Tísňové voláníLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:284
Počet zobrazení:10 700

Tísňová linka, v USA pod číslem 911, je velice důležitou součástí života. Pokud funguje správně, měla by zachraňovat životy? Ale jak to může vypadat, když tísňové linky používají zastaralé technické řešení a navíc jsou vysoce podfinancované? A co s tím politici budou dělat?

Přepis titulků

911. To místo, kam zavoláte, když vám WebMD řekne, že to sami nevytáhnete. 911 je tak důležité číslo, že děláme vše proto, aby si ho děti pamatovaly. Od plakátů ve třídách, po hrací telefony, až po videa vytvořená místními hasičskými sbory. Paní Parková, vítám vás u hasičů. Kdo ví, kdy volat tísňovou linku. Na 911 byste měli zavolat, když je někdo zraněný nebo v nebezpečí.

Pokud si nejste jistí, že je to nebezpečí a není kolem dospělý, tak byste zavolat měli. Ano, ale občas byste tam měli zavolat, i když kolem je dospělý. Pokud někdo umírá a kolem je pouze Matthew McConaughey nenechávejte rozhodnutí na něm. Tak ty tu krvácíš? Zabubnujme si na bonga a dejme si trochu bylinek a počkáme, až se to zranění zahojí, hombre.

A je to v pohodě. Každý rok na tísňovou linku učiníme 240 milionů hovorů. Dispečeři odvádějí úžasnou práci. Řeší porody, resuscitace, únosy i vloupání. Zvykli jsme si na ně natolik, že jim voláme, i když to není nutné. 911, co máte za problém? Pardon, ale létají pořád ohňostroje? Promiňte, ale s tímto nemůžete volat na 911.

Děkuju. Myslím, že jsem se já a má žena předávkovali. Upekli jsme brownies a myslím si, že jsme mrtví. Čas teď plyne opravdu hrozně pomalu. Volám, protože mám doma malou ještěrku, která mi vlezla do tiskárny? Malý vám vlezl do tiskárny? - Ne, malá ještěrka. - Ještěrka. - Jaký máte problém?

- Jsem na záchodě. To je chlapec jménem Ritchie. - Hotovo? - Jsi hotový? - Kaků. - Udělal jsi kaků? Dobře. Vím, že to zní rozkošně, ale ten kluk mohl záchod tak zaneřádit, že musel volat tísňovou linku. Tady je Ritchie. Nemáte tam nějakou čistící jednotku pro naléhavé případy? Udělal jsem kaků.

V tísňovou linku máme obří důvěru. Ale tento systém může snadno selhat. A když se tak stane, lidé umírají. Shannel Anderson v noci rozvážela noviny po předměstí Atlanty. Omylem sjela do tohoto jezírka. Věděla přesně, kde je. Fairway a Batesville. Batesville a co?

Fairway je ulice. Fairway? To nikde nevidím. Dispečeři tísňové linky to nemohli na mapě najít. Trvalo skoro 20 minut, než se k ní dostali. Zemřela, protože systém, který ji měl zachránit, selhal. A to že tísňová linka ztrácí drahocenný čas tím, že dispečeři nedokážou určit vaši polohu, není nic neobvyklého. FCC odhadla, že lepší zjišťování polohy by mohlo zachránit přes 10 tisíc životů ročně.

Zní to jako důležitý cíl. Lidé, kteří tam volají, patří na velmi krátký seznam věcí, které chceme vždy najít. Jsou to oni, klitoris a Nemo. Není zlobivou rybkou. Je jen zvědavý a je schopnější, než si myslíte. A problémy s tísňovými linkami zde nekončí. Podle toho, kde žijete, mohou být podfinancovány, s nedostatkem lidí nebo zastaralé.

Je to v pohodě, pokud popisujete RadioShack. Ale je to děsivé, když popisujete místo, kde se rozhoduje o životě a smrti. Nyní se zaměřme na to, jak jsme k tomu dostali. Problém s lokalizací má hodně společného s tím, že 70 až 80 % volání na linku přichází z mobilů. To je problém. Když existovaly jen pevné linky, dokázali linku spojit s vaší adresou a věděli, kde přesně jste.

