Konsent a sex vysvětleny pomocí… čaje?

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:71
Počet zobrazení:3 391
Dneska si názorně vysvětlíme tu údajně příšerně složitou (ve skutečnosti poměrně jednoduchou) otázku konsentu, tedy souhlasu se sexem.

Přepis titulků

Ve Spojeném království vysvětlují konsent neboli souhlas se sexem po britsku: Pomocí čaje. Pokud nechápete, co je to ten konsent, představte si, že místo nabídky sexu děláte někomu čaj. Řeknete: „Dáš si čaj?“ A oni řeknou: „Jo, čaj by byl super. Díky!“ Pak je jasné, že chtějí čaj. Pokud řeknete: „Dáš si čaj?“ A oni řeknou: „Hele, nevím,“ tak jim čaj můžete udělat, anebo ne.

Ale možná ho nevypijou. A pokud ho nevypijou, a tohle je klíčové, nenuťte je ten čaj pít. To, že jste ho připravili, neznamená, že ho musí vypít. A pokud řeknou: „Ne, díky,“ tak jim žádný čaj nedělejte.

Prostě jim ho nedělejte. Nenuťte je ho pít, nezlobte se, že ho nechtějí pít, prostě ten čaj nechtějí, jasné? Možná řeknou: „Ano, prosím, to je od tebe milé,“ a když jim ten čaj dáte, tak už ho nechtějí. Jasně, to je otrava, protože jste se s tím čajem dělali, ale nikdo nemá povinnost pít váš čaj. Chtěli čaj, a teď už ne.

Někteří lidé si to rozmyslí, než se uvaří voda na čaj a než ten čaj zalijete. Je v pořádku, že si to lidé rozmyslí. Nemáte právo je nutit ten čaj pít. A pokud nejsou při vědomí, žádný čaj nedělejte. Lidi, co nejsou při vědomí, nechtějí čaj. A nemůžou odpovědět na otázku „Dáš si čaj?“, protože nejsou při vědomí. Možná byli při vědomí, když jste se ptali, jestli chtějí čaj. A řekli ano. Ale než jste čaj uvařili a zalili, tak ztratili vědomí.

Tak ten čaj prostě odložte, zajistěte, že je ten člověk v bezpečí, a teď znova to důležité, nenuťte je ten čaj pít. Sice předtím řekli ano, ale lidé, co nejsou při vědomí, nechtějí čaj. Pokud ten člověk chtěl čaj, začal jej pít a před dopitím usnul, tak jim ten čaj nelijte do pusy. Čaj odložte, zajistěte, že jsou v bezpečí, protože lidé, co nejsou při vědomí, nechtějí čaj.

Věřte mi. Pokud u vás někdo chtěl čaj minulou sobotu, neznamená to, že chce čaj každý den. Nechtějí, abyste k nim nečekaně chodili a nutili je pít čaj, zatímco říkáte: „Minulý týden jsi čaj chtěl/a.“ Nechtějí se vzbudit, zatímco do nich lijete čaj a říkáte: „Včera jsi čaj chtěl/a.“ Pokud chápete, jak absurdní je nutit lidi, aby si dali čaj, který nechtějí, a chápete, že někdy lidi nechtějí čaj, tak jak těžké je to samé pochopit u sexu?

Ať už jde o čaj, anebo o sex, konsent je klíčový. A teď si jdu udělat čaj. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sorry, ale tohle je mnohem lepší s českým dabingem, u toho jsem umíral smíchy :D
Tea Consent - souhlas se šálkem čaje

20

Odpovědět

Přijde mi, že ženy mají co se týče čaje slabší žaludky a bylo by logické, aby ho nabízely ony.
Proč tomu tak není?

41

Odpovědět

Konsent? To jako vážně?

42

Odpovědět

- "cau kote, pujdem si zasukat" - "ano" / "ne" .

40

Odpovědět

Koukám do slovníku, co je to konsent. A on je to prostě souhlas. :D :d

40

Odpovědět

no vidis. tak si pamatuj ze ty ho proste nemas a hotovo tim to konci a nikdy to nezapomen. nikdy se to nezmeni

04

Odpovědět

+wedf? :D

10

Odpovědět

Hodně automatů na čaj je v etnických sídlištích. Čaj lze domluvit na FB

20

Odpovědět

Mám pocit, že tohle už jsem tady viděl. Ale každopádně díky za opáčko, tohle stojí za několikanásobné shlédnutí! :)

42

Odpovědět

Odpovědět

Roztomile ;)

43