Konspirační videaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:533
Počet zobrazení:12 037

Konspirační teorie jsou všude kolem nás a YouTube je pro ně skutečná živná půda. John se rozhodne, že si taky jednu konspiraci vytvoří. Stačí k tomu jen pár kroků...

Přepis titulků

Zdravím, já jsem John Oliver, moderátor Co týden dal a vzal. Tento víkend kvůli Velikonocům nevysíláme. Ale i přes to vám chceme přinést speciální zprávu. Chceme to udělat v jedné z nejzábavnějších forem YouTube videí. Samozřejmě mluvím o konspiračních YouTube videích. Sci-fi pro lidi, kteří nechápou, že sledují sci-fi. Pokaždé, když sleduju konspirační YouTube video, tak žárlím. Nejprve si řeknu: "Ten člověk si musí dělat prdel."

Ale pak jim začnu závidět tu obří představivost, kterou potřebujete k tomu, abyste uvěřili, že denverské letiště vyprojektovali Ilumináti. Nebo že Katy Perry je dospělá JonBenet Ramsey. Oboje jsou skutečné teorie. Jsou to lepší vtipy, než které bych kdy vymyslel. Každé dobré internetové konspirační video potřebuje dvě věci. Zaprvé, divoké tvrzení, že za něco běžného vlastně můžou roboti, mimozemšťané a američtí prezidenti, kteří jsou roboti a mimozemšťané.

Zadruhé, potřebujete postřehnout některý naprosto nepatrný detail a mít schopnost zcela sebevědomě pronášet svá obvinění. Proto dnes vytvořím své vlastní internetové konspirační video. Rozeberu téma, na které zatím nikdo neměl koule. Samozřejmě mluvím o konspiraci za krémovými vajíčky od Cadbury. A pokud vás napadá: "Jo, proč nejsou dostupná po celý rok?" Tak to vás už dostali, vypněte to, protože jste nástrojem vlády a je pro vás už pozdě.

Vy všichni ostatní otevřete oči. Otevři oči, Ameriko. Krémová vejce jsou nechutnou sladkostí, která chutná jako placenta mořské víly pokrytá voskem. A i přes to se každý rok v lednu tato vejce objeví, podobně jako čerství členové fitness center nebo filmy, které Oscara rozhodně nevyhrají. Proč?

Proč se to děje? Toť otázka. Odpověď je jasná, pokud budete následovat peníze. Průměrné krémové vejce od Cadbury váží 34 gramů. Stejné množství je ulic ve filmu Zázrak na 34. ulici. Ve filmu, který se odehrává během Vánoc. Jaký je nejpamátnější vánoční dárek? Pět zlatých prstenů. Zlato! Největší evropský dovozce zlata sídlí v Německu.

Německo je jedna ze zemí, kde existují Svobodní zednáři. A kde sídlí společnost Cadbury? Ano, ve Spojeném království! Tam se dá snadno a levně doletět odkud? Ano, z Německa! Možná vás teď napadá: Co má společného zlato v Německu s britskou sladkostí? Ta otázka je zavádějící. Zeptám se znovu.

Zeptám se ještě jednou. Cui Bono? To latinsky znamená: "Proč je Bono pořád všude kolem nás?" Tohle je tou spojitostí! Hudebníci. Tohle nechtějí, abyste věděli. Krémová vejce od Cadbury byla dřív prodávána jako krémová vejce od Fry's. Proč si změnili jméno? Co chtěli skrýt?

Možná jejich skutečnou identitu! Fry. F R Y! Tři písmena. Tři! Přesně jako trojúhelník! Vezměte krémové vejce, rozpůlte ho a umístěte ho na vrchol trojúhelníku. Jako co to vypadá? Jako iluminátské oko na pyramidě! Dám vám chvilku se s tím vyrovnat, protože jsem vás právě odrovnal! Je to jasné!

