Kdyby vegani říkali to co masožravci

Thumbnail play icon
43 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:386
Počet zobrazení:12 422

Vegani a masožravci mezi sebou neustále polemizují o tom, co je a není zdravé a co by měl kdo jíst. Video z dílny organizace PETA ukazuje, jak by to asi vypadalo, kdyby vegani říkali to co vášniví masožravci. Hlavně ho berte s rezervou! :-)

Přepis titulků

Nechybí ti vláknina? KDYBY VEGANI ŘÍKALI TO CO MASOŽRAVCI Hitler byl taky masožravec. Moji známí krmili dítě masem... a umřelo. Myslíš, že tě to masožroutství za chvíli přejde? Můžu to jíst před tebou? Klidně bych maso jedla, ale hrozně by mi chyběl tempeh.

- Promiň, zvládáš to? - Snědl bys toho psa? Jedla bys maso i těhotná? Představ si, že přelétáš přes Atlantik, letadlo se začne řítit dolů a ty víš, že to nemůžeš přežít, ztroskotáte a ty doplaveš na ostrov, oceán vyplaví na souš pár těl, ale pak je zase odplaví pryč, a na ostrově není jediný živý tvor. Snědl bys kokos?

Tvý rodiče musí vytáčet, že jíš maso. Vždycky tu seděj o hladu. Nikdy nepřinesou jen tak dvě jídla. Musej říct: "Tohle je s masem!" Jak poznáš masožravce? Neboj, sám ti to řekne. Je to vtipný, ne? Kdybys nejedla maso, nekašlala bys. Maso vyjde hrozně draze.

To máš nějaký spoření, nebo kde na to furt bereš? Přijde mi, že masožravce vždycky poznám po čichu. Je to z tebe cítit. Máš to v kůži. Kdybychom přestali jíst zeleninu... ovládla by svět. Vůbec nevypadáš jako masožravec. Byla by úplně všude. Šla bys do práce, kukuřice! Rostliny tu jsou od toho, abychom je jedli.

Nastupovala bys do autobusu a byla bys po krk v melounech. To si nedokážeš představit. Šla bys jen tak do města. Smůla. Čirok. Ječmen. Ovesný vločky. Teď se směješ, ale co kdyby se to stalo? Co pak?

Představ si budík, co by ti chrstnul do obličeje tempeh. A ty by ses... doslova topila v té chuti. Vrať se! Proč vůbec jíš maso? Můžu se tě na to normálně zeptat, jako člověk člověka? Řekni mi to.

- No... - Dobrý, stačí.

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Neexistuje nic čemu se říká vegan, ale jen a jen BÝLOŽRAVEC!

02

Odpovědět

Jím maso protože mi chutná. A co se týče veganů a vegetariánů? Ať si jí každej co chce, když to necpe ostatním.

63

Odpovědět

Sračka. Ale co čekat od Pety a veganů:)

1216

Odpovědět

Ať si každý dospělý jí co chce, ale ať s tím neprudí ostatní. Co ale nesnáším, když se snaží místo pestré stravy dítěti cpát ty svoje raw a vegan kraviny.

1512

Odpovědět

Jako vegan (ze zdravotního rozhodnutí) s Vámi naprosto souhlasím. Dítě by mělo mít možnost samo si vybrat, co bude či nebude jíst. A jeho potřeby a chutě se časem mění, na to je pak potřeba reflektovat.

Jenže to platí i opačně - dítě nedostává pestrou stravu, protože k jídlu má dokola jen maso s omáčkou, párek, uzený, chleba se salámem! Ve škole i doma. Mrtvá, příliš tučná, na zásadní prvky chudá, chemicky konzervovaná strava. Pak se lidi diví, když mají ve 35 letech infarkty, záněty střeva, rakovinu konečníku. V tomhle jsme jako národ bohužel strašně nevzdělaní, a odsíráme to zdravím nemohoucností a nucenou neaktivitou v jen trochu vyšším věku.

Holt jak se kdo o svůj "vehikl" stará, tak mu bude sloužit. Všechno s rozumem, zelený i maso...

144

Odpovědět

+VlcTak asi preto sa predlžuje dĺžka ľudského života....ak by si mal pravdu,mala by klesať

00

Odpovědět

S tím souhlasím. Pokud někdo nekomu cpe veganskou stravu a celkově veganství, je blb. Každý má právo na to se svobodně rozhodnout, kdyby si chtěl někdo počíst https://www.svobodavsem.cz/

00

Odpovědět

Tohle video je stupid. Většina argumentů v něm počítá s tim že masožravci žerou jen maso, což je kravina..

