Karl Pilkington o YouTube

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:317
Počet zobrazení:6 824

Karl Pilkington je v Británii velmi známý "samorost", kterého rád pošťuchuje Ricky Gervais a například ho "nutí" objevovat svět a cizí kultury, ačkoliv je Karl poměrně konzervativní a domácí typ. Ze svých cest nyní přináší knihu, kterou v tomto videu propaguje. Nebyl by to však Karl, aby se myšlenkami nezatoulal i někam jinam - řekne vám například svůj názor na YouTube a film Atlas mraků.

Přepis titulků

Mám natočit video, abych vám něco řekl o své knize Moaning of Life. Vím, že videím věnujete omezenou pozornost... Na YouTube je toho tolik, že už jste nejspíš pryč. I já to dělám. Koukáte na video a vpravo vás zaujme nějaký náhled na další. "To vypadá dobře." Zrovna jako já s chobotnicemi. Koukal jsem, jak chobotnice vylézá ze zavařovačky. Někdo ji tam strčil. Dokázala odšroubovat víčko a vylézt ven. Měla venku tři chapadla, a už jsem se nudil.

Když si vezmete, jak je úžasný, že chobotnice vyleze ze zavařovačky... Nedokoukal jsem to. Vpravo jsem viděl video: "Chobotnice mění barvu podle svého prostředí." Jako chameleon. Bum! A byl jsem tam. Takže vy už tu nejspíš nejste. Ale snad jste si všimli obálky knihy, která mi vychází. Je to paperback, pokud se pořád díváte. Přes 300 stran, barevné fotky. Ta kniha je o mých cestách po světě a o problémech lidstva.

O manželství, o dětech, jak najít štěstí, o smrti a tak. Je to dobrá knížečka. Dobře se čte, mimochodem. Nic složitýho. Na to já nevěřím. Při čtení knih byste si měli odpočinout. Nevím, proč dneska lidi všechno komplikují. Viděl jsem... jak se to jmenovalo... Atlas mraků. Viděli jste to? Ježiši. Vůbec jsem to nechápal.

Abych si u toho psal poznámky. Žádný odpočinek... Myslím, že jsme inteligentnější, ale jen si naše životy komplikujeme. Před lety se lidem líbily černobílé filmy, v nichž se nemluvilo. Odpočinkové němé filmy. To se chápalo snadno. Ale řekněte mi, že u Atlasu mraků všechno stíháte. Viděl jsem to celý, protože jsem čekal, že to začne dávat smysl, ale nic. Netuším, co jsem to právě viděl. Zatímco tohle neobsahuje žádný složitý slova. Píšu tak, jak mluvím. Tak by to asi být mělo.

Poznáte, že jsem to napsal já. To je asi tak všechno. Na Amazonu to většina lidí chválí. The Moaning of Life. Nyní v prodeji. A chystám on-line rozhovor na Facebooku. Asi na konci června. Případně facebook.com/karlpilkington. Jsou tam podrobnosti o rozhovoru. Můžete položit nějaký dotaz ohledně knihy. Ale na Atlas mraků se mě neptejte. S ním vám nepomůžu. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

K tomu Atlasu:
Dyt ta myšlenka tam je snad jasná v tom Atlasu mraků. NA konci je řečená. :)
ŽE jsme prostě všichni propojeni a naše životy nepatří nám, od dělohy k hrobce, jsme provázáni s ostatními... A že když se nějaké dveře zavřou, jiné se otevřou. A že smrt jsou jen otevřené dveře do dalšího života.
To byla snad ta nejjasnější pointa, jen hodně těžce podaná, proto ten film vypadal nepochopitelně. Ale na konci byl uplně jasně vysvětlený...

06

Odpovědět

"...Ale neptejte se mě na Altas mraků" :D To je takovej prosťáček, ale je to vtipný. :)

24

Odpovědět

Prosím viac videí s ním !!! Skvelý humor má :D

274

Odpovědět

Ne, to není jeho skvělý humor. On to myslí vážně.

134

Odpovědět

Jaká je pointa toho videa? Proč je to vůbec přeloženo? Abych si jakožto neanglicko mluvící člověk (vzhledem k tomu že koukám na videacesky) koupil v americe knížku nějakyho typka , kterej mi nic neříká?

1639

Odpovědět

vychází v británii :D

81

Odpovědět

19 disliků, ale jen jedna nic moc odpověď :D, ja jsem se ptal naprosto vážně, 99% zdejších videii mi něco dá, ale tohle mi přijde kompletně mimo mísu :)

73

Odpovědět


Odpovědět

To mas tak, pro vetsinu lidi je to jiste uplne o nicem. Pro lidi, kteri maji radi britsky humor je to lepsi. A pak jsme tu my, kteri mame radi Gervaise, postupne jsme poznali i Pilkingtona a pochopili jsme, ze to je proste ten nejzajimavejsi clovek na svete :) A ikdyz tomu ostatni neveri, dokazeme se pobavit i u jeho povidkach o chobotnici a zavarovacce :D Protoze Karl Pilkington toho moc nenatocil, nikde moc nehral a nic moc neudelal, presto je to proste legenda! :D A mame ho radi :)

110

Odpovědět

Nevěděla jsem, o koho jde, ale podle způsobu, jakým mluví jsem okamžitě poznala Dougieho ze seriálu Derek. Ten je mimochodem napsaný a zrežírovaný Rickym a hraje v něm taky hlavní roli. Moc doporučuju.

