) A ti pojedli jablko ze stromu poznání dobrého a zlého, protože to Evě nakecal mluvící Had, kterého Bůh taky stvořil. .....

Pokud se nemýlím, tak toto je oficiální doktrína křesťanství.

126

Odpovědět

Mýlíš. Ale to je lidské ;-)

151

Odpovědět

+JezusTak mi tedy vysvětli jak to je. Nebo se snad mýlí i Bible ?

32

Odpovědět

+Limax MaximusTo co jsi napsal, je tvoje představa o tom, čemu křesťané věří a zakládá se pravděpodobně na kusích a zkratkovitých informací posbíraných z narážek ve filmech, knihách, parodických kreslených vtipech nebo rádobyhumorných glosách na netu, které mají vyvolat dojem, jak moc je autor nad věcí. (Teď nemyslím video výše, to je vážně povedené).
Pokud tě téma skutečně zajímá, zkus si o tom dohledat nějaké zasvěcenější/podrobnější informace nebo zkus vést skutečně plodnou diskusi s tím, že se chceš něco dozvědět, ne jen trollit. Na to ale toto ani podobná "fóra", kde se obyčejně vede diskuse pro diskusi samotnou, nejsou tím pravým místem.

Ve zkratce se pokusím opravit tvé nejkřiklavější chyby, ale nehodlám to tu zbytečně rozebírat. K ničemu by to nebylo.

Nejsi úplně mimo, co se týká byblických "faktů", ale pokud píšeš věci jako "křesťané opravdu věří" nebo "oficiální doktrína křesťanství", pak je důležitý právě ten výklad.
Tak tedy:
1) Bůh otec (část všemohoucího Boha, v poněkud dětinské simplifikaci jako "pan ředitel") způsobil skrze Ducha svatého (jiná část všemohoucího Boha, projevující se mimo jiné jistou "všudypřítomností" a určitým požehnáním společenstvím věřících) narození syna člověka, jako posla naplnění staré víry (Starého zákona) a vykoupení lidstva. (Nejedná se tedy o "sama sebe", ale o jednotlivé části vyrůstající ze stejného základu, jednoho všeobjímajícího, a značně neuchopitelného Boha).
2) Křesťané zcela jistě nevěří, že cílem bylo založit "malou židovskou sektu", ale šířit Ježíšovo poselství a naději na vykoupení (mimo jiné ze smrti).
3) Bůh určitě nepotřeboval odpouštět, že "kdysi dávno stvořil první lidi", ale až právě prvotní hřích v podobě neuposlechnutí jasně deklarovaného Božího zákazu. (Ano, pokušení i pokušitel jsou a byli součástí Bohem stvořeného světa, to ale samo o sobě nepředstavuje problém).
4) Sebeobětování Ježíše skutečně vykoupilo křesťany z hříchů (dle mnohých interpretací nejen toho prvotního). Právě tím, že Bůh poslal část sebe sama v podobě Ježíše, aby lidstvo spasil a vykoupil, ukázal Bůh veliké milosrdenství a ukazuje, že o důležitosti vlastní oběti jenom nežvaní, ale je jí i schopen ;-)
5) Důležitost Ježíše je i (a dost možná především) v jeho životě, nikoli pouze smrti. Na to se občas (i u křesťanů) zapomíná a vede to ke spoustě nepříjemností.

63

Odpovědět

+JezusPokušitel a pokušení bylo tedy součástí Božího plánu a to je podle Tebe "v pořádku"...podle mě to demonstruje míru sadismu obsaženou v samotné podstatě křesťanské víry. Všemohoucí a vševědoucí Bůh, který vidí do lidských srdcí, stvoří nedokonalého člověka a dá mu jasný příkaz...o kterém musí velmi dobře vědět, že bude porušen... dřív, či později, protože nedokonalé bytosti zkrátka a dobře chybují...a následuje trest, jež se vztahuje na všechna další pokolení člověka... drsné... Celkově si nemohu pomoci, ale ten dávný souboj dobra a zla (ktery uz dle bible samotné existoval dlouho a dlouho před stvořením člověka) svědčí buď o tom, že Bůh není ani zdaleka tak všemocná entita, jak bývá popisován v knize knih, anebo se nabízí druhé vysvětlení...ze je to sadista vesmírných rozměrů... Protože jen sadista může stvořit bytost se svobodnou vůlí a následně ji trestat, pokud se rozhodne svobodně jednat...

52

Odpovědět

+InuAno, je :-) Vím, že dá práci dívat se na to z jiného úhlu pohledu, moje "instinkty" taky na poprvé říkaly, že tady je zjevná chyba. Ostatně na toto téma existuje nemálo esejí, což naznačuje, že je to složitější téma než na jeden přízpěvek, ale podstatu zkusím shrnout.