Otevřete oči! Je to jasné. Krémová vejce od Cadbury se v našich obchodech objevují proto, aby na nich vydělávaly ilimunátské elity jako Jay-Z, Beyoncé a Al Sharpton. Nemám tušení, jestli vůbec něco z toho je pravda. Vlastně jsem si jistý tím, že většina z toho je blbost. Ale bylo skvělé to vyprávět a skoro to dávalo smysl. A o tom konspirační videa na YouTube jsou.

Děkuju za sledování a uvidíme se příští neděli na HBO. Dočkáte se nové epizody Co týden dal a vzal. Ale teď si běžte lehnou, ovce, je pozdě! Otevřete oči! Otevřete oči! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (80)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Úžasné video. :D Jedno z Oliverových nejlepších...

1414

Odpovědět

Konspirační teorie dodávají pocit důležitosti lidem, kteří nedokážou přijmout, že jejich život je všem vládám světa úplně u p****e. :-D

387

Odpovědět

Moc se mi video nelíbilo. Většina konspiračních teorií je naprostá blbost. To ale ještě neznamená, že všechny. Když je to bullshit, jde to lehce vyvrátit, například v případě přistání na Měsíci. U 9/11 jsem ale přesvědčivý protiargument v mnoha věcech nenašel, i když sem jednu dobu celkem hledal.

917

Odpovědět

Stačí si najít ve vyhledávači "Proč před 10 lety spadlo WTC?" - jde o název článku na Technetu. Na Technetu pak mají pár dalších článků, které cupují konspirační teorie k 11. 9. na kousky.

74

Odpovědět

Všem milovníkům konspiračních teorii i všem ostatním vřele doporučuji film Vrtěti psem http://www.imdb.com/title/tt0120885/

50

Odpovědět

Jej, to jste mi zas po ranu v diskuzi zvedli naladu. Proc nedokazete pochopit, ze vase presvedceni o dane problematice je pouze vase? Jak si vubec muzete myslet a obhajovat svuj nazor jako by to bylo verejne uznavane dogma? Proc proste nedokazete pochopit, priznat si a respektovat nazor druhych? Hadate se tu jak decka o tom, jestli 9/11 bylo doopravdy zapricineno terrorismem, ci vykonstruovano Americkou vladou? Nadavate si jak jste zaslepeni omezeni hlupaci, co nedokazou otevrit oci, ale proc proste nedokazete prijmout fakt, ze zbytek sveta se treba nediva na jakoukoli problematiku stejne jako vy? Ach jo.

102

Odpovědět

Nechcu z nít nijak urážlivě, koukal jsem na plno konspiračních teorií. A vždy je to samé za a) světu vládne nějaká skupina lidí. Ta je tak neuveřitelně sehraná, že to nebude skupina jako spíš jeden člověk. A ten se z toho musí pos**t řídit všechno na světě a ještě potajmu :D :D

b)Něco nejde. A todle je většinou extrémně urážlivé obvinění od zabedněných primitivů. přistání na Měsící, pyramidy bleeh to nejde, kdyby to šlo tak bych to pochopil přecek :D :D

92

Odpovědět

Lidi jsou úplně dutý, ať už jde o 9/11 nebo chemtrails. Těmto konspiracím věří jen úplný idiot.

3425

Odpovědět

Tady je hodně nevzdělaných hlupáků :)...tvrzení typu "zednáři neexistují" "je to klub gentlemenů" :D...to jsou děsný hlody.Je vidět,že o problematice víte velký hovno a jen papouškujete nějaké články medií a populárně-vědeckých časopisů.

A k 9/11?Kdo věří officiální verzi tak už má zkrátka mozek vymytej...nastavenej tak,aby jen přijímal tupě informaci,bez jakéhokoli zamýšlení.

1431

Odpovědět

Každou konspirační otázku lze zcela zbořit jedinou otázkou: "Proč?".
Jen si to zkuste, třeba u toho Denverského letiště. Koukněte na to a zeptejte se pak sami sebe. "Proč by to k***a někdo dělal?"

