Kostya Kimlat u Penna a TelleraPenn & Teller: Fool Us

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:7 319

V tomto díle se pokusí slavné duo ošálit kouzelník, který propojuje magii a podnikání. A protože pod svícnem je největší tma, vyžádá si ke svému triku přímo asistenci Penna i Tellera.

Poznámky:
Slovo fooler je odvozeno od slova fool, jenž znamená ošálit. V pořadu Penna a Tellera je tedy jako fooler označen kouzelník, kterému se podařilo Penna a Tellera ošálit.

Přepis titulků

Zdravím, jsem Kostya Kimlat, obchodně zaměřený kouzelník, specializující se na techniku rychlých prstů. Moje společnost trénuje a zamlouvá kouzelníky na firemní události po celém světě. Během let jsem objevil spojení mezi uměním magie a podnikáním. Obchod se stejně jako kouzelnický trik odehrává v mysli zákazníka. Vše je jen o způsobu vnímání. A lidské interakci.

Jak komunikujeme? To jsou skutečná tajemství magie. Skvělá magie se vás nesnaží ošálit, abyste něčemu uvěřili... Skvělá magie vám připomíná, abyste byli opatrní v tom, čemu věříte. Proto může být užitečné myslet jako kouzelník. Náš další vystupující je známý tím, že učí podnikatele myslet jako kouzelníci. Jako kdyby potřebovali radit ohledně toho, jak nechat zmizet peníze ostatních. Přivítejte, prosím, Kostyu Kimlata!

Děkuji, děkuji! Je mi ctí, že můžu vystupovat před zdejším publikem i před těmi, co sedí doma u televize. Penne, Tellere, rád bych vám ukázal něco speciálního za použití balíčku karet. Můžete sem prosím přijít, abyste se mohli dívat zblízka? Přivítejte Penna a Tellera! Skvělé. Pohodlně se prosím usaďte. Za okamžik mi pomůžete zamíchat tyto karty.

Zjistil jsem, že lidé míchají karty různě podle toho, odkud pocházejí. Máme tu 52 karet, žolíky jsme odebrali. Nevím, jestli máte oblíbený způsob míchání karet, ale rád bych vám dal asi půlku karet a chci, abyste je zamíchali dle libosti. Zamíchat je můžete jakýmkoliv způsobem. Můžete je promíchat tady na stole? Takto. Nejtěžší je pak ty karty posbírat. Umístíme je lícem vzhůru. Myslíte, že jste je dostatečně zamíchal?

Děkuji, Tellere. Rozprostřu je lícem vzhůru. A pak udělám netradiční tah. Tyhle karty otočím rubem vzhůru a pak je smíchám dohromady. Ale než to udělám, chci, abyste si všimli, v jakém jsou stavu. Jsou dobře promíchané. Tellere, mohl byste umístit ruku sem?

A vy ji prosím umístěte z druhé strany. Teď ty karty stlačte dohromady. Karty tak nejenom vidíte, ale i cítíte, jak se míchají. Ať se překryjí. Jde vám to skvěle. - Jsme skvělý tým. - To jste, úžasné! Skvěle zamícháno! Měl byste vidět naše společné mytí šamponem. Souhlasíte tedy s tím, že jsou karty dobře zamíchané?

Bohužel ano. Existuje jen jediný způsob, jak karty zamíchat důkladněji. A sice způsob míchání preferovaný dětmi a opilci. Vypadá to asi takto. Nějaké karty nám sice spadly na zem, to ale vůbec nevadí. Karty jsou teď kompletně promíchané. Vraťte se do dětských let a taky si to zkuste. Promíchejte je. Lícem vzhůru, rubem vzhůru. Dělejte si s nimi, co chcete.

Máte z toho dobrý pocit? Popravdě se cítím čím dál tím hůř. Velmi dobře. Teď ty karty spojím dohromady. Teď pánové přichází má oblíbená část! Přestože byly karty důkladně promíchány... Přelámu vám ruce. I přesto, že jsou zamíchané, najdu vaše dvě karty, což je docela působivé vzhledem k tomu, že jste si je ještě nevybrali.