Svobodná vůle bez reálného pokušení existuje jen formálně. Človek nemůže být skutečně upřímně dobrý, pokud hřešit prostě nemůže, protože to pak není jeho svobodné rozhodnutí (nehřešit).
Činy mají následky a každé jednání nemůže být správné jen proto, že je svobodné. Existence trestu nevylučuje svobodnou volbu a trestat někoho, abys ho vedl ke správnému životu, není sadismus, ale způsob výchovy (který ke člověku zaujal bůh-otec).

Bůh trestá nejkřiklavější prohřešky (souhlasím, že v počátcích dost extrémně) a odměňuje ty, co žijí v souladu s jeho vůlí (ale podle své vůle, nikoli jako řízené loutky). Navíc si uvědomuje, že člověk je nedokonalý, proto mu odpouští.
Proto ostatně seslal svého syna, aby vyhlásil naplnění staré smlouvy (starého zákona) a vyhlásil odpuštění prvního hříchu (zrušení trestu pro další pokolení, chceš-li). Člověk může dál hřešit (protože je svobodná entita), ale zároveň má šanci, že jeho hříchy budou odpuštěny, pokud jich bude skutečně upřímně litovat a napraví se.
(Mimochodem, existence břímě prvotního hříchu jako trest dalším pokolením jen ztěžoval výchozí podmínky daného jedince, nikdy ho nevylučovala ze šance vést správný život, aby ho následně Bůh ocenil. Je to prostě tak, že pokud něčí předci budou žít špatně, i jejich děti si ponesou následky - třeba nižší vzdělání - což jim zhorší výchozí pozici. Vždycky na sobě ale můžou pracovat).

S tím soubojem dobra a zla to je složitější. Je to katolický primárně středověký koncept a v Bibli je ve skutečnosti zakotven jen velmi vágně (nejsem si ani jistý jak "dávno" před stvořením člověka existoval, když tento byl stvořen "šestý den"). Padlý anděl Satan je sice opozicí Boha, ale jako odzačátku podřízená entita, stejně jako člověk, který se svobodně vzpírá boží vůli.

Na závěr zopakuji, že trestat někoho za to, že se vzpírá zákonům/řádu světa (fyzikálním, společenským, božím...) není nutně sadismus, ale naplnění tohoto řádu. Jediným východiskem by bylo stvořit člověka "dokonalého", otázkou však je, byl-li by to člověk, nakolik by měl skutečně svobodnou vůli a byl schopen konat upřímné "dobro", když by nebyl schopen "zla".

22

Odpovědět

+JezusA když není sadismus, že všemohoucí Bůh zabije, nebo prostě jen nechá zemřít nevinné děti, které se ještě nemohli ničím provinit, tak co je to potom? Buď Bůh prostě není ani zdaleka tak všemohoucí jak křesťané tvrdí a nemá sílu s tím něco udělat nebo tu sílu má a pak mu na lidech vůbec nesejde, tak proč by se staral nebo si s námi hraje jako dítě s mravenci a pak už bych to rozhodně tím sadismem označil.

11

Odpovědět

+DaevinŽe by nadhled? :-)
Ale vážně, nebránit utrpení druhých není sadismus (tím je vyžívání se v utrpení druhých nezřídka doprovázené tím, že je sám aktivně konáš), ale lhostejnost. Křesťanský Bůh sice není ani lhostejný, ale taková interpretace se už dá označit za logický závěr pozorování stavu světa.

Je třeba si ale uvědomit, že a) neustálé bránění špatným věcem ("nenechat umírat děti") omezuje svobodnou vůli a její následky, a hlavně za b) tento pozemský život (dle křesťanů) není konečná. Zemře-li proto nevinné dítě, je to tragédie pro jeho rodiče, ale není to tragédie pro něj. Ono dosáhne věčného života (a jeho předčasná pozemská smrt mu v tom může paradoxně i pomoci). Takový Hitler by se třeba, umře-li by v dětství, do nebe možná dostal.

P.S.: Nechat zemřít a zabít je rozdíl. Kdy přesně zabíjí bůh nevinné děti?

12

Odpovědět

+JezusA kdy zabíjí Bůh děti? No zeptej se každé ženy, která měla více než tři (úspěšné) porody. Znamená to, že také zažila nejméně jeden samovolný potrat.

Středověcí umělci nazvali místo pro tyto děti limbem. Ale proč jsou umístěny tam? Protože jim Bůh, či Duch svatý vybral matku, ktera nemá tu moc je donosit? Proč tedy Bůh, či Duch svatý neučinil matku silnější? A v tom je ten sadismus.

