Kdyby se kondomy kupovaly jako antikoncepce

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:435
Počet zobrazení:6 436

Jak by bylo pánům, kdyby při nákupu kondomů měli projít tím, čím ženy při pořizování hormonální antikoncepce? To vám přiblíží tohle video od BuzzFeed.

Přepis titulků

Tati? Hm? Můžu se objednat k tvému pánskému lékaři? KDYBY BYLO KUPOVÁNÍ KONDOMŮ STEJNÉ, JAKO KUPOVÁNÍ ANTIKONCEPCE Je všechno v pořádku? Jo, je. Nebojíš se už toho, že máš každé varle jinak velké, že ne? Ne!

Jenom potřebuju ochranu. Ou. S Alison už jsme... Jasně, Alison... Tino? Kdy bude večeře? Igor? Mám tam jít s tebou? Ne. Fajn.

Jenom se starám o rodinu. Ahoj Igore, tak copak tě trápí? No s přítelkyní jsme... Lehni si. Jasně. Přišel sis pro kondomy? Ano. Roztáhni nohy.

Máš teď pravidelný pohlavní styk? Definujte styk. Máš výtok? Teď ne. Dobře, zkontroluju ti prsa kvůli rakovině. Fajn, teď provedu invazivní fyzické vyšetření. Bude to bolet. Potřebuju si vyzvednout recept.

Na kondomy. Cože? Na kondomy! Zkontroluju, jestli je máme na skladě. Počkejte chvíli. Vážně? Máte zdravotní pojištění? Ne. Tak to bude 150 dolarů.

Snad to stojí za to. Chceš si to rozdat? Jasně. Sakra, zapomněl jsem si vyzvednout další várku. Prostě si kup další. Takhle to nefunguje, musím týden počkat. Vážně bys měl být s těma kondomama zodpovědnější. No, možná by ses o to odteď mohla starat ty.

Ale zlato, to pak není ono. Cos říkal? Začíná to být mezi váma vážné? Nechci to slyšet, ná ná ná... Tati... To mám jako... Co když se o tom doví lidi z farnosti, hm? Co pak? Už se tam nebudu moct ukázat!

Překlad: Rhea www.videacesky.cz

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, nechtel jsem se registrovat a ani vyjadrovat...

HA je nejvetsi zlo moderni doby a mediciny. Smutne je, ze rada gynekologu to predepisuje bez zakladnich zdravotnich dotazu a testu, nerikam,ze vsichni, ale je jich dost... Proste ji cpou kazde a je jim to jedno. Nikdy jsem zadnou partnerku do HA nenutil a nebudu a ani nechci aby ji brala. Proste zapory dalece prevazuji klady. Chapu, ze je to pohodlnejsi a kazdy ma pravo si se svym zivotem delat co chce...

Jednim z vaznejsich problemu je ten, ze HA je v pitne vode a ma to negativni vliv na populaci a zvirata a zacina se to projevovat. A to jsou teprve dve tri generace, co to berou.

To jen tak okrajove...

214

Odpovědět

Kolik % je u vás dost?

Hormonální znečištění je velký problém, ale většina ho pochází z velkochovů (do krmiva se přidávají hormony, ovlivňují růst svaloviny), nebo průmyslových závodů, kde se s nimi pracuje (zdaleka ne jen výroba medikamentů, ale třeba i kosmetiky). HA je v tomhle ne zanedbatelná, ale rozhodně menšinová.

57

Odpovědět

jojojo, něco otom ovlivňuje pohlaví, rodí se víc holky....
A proto má kamarádka 3 kobyly a 3 feny, 2 kočky, ale pokaždý jí to prdne místo fenek, klisen či koček, psy, hřebce a kocoury...

01

Odpovědět

Wow, nečekala jsem tak rozohněnou diskusi, díky ;)

172

Odpovědět

Jo zabralo to, do dneška jsem o tom vůbec nepřemýšlel jak to v tomhle směru mají holky složitější. Hlavně ta první návštěva to musí být opravdu "zážítek"

Otec nejlepší postava :D

461

Odpovědět

Buzzfeed jako obvykle "šokovanej" že mezi muži a ženami existují přirozeně dané a nesmazatelné rozdíly.

1932

Odpovědět

Ale tohle není o přírodě, tohle je o technologii.

242

Odpovědět

No, kdyby se chovali jak chlapi a ne jak ženský, tak by mu táta řekl něco ve stylu: "na to se vykašli, získat šprcky je strašnej opruz. Máš trvalý vztah, nemoci nehrozí - tak ji píchej do zadku, nebo se nech kouřit."

4424

Odpovědět

Jsem rád, že nejsem váš příbuzný.

