Kalifornie o Americe

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:586
Počet zobrazení:5 235
V další epizodě Kalifornie o znovu otestujeme vědomosti náhodných kolemjdoucích. Když KassemG pokládal otázky o Anglii, nebyl to žádný zázrak. Možná byste se ale divili, kolik toho "vědí" Američané o vlastní zemi. Podívejte se také na podobně laděné video Američané nejsou hloupí.

Přepis titulků

V jakým roce bylo 11. září? 2004? Nevím. 2003? Překlad: Brousitch www.videacesky.cz - Jaké je hlavní město New Yorku? - New York? - Hlavní město Kalifornie? - San... počkat. - Hlavní město Kalifornie je? - San Diego. - Kdo vyhrál občanskou válku? - My. Kurvadrát...

Netuším. - Amerika? - Přesně tak. To nevím. Kdo vyhrál občanskou válku? Byla to Unie nebo Konfederace? - To ti nepovím. - Tipněte si. - Co ti zní líp? - Někdo ze Sovětský unie. Sovětský svaz.

- Život, svoboda a usilování o... - Spravedlnost. Jestli je Irák na Blízkém východě, kde je pak Středozápad? Jestli je Irák na Blízkém východě, kde je pak Středozápad? Někde u... Indie. Jakým směrem? Od Blízkého východu? Kde je Středozápad? - Co je na Středozápadě? - Můj Bože. Asi bysme měly jít. - Řekni mi stát na Středozápadě.

- Texas. - Kdy se stanou Aljaška a Havaj oficiálními státy? - Nevím. - Který stát se připojil poslední? - Florida? - Který z nich je Indiana? - Já nevím. Kde je Wyoming? Jeden z těchhle. - Víš, který je Iowa? - Asi tenhle. - Který je Wyoming? - A kurva. Kentucky je přímo tady?

- Které státy znáte? - Texas, Kalifornii a Floridu. Kdo je viceprezident Spojených států? - Kdo je prezident? - Obama. - Viceprezident? Nemám tušení. - Kdo je viceprezident? - Namouduši to nevím. Šílený. To je nejšílenější odpověď, kterou jsem kdy slyšel. - Kdy se stáhneme ze Severní Koreje? - Nikdy. - Kdy vpadneme do Severní Koreje?

- Brzo. - Kdy se stáhneme ze Severní Koreje? - Nikdy. - Kdo byl první prezident USA? - Nevím. - Kdo byl první prezident USA? - George Washington. - A kdo byl druhý? - Lincoln? Druhý prezident Spojených států. Nixon? - Kolikátý byl Lincoln? - Pátý. Proto je na pětidolarovce. Kolikátý byl Lincoln?

Sedmý? - Víte, kolikátý byl prezident? - Pátý? O čem byla Watergate? O něčem. Kdo byl zapletený do aféry Watergate? Američané. - O co šlo ve Watergate? - Byl to skandál. - Šlo o skandály. Nixon stál za...

vyloupením banky, že jo? Vyjmenujte lidi, kteří jsou na Mount Rushmore. - To jediný vím. - Tys řekla Lincoln? - A Roosevelt? Já nevím. - Lincoln a Roosevelt. Kdo je na Mount Rushmore? Tam je, kurva... George Bush. Nevím. George Bush.

Teddy Roosevelt. A dva další zmrdi, který neznám. John Adams? Franklin. Benjamin Franklin. - Já nevím. Co myslíš? - Já taky kurva nevím! Chuck Norris. - Ale byla jsem blízko. - To jsi teda nebyla. Ó Bože!

Obama. Starej chlápek. - Co bys vyřídila tomu milionu lidí? - Jsem stylová. - Naprosto. Co to máš na zádech? - Batůžek. - Ne, alkoholismus.

Komentáře (100)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

na to se nedá koukat, hrozně demotivující :)

191

Odpovědět

Na jednu stranu jsou amící strašně hloupí ale na druhou ptát se kde je Wyoming a podobné státy je jako se ptát pražáka kde je nějáká horní dolní v p****i na moravě.

194

Odpovědět

Ten kluk co byl s tou na konci ... chudák :D

190

Odpovědět

Teď jsem se opravdu pobavila nad komentářem od Auto. Jak můžeš běžného občana srovnávat s H. Simpsonem, kreslenou postavičkou? Měla jsem to štěstí, že jsem v americké škole byla a rozhodně není pravda, že by psali jenom primitivní testy. Psali jsme těžké písemky na které jsme se učili celé dny. A jestli máte pocit, že Češi jsou uvědomělí, tak na to bych také nespoléhala. Ještě v oktávě na všeobecném gymnáziu se někteří mí spolužáci nechápavě ptali, cože se to stalo toho roku '68.

211

Odpovědět

Proč sem pořád pletete jakéhosi prezidenta EU ? EU přeci oficiálně žádného prezidenta nemá... Ani to není jedna země.

192

Odpovědět

akože...