167

Odpovědět

To zboris jednoduchou univerzalni odpovedi - protoze muzou.

Spousta vrazd zustava nevysvetlena, proc nekdo zabije nekoho, kdoz v tom nejsou penize? Proc? Proste protoze mohl a protoze chtel.

1411

Odpovědět

Ilumináti včetně zednářů si myslí že když lidem dají o všem signály předem, že jim to dává sílu. Je to postavené na hlavu ale myslí si :)

Podívejte se na filmy před rokem 2001. Uvidíte tam náznaky 11. září. Někdy o tom v těch filmech otevřeně mluví. Taky si tam pohrávají s myšlenkou že za tím teroristickým útokem bude vláda a hodí to na teroristy. Co se pak stane? Přesně tohle... Náhoda?

Lidi co se nazývají "inteligentními" ti řeknou že ty teroristi to z těch filmů okoukali a použili. :D Nemá to žádnou logiku, ale takový člověk je spokojený že vyvrátil konspiraci. Ano, muslimové nemají na práci nic jiného než koukat na filmy z hollywoodu, sledovat nějaké signály a vyloženě zednářské čísla aby potom mohli to samé zkopírovat a použít.

Vem si že spousta těch teroristů nedokázala lítat ani s Cessnou. A co pak udělali? Narazí s Boeingem do jedné z nejstřeženějších budov na světě + do WTC a udělají při tom doslova nemožné manévry? To mi chce tvrdit kdo? Takzvaný inteligentní člověk? Jestliže neumím řídit jednoduché malé auto těžko projedu s kamionem tou nejužší uličkou. To samé ve větší míře platí pro letadla. Proč byly ocelové nosníky ve naříznutý jako se to dělá při rízených demolicích? Chce mi někdo tvrdit že ocel ztratí při vysoké teplotě svoje vlastnosti a pak se sama nařízne v úhlu X stupňů? :D

Tohle všechno tvoří konspirační teorii o 11. září. Nikdo to nemůže smést ze stolu jen tím že "vyvrátí" jeden důkaz. A to nemluvím o tom že hasičské auto vedle WTC bylo vyskleno a všechno sklo skončilo uvnitř vozu. Je to možné jedině v případě že něco vybuchne dole vedle toho hasičského vozu. Nevšiml jsem si že by do WTC narazilo nějaké letadlo dole u země... A co sakra lidi co dole v budovách chodili. Proč tvrdí že v dolních patrech vybuchovali zdi a často i strop? To si jako vymýšlí? To už ti nikdo nevyvrátí protože takový "inteligent" ví sám totální hovno.

2238

Odpovědět

+Steveprober se, ilumináti neexistují protože
1. je Weishaupt na konci 18. století rozpustil
2. žádná známá osobnost NIKDY neřekla pozor na ilumináty
3. nikdo nevysvětlil kde mají schůzky (a o každé tajné společnosti se to jinak ví)

k tvým "argumentům":
filmů se točí tuny, a náznaků kteréhokoliv datumu by jsi našel spoustu

tvoje poznámka o tom, že teroristé neumějí létat je tak směšná, že na ni nebudu odpovídat

nosníky naříznuty nebyly, nechápu kde jsi tohle vzal XD

po NY jsou všude kamery a netvrď mi, že jsi viděl explozi vedle hasičského auta

vybuchování zdí je dost pravděpodobně jenom zborcení pod obrovskou vahou - protože náloží by si ti lidé asi všimli, nemyslíš?

a zednáři jsou v podstatě jen takový gentlemanský klub, jestli mi nevěříš najdi si rozhovory se zednáři
a začni myslet :)

2218

Odpovědět

+SteveZa rok vznikne tisíce filmů. Kdybych teď natočil film o útoku teroristů na Londýn v září 2016 a ono se to fakt stalo, tak je tím potvrzený, že to udělala sama vláda?

