Joe Rogan se ptá Elona Muska na nápad s plamenometem

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:6 418

V nedávné epizodě Veritasia se objevil plamenomet společnosti Boring Company, vlastněné populárním Elonem Muskem. Dnes se podíváme na úvod zřejmě historicky nejúspěšnější epizody podcastu Joe Rogana, ve kterém samotný Musk objasňuje pozadí nápadu s prodejem plamenometů.

Poznámka:
Musk ve videu zmiňuje film Spaceballs (u nás uváděn i jako Vesmírná tělesa či Války hvězd naruby, na Slovensku pak jako Vesmírne gule) a postavu Yogurta, konkrétně se jedná o tuto scénku.

Přepis titulků

...dva, jedna, bum. - Díky za účast, vážím si toho. - Není zač. - Rád tě poznávám. - Já taky. - Díky, že jsi mi to tu nepodpálil. - Není zač. Až později. Jak si někde uprostřed toho všeho, co děláš, vyrábíš auta, rakety... To všechno, co děláš, neustálé inovace. Jak se dostaneš k výrobě plamenometu? Kde na to bereš čas?

No, já do toho plamenometu nemusel vkládat moc času. Moc jsem to nepřipravoval a celá ta firma je tak trochu koníček. Myslím Boring Company. Začala jako vtípek a rozhodli jsme se ji realizovat. A vykopat tunel pod L.A. A potom se nás začínali další lidé ptát na kopání tunelů, příležitostně jsme na to kývli. A potom vznikla sekce s reklamním zbožím, ve které byl jen jeden produkt.

Začali jsme s čepicemi. Byla to jediná věc, prostě boringcompany.com/cap. Vlastně "hat". To je ono. Prodávali jsme čepice. Limitovanou edici, jednoduchý nápis Boring Company. A potom... Já jsem velký fanda filmu Spaceballs a v něm prochází postava Yogurta stánkem s reklamním zbožím, kde prodávají plamenomet. V reklamních předmětech Spaceballs. Říká tam: "Děti ho milují."

Taková je tam hláška. A najednou vytáhne plamenomet. Říkám si: Uděláme plamenomet. Nikdo to nezpochybnil? Nikdo neřekl: "Víš, Elone... Možná pro tebe, ale prodávat plamenomet? Ty závazky, všichni ti lidé, kterým ho prodáme. Jací pomatenci si vůbec budou kupovat plamenomet? Chceme se vůbec nějak spojovat s potenciálními žháři?" Jo, je to příšerný nápad. Strašný. Proč si to kupovat? Říkal jsem: "Nekupujte si ten plamenomet.

Nekupujte to." To jsem říkal. A stejně si ho lidé koupili. Nemohl jsem je v tom zastavit. Nezastavili se. - Říkal jsem nekupovat, strašný nápad. - Kolik jste jich vyrobili? Je to nebezpečné, je to špatné, nekupujte to. - A stejně to kupovali, nešlo je zastavit. - Kolik jste jich udělali? Dvacet tisíc. - A všechny se prodaly. - Myslím, že za čtyři dny... Byly pryč za čtyři dny.

- Chystáte se udělat další várku? - Ne. - Ne, je to všechno. - Přesně. Řekl jsem, že uděláme padesát... Padesát tisíc čepic. Z toho byl milion dolarů. Pak jsme řekli, že prodáme něco za deset milionů. A to bylo dvacet tisíc plamenometů, kus za pět stovek. Zmizely rychle. Kde bereš čas udělat něco takového?

Chápu, že nejde o nic velkého v kontextu dalších tvých činností. Ale kde bereš čas na cokoli? Já prostě nerozumím tvé schopnosti časového rozvrhu. Na tom plamenometu jsem moc času nenechal. Abych byl zcela upřímný, je to vlastně jen střešní hořák v krytu ze vzduchovky. Není to pravý plamenomet. - Proto se tam psalo: Není to plamenomet. - Byli jsme v tom zcela upřímní. Není to pravý plamenomet. Také se říkalo, že v různých zemích zakážou jeho nákup, ale nestalo se tak.

Že by zakázali dovoz. Abychom vyřešili tento celní problém, označili jsme to jako "Neplamenomet". - A fungovalo to? - Nevím jistě, myslím, že ano...

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Popravdě bych na první pohled neřekl že je Musk nějak chytrej, ale rozhodně působí zajímavě. Hrozně zvláštně se zasekává když mluví, skoro jako kdyby měl nějakou vadu nebo něco ale nic proti :D nebyl nahodou zrovna zhulenej?

00

Odpovědět

Joe Rogan sa mu nemusel až tak vtierať..

414

Odpovědět

Tak už vím co mám společného s Elonem Muskem (miluju Spaceballs!). Teď už jen ty miliony...

93