1910

Odpovědět

A co teda jí masožrouti? Ráno obvykle slepičí ovulaci, jako svačinku si dají znásilnění se zabitím na chlebíčku (sýr s pomazánkou) spolu se zabitím (šunkou či salámem). Při obědě se pak rozhodují, jestli si dají jen zabití (maso) či znásilnění (sýr) a na večeři něco lehkého, ideálně jen to znásilnění v salátu (balkán, feta). Myslel jste toto? :)

79

Odpovědět

+3daLidé jsou od přírody všežravci. Ještě pro samou lítost a touhu spasit svět začni běhat po světě učit dravce žvýkat salát .....

26

Odpovědět

Budu se Vás teď snažit lehounce vzdělat:
1) jde o vyvážení stravy = poměr masných výrobků s jiným druhem potravy.
2) masožravci si zase myslí, že vegani "jen nežerou maso", skutečnost je mnohem důkladnější (složení stravy).

Sám za sebe jako vegan nikomu svoje názory necpu, ale ani nechci aby mi někdo cpal svoje. Což masožrouti dost obvykle dělají. Nebo si vůbec neumí představit, co jiného by jedli, kdyby nebyla např. svíčková se šesti k obědu. Což je fakt škoda (můj názor).

513

Odpovědět

+VlcJá teda jím vše, ale snažím se opravdu co nejpestřeji. Maso vyvažuji spoustou zeleniny, snažím se právě vyhýbat těm těžkým jídlům, tak nějak všeho s rozumem... Co mi ale přijde jako vrchol omezenosti je zvyk typického českého člověka hodnotit úspěch oběda podle počtu snězených knedlíků....

00

Odpovědět

hitler byl vegetarián

812

Odpovědět

Nepochopils pointu :)

80

Odpovědět

+Mike2Já myslím, že pochopil... Hitler určitě nebyl vegan...

10

Odpovědět


Odpovědět

Já bych klidně vařila maso rodině jen třikrát do týdne a zbytek dělala zdravá vegetariánská jídla, tak, jak se to všude doporučuje. Problém je, že si to tak, jako většina rodin v týhle zemi, nemůžu finančně dovolit, když kilo např. papriky stojí dvakrát to, co kilo vepřovýho. Takže mě tahle videa dokážou akorát tak nas..t.

814

Odpovědět

Tak nevařte papriky, ale netvrďte, že luštěniny, mrkev, cibuli, řepu, teď sezónní zeleninu, rýži, celer, atd. si mohou dovolit jen bohatí lidé...

232

Odpovědět

+APřesně, paní ví kulový, jenom se hloupě vymlouvá, jako spousta ostatních lidí, na finance. Kdybyste skutečně chtěla, tak si o tom zjistíte víc a uvidíte, že to není pravda. Na netu je taková spousta receptů. Když vynecháte maso, potřebujete za něj dosadit jinou bílkovinu, a to rozhodně není ta vaše drahá paprika. Jsou to např. luštěniny nebo vejce. Vážně tohle jsou tak drahé položky? Prd leda, každý si stejně např. ke špenátu vezme vepřový a k čočce si jebne párek, pff...

63

Odpovědět

Jo jasně, kilo vepřovýho cca 100 Kč, kilo supr španělský papriky i mimo sezónu cca 70 Kč. V sezóně moravská paprika okolo 35 Kč/kg. Nechápu, že vám stojí za to lhát sobě i ostatním.
A můžeme pokračovat: kilo čočky či fazolí cca 60 Kč - cca 8 porcí, kilo hrachu cca 30 Kč - cca 8 porcí, kilo pohanky cca 80 Kč - cca 10 porcí, kilo vloček cca 50 Kč - cca 8 porcí. Kolik uděláte porcí z kila vepřového - 5? Pro pořádek můžeme přidat i úžasné Babišovo kuřátko, které obsahuje spoustu cenných látek, cca 60
Kč/kg - cca 5 porcí. Na první pohled je vidět, jak maso vychází cenově lépe.

110

Odpovědět

Tady nejsi na komoušských Novinkách, aby jsi brečela.....

34

Odpovědět

Tady se zas sešlo retardů :D at si žere kdo chce co chce... já ani nejsem vegetarián, a i tak jsem na rodinných oslavách obětí keců když si odmítnu dát dort nebo druhou večeři... nechtěl bych být vegetarián, zvlášt po tom, co čtu na týhle diskuzi.