195

Odpovědět

+SteveTak to si toho asi moc nevysvětlil. Ale nechám tě v těch věcech ok. :)

Nosníky naříznutý BYLY. :) Je to vidět speciálně na jedné fotce. Ještě u toho kecá jeden ten demoliční technik že se to nařízne přesně takhle, aby ta budova spadla "do sebe". Doporučuju najít. Sám to zvládneš, trvá to asi 14 vteřin.

Teroristé lítat neuměli. :) To řekl jasně ten týpek co je učil létat s Cessnou. Měl jejich občanky proboha.. A proč některý ty teroristi stále žijí? Když podle FBI zahynuli při útoku? 80% těch "teroristů" se po 9/11 divilo proč jsou podle FBI po smrti když běhají po světě a normálně pracují. Směšné.

Dále ti doporučuji najít kamerový záznam kde "letadlo" naráží do Pentagonu. Nemyslím tu ubohou zmrdovinu kterou ti ukázala USA vláda kde není vidět VŮBEC žádné letadlo. :D Protože kde by mohlo být když tam žádné nebylo. Četl jsi oficiální dokumenty k 11. září? Já ano. Doslova se tam píše že letadlo co narazilo do pentagonu nebylo nalezeno protože, cituji: "Vlivem teploty a rychlosti VYPAŘILO". (Anglické slovíčko "evaporate")

Ano. Nikde jinde se letadlo nevypařilo protože tak velká kráva prostě nezmizí. Jen v Pentagonu se vypařilo. Proč? Protože se jim to dokonale hodí.

Můžeš mi vysvětlit proč americká vláda okamžitě všechny kousky "letadla" sebrala a odnesla pryč někam pod zámek? Přece tam narazilo letadlo tak to mohou jednoduše dokázat, hm? Proč by někdo schovával něco co podporuje útok teroristů? Schválně? Aby těch konspirací bylo co nejvíc? To jsi tak naivní nebo pitomej?

K těm filmům jsem chtěl něco uvést ale nemám na to nervy. Kdybys chtěl tak si to najdeš a rozhodně to není jen o tom. ;) Ale ty jsi ignorant takže to tak prostě není a najdeš to v každém filmu. Když tedy myslíš, není to můj problém.

K tomu WTC možná uvedu max toto. http://i616.photobucket.com/albums/tt241/cartamandua/911%20Coincidences%20and%20Synchronicity%20in%20ART/1994viceland.jpg

1923

Odpovědět

+Steve1. nechápu proč mi dáváš odkazy na to na co už jsem ti odpověděl já i Veny.
2. nic si hledat nebudu, když chceš argumentovat bullshitama, přilož aspoň důkaz prosimtě
3. v celým tom tvým novým slohu se nenachází jediný argument, možná tak to "že ten týpek řikal.." :'D, všechno ostatní už jsou jen tvoje vášnivý žvásty o spiknutí.. mimochodem jsi retard když si myslíš že do wtc nelítlo letadlo, který viděly a natočily desítky lidí..
a začni už prosimtě myslet :)

1311

Odpovědět

+SteveLide temhle vecem radi veri, protoze pak maji pocit, ze vi neco, co ostatni ne. Nekdy dokonce, ze jsou i chytrejsi.
To jiste tvuj pripade nebude, proto nezpochybnujes inteligenci ostatnich (treba narazkou na pseudo inteligenty).

Zeptam se te jednoduse, vsechny tve do oci bijici dukazy pochazi z internetu?

156

Odpovědět

+SteveSteve keď chceš argumentovať tak prilož jasné dôkazy. A zaujímalo by ma čo si myslíš o pristani američanov na Mesiaci :D no daj

11

Odpovědět

+SteveNajít obrázek kde je vidět naříznutí podpěry bys měl najít sám. :) Víš proč? Protože by to aspoň znamenalo že máš zájem se pravdu dozvědět. Jenže ty si to sám schválně nenajdeš a já to za tebe dělat nebudu. :) Tedy můžeš si tu dál mlít co chceš.