Dnes můžete být kdekoliv. Tedy pokud nemáte AT&T, v tom případě signál chytnete pouze při stání na křesle ve vašem obýváku, pokud ovšem není zataženo. A ačkoliv dispečeři mohou získat informace z mobilních zařízení, jejich množství se liší. Někdy jen rozeznají telefonní vysílač, ke kterému jste připojeni. Proto vaše šance na zjištění přesné polohy kolísá mezi 10 procenty až 95 procenty.

Podívejte se, jak jeden reportér otestuje callcentrum ve Virginii. Tísňová linka. S čím vám mohu pomoct? Tady Jeff Rossen z NBC News. Můžete mi říct, jakou pozici vám počítač ukazuje? Ukazuje 4641 West Ox Road. - To není zde. - Ne, to je asi čtvrt míle daleko. My stojí přímo v centru tísňové linky.

Je přímo tamhle. Páni, tohle není dobré. Nikdy nechte být v situaci, kdy někomu musíte říct, že v něm jste. Pokud vás napadá: "No tak moment." "Já svou pozici na mobilu dokážu zjistit." Nejste jediní, koho to napadá. Dispečery taky. Můžu jít na Facebook a hned vidím, v jaké budově jsem. Můžu na Facebooku zjistit, že jsem na hokeji v First Niagara Center. Ale na tísňové lince tyhle informace nezískáme.

Technologie na to je, ale my k tomu nemáme přístup. To je dobrá poznámka. I aplikace Domino's vám řekne, kde jste. A to ani neovládli technologii výroby poživatelné pizzy. Ptali jsme se FCC, bezpečnostních rad i obchodních společností, jak je možné, že vás Uber najde snáze než záchranka. Zdá se, že na to neexistuje jednoduchá odpověď. Bylo nám řečeno, že ani služby jako Uber nejsou 100% přesné.

Především na venkově. Navíc záchranáři by rádi technologii, která by jim prozradila i patro, ale nikdo neví, jak ji vytvořit. Mobilní společnosti tvrdí, že pracují na zabudování některých postupů lokalizace Uberu pro účely tísňových volání. Ale zdá se, že nikdo neví, kdy to bude použitelné. Ale víme, že se FCC zavázala do roku 2021 zvýšit přesnost, takže záchranáři dostanou přesnou pozici v 80 % případů.

Zní to úžasně, než to podáte takto. Za 6 let linka 911 nebude schopná zjistit pozici jednoho z pěti volajících. To nestačí. Věta "Za 6 let nebudeme schopni najít jednoho z vás pěti" je přijatelná jen tehdy, pokud mluvíte k One Direction. Promiň Niale, ale jeden z vás musí být JC Chasez. Ale zlepšení lokalizace volajících nevyřeší všechno.

Linka 911 je velmi roztříštěna, existuje 5 899 call center. Každý okres nebo obec může mít vlastní. Navíc nikdo neručí za to, že dvě centra využívají stejné technologie nebo spolu dokážou spolupracovat. A nepomáhá tomu ani fakt, že v 6 státech na centra nedohlíží nějaký nadřazený státní orgán. A v Georgii platí zákon, podle kterého má existovat komise, která pomáhá rozvoji linky 911. Ale ta není zrovna aktivní.

Tohle je ono. Dozorčí rada pro linku 911 v Georgii. Všimněte si, že všech 15 sedadel je volných. Nikdo nesedí u mikrofonů a nic není na plánu jednání. Tato rada se roky nesešla, protože do ní v současnosti není nikdo dosazen. Jak je to, ku*va, možné? Zeptali jsme se a mluvčí potvrdil, že tato rada má své členy, ale nedokázal potvrdit, že jsou aktivní.

Ani nám nechtěl sdělit jména údajných členů. No tak, můžete si aspoň z fleku vymyslet jména jako John Miller. Není to těžké. Tato komise by toho mohla dělat spoustu. Už přes 10 let federální vláda mluví o "tísňové lince příští generace". Jde o upgrade center na centra založená na IP adresách, která by mohla přijímat videohovory a smsky.