00

Odpovědět

+HeliumPokud je Bůh všemohoucí, není logicky zodpovědný například za to, že dítě smrtelně onemocní? Každopádně u všemohoucí bytosti mezi zabitím a necháním zemřít není rozdíl, jelikož má šanci té smrti zabránit, tak to že tak neučiní, je v důsledku stejné, jako by smrt sám způsobil.
Ano neustálé bránění špatným věcem omezuje svobodnou vůli, ale jen v případě, že ty špatné věci jsou následky té svobodně vůle, což o smrtelně nemocném dítěti rozhodně říct nelze.
Mimochodem Křesťanská verze posmrtného života je děsivá sama o sobě, nechápu jak by se jí někdo mohl utěšovat.

10

Odpovědět

+DaevinJá mluvím o případě, kdy plod zemře ještě matčině děloze.

Kdo je pak zodpovědný? A vychází z toho jako viník právě "duch svatý".

00

Odpovědět

+HeliumMoje reakce byla na Jezuse, jenom jsem se uklikl. S tebou nijak nepolemizuji.

00

Odpovědět

+JezusAle nemyslíš, že těch nejméně 371 186 "přehmatů", které byly Bohem zničeny vs. jedno obětování "Božského" syna, který buď věděl o své záchraně v posledním okamžiku, a pak se ale skutečně neobětoval; nebo se skutečně obětoval, ale pak nebyl zachráněn Bohem (Ježíš byl tedy jen člověk) jako jeho syn a nepřijde žádné "druhé" vítězství Boha nad Satanem a věčný život pro jedny a věčné zatracení pro druhé

00

Odpovědět

+JezusV první řadě milý Jezusi se hluboce sklanim, před Tím, že jsi schopen vecne, kultivované a slušné diskuze o takto ožehavém tématu - na netu věc nevídaná 😉 ..ale k věci: Bůh zdaleka netrestá nejkřiklavější hříchy, respektive ten nejvíc, nejhorší smrtelný hřích, je verit v jiného Boha, případně nevěřit v žádného. A tady mam problém s onou rádoby svobodnou vůlí. Pokud to vezmu z meho nedokonaleho lidského pohledu (a z jineho ani nemohu), nedokázal bych trestat sve dítě, za to že se me jako rodiče zřekl...mrzelo by mě to? Velmi...nechal bych ho trpět věčnost v plamenech pekla? ...to bych musel být vyšinutý sadista. Komu činíme příkoří, tim, ze hledáme nový přístup k Bohu? Nebo, ze ho nehledáme vůbec? Boží trest tu není výchovný, je to čistokrevná pomsta..

00

Odpovědět

Začínáš tady něco, co nemůžeš vyhrát a co ti přinese jenom spoustu utrpení, radím ti dej ruce od toho ... :D

21

Odpovědět

Těch "naplněných duchem svatým" bylo i v prvním stoletím celkem dost (například podle Lukášova evangelia jim byla naplněna i Alžběta (a ta porodila Jan Křtitele); ostatně Marie (matka Ježíše) a Alžběta (matka Jana Křtitele byly sestry, nebo sestřenice);

rozdíl mezi Ježíšem a Janem Křtitelem bylo/je, že bylo "předpovězen" návrat Ježíše na trůn Davidův

10

Odpovědět

Dalsi video ze soudku: Trapnost nad trapnost?

112

Odpovědět

Ta poslední věta... :-D

31

Odpovědět

Ten potitulkový konec si nemohli odpustit? :) Do té doby to byl celkem inteligentní humor.

420

Odpovědět

Díky za disliky. :) Ale jestli vám fakt humor s "duchem svatým" (všichni víme co tím myslel) přišel vtipný po tom, co tam měli tolik inteligentních dvojsmyslů, tak je mi vás líto. :)

112

Odpovědět

+MikeNaznačil, že Bůh sleduje lidské hemžení na planetě Zemi

00

Odpovědět

+MikeOstatně v originále vůbec není zmíněn "duch svatý", ale _Tu jest archanioł Gabriel jak zapycha Mar_ - Gabriel je obecně považován jako posel Boha (například Lukáš 1)

20

Odpovědět

Hmm, tak ten "Slavek" má být Ďábel (nedochází mi, proč mu tak říká) a ta "Barča" je něco jako hlavní boží sekretářka (bohužel jsem nedokázal zjistil, koho má představovat).

31

Odpovědět

A není Slavek odkaz na fotbalové mistrovství světa ve fotbale?

00

Odpovědět

Od 01:01 je chybny preklad.-- To je jedno, cele si to zpackal=No ano, lebo lietal by si az po 40tke ,, .--

40

Odpovědět

Dobře jsem se zasmál :-)
Jestli má tahle skupina více podobních skečů, vůbec by mi nevadilo vidět přeložené další.

190

Odpovědět

Má jich nejméně dalších dvacet tři, snad je překladatelé přinesou všechny....

80
Další