Co se týká letadel, žádné tam nebylo. Nevím co kdo viděl a je mi to upřímně jedno. Není takový problém vymyslet plně funkční hologramy. Ale to už jsme zase jinde.

Zeptám se tě normálně na jednu otázku. :) Proč FBI pár minut po nárazu letadla do pentagonu sebrala všechny záznamy z kamer okolo pentagonu? Včetně těch soukromých kde mohlo to letadlo být natočeno?

Můžeš mi to nějak krásně vysvětlit? Jedna kamera přece jen něco natočila. A to čumák toho "letadla". A pardon, obyčejnou střelu od Boeingu pozná i idiot. A to co ta kamera natočila nebylo rozhodně letadlo. Jsou to dva záběry. Jeden blíž a druhý z dálky. Letělo to nejen mnohonásobně rychleji než dokáže Boeing u země ale ještě to bylo o hodně menší než Boeing. To jen takový detail k těm tvým letadlům.

512

Odpovědět

+SteveMilý pane Steve, nemám moc chuť rozebírat to které tvrzení, které tu uvádíte, ale rád bych vám vysvětlil jednu podstatnou věc. Je velký rozdíl mezi poznáváním gnostickým a vědeckým.

Při gnostickém poznávání je skupina vědoucích, kteří znají Pravdu, a předávají jí těm, kdo si ji zaslouží. Adept musí vynaložit velké úsilí, aby se mu dostalo byť jen drobečků.

Při vědeckém poznávání nemá nikdo pravdu. Někdo má ovšem tvrzení, a pro to své tvrzení musí on předkládat důkazy a argumenty. Jinak nemá jeho tvrzení váhu.

Gnostici měli mnoho tajemného vědění o magii, která nefungovala, a o bozích, ve které se už dnes ani moc nevěří. Věda má pár teorií, které změnily svět k nepoznání. Ne k lepšímu nebo horšímu, k tomu je třeba víc, než jen vědění, ale rozhodně k nepoznání. A proto je dnes jedním z hlavních principů, podle kterých přistupujeme ke světu.

Takže je mi líto, pokud se k argumentaci hodláte stavět tímto způsobem, nebudete brán vážně. I kdybyste nakrásně měl pravdu, pokud si ji neumíte podložit, máte smůlu. Pravdy zjevené Abraxasem už dnes nikoho nezajímají.

143

Odpovědět

+SteveVážený Steve, prosím vytáhni hlavu "z p****e" a začni používat něco, čemu se říká mozek.

Zaprvé se u tebe jedná o argumentační faily typu "když něco chceš vědět, najdi si to". Komunikace, pokud chceš něco dokazovat probíhá tak, že ty předkládáš důkazy, ne aby si protistrana cokoliv dohledávala. Pokus se tohle udělat u soudu, říct protistraně, že to ukradla a ona má být ta, co si to dohledá.

Za další- o velké, zlé FBI, CIA a dalších.... víš vůbec jak fungují bezpečnostní složky? Jednodušeji- víš alespoň funguje naše Policie v příapdě, že se někde stane zločin a v okolí jsou kamery? Všechny relevantní záznamy vezme taky a takhle se to děje v každé společnosti, aby zjistili všechny relevantní údaje. Takže kecy "proč to dělá" najdeš v legislativě.

Tihle konspirátoři jsou prostě ke smíchu.... ale chápu ten pocit "vědět víc jak ostatní" a nebýt ta "ovce" (byť je sám zaslepenější).

BTW. k nařezaným nosníkům- nevíš, čím to udělali? Já jen, že řezat do nosné konstrukce baráku znamená jedno- rezonuje to nejen v celém baráku (od spodního, do vrchního patra) ale je to slyšet i ven. Jakto, že si toho nikdo nevšiml a nikdo to neslyšel? :D

115

Odpovědět

+SteveTak jsem našel ty fotky po zadání naprosto stupidního dotazu do Googlu.