92

Odpovědět

Na rodinných oslavách je obětí keců každej... to je celej smysl rodinných oslav.

351

Odpovědět

Vegan a vegetarián je dost obrovský rozdíl. Vegetariáni jsou většinou v pohodě, vegani na přes držku, prudí hůř než Jehovisti.

44

Odpovědět

Geniální důkaz v jak dobrý žijeme době. V historii lidstva si lidi cpali do huby i vlastní hovna, aby vůbec přežili do druhého dne, na "veganství" byli závislí a maso bylo něco jako vysoce energetický Vánoce a dnes je takový blahobyt, že se lidi dokonce dokážou názorově rozdělit v tom, co dobrovolně žerou a ještě si jsou schopní kvůli tomu vzájemně nadávat a být snad pyšní na to, že žerou to nebo ono. To je tak retardovaný, že už to určitě bylo v South Parku. Kdyby si alespoň vyměňovali nějaké racionální argumenty ve stylu: "Víš kolik litrů pitný vody se vyplácá na vypěstování kila masa, kterým se zbytečně přežíráš?" Případně, "Víš kolik deštného pralesa se vykácelo, aby se tam pěstovala tvoje masová náhražka sója?". Ty přestřelky a argumenty se ale točí jen okolo toho talíře a kdo má lepší vkus na žrádlo. Paralympiáda.

414

Odpovědět

Pralesy se kácejí kvůli soji, to ano, ale kvůli soji, kterou se krmý dobytek. Na lidskou spotřebu jde jen velmi nepatrný zlomek.

1313

Odpovědět

+Firejstak se tedy taky pridam.... 75% svetove produkce obilovin je dan jako krmivo pro dobytek abychom je mohli nakonec snist jiz jednou prosly pres travici trakt... neni se cemu divit ze ve svete se vyskytuje hladomor...

80

Odpovědět

To je tak špatnej argument s tím plýtváním vody na kilo něčeho. Kdyby se totiž vzal do důsledku, vyšlo by ti, že na vypěstování kila hovězího bylo potřeba 800 km^3 vody, 270 000 lidských životů a do vzduchu uniklo 650 000 tun oxidu uhličitýho. Ten s pralesem je rozumnější, možná.

12

Odpovědět

Ti hluční a otravní propagandističtí vegani (ten špatný typ vegana, který neveganům slouží jako archetyp veganů) jsou podle mě dost malá menšina; bohužel ale tak výrazná, že není vidět ten zbytek.
K tomu "vegan ti řekne že je vegan" cliché: Vzhledem k tomu, jak jídlo provází skoro každou hlubší společenskou interakci, není se čemu divit, když se člověk, který má jakkoliv nestandardní stravovací návyky (ani to nemusí být veganství), ozve. Stejná situace jako s abstinencí, nebo když člověk nenávidí cigaretový kouř a parta navrhne jít do zakouřeného pajzlu.
Taky by situace byla jiná, kdyby drtivá většina restaurací a hospod nenabízela jako bezmasá jídla jenom smažený sýr a smažený hermelín a z velkých salátů jenom Caesar s kuřecím.

203

Odpovědět

akorát bezmasá jídla jsou pro vegetariány .. vegan znamená něco jiného a sýr rozhodně pro vegana není

71

Odpovědět

+JabliickoAno, to je přesně ten problém.

21

Odpovědět

Moc nechápu přirovnání k abstinentům a lidem, co jim vadí cigaretový kouř. Opakem těchto lidí jsou alkoholici a kuřáci, kteří si huntují svoje a občas i cizí zdraví. Opakem veganství je karnismus, který neubližuje jen konzumentům, ale především zvířatům: Za rok 2012 bylo v ČR zabito kolem 80 milionů drůbeže, 3 milionů prasat, 230 000 skotu atd.. Pro kuřáka umírají především bígli , na kterých se testují cigarety. Kočky, myši a další zvířata umírají zase pro lidi, kterým je zase jedno, jaké šampóny kupují (velká část stále testuje na zvířatech, ale mimo EU).
Vzhledem k tomu, že zvířata se nemají jak bránit oproti lidem jako jsou abstinenti a odnaučení kuřáci, kterým když něco vadí, tak to řeknou, plně chápu upozorňování na to, jak se doopravdy se zvířaty zachází, jak funguje masný a mlékárenský průmysl, stejně jako ten vaječný.

