Keith Farnan - Irové

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:762
Počet zobrazení:8 963
V dnešním vydání pravidelného stand-up okénka si představíme irského komika Keitha Farnana. Z našeho webu už pár Irů znáte - například Eda Byrna nebo Dylana Morana. V tomto vystoupení, které vzniklo v rámci Comedy Roadshow Michaela McIntyra, mluví Keith hlavně o Irech a tak dojde řeč na irský přízvuk, pití i riverdance.

Přepis titulků

Díky! Zdravím Dublin! Tak abychom si to ujasnili: Ne, nejsem dítě Chucka Norrise a Bee Gees, na to zapomeňte. A taky jsem nehrál v Pařbě. Často jezdím do Anglie a vystupuju tam. Pro irské komiky je to tam skvělý, protože Angličanky milují chlapy z Irska, v Anglii jsme skutečně uctívaní. A když se jich zeptáte, proč nás zbožňují, vždy řeknou, že je to pro ten přízvuk.

Ten přízvuk, ten prostě milují. Nikdy neřeknou, že je to pro naše těla. Ještě jsem neslyšel žádnou ženu říct: "Miluju tu jejich bledou kůži. A bříško od Guinnesse. A nožičky plameňáka." A já to chápu! My Irové nejsme zrovna nejlépe fyzicky vybavení, takže to musíme dohánět přízvukem. A naším kouzlem. Můžete si o Irech říkat, co chcete, ale vždycky jsme velmi okouzlující.

Alespoň ze začátku. Pak začneme chlastat. Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že kdybychom nepili, byli bychom Italové. Jsou tu dnes nějací Italové? Ne, někde si to rozdávají! Chápete to?! Ale čas od času se dostanu do potíží, když jsem v zahraničí, většinou kvůli pití. Spousta komiků vám tu bude říkat, že s pitím skončili, to já ne. Já miluju whiskey. Pil bych ji s vámi, dokud by se krávy nevrátily z pastvin. Pil bych jí s vámi, až bychom ty krávy dostali domů, opili a svalili na zem.

Ale jednu věc bych si nikdy nevzal. Drogy bych si nikdy nevzal... znovu. Jen jednou v životě jsem se zhulil, když jsem byl v Austrálii. Je tu dnes někdo z Austrálie? Asi dělaj za barem, to je v pořádku, tam patří. Žil jsem šest měsíců v Sydney se třemi ženami. Asi si teď říkáte: "To bylo určitě super." Ale všechny tři byly z Corku, takže ne, ne a ne. Všichni se mě ptají, co mě to naučilo. Naučilo mě to hodně. Například o sdílení mého prostoru se ženou.

Naučil jsem se, kolikrát za den se můžu mýlit. A naučil jsem se význam slova, které jsem předtím ani neslyšel - synchronizace. O tom se nám nikdo nezmínil. Pro ty z vás, kteří to neví, synchronizace znamená, že když žijete s více než jednou ženou, jednou za měsíc musíte vypadnout z domu. I v zemích, kde Iry milují, se dostávám do potíží. Byl jsem v Americe a pro irského komika je to nejlepší místo pro vystupování. 55 miliónů Američanů tvrdí, že pochází z Irska.

My jim poslali jen 3 milióny. Tak dobrý nejsme. První noc jsem měl vystupovat v klubu. A kluby v Americe mají vždycky tématické večery - třeba portorický, latinskoamerický... Já jsem měl samozřejmě vystupovat v britsko-irský večer, ale omylem jsem skončil na africko-americkém večeru. Když jsem vyšel na pódium, bylo to překvapení pro všechny. Deset minut jsem předstíral, že jsem albín. Na nic jinýho jsem nepřišel. Nakonec jsem tam divákům řekl: "Víte, já jsem v Irsku neměl žádný černý kamarády.

Ne proto, že bych byl rasista, ale proto, že když Bůh rozdával světu zásoby zmrzliny, my byli jen vanilková." Bůh nechtěl v Irsku jakýkoli vliv, který by mohl vést k jazzu, hip-hopu nebo jakémukoli smyslu pro rytmus. Většina z vás už určitě zjistila, že Irové ani netancují. Jenom stojíme na jednom místě, dokud se vážně nenaštveme na podlahu. Jenom stojíme, dokud se nerozjedem: "Nenávidím tu podlahu, nenávidím tu podlahu.