3912

Odpovědět

Cekal jsem vic komentaru typu pichejte do analu, poceti nehrozi a navic zene zustane do svatby panenska blana :-D

38

Odpovědět

Kdyby existovala hormonální antikoncepce pro muže, tak bych to do sebe házel jak lentilky

973

Odpovědět

Ááá, tady někdo sledoval Fotříci hajzlíci :D

Jinak antikoncepce pro muže již dávno vynalezena byla, nicméně se do neprodává. Prý by o ni nebyl zájem a farmaceutické firmy tak do ní neinvestují, protože jim to nesype peníze.

317

Odpovědět

+Guernicajj parafráze fotříků :) maj ale pravdu :D

121

Odpovědět

Tak jako kdyby to nebyli kondomy ale antikoncepce (pro muže) tak by mi to ani nevadilo :D Jak tu bylo ve fotřících polykal bych to jak lentilky :D

390

Odpovědět

Tak šprcky se sice nedají polykat jako lentilky, ale dají se třeba žvejkat. Jenom nevím jak je to v tomto případě s efektivností vůči početí. :D

373

Odpovědět

+Ras al GhulTak tahle žvejka nic moc...

101

Odpovědět

Vždy je lepšie použiť jednoduchú mechanickú zábranu ako žrať tabletky, ktoré ťa cielene robia neplodným a hrajú sa s tvojimi hormónmi, ktoré riadia dôležité procesy v tele.

61

Odpovědět

přesně pro to jsem za svých 20 let života u takového doktora nebyla. Jednak by mi byl ofakt nepříjemný aby na mě čučel nějakej chlap ( a u nás žena bohužel neordinuje žádná), a jednak fakt nechci aby se ve mě někdo hrabal... je to odporný, hnusně surový a vůbec nikomu nemusí být NIC do toho, jestli s někým spím, jestli mám nějaký vztsh, proč jako že si nevedu žádnej kalendář a že to jako musím, jestli se chystám mít děti... a bla bla bla... Prostě ne, nechci a nepudu. To radši nidky s nikým nic mít nebudu.

21100

Odpovědět

Holka, když jsi tam nikdy nebyla, jak víš, že je vyšetření odporný a surový? Já chodím dvakrát ročně už nějakou tu dobu, nikdy mě nic nebolelo, nikdy ten doktor nebyl surovej. Právě naopak, vždycky byl šetrný a snažil se to nepříjemné omezit na minimum. Když se tě gynekolog zeptá, jestli s někým spíš, je to stejné, jako když se tě zeptá obvoďák, jestli kouříš- holt to zvyšuje pravděpodobnost výskytu nějakých problémů a je dobré aby o tom tvůj lékař věděl. Další věc, jak proboha můžeš takhle zanedbávat prevenci? Rakovina děložncho čípku, cystická onemocnění, endometrióza a spousta dalších věcí může v pozdějším věku způsobit, že nebudeš mít děti a přitom se to dá tak lehce podchytit... Nevím, takový názor bych čekala u mojí babičky a ne u rozumné, zodpovědné dvacetileté holky... Apropo, doktor na tebe nekouká z pozice úchylného čumila, ale z pozice vystudovaného odborníka, který tě chce udržet zdravou...

1276

Odpovědět

+TercaisPřesně má slova :) Tercais (y)
(Můj komentář v 12:17 směřoval lenacia)

93

Odpovědět

+Tercaisa proto je víc jak 80% gynekologů mužského pohlaví? Aby mě viděli zdravou? To dřív bude v pekle sněžit, než uvěřím tomu že chlapi nešli studovat gynekologii aby mohli očumovat ženy.

1289

Odpovědět

+TercaisPokud by chtěl očumovat ženský stane se např fotografem playboye kde bude potkávat jenom samý přehnutelný ženy, ne gynekologem kde těch přehnutelných není zas tolik a jsou proložený něčím čeho by se jinak nedotkl ani distanční tyčí.... Jinak pokud vím gynekolog taky řeší např pohlavní nemoci a to taky není zrovna pohled o který by většina můžů stála :D

1061

Odpovědět

+TercaisLenacia: Myslíš, že z toho ty gynekologové něco mají? Ono čumět celý dny spoustě žen do p**i nebude žádná slast. Tamhleta má vyrážku, tamhleta breberky, tamhleta výtok, tamhleta pavučinu, tamhleta si tam narvala natahovacího budíka a nemůže ho vyndat :D, atp . K tomu více než půlka osazenstva jsou důchodkyně.
Ne děkuji, dělat zaměstnání které hledá problémy tam kde jiní nalézají potěšení bych dělat nechtěl. ;-)