Na všech jsou kromě nařezaných nosníků také hasiči. Kteří, světe div se, tam nejspíš jsou, aby prohrabali ty trosky a prořezali se jima. :D

Fakt, že to někdo vydává za "důkaz" svědčí o jeho idiocii.

83

Odpovědět

+Stevehttp://www.news.com.au/world/pictures-of-911-that-show-you-why-you-should-never-forget/story-fndir2ev-1226717187453

stačí Steve? všimnul sis toho letadla? nebo to byla raketa? a hlavně mi netvrď, že je to fotomontáž, idiot tvýho formátu by toho byl schopen.
A tvoji odpověď "najdi si to sám" už hezky okomentoval TR.
k myšlení tě vyzývat nebudu, bylo by to zbytečný.. :D

64

Odpovědět

+Stevehttp://www.news.com.au/world/pictures-of-911-that-show-you-why-you-should-never-forget/story-fndir2ev-1226717187453

Tak
co Steve? Je to letadlo? nebo raketa? Hlavně mi netvrď, že je to fotomontáž, člověk jako ty by toho byl schopnej..
K tvému "najdi si to sám" už ti hezky odpověděl TR.
K myšlení tě už nabádat nebudu, nemá to cenu.. :D

24

Odpovědět

+SteveOn ale měl na mysli letadlo, které narazilo do Pentagonu, ne WTC.

32

Odpovědět

Když se na jakoukoliv událost podíváte z nějaké úplně jiné perspektivy, uvidíte pěkně divný věci.
https://www.youtube.com/watch?v=bWIkqEnVG8I

34

Odpovědět

Vědci prokázali, že lidé, co věří pseudo-hlubokým citátům na internetu, mají nižší inteligenci a také mají větší předpoklady věřit konspiračním teoriím.
(to sem si nevymyslel, opravdu existuje taková vědecká studie - tady je: http://journal.sjdm.org/15/15923a/jdm15923a.pdf )

175

Odpovědět

Vědci prokázali, že kdokoli napíše článek či příspěvek s názvem "Vědci prokázali/dokázali/vyvrátili" tak to každého už jen otravuje a sdělení má hovnověrnost (pardon hodnověrnost) výroku stará Macháčková povídala...

1221

Odpovědět

+VhefA právě proto jsem přiložil i onu studii ;)

133

Odpovědět

+VhefTak jednou to někdo ukázkově doloží a stejně se najde blb, které mu se něco nelíbí:P

31

Odpovědět

Myslím, že jsem v přehrávači našel chybu. Když během přehrávání dvojkliknu na video, otevře se mi v režimu celé obrazovky, ale v YouTube přehrávači se skrytou lištou, tudíž není k dispozici lišta jak přehrávače, tak YouTube.

62

Odpovědět

Jo ještě jsem zapomněl, když je to otevřeno na celou obrazovku přes ten dvojklik, nejsou vidět ani titulky.

92

Odpovědět

Asi nejtrapnější příspěvek od Olivera tady, opravdu bylo nutné tenhle praťas překládat?

2138

Odpovědět

Za konspirační teorie můžou Illumináti, díky nim pak můžou všechny pravdy skrývat ve směsi nesmyslů.

https://www.youtube.com/watch?v=zMJmHUHUdQ4&list=PLutWcAWI6WM0rZKzGmyRCxmyzOqum3x8D&index=2

69

Odpovědět

Když se staří Germáni a Řekové dívali na oblohu a viděli blesky nedokázali si to vysvětlit. Ptali se kdo to způsobuje, a tak si vytvořili Thora nebo Dia. K vysvětlení dalších jev si vytvořili jiné bohy a ty pak zasadili jimi stvořeného světa, který je pod kontrolou všemocných bohů a kde se každý zdánlivě nevysvětlitelný jev dá vysvětlit skrze bohy. Stejně tak Američané, když sledovali záběry z jedenáctého záři si nedokázali vysvětlit proč by nějaký fousáč, žijící v jeskyni v Afghánistánu, o kterém nikdy neslyšeli, útočil na Ameriku. A tak si vytvořili jiné vysvětlení, spojili ho s dalšími, a zasadili ho do světa ovládaného ilumináty, reptíliany popřípadě židy. Jediný rozdíl je v tom že staří Řekové bohy uctívali.