- Je to tak. Jsem z toho opravdu nadšený. Pojďme na to. Máme tu karty lícem i rubem vzhůru jednu si vytáhněte, nezáleží, zda je lícem či rubem vzhůru. Je to na vás. Lícem vzhůru, děkuji vám. Opravdu si toho cením. Mám to. Popravdě nezáleží na tom, o jakou kartu jde.

Nevadí, pokud vím, co to je za kartu. Záleží jen na tom, jak ji vytáhnete. Byl byste tak laskav a vytáhl další kartu? - Máte další kartu? - Mám naši kartu. Krása, křížová trojka. Nyní ji můžete vložit zpět, jakkoliv chcete. Lícem vzhůru nebo dolů, to je zcela na vás. Ano, vložte ji tam. Vidíte, jak tam vzklouzla? Kterým směrem? - Chcete ji dát lícem vzhůru nebo... - Lícem dolů. Skvěle.

Vložte ji tam. Necháme ji tam vyčnívat, abyste ji viděli až do konce. V tuto chvíli jsou některé karty lícem vzhůru a některé jsou lícem dolů. - Ani se jich nebudu dotýkat... - No jasně. Jen je tam tak nechám ležet. A jak tam tak leží, začnou se hýbat a otáčet, takže všechny karty jsou teď otočené správně. Všechny karty jsou teď lícem vzhůru, až na jednu, tedy na dvě.

Doufejme, že tyto dvě karty... jsou vaše karty! - Děkuji. - Já děkuji. Kostya Kimlat, dámy a pánové! Dobrá práce. Můžete se posadit a vzít si tyto karty s sebou, je to v pořádku? Samozřejmě, že je to v pořádku. Děkujeme.

Řekl bych, že tušíme, jakým směrem se to bude dál ubírat, ale pojďme se pobavit. - Děkuji. - Necháme je, aby se posadili. Dámy a pánové, jak se vám to líbilo? Rádi vidíme Penna takhle naštvaného. Teď má příšernou náladu. Vaše vystoupení bylo vskutku speciální. Tenhle trik jste vymyslel sám? Samozřejmě. Někteří kouzelníci rádi vytváří kouzla. To je to, co milujeme. Takže pokud se jim tohle podaří rozluštit, bude to hned napoprvé, protože neměli možnost vidět podobný trik jinde.

Přesně tak. Doufám, že se vrátíte zpět a vystoupíte s nimi. Znamenalo by to pro vás hodně? Rozhodně, jsem jejich fanouškem už dlouho. A vrátit se zpět na zdejší vegaské jeviště by bylo skvělé. Myslím, že jsme připraveni na verdikt. Penne a Tellere. Co na to říkáte? Dobře, hned na začátek bych chtěl říct... Nenávidím vás.

Ať v tom máme jasno. Jsem předpojatý. Nelíbilo se mi, jak vypadáte. Nelíbilo se mi, jak lehce ovládáte balíček karet. Nelíbilo se mi, že jsem věděl pointu, už když jste začal. Nelíbilo se mi, jak lehce jste celý trik provedl. Nelíbilo se mi, že jsem to měl tušit.

Nelíbilo se mi to už od chvíle, kdy jste přišel. Říkám vám, když jsem ho viděl, jak si tam sedí s těmi svými lstivými očky, chtěl jsem, aby byl na místě mrtvý. Cítím vaši lásku, děkuji. Ne, necítíte žádnou lásku. Cítíte jen nenávist. Věděl jsem, že mě ošálíte, už ve chvíli, kdy jsem vás tam viděl sedět. A opravdu se vám to podařilo, ale koho to zajímá?

Počkejte, počkejte! Ne, není! Ne, Není! Ne, není! Přestaňte. Buďte zticha! Buďte zticha! Vraťte to zpátky. Takže jste je neo... - Vraťte to zpátky. - Vraťte to zpátky. Mě jste ošálil... Víte, je těžké říct slovo "velký" bez použití slova "hloupý".