1182

Odpovědět

+Tercaiso to horší... chodit k člověku který svou práci nemůže mít snad ani rád

344

Odpovědět

+TercaisNeříkám že ji nemá rád, říkám že ji nedělá kvůli tomu aby očumoval ženský. Jinak zeptej se všech těch dělníků, prodavaček v supermarketu, kopáčů a jiné zaměstnané chudiny zda svou práci mají rádi. :D Kdyby jsi chtěla chodit jen k lidem kteří svou práci mají rádi tak většinu času sedíš doma a nemůžeš si jít ani nakoupit. :D

422

Odpovědět

+TercaisTercais, a kdes prisel na to, ze je rozumna a zodpovedna?
Dobře tak, ze s nikym nic mit nebude :)

Lenacia, zkus si vygooglit Blue Waffle, at vis na co ti doktori musí koukat a pak povídej něco o tom, jak si to uzivaji ;)

242

Odpovědět

+Tercaishh od tý doby žádnej koment a radši běžela za doktorem :D btw je to troll :P

20


Odpovědět

+Tercaissorry pánové/dámy, ale právě, že nejsem troll tak tady nesomruju 214 hodin denně a tayk mám jiné věci na práci... :)

010

Odpovědět

A proto usuzuji (podle Tvých konečných slov) že ve svých 20 letech jsi stále panna ...
Obdivuhodné - Fandím ti ... Ale tvůj názor na doktory je zcestný ...
Gynekologie není nic za co by se dívka/žena musela stydět ...
A ne jinak tomu bude i u zmiňované antikoncepci ...

Za prvé: Je to z důvodu ochrany Tebe samotné - ohledně zdravotní stránky ... Proto ta ve videu zmiňovaná kontrola poprsí ...
Za druhé: "Gynda" funguje jako informační středisko pro porozumění jakým směrem se Tvé tělo vyvíjí ...
Za třetí: Termín Lékařské tajemství se neuvádí jen tak ... Můžeš se tam vypovídat ... A nic nebude použito proti Tobě ...

Ve finále: Celé toto video je pouze takovou parodií na případné postupy kterým projde typická "Americká omladina" ... V ČR jsem nezaznamenal případ kdy by se dívka musela bát prohlásit (i třeba na veřejnosti) že užívá antikoncepci a nebo se dotazovat rodičů na povolení tento akt provést (byť by byli jakékoliv víry - nevyjma k tomu že u nás v republice je rodilých čechů něco kolem víc jak 75% ateistů) ...

143

Odpovědět

+DjBodyGuardCZjá prostě k doktorovy nechci. A zase, cestovat hodinu a půl do jiného města, kde ordinuje žena, na to jednak není během práce čas a ani peníze.

229

Odpovědět

a k tomu všemu jsme malý město...

Stačí přijít do ordinace, teď tam potkáte známý svých rodičů. Ti vás poznaj, pak se s váma bavěj, potom to řeknou vaší mámě, že vás potkali a hlavně kde vás potkali. A pak vám píše vaše máma, že tahle znává vás tam potkala a bude se ptát cos ste tam dělali a proč ste tam byli. pak se bude vyptávat koho mám, co s ním dělám, odkud je, kdo to je... bla, bla bla...
No jo přešvihla sjem ten dobrej čas, dky by mě ten doktor tak maximálně prohmatal, teď by mi prošmejdil snad všechno ,což nechci, a ještě by mě seřval proč jsem nepřišla dřív... Kdepak, nic pro mě nesnáším to

330

Odpovědět

+lenaciaCo třeba známým říct že jdeš na preventivní prohlídku to tě nenapadlo ? Oni totiž díky lékařskému tajemství nemají jinou možnost jak si zjistit proč jsi tam skutečně šla. :D Jinak pokud ti vadí že v maloměstě je jen jeden gynekolog není nic jednoduššího než se přestěhovat, třeba v Praze je výběr určitě větší....

145

Odpovědět

+lenaciano jasně. To jim klidně říct můžu, ale stejně se mě na chlapa zeptaj....

310

Odpovědět

+lenaciaPočkej, cheš mi říct že když rodiče nebudou vědět že si byla u gynekologa tak se tě neptaj na to zda někoho máš ? :D To nemaj zájem nebo si myslí že ve 20 lidi partnery nemaj ? :D

172

Odpovědět

+lenaciaJinak nechápu jaký problém je že se tě rodiče zeptaj na tvůj sexuální život ? :D

172

Odpovědět

+lenaciajsem tlustá, takže je jasný že nikoho nemám ;)

111

Odpovědět

+lenaciaaha tak v tom bude asi ten problem. Nejde ani tak o gynekologa, jako spis o stud z nahoty a celkove psycho zabrana z toho jak se k tobe chova okoli.

reakce na lenacia 23:48 - 20.11.2014.

Jinak bys vydela co v praci potkavam tlustejch zenskejch a jaky maj chlapy.. a obcas i bohuzel naopak :( (hnus kluk co ma sexy kundu) :))

80

Odpovědět

+lenaciaano, to jsem řekla hned na začátku, je mi pro prostě nepříjemné... + aby se mi někdo někde hrabal. Opravdu nemám zapotřebí. Pro mě je to prostě ponižující.