1723

Odpovědět

Ono to bylo tak trochu jinak. (Pokud přijmeš myšlenku, že bohové byli stvořeni lidmi:)

Staří Řekové nežili v kulturní vakuu, ale naopak se celkem jistě spoléhali na svou obchodní síť po Středozemním a Černém moři.
Stejně tak Vikingové (Askomani) docela jistě žili v Evropě ještě před 8. stoletím našeho letopočtu.

Je tedy docela logické, že se tyto kultury ovlivňovali. Nápověda pátým dnem v kalendáři je pro Vikingy "donnerstag" (Thorův den), v Římě to byl den Jovův (den Jupitera), v Řecku to byl den Dia.

A je také docela logické, že když měl Thór moc nad hromy, tak ji musí mít i Jupiter a Zeus.

56


Odpovědět

+orcinusorca2014Asi si mě špatně pochopil. Pokusím se to tedy vysvětlit na nedávném příkladu z Nevady.

Vojáci tam celkem pravidelně odpalovali jaderné zbraně. Tuto událost využil jistý autor bydlící 2 tisíce kilometrů daleko k vytvoření postavy "Thora" a otřesy zdůvodňoval cestováním mezi Zemí a Asgardem.

Je tedy celkem pravděpodobné, že podobně se v době sedmého století př. n. l. zdůvodňovaly blesky. (Staří Řekové viděli blesk a hledali odpověď, co je blesk a jak vzniká. Nalezli odpověď: "Askamani píšou, že to způsobuje jakýsi Thor, tamější velice významný bůh"; A tak se rozhodli tomuto bohovi říkat Zeus... A podobně lze postupovat až k Indrovi. )

Slované tomu rudovousému "bohovi" říkali Perun, Vikingové (Askamani) mu říkali Thor, Řekové Zeus a Římané Jupiter.

40

Odpovědět


Odpovědět

+orcinusorca2014Tvoje základní myšlenka byla, že pro každý přírodní jev se snažili staří Řekové najít "božské" odůvodnění.

To nebyla pravda.

10

Odpovědět


Odpovědět

Nemyslím, že důvodem vzniku konspiračních teorií o 11. září byl fakt, že by si lidi nedokázali vysvětlit, proč by to Usáma dělal. To je to poslední. Ten pravej důvod bude spíš ta hromada nesrovnalostí a nesmyslů, který obsahuje oficiální teorie.

1811

Odpovědět

+TKarel5ekni mi tu prosimtě, alespoň jeden nesmysl, ketrý obsahuje podle tebe "oficiální teorie" podle ostatních skutečnost?

510

Odpovědět

+TKarelŘeknu ti dva, že jsi to ty :)
1) Pád WTC7 volným pádem do vlastního půdorysu vlivem několika kancelářských požárů. Nebudu to tady rozvádět, jestli chceš, tak se mrkni třeba na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=_nyogTsrsgI. Těch inženýrů a architektů už je mimochodem 2500. Jestli je pro tebe prohlášení jedné agentury zaplacené americkou vládou, ve kterým se prokazatelně lhalo věrohodnější, než tvrzení 2500 lidí z oboru, kteří tvrdí, že je to proti fyzikálním zákonům, budiž.
2) Náraz letadla do Pentagonu. Každej pilot ti řekne, že zkušenej pilot s několikaletou praxí by takovej manévr musel pár hodin trénovat. A že s dopravním letadlem to udělat prostě nejde. Mají několik desítek záběrů a nezveřejní ani jeden, protože by to ohrozilo veřejnou bezpečnost. Můžeš mi na oplátku říct, jak by to mohlo ohrozit veřejnou bezpečnost? Zveřejnění jedinýho záběru (na kterým by bylo něco vidět) by přece všem těm pošahancům zavřelo huby, ne?