00

Odpovědět

PETOU bych se nazštiťoval, maj celkem velký průsery, co se týče tý takzvaný ochrany zvířat ;) https://www.consumerfreedom.com/downloads/reference/docs/200810_CCF_7Things_PETA.pdf

112

Odpovědět

Odkaz přečtený a nedalo mi to, abych nesepsal 7 bodů o karnismu, jakožto protipól ke zmíněnému dokumentu, takže…:
7 věcí, které jste nevěděli o karnismu:
1) V USA je ročně zabito kolem 20 milionů psů, kteří jsou zavřeni v útulcích často proto, že se stanou nechtěnými domácími mazlíčky. Vzhledem k nákladnosti usmrcení injekcí je většina psů zabita v plynových komorách.
2) Lobbisté vyhazují peníze za kampaně, které nás utvrzují v jezení masa, konzumace mléka, sýrů, vajec, medu, podporování zoo, cirkusů, výroby věcí z kůže, vlny, kožešiny, hedvábí, podporování lovu, rybaření a vlastnění domácích mazlíčků. Stejně tak každý rok se obnovují testy na zvířatech za účelem kosmetiky a léků, nehledě na to, že výsledky jsou rok od roku stejné.
3) Masný a mlékárenský průmysl je státem dotovaný a proto lze zakoupit vajíčka, mléko a maso za pár korun. Zástupci těchto průmyslů vyhazují nemalé peníze za reklamní kampaně, aby udrželi mezi lidmi lež, že bez mléka není vápníku – nehledě na zvýšený výskyt osteoporózy v 50. Letech v USA, kdy se zvýšila konzumace mléka a děti trpěly odvápněním. Pily tak moc mléka, až některé z nich měly tak zesláblé kosti, že se jim začaly lámat.
4) V pohádkách a knížkách pro děti je zmiňováno jezení masa s konzumace mléka, sýrů a vajíček za normální. Je jím převyprávěna pohádka o kravičkách na louce, které nám rády mléčko dávají, stejně jako čuníci jsou určení k papání, zatímco pejsci k mazlení.
5) Mengele se snažil obhájit své výzkumy na lidech, které mohly vést k objevení léků, přestože jeho pacienti umírali v hrozných bolestech. Vzhledem k tomu, že vnímání bolesti máme nastavené se zvířaty stejně, je možné argumentovat lék na AIDS vivisekcí, která je několik dekád let neúspěšná? Pokud chci spravit televizi (člověka), rozebrání počítače (zvířete) mi opravdu nemá ani jak pomoct. Jsou to podobné technologie, ale fungují jinak…
6) Muslimové jsou zastánci halal porážky a křesťané celí nesví z toho, že vegani se snaží být více jak Bůh. Apoštolové jedli maso a tím, že vegani odstranili veškeré živočišné potraviny, tak se prý snaží dle pana Halíka být lepšími, což je hřích. Ano, lidé, kteří nechtějí podporovat znásilňovaní, využívání a krutý průmysl jsou hříšníky, zatímco ti, co jej podporují, nikoliv.
7) Když Vám X let někdo tvrdí, že život, který žijete je správný a vás bavil, přestože pak učiníte změnu, , máte občas chuť zjistit, jaké to dřív bylo. Vtipné pak je, když zakusíte ten život alespoň na jeden den žít tak, jak ho ostatní žijí stále a tito lidé Vám to pak vyčítají. Chápete to? Je to sice oboustranné pokrytectví, ale je důležité zmínit, že oboustranné.

Abych to shrnul… události okolo PETA mohou znepokojovat lidi, kteří se rozhodli nepodporovat násilí na zvířatech. Nemyslím si, že by měly znepokojovat lidi, kterým je všechno jedno a hledají jakýkoliv argument k tomu, aby si obhájili své návyky. Vzhledem k tomu, že za posledních 20 let byly vyvráceny všechny zdravotní mýty o veganství a to je uznáváno i světovou zdravotnickou organizací, chápu, že „všežravcům“ došly argumenty. Tohle už je ale moc.

35

Odpovědět

To je ale p******a.

125

Odpovědět

Povedený :D a hlavně nezaujatý. Určitě jste slyšeli něco podobnýho z obou stran. Pravda bude někde uprostřed a hlavně každý si může vybrat za sebe. ;-)

719

Odpovědět

Jaká je prosím pravda mezi 60 miliardy zabitých zvířat (dobytka) každý rok a podporování pěstování rostlinné stravy, při které není zabito žádné zvíře? Děkuji.

25

Odpovědět

Trapná veganská sra...

2722

Další