To může zachránit životy v situaci, kdy nemůžete volat. Například při domácím násilí, vloupání nebo při infarktu v knihovně. Jasně, sežeňte si pomoc, ale nerušte ostatní čtenáře. Ale v současnosti žádný stát plně nezprovoznil tísňovou linku příští generace. Nedává to smysl. Práci dispečerů by to strašně zjednodušilo. Jejich práce je hodně těžká. Některé dny, podle toho, jak případy dopadnou, jsou dobré.

Někdy jsou špatné. Někdy nevíte, jak to dopadlo. Někdy jdete v noci domů a přemýšlíte nad tím, jestli jste mohli nějak zabránit úmrtí nebo zranění osoby. Jindy někoho dokonce zachráníte. Jdete domů a plácáte se po zádech. Jedete domů, pustíte si muziku a řeknete si, že jste dobří. To je obří rozdíl mezi různým zakončením pracovního dne.

Můj dobrý a špatný den se rozlišuje podle toho, zda mám oříškovou smetanu do kávy, nebo jestli ji Janice z účetního zase vypila. Sakra, Janice, vždyť to není mléko. Je to nechutné. A takovéto množství stresu, společně s nedostatkem peněz, způsobuje nedostatek zaměstnanců. Běžte na Google, zadejte "nedostatek zaměstnanců v call centrech 911", vaše město a sledujte, co se objeví.

U mnoha měst se objeví titulky jako jsou tyto. Nedostatek zaměstnanců na tísňových linkách je něco, co má většina měst. Podobně jako čínskou čtvrť a sochu nějakého rasisty. A pokud vaše tísňová linka má nedostatek lidí, první hlas, který uslyšíte, může být tento. Dovolali jste se na tísňovou linku Memphisu. Všichni operátoři jsou zaneprázdněni, vydržte na lince. Dovolali jste se na tísňovou linku Cinncinatty.

Váš hovor bude přepojen, jak to jen bude možné. Dovolali jste se na tísňovou linku New Hanoveru. Právě vyřizujeme množství tísňových hovorů. Dovolali jste se na tísňovou linku 911. Nezavěšujte. Pokud jste v nebezpečí, zavěste a běžte do bezpečí. Běžte do bezpečí. Proč mě to nenapadlo.

Kdybych byl v nebezpečí a mohl odejít do bezpečí, tak bych nemrhal vaším časem a nevolal. Někdy za množství hovorů můžeme my. Mohou za to mobily. Když požár vidí 50 lidí, 911 může mít 50 hovorů. A to existuje ještě větší díra v systému. Kolem 84 milionů volání na 911 ročně bylo vytočeno omylem.

Jedna osoba omylem vytočila tísňovou linku 136krát. Pokud zvednete omyl, nemůžete toho moc dělat. Po tom vytočení se zdál naštvaný. Marní to jejich čas. Řekl mi, abych už nevolal. No jo. Vsadím se, že ten kluk stejnou odpověď uslyší od kohokoliv, ať už ho vytočí náhodou nebo úmyslně.

Náš systém je zastaralý, nesourodý a plný pracovníků, kteří už nechtějí poslouchat omyly. Ještě více frustrující na tom je, že téměř v každém účtu za telefon najdete tento řádek. Můžete předpokládat, že ty peníze jdou přímo na provoz tísňových linek. Ale zprávy FCC ukazují, že od roku 2008 minimálně 20 států odklonilo tyto peníze jinam.

A proto, podle toho, kde žijete, si lidé na lince mohou dělat legraci z vašeho města. Abych citoval Duran Duran... Vím, že je to skladba Public Enemy, ale věděli jste, že Duran Duran vytvořili cover? Nemáte zač. Neslyšeli jste tu hymnu nespokojených, dokud jste ji neslyšeli zpívat bělocha jménem Simon z Hertfordshiru.

Jde o to, že peníze na tísňové linky běžně financují jiné věci. Stát New York, který očividně má v systému mnoho chyb, v roce 2014 vybral na daních pro linky přes 185 milionů dolarů. Poté odklonil 77 milionů do generálního fondu, kde mohou být utraceny za cokoliv. Když se na to guvernéra zeptali, zametl to pod koberec. Zkoumal jste to při vytváření rozpočtu? Je správné odklánět tyto peníze?