Ošálil jste velkého hloupého chlápka, to ale nic neznamená. Dvě třetiny lidí tu ošálili velkého hloupého chlápka! Tohle spustíte a řeknete fooler, fooler, fooler tehdy, když ošálíte Tellera. A Teller si vzal ty karty, prohlédl si je, zamyslel se nad tím... a ošálil jste ho!

Ošálil jste Tellera! Teď to spusťte. Teď je to fooler. Dámy a pánové, úžasný Kostya Kimlat. Dámy a pánové, zvládl to, ošálil Penna a Tellera! Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Teda ale divím se, že je ošálil, když jsou profi kouzelníci, protože kdo trochu kouzlí,tak přesně ví, jak to udělal. Provedení kouzla si sice vymyslel a má fakt rychlé ruce, ale jelikož každé kouzlo je složeno s xxx dalších menších triků, tak troufám tvrdit, že tohle je jen falešné míchání a přesnímnutí. V podstatě toto kouzlo začíná jen chvíli před tím, kdy vrací Teller kartu do balíčku (cca 3:47) ,vše před tím bylo jen rozptýlení, protože mezitím si už pravou rukou (prostředníčkem a prsteníčkem) řadíš karty v ruce. Proto taky ten vějíř karet cpe aktérovi až pod nos, aby on i kamera koukali shora a neviděli takříkajíc pod sukni. Např. v 3:59 je krásně vidět, jak Pen zařadil kartu mezi 6spades a 9diamond a ikdyž karty jakoby dále prochází a ukazuje, že jsou zamíchány, tak v pravé ruce si je už krásně vespod řadí.. A v levé připravuje další srovnané sekce: 5spades dá k 6spades,další rubovou kartu pod nimi prostřčí právě na ty prsty pravé ruky, kde je drží, zatímco nahoře ukazuje pouze jednu rubovou kartu, která zakrývá už celý srovnaný balík lícových karet. V podstatě levou rukou si sune kartu buď nahoru (lícová) nebo ji podsouvá (rubová) pod lícovými. Všimněte si, že onu 5ku6ku vidíte v ruce nonstop... ta už dááávno při normálním počítání či promíchávání karet by byly ukryty v balíčku. Pak k nim přidá ještě ty Qny se čtyřkou a jééé konec baličku s rubovou kartou. Ted už stačí jen tyto dva srovnané balíčky k sobě překlopit (4:05) ... tadáá....

112

Odpovědět

mali by vedieť ako to spravil, ked je to ich trik Penn Talks About Being Fooled by Kostya Kimlat on Fool Us

21

Odpovědět

Odpovědět

Vidíš.
Mně se zas dost líbil slepý „card mechanic“ Richard Turner:
Fool Us - Richard Turner Thoroughly Astonishes Penn & Teller

Jo, a pokud VČ plánuje víc epizod tohoto pořadu, asi by nebylo úplně na škodu používat nějaký tag typu "Penn & Teller Fool Us", když už tu jsou (zřejmě) tři díly.

81

Odpovědět

ve 4:05 muzete videt ten divny pohyb kartami, kde je nejak vymenil nebo zmenili tvar diky tomu, jak je otocil :D

32

Odpovědět

Jj, zatímco tam jimi ,,listuje'' tak je musí v pravý ruce otáčet na požadovanou stranu, nebo si je dělit na rub a líc. Pak tu jednu polovinu tim pohybem v 4:07 otočí a jsou všechny stejně. Ale teda to musí zabrat takovýho času, bejt takhle šikovnej!

11

Odpovědět

Ten mu to dal teda pekne sezrat :D

11

Odpovědět

Vsimlnul si taky nekdo ze na te cene jsou zvyraznena pismena FU na internetu se to pouziva trosku v jinem kontextu:)

31

Odpovědět

Myslím, že je to i autorům ceny docela jasné (a dost záměrné). :)

31

Odpovědět

Nádherný pořad. Zhlédl jsem na YT první tři série. Vřele doporučuji.

31