Připojte se k řadám lidí, kteří nenávidí podlahu ve stejnou chvíli." A proto je riverdance výsledkem chabé etnické rozmanitosti, dámy a pánové. A pokud se vám líbí, tak jste rasisté! Přiletěl jsem kvůli show včera a hrozně jsem se na to těšil a s několika kamarády jsem vyrazil ven "opít toho vlasatýho týpka a schválně, co se stane." To bylo včera v noci a vím, že se jim to povedlo, protože jsem byl v rohu baru a myslel jsem si, že jsem temný a záhadný, i když ve skutečnosti jsem hluboce spal.

A probudil jsem se dneska ráno kdesi v Dublinu. A co jsem v noci prováděl, jsem zjišťoval z účtenek, který jsem našel v peněžence. Přísahám vám. Koukám na to: whiskey, whiskey, whiskey, whiskey a bílé víno. Já zaskóroval! Počkat, kde je? Whisky a bílé víno, whiskey a bílé víno, whiskey... Dvojitá whiskey...

Kebab. Díky, jsem Keith Farnan! Moc vám děkuji! Překlad: Atevi www.videacesky.cz Paráda! To byl Keith Farnan, přátelé! Úžasné!

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Kebab" ... a zaostrime na zenskou co ma kebaby moc rada :D :D

10

Odpovědět

To vypadá na Olympia Theatre :)

180

Odpovědět

klasika. když valíte do jedný holky celej večer, načež ta vás totálně vypeče a zmizí domů s kámoškama, tak si prostě řeknete "f**k it!" jdete do nejbližšího kebabu a poručíte si k tomu česnekovej dresing.

300

Odpovědět

Najlepšich bolo tych prvych sedem sekund.QOTSA inač vidala novy album mohli by ste tu nahodit nejaku ich sklatbu PLS. K videu: Doteraz som ho nepoznal ale som rad že už poznam.THX.

188

Odpovědět

... double whisky ... nema chybu :D

250

Odpovědět

Výborný komik ! :D Jeho vystúpenie bolo až priam dramatické - príjemná zmena ! :)

191

Odpovědět

african american je afroamerična , takže afroamerický večer ne africko-ameriký

193

Odpovědět

čímž by se vytratila pointa vtipu- jestli, tak afro-americký.

181

Odpovědět

Ja by som odporučil komika Samuel J Comroe, ktorý vyhral Just Sayin' Stand-Up contest, ktorý vyhlásil Ricky Gervais.

video 10/10

181

Odpovědět

Když už tak zodpovědně okénkujem komiky, doporučil bych Tima Minchina. Už jsem ho chtěl přeložit sám, ale vyloženě se mi nechce časovat titulky. Takže pokud byste mohli vy? :)

181

Odpovědět

Od něj už tu něco je:
http://www.videacesky.cz/?s=tim+minchin

181

Odpovědět

+NinjerJaj a vybrané zrovna ty slabší x) "Fucking Tony" je pecka, ale ty dvě... když ho člověk nezná, tak se to nemůže moc líbit.

180

Odpovědět

Dylan je stejně nejlepší

183

Odpovědět

My co sledujeme Conana, nejsme vůbec ničím překvapení ;)

1840

Odpovědět

tak při tom popisu Ira jsem si vybavil Conana :D

182

Odpovědět

Je dobrej, ale Jimmy Carr nasadil až moc vysokou laťku tady :)

1962

Odpovědět

Je celkem dobrej .-)

182

Odpovědět

Irové prostě umí :D

203

Odpovědět

Kebab - Koukám, že v Irsku maj stejný problémy jako v Brně na hlavasu :D

211

Odpovědět

Jakej problém s kebabem? Až budeš ve tři ráno shánět něco na jídlo, tak budeš ještě rád za ty Araby, co jedou skoro non-stop... ač za nekřesťanské noční ceny, připouštím :)

204

Odpovědět

+Jose...Turky :D

210

Odpovědět

+Jose...Koukám nejseš z Brna. 35,- Kč za ten "kebab", kterej slouží jako vyprošťovák, je bezvadnejch :D

182

Odpovědět

Nebo v Hradci v kopečku. :)

190
Další