Nemyslím si, že je to problém. Neslyšel jsem žádného místního zákonodárce, který by o tom vůbec začal mluvit. Ale pokud se někdo objeví, přezkoumáme to. Za A, je to obří problém. Za B, zákonodárci o tom během vašeho působení mluvili mnohokrát. Za C, neodklánět peníze tísňových linek nepatří mezi ty věci, o kterých by vám někdo musel říkat, že je nemáte dělat. Je to jako vysávat benzín z náklaďáku do vaší motocrossové motorky.

Nikdo mi neřekl, že tohle je špatné, takže když mě omluvíte, půjdu pogumovat to parkoviště. Tento vlažný přístup k problému je následkem toho, že až do doby, kdy na problémy tísňových linek poukážeme, tak s tím nic nehodláme dělat. Možná naším problémem je, že už od dětství považujeme tísňovou linku za samozřejmost. Možná je na čase to změnit.

Na tísňovou linku voláte, když je někdo těžce zraněný nebo v nebezpečí. Nějaké otázky? Když zavolám na tísňovou linku, vy mi pomůžete. Určitě se pokusíme. Ale budu upřímný. Pokud voláš z mobilu a neznáš svou přesnou adresu, spoustu času strávíme tvou lokalizací. - To je děsivé.

- Neboj se. Do roku 2021 tě najdeme pokaždé. 4krát z 5 případů. Jak to, že mě nenajdete? Můžu si z telefonu objednat pizzu a oni budou vědět, kde přesně jsem. To není to samé. Hotovo. Pizza je na cestě. Zavolám si dispečera, který vám to vysvětlí. Ahoj, děti.

Požárník Bill mi řekl, že chcete vysvětlit, proč vás nedokážeme najít. Jo, jak je to možné. - Nemáme technologii, která by... - Pizza pro vás. Kurva, vypadni! Světlou stránkou je, že některé státy mají systém poměrně vyspělý. Například Maine. Moje babička žije v Maine. Tak to by měla být v pohodě.

Má babička žije v Georgii. Tak to je v pr*eli! Úplně v pr*eli. Proč se víc nesnažíte? - Cože? - A sakra... Myslíš, že se nesnažím? Pracuju 12 hodin v kuse! Pomohla jsem porodit tři děti, zachránila jsem rodinu před uhořením, zachránila jsem ještěrku z tiskárny.

A poslouchala jsem 15 různých zadků. Uvidíme, jak se budete smát tomu, že poslouchám zadky, až uhoříte v posteli. Takové horko! Oheň mi olizuje tělo. Tak to by bylo. 911, budeme tu, když nás potřebujete. S omezením, dostupnost se liší.

Garance neplatí ve všech státech. Rychlost odezvy se liší. Vyhledejte lékaře, pokud čekáte déle než 4 hodiny. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přišel jsem si přečíst, co zas John "Mohammed" Oliver dneska způsobil, a ono nic :/ Jsem celkem zklamanej

310

Odpovědět

nula jedna jedna osm tři devítky osm osm jedna devět devět devět jedna jedna sedm dvááá pět ...................... třiiiii

251

Odpovědět

Oni mají placenou záchrannou linku? Wut? Jak se řeší, když se volá z mobilu, který je na kredit a má ho již prázdný?

115

Odpovědět

Podle mě je to rozpuštěný v ceně volání podobně jako daň a za samotný hovor se neplatí.

120

Odpovědět

Proto volte Franka Underwooda !!!

150

Odpovědět

Jo, chodím sem pravidelně a videí ubylo, no což to přežiju, tak si udělám návštěvu jednou dvakrát týdně a shlédnu celý ten list... jo to není možný protože je tu stále ta samá 15 sekundová! reklama na fake jídlo ! Navíc nejde utlumit... raději narvěte reklamy ak na idnesu všude po stránce než tohle.
Navíc před pár dny byla jen 5 sekundová reklama , teď je tu delší a ještě otravnější. Před tím se pustila upoutávka jen jednou teď je na každém videu ! Je to otrava. Doufám že se tenhle web vzpamatuje.
Btw: stále vám věřím a mám adblock vypnutý.