95

Odpovědět

+TKarelsorry,
* zkušenej pilot stíhačky

12

Odpovědět

+TKarelJestli je něco hromada nesrovnalostí a nesmyslů, tak to jsou právě všechny konspirační teorie o 11. září.

713

Odpovědět

+TKarelArnier: Tak nic, můj komentář nejspíš z nějakýho důvodu neprošel. Nevím co jsem porušil, tak napíšu jenom: pád WTC7. Víc si budeš muset najít sám, jestli chceš :)

iqe: A jaký nesrovnalosti a nesmysly jsou v té konspirační teorii, podle které o tom americká vláda a americký vládní agentury minimálně věděly a úmyslně nezabránily tomu, aby se to stalo?

63

Odpovědět

+TKarelNeprošel protože VČ, zkoupili...ilumináti. Proč myslíš, že znak VČ se skládá z trojůhelníku a kolečka, jestli jsi viděl ten nový web, tak tam je zaměnili a hned je vše více patrné... Znamení jsou všude, ztřeste se!!

82

Odpovědět

+TKarelZvláštní, jak někteří lidi mají plnou hubu keců, jak konspirační teorii o 11. září může věřit jenom idiot a když po nich chceš logický vysvětlení, tak najednou tito inteligentní jedinci nemají co říct...

32

Odpovědět

trapný idiot. trapná imitácia na konšpiráciu podaná systémom nereálnych fantasktných domnienok, bez podložených tvrdení, pospájané aj s reálnymi faktami ktoré nesúvisia priamo s daným faktom a odbiehajúce od témy, kde každý jeden napojený nový fakt môže byť nahradený iným alternatívnym faktom , až nakoniec ztoho vzniká strom alternatívnych faktov, z ktorého ak si človek vyberie jednu líniu vetiev, vzniká vysoko nepravdepodobná myšlienka(konšpiračná teória). správna konšpirácia je ale ak vybraná línia je ťažko nahraditeľná inou líniou alternatívnych faktov. Toto sú pospájané fakty a nezmysli do jedného celku,to je tak akokebyže ja poviem, že rímska číslovka II, je vlastne zobrazenie dvojičiek v USA, ale pritom alternatívny fakt môžem nahradiť aj alternatívou že som II chcel nahradiť dve čínske paličky , alebo dve ihly, alebo cokolvek ma napadne. Ale ak napríklad v konspirácii ja budem tvrdiť a doložím to aj faktami s vedeckej oblasti, že napríklad, letecký olej nemôže pri svojej vznietlivosti roztaviť ocelové nosníky dvojičiek o hrúbke bla-bla-bla a pevnosti a odolnosti bla-bla-bla, tak moja fikcia sa volá konspirácia, lebo nahrádza danú reálnu skutočnosť. Kdežto mnoho ludí ako tento idiot, si vymyslí fikciu a nazve to konšpiráciou, lebo sa vydáva za realitu, ktorá ale nikdy neexistovala ale je vytvorená umelá náhrada reality bez počiatočného vzniku reality, je fikciou alebo pospájaním alternatívnych faktov do jedného celku a prezentované ako fakt. to už nie je konšpirácia ale fikcia.

1740

Odpovědět

Táhni si na videaslovensky a nekaž nám tady ovzduší :D

2232

Odpovědět

Mezi konspirací a fikcí není moc rozdílů, snad ten že zdravej člověk ví že fikce je fikce, zatímco konspirátor nikdy nepochopí že konspirace je fikce díky které na něm někteří lidé vydělávají, ať už přímo formou darů na "provoz" nebo penězmi z reklam.

1215
Další