106

Odpovědět

Zasloužil by si více prostoru.

202

Odpovědět

On Karl o ten prostor zrovna nestojí :-D

00

Odpovědět

Přeložte nějaká videa s Karlem, nejlíp v kombinaci s Rickym, ten ho dokáže vždycky pořádně našponovat :D

481

Odpovědět

Karl Pilkington, head like a fucking orange.

551

Odpovědět

pamätám ako som kamarátovi odporúčal Cloud Atlas a povedal som mu že je to super film ale dáva zmysel až po čase a ak ho nedopozerá tak povie že je to blbosť.
Potom mi povedal že ten film je blbosť. A dopozeral ho? Nie :D
Raz za čas vyjde film u ktorého musíte aj minimálne rozmýšľať a už sa všetci búria že je to blbosť. A potom nadávajú jak sú všetky filmy hlúpe :D

117

Odpovědět

Myslím, že právě takový lidi nenadávají... ti jsou právě nenároční, hloupé filmy se jim líbí a stačí jim každá blbost, jelikož nehledají v příbezích a podání žádnou hloubku, a jak sám píšeš, nedej bože když u toho musí trochu přemýšlet. :)

51

Odpovědět

+R3diPS: "Hlavně ať to tam pořádně bouchá."

41

Odpovědět

Nejlepší je, že na začátku se mu nervozitou trochu třepe ruka, ale pak sám sebe dokonale uklidní myšlenkami o chobotnici v zavařovačce :D

411

Odpovědět

vsadim se že Ricky Gervais když narazil na tohle video tak se musel posrat smíchy :D

364

Odpovědět

Karl je legenda! Ikdyž angličtinu tak skvěle neovládám tak jsem si přečetl všechny jeho knížky a i za pomocí slovníku a google translatora jsem brečel smíchy. Na "dokumenty" ale nemá opravdu žádní knížka. Ho se musí vidět:D Obrovská škoda že nikdo neudělal titulky právě na Moaning of life. Každopádně Idiot abroad je taky neskutečný a ikdyž se na to shodou okolností právě dívám po 4. tak to prostě neomrzí:D Kež by jste s ním překládali víc videí:)

280

Odpovědět

úplný súhlas. Karl je unikát. Tiež z času na čas preletím titulkové servery, či sa náhodou nikto nepustil do Moaning Of Life, pretože Karlove postrehy a hlášky z ciest v Idiot Abroad sa takmer všetky dajú tesať :-)

30

Odpovědět

jj, Karl je legendární...poprvé jsem ho viděl v Idiotovi na cestách a cestopisy pro mě měly rázem o dimenzi navíc :D

10

Odpovědět

Já třeba Atlas Mraků naprosto chápal... Je to celkem dobrej film, ale místy je tam dost patosu.

119

Odpovědět

Já to pořádně začal chápat, až když jsem si přečetl knížku, ta mi přišla napsaná dost čtivě a poutavě, že mě ten příběh vtáhl daleko víc než v tom filmu.

10

Odpovědět

+LorkisJá to měl přesně naopak. Film jsem viděl už asi čtyřikrát a knížku dočítám téměř
3/4 roku :/

12

Odpovědět

Líbí se mi jak každej tvrdí jak pochopil Atlas Mraků (můžete dosadit Inception a nebo jiný podobný film) a jak je to jasné. A když se zeptáte jaký je smysl tak buď odpoví něco z netu nebo to nedokáží vysvětlit.
Zajímalo by mě jak si kdokoliv může být jistý, že to pochopil. Co když ten film (kniha) nemá žádný smysl a pointu? Co když to je vytvořeno jen aby si autor udělal srandu z lidí hledajících ten smysl?

511

Odpovědět

+harwenMyslím, že právě Atlas mraků je film, který byl vytvořen, aby ho každý pochopil dle svého. Pokud chceš někomu vtloukat myšlenku do hlavy, jmenuje se to propaganda, ne film.

31

Odpovědět

+harwenDyt ta myšlenka tam je snad jasná v tom Atlasu mraků. NA konci je řečená. :)
ŽE jsme prostě všichni propojeni a naše životy nepatří nám, od dělohy k hrobce, jsme provázáni s ostatními... A že když se nějaké dveře zavřou, jiné se otevřou. A že smrt jsou jen otevřené dveře do dalšího života.
To byla snad ta nejjasnější pointa, jen hodně těžce podaná, proto ten film vypadal nepochopitelně. Ale na konci byl uplně jasně vysvětlený...

02