242

Odpovědět

10:10 má být Cincinnati místo Cinncinaty

20

Odpovědět

Nejlepší je jak se nový admin vymlouvá že reklamy si dělají co uznají za vhodné. :D Přitom to všechno zapínají oni. Hnus. Tenhle web umírá a nový design to nezachrání. Nikoho nezajímá design, chodíme sem kvůli překladům.

207

Odpovědět

Není ten John Miller (07:56) náhodou Donald Trump?

240

Odpovědět

Je to odkaz na falešného publicistu, kterého si Trump vymyslel :) viz např.

http://www.ibtimes.com/donald-trump-fake-publicist-john-miller-mocked-seth-meyers-late-night-video-2370112

00

Odpovědět

Je to odkaz na fake publicistu, kterého si Trump vymyslel :)
viz např.
http://www.ibtimes.com/donald-trump-fake-publicist-john-miller-mocked-seth-meyers-late-night-video-2370112

10

Odpovědět

Jasně že jo.

20

Odpovědět

Diks za video. Inac ked kliknem na tag John Oliver tak sa tam toto video neukaze.

10

Odpovědět

Kontroluje tady někdo ty titulky? Od doby, kdy jste to tu převzali, tak si nepamatuju titulky, které by neměli zprasené časování. To je v každém videu. Titulky se buď zobrazují brzo (prozrazení pointy), pozdě, jsou tam jenom chvilku, že to nejde stihnout přečíst nebo (jako v tomto videu) jeden řádek titulku vydrží půlku videa. Kontrolujte si to časování, prosím. Je to tady fakt všude.

134

Odpovědět

Já jsem si průblému nevšiml

331

Odpovědět

Tak s tím jsem se zatím nesetkal....

101

Odpovědět

Tohle video už jede správě (titulky), ale i tak se zobrazují (i jinde) o krapet dřív nebo o krapet později.

113

Odpovědět

Téma mi dnes přišlo slabší, ale závěr to vynahradil :D

32

Odpovědět

pro nás slabší, ale pro US asi dost silné, řekl bych.

51

Odpovědět

A co, bude ten novej web, nebo ste se to tady rozhodli poslat do hajzlu, shrábnout prachy a jít dál?

3112

Odpovědět

a prave preto volam iba na 0118 999 881 99 9119 7253.
https://www.youtube.com/watch?v=HWc3WY3fuZU

661

Odpovědět

Stále si ho po 10 letech pamatuji , i s tou chytlavou melodií :D

250

Odpovědět

Jenže on mluví o USA, kde je správné číslo 933; a teď se podívat, jestli je tato reference i o Olivera.

024

Odpovědět

Už mi došla trpělivost. Ta, s prominutím, z******? reklama nejde ztlumit. Je deset hodin a vzbudil jsem spolubydlící. Lidi to píšou pomalu u každého videa, že to řve a nejde ztlumit a teď navíc 15 sekund? To jako chcete lidi nasrat? Všichni si ten adblock raději zapnou nebo tady přestanou chodit. Co to je za demence kompenzovat lidi s adblockem tím, že tu reklamu prodloužím, vždyť to je nesmysl. Upřímně, tady to jde z kopce a nakonec svoji demencí potopíte i samotný web, který mě tolik let bavil ve volných chvílích. Prosím vzpamatujte se...

10720

Odpovědět

Nic než souhlas, reklama před videem (a ještě takovými -_-) dosáhnete akorát toho, že i ta zbývající část návštěvníků se na to v****e a buď nahodí AdBlock, nebo sem přestanou chodit.
Spousta lidí se celkem jasně vyjádřila, že obecně reklamy nevadí, jenom nesmí být agresivní (vyskakující a zvukové) a před videem. Když jste slušně požádali, tak mnoho z nás AdBlock skutečně vypnulo, ale tímto děláte krok zpět. Jako dát rohlík za stovku a čekat, že vydělám. Ne, takhle to nefunguje.

596

Odpovědět

+ThrayldNeříkal jsem to tu jedenkrát a určitě ne naposledy. Tenhle web jde od nových majitelů do sraček. Pouze namastit kapsy a nasrat. Typické česko. Prodali jsme vše v čem jsme byly dobří a teď jsme ostatním tak leda na smích.

339

Odpovědět

+ThrayldNa vše si pořád stěžovat, typické česko.