180

Odpovědět

Je jedno že Amerika má tupý občany hlavně že válčí a válčí ;ú

1811

Odpovědět

Kdyz se na to kouknete, tak tam opovidaj 3 nebo 4 skupiny lidi... takovydle debily sezenete i v cechach.... ale stejne je to sranda :D

180

Odpovědět

Jde o to, že Homer Simpson je komická postava ukazující nadprůměrně vypatlanou osobu... tihle překonali představy tvůrců simpsnonu a to je dost smutný :D pokud nežijete v Evropě :D

200

Odpovědět

Nechci z tohohle videa dělat něco, co ukazuje inteligenci celé USA, ale myslím si, že to mají Amíci z toho, jak moc se zaměřují na praxi ve školách a zkoušením se zabývají okrajově v podobě testů, který se dají odtypovat. Sice to má výhodu, že vydělají víc peněz a budou prosperovat, ale nevýhodu, že jsou to takovýhle vypatlaný hovada, co jako např. Homer Simpson žijí v domění, že Amerika je středobod světa.

1914

Odpovědět

Neexistuje: Sorry...i když tento tvůj příspěvek je už přesnější..pořád trochu odbočuješ. Např. ta otázka s EU. To vůbec nemůžeš porovnávat Spojené státy a EU. Přece USA už existuje jakou dobu, tak o ní musí mít lidi mnohem větší povědomí. (Už jenom proto, že je vystlaná v učebnicích dějepisu, na rozdíl od EU). Ale to důležité řeknu nyní: když si např. vezmeme prvního prezidenta USA, oni ho mají na "každé stránce" učebnice na základní škole. Když si vezmeš prvního prezidenta EU, prosím tě, řekni mně kde ho najdeš na "každé stránce" na základní škole? Přece prezident USA je mnohem známější než prezident EU.

Nicméně naprosto souhlasím s tím, že to jsou ty vybrané perličky. Vsadím se že i u nás by se našli lidi, kteří by nevěděli např. kdo byl první prezident Československa (pro většinu lidí to je samozřejmě samozřejmé, stejně jako první prezident USA). Tudíž, tady není vůbec co porovnávat.

180

Odpovědět

Ano, ty otázky co jsem zadal já jsou specifičtější, ale nejde o to jak jsou to těžké otázky.
Taky sem se mohl ptát třeba na to, proč lední medvěd nežere tučňáky, Kde je Norsko a kde Srbsko?

Frontu na maso jsem zadal záměrně - aby bylo něco podobého jako Mount Rushmore.

Ale vůbec tu nešlo o otázky a jestli na ně někdo odpoví dobře, špatně, s googlem nebo s encyklopedií a nebo sám.
Jen jsem chtěl podotknout, že není dobré srovnávat "nesrovnatelné" - tedy reakce na ulici a v klidu obýváku.
Pak jsem chtěl taky poukázat na to, že našim patriotským srdíčkem to hejbne, když nějaký američan neví, kde je ČR a nebo si myslí, že jsme ještě pod sovětským svazem a že tedy zákonitě si myslíme, že ví o jejich zemi víc než o zbytku světa.
Je nutné si uvědomit, že to jsou spojené státy - tedy něco jako EU a ruku na srdce - kdo ví, jak se menuje prezident EU a jak se jmenoval první prezident EU?
Vždycky se najde někdo kdo je naprostý ignorat co v úzkých prohlásí "mám celou tuhle republiku v pi*i, mě nějaká ČR nezájímá a já stejně půjdu do zahraničí."

Je mi jasné, že je to sestříhané a nechávají se jenom ty největší "perly" pro pobavení. Ale rozhodně bych to nevztahoval na celý národ.

Sice sem to napsal asi zmateně tento příspěvěk, omlouvám se, ale před chvilkou jsem se vrátil z nemocnice - zlomená noha a docela to bolí, takže to jdu zaspat.

Pokud jsem se někoho dotknul svým předchozím příspěvke, který (ano, přiznávám, jsem psal trochu podrážděný, tak se omlouvám.

181

Odpovědět

"Fronta na maso" je už dost specifická otázka a dokážu si docela dobře představit, že bez této znalosti může být i vzdělaný a inteligentní člověk, byť jsem to věděl bez hledání, tak to jednoduše nepovažuji za klíčové...

A jeho závěrečná hláška byla hodně dobrá. :-)

180

Odpovědět

Neexistuje: tvoje otázky jsou dobré a každý, kdo má maturitu by na ně měl znát odpověď, ovšem v tomto videu se ptal na poněkud jednodušší věci.
-----------------------
K prezidentům - pokud berete i Československo tak to byl Tomáš G. Masaryk, Edvard Beneš, Klement Gottwald, Antonín Zápotocký, Antonín Novotný, Ludvík Svoboda, Gustav Husák, Václav Havel, Václav Klaus - bez Google a pokud s tím má někdo problém, tak měl dávat v 9. třídě ZŠ při dějepise pozor. USA měly prezidentů sice 44 - což je dost, tak ale George Washingtona by snad znát mohli... Stejně tak občanskou válku, vzhledem k tomu, že je to největší konflikt, který se u nich odehrál (a černoši by to měli tuplem vědět).

180

Odpovědět

A druha pulka absolutne netusi, ze neco jako Cesko nebo Slovensko existuje...

181

Další