A nejde ani tak o to, že by kluci neměli zájem, kupodivu mě oslovují celkem často, ale žádný nemá zájem o vážnější vztah a já nejsem děvka zadarmo.

07

Odpovědět

+lenacialenacia 19:25 - 21.11.2014 "já nejsem děvka zadarmo."
děvka bys byla kdybys šla za prachy ne? :D

každopádně gynekolog chlap je v devíti případech z deseti mnohem šetrnější a opatrnější než ženská a vím to jak ze svojí zkušenosti, tak od několika kamarádek které byly totálně nespokojené s lékařkou a přehlašovaly se k chlapovi :P
Je to tvoje zdraví a máš jen jedno, je ejn na tobě jak s ním naložíš.

00

Odpovědět

Nezlob se na mě, ale zníš fakt jak nějaká zamindrákovaná feministická pipka...

377

Odpovědět

+Mike333Nepoužívejte výrazy, jejichž význam vám není přesně znám, ano?

1930

Odpovědět

kašli na to a nechoď k doktorovi...možno chytíš nejakú dobrú chorobu a aspoň sa v budúcnosti nebudú po tomto svete potulovať tvoje deti ;)

184

Odpovědět

Ty jseš lesba

216

Odpovědět

Tedy, tohle mi zní jako když malé dítě kňourá, že nepůjde k zubaři, protože mu bude strkat prsty do pusy a co je komu do toho, jestli jí čokoládu.

314

Odpovědět

a co doktor od jezera hrochů? k tomu by si šla?

50

Odpovědět

Tohle je spíše něco jako: "Co kdyby se muži chovali jako ženy a museli si kondomy kupovat jako antikoncepci."
Kdyby byly prášky pro muže, tak si myslím, že by to mnozí uvítali.

242

Odpovědět

Na muže pravidelně poctivě užívající prášky by nebyl spoleh. Ne že bych chtěla urážet muže, ale nebude to muž, kdo bude mít třičtvrtě roku v břiše vetřelce, že ne :-)

457

Odpovědět

+jitusitalTo je pravda, ale taky se pak o něj bude muset starat a nebo na něj platit minimálně do 18. I když uznávam, že ženy to mají mnohem těžší. ;)

194

Odpovědět

+jitusitaljitusital: Proč tři čtvrtě roku? Tenhle problém vyřeší postkoitální antikoncepce nebo později potrat.

829

Odpovědět

+jitusitalpři práci v lékárně jsem postkoitální tabletu expedovala a pacientky nebyly zrovna nadšené, že si pro ni musí

170

Odpovědět

+jitusitaljack111: dle negací tipuju že se tu vyskytuje paní Kráva Rybová a její spol. idiotů z hnutí Pro-Life :D

29

Odpovědět

Stačí si dobře vybrat partnerku, naučit se znát své tělo a umět vydržet...takovéhle zbytečnosti pak netřeba.

671

Odpovědět

no jasně.... jen tak dál. Další díly Fotříků Hajzlíků tu jen uvítám ;)

1012

Odpovědět

Jasně, protože při sexu je pokaždé hračka zachovat chladnou hlavu a myslet na budoucnost vůbec nehrozí že tě to chytne tak že myslet prostě nejde :D

171

Odpovědět

Tvl počkej, to jako myslíš včas ho vytáhnout? :-D Nevíš že při sexu dohází k úniku spermatu i bez ejakulace? Sice málo a ne vždy ale jak se říká stačí kapka a je z tebe taťka.

411

Odpovědět

Tohle jsem se nedávno marně snažil vysvětlit známejm. Taky nechápali, jak jsem si mohl takle s bejvalkou tři roky užívat. Každopadně je dobré ještě jednou zdůraznit, že tato metoda neřeší sama o sobě riziko přenosu pohlavních chorob. Kde kondom jasně vede, řekl bych.

310

Odpovědět

+theaxŘekl bych, kolego, že tě bejvalka spíš tři roky tahala za nos a brala. Žádná neuvěří, že vytáhneš včas a stejně tak se žádná nespoléhá výhradně na neplodný dny.

130

Odpovědět

+theaxA co když se mnou chtěla mít dítě a marně spoléhala, že ho vytáhnu pozdě :) ? Ale třeba si jí znal lépe než já ;) .

14

Odpovědět

říkají lidi co si nikdy nekupovali ani ty kodomy předpokládám.

Pojištění se sice vztahuje k americe, my ho máme povinné ale jinak je to krutě upřímné

211

Odpovědět

A to ma byt ftipne?

1421

Odpovědět

Další p******a od BuzzFeed. Achjo

3332