1448

Odpovědět

+ThrayldJako překladatele mě mrzí, že spoustě lidem připadá těch patnáct vteřin dvakrát denně jako tak nesnesitelná věc. Navíc když tím webu můžete pomoci. A určitě existují i mnohem agresivnější formy reklamy, tohle dle mého názoru není až tak moc. Ale pokud to fakt nesnesete, tak si ten AdBlock nakonec vždycky zapnout můžete (a nemusíte se pak uchylovat k vulgárním komentářům - i když kritika se dá napsat i slušně...) Nakonec v tom vám nikdo zabránit nemůže. A co se týče lidí s AdBlockem, tak těch ani po té prosbě dle adminů prakticky nijak neubylo.
Druhá věc, co mi taky trochu vadí, je ten často až nesmyslný hejt na nové majitele. Ano, taky jsem z toho zpočátku nebyl dvakrát nadšený, ale BugHer0 prodal web z vlastní vůle a z pochopitelných důvodů. Jak sám říkal, tak web nevydělával a musel do toho ještě sypat prostředky z vlastní kapsy. A to, že nový majitelé očekávají, že se jim aspoň něco z investovaných peněz vrátí, příp. že web začne i na sebe vydělávat, je myslím normální. Nakonec zisk je hlavním důvodem podnikání. Ale to nutně neznamená, že to bude na úkor kvality. Tedy určité navýšení reklamy se dalo očekávat. Řeči typu, že nový majitelé si chtějí jen namastit kapsy a vykašlat se na web či ho nechat potopit, jsou absurdní. Je to takové to klasické klišé z filmů, kdy "velká zlá korporace" nebo podnikatelé pomocí intrik a lstí převezmou "malý rodiný podnik" nebo taky "korporace vs. jedinec" či "David vs. Goliáš" nebo jak tomu chcete říkat. Ale realita je zkrátka někde jinde...

2019

Odpovědět

+ThrayldKdyž to říkáš takhle, tak to vypadá jako by si uživatelé stěžovali na 15s reklamu. Ale když pod každým videem vidíš komentáře, že to řve jak prase, je to delší a spoustu dalšího (a nemyslím si, že se jedná o chybu) a vlastníci na tom za tu dlouhou dobu nic nezměnili, tak nemůžeš čekat, že budou odběratelé v klidu koukat a nedutat.

130

Odpovědět

Na čem to proboha sledujete, že to nemůžete ztlumit? Prostě ztlumim zvuk na počítači, reproduktoru, mobilu, tabletu...

1116

Odpovědět

+pompokNieje spravne ztlumovat device zvuk koli jednej reklame. To mu sa hovori otrava a preto to tu ludia riesia. Ak mas na reklamu snizit zvuk a zas na video zvysit a na dalsie spravis to iste... TO je skor na odstrasenie..

110

Odpovědět

Tohle je čistě jen můj subjektivní názor, nemluvím teď za web ani za majitele.
Přijde mi, že tu někteří jsou až přehněně kritičtí k reklamě před videem. Skoro mi to přijde, že někteří reagují tak, jako by VČ byly prvním webem, který toto zavedl. Dnes reklamy před videem najdete všude. YouTube, csfd, iDnes, atd... Ano, je potřeba tuhle možnost ještě doladit a vybalancovat, aby otravovala co nejméně, ale dneska je prostě taková doba a téhle reklamy se nezbavíte. Díky ní budou moct být překladatelé aspoň o trochu lépe odměňovaní.

1619

Odpovědět

+MithrilAle reklama je vpořádku, problémem je, že nejde ztlumit a začíná být hodně otravná. To ztlumení svítí žlutě už u více videí, ale odezva žádná. Byla prosba směřována na lidi s adblockem a někteří si je vypnuli a odezva byla 15 vteřin reklama. A to teď po těch lidech chcete, aby je vypínali dál?

160

Odpovědět

+MithrilPokud sem někdo chodí kontinuálně, tak vidí, jak se pomalu přitvrzuje v reklamě a ubývá přeložených videí, přitom by člověk čekal, že to bude naopak. Že se překládají videa, který mi nepřijdou moc dobrý je asi můj subjektivní pohled, ale asi se něco změnilo, když sem chodím od úplnýho začátku a nikdy jsem ten pocit neměl.

100

Odpovědět

+MithrilPrávěže podle Corwina ani po té prosbě lidí s AdBlockem prakticky nijak neubylo. Co se týče počtu videí, tak ano, poslední dobou to není žádná sláva, teď hlavně kvůli zkouškovému období překladatelé nemají příliš čas. Ale v minulosti už takový horší období taky několikrát bylo a vždycky se to zas vrátilo k normálu.
Co se týče hlasitosti, tak na to se admini podívaj a zjistí, jestli by s tím nešlo něco dělat. Ale můj subjektivní názor je, že to nemusí být technicky proveditelný, jestliže jsou video z youtube a reklama nastavený na úplně jiný hladině hlasitosti.
Jako překladatele mě taky mrzí tahle přehnaná kritičnost. Ano reklamy nemá nikdo rád, ale zkrátka dnes to všude na internetu takto funguje. Ty videoreklamy jsou tu nové a budou se pravděpodobně ještě dolaďovat, takže trocha shovívavosti by nebyla od věci. Za sebe doufám, že se vyřeší ta hlasitost a případně i různorodost reklam (když už se má reklama přehrát, tak aby to nebyla pořád ta samá).

53

Odpovědět

+MithrilNo a právě v těch chvílích se rozmýšlím, jestli mi obsah videa, potažmo webu za otravné čekání stojí. Když na streamu kliknu na něco, co se tváří jako zajímavé video a hodí mi to tam 38 vteřin reklamy; tak to sbohem. Když si tady pustím video, které úplně nespadá do mé oblasti zájmu, ale rád zkusím něco nového – a zaječí na mě 15s Vitany; tak si propříště rozmyslím, co si pouštět a na "průměr" se vykašlu.
Stejně tak YouTube. Rád dám odběr, shlédnutí, palec nahoru každému vlogerovi se zajímavým obsahem, ale bez Adblocku bych si neznámá videa ani nepouštěl. Je tam miliarda videí všemožné kvality, jestli něco dodívám do konce zjišťuji po prvních pěti vteřinách videa, a pokud mi před to hodí dvacet vteřin reklamy, no tak to mají neznámá videa/neznámí lidé smůlu.
Můžu znít jako fňukal, že nedokážu ani "přetrpět" čtvrt minuty reklamy, ale videa na internetu nejsou středobod dění – a nechci na web se zábavnými/zajímavými videy se chodit učit, jak něco "přetrpět" a kolikrát denně se dá slyšet Vitana, než mě to otráví od odejdu (sbohem podvečery strávené procházením archivu legendárních videí).

Všichni tady od předání webu novému vedení říkali, že reklamy před videem nesnáší, a odpovědí byly reklamy před videem… -_-

"To bychom nikdy neudělali, nejsme jako ČSFD."

"Snad kvůli svému oblíbenému videu pět vteřin počkáte."

Patnáct vteřin.

"Reklamy před videem mají všichni, třeba ČSFD."

Všechny ty weby, teď už i vy, se snaží najít ideální hranici, kolik reklam jejich návštěvníci snesou, aniž by začali odcházet nebo znovu zapínat Adblocky. Já pět vteřin snesu. Patnáct je už otrava.
Přitom jsem všema deseti pro podporu překladatelů, ale vedení tady se zase tváří, že reklama před videem je ta jediná možnost v celém vesmíru, jak se toho dá docílit. A to ne, že by tu nepadly alternativní návrhy.

To, že je něco všude, nutně neznamená, že je to správná cesta.

271

Odpovědět

+MithrilTaky na těch webech mám AdBlock zapnutý. Zde jdu provozovateli vstříc, ale na oplátku také čekám přiměřené reklamy.

50

Odpovědět

+MithrilKdyž už se mluví o reklamách, nechápu proč tady není tlačítko na DONATE. Já bych třeba rád přispěl pár korun měsíčně, ale vypnout AdBlock mě nikdo nedonutí, nehodlám ztrácet čas sledováním stupidních reklam. A myslím, že takových lidí je tady víc.

90

Odpovědět

Butt dial

35

Další