Český kouzelník u Penna a TelleraPenn & Teller: Fool Us

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:287
Počet zobrazení:15 891

Penn & Teller: Fool Us je britsko-americký pořad, ve kterém před známým kouzelnickým duem vystupují jiní kouzelníci. Penn a Teller se snaží přijít na to, jak kouzlo provedli. V jednom díle vystoupil i český iluzionista Ondřej Pšenička. Co myslíte, podařilo se mu tuto známou dvojicit ošálit? Alyson Hannigan, kterou znáte třeba ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku, se mu s tím pokusí pomoct.

Přepis titulků

Vítejte zpátky u Fool Us. Další kouzelník pochází z Prahy. Tak ho čekněme. Jsem Ondřej a pocházím z Prahy v České republice. Praha je velmi kouzelné město. Já magii miluju, takže se k sobě hodíme. V České republice máme opravdu dobrou kouzelnickou komunitu. Ale kvůli komunismu jsme toho asi na 30 let museli nechat.

Snažím se do Prahy přivést světové kouzelníky, protože právě tím se naučíte nejvíce. Ale hlavní otázkou je, zda ošálím Penna a Tellera. Ne, neošálím. Zkusím něco jiného. Jméno našeho dalšího účinkujícího se vyslovuje tak těžko, že ho uvedu, jako bych byla Teller. Dobrý večer.

Téměř každý karetní trik začíná větou: "Vyberte si kartu." A končí větou: "Je tohle vaše karta?" Penn a Teller viděli každý z těchto triků. Vydal jsem se pátrat po světě a hledal jsem někoho, kdo by mi pomohl a dal mi šanci ošálit Penna a Tellera. Po mnoha měsících jsem našel svého guru.

Hluboko v Karpatech se se mnou podělil o starodávné kouzelnické tajemství, které bylo tak komplexní, že jsem se ho prostě nedokázal naučit. Ale pošeptal mi, že jedna osoba na světě by to dokázala. Alyson Hannigan. Alyson, můžeš jít ke mně?

Penne, můžeš taky přijít? Děkuju. Já ani nedokázala vyslovit tvé jméno. Rád tě poznávám, jsem Ondřej. Já vím... - Dobrý den. - Dobrý den, děkuji za pomoc. Mohl byste zamíchat karty? Zkusím to.

Karty samozřejmě mohou být označeny, takže se během toho budu dívat jiným směrem. Dobře. A zatímco se ztratím v očích Alyson, Penne, vyberte si kartu. Nikomu ji neukazujte. Ujistěte se, že ji uvidíte jen vy. - Dobrá.

- Zapamatujte si tuto kartu. Potvrďte, že všechny karty jsou jiné. - Ano? - Ano, jsou jiné. Vraťte ji zpět. Hned karty zamíchejte. Alyson, bylo mi potěšením, ale už se zase otočím. Penne, jsi spokojený? Jo, v pořádku. Děkuji ti.

Jak jsem už řekl, já tu kartu nedokážu najít. Alyson to však dokáže. Přesunula by ses sem? Nasaď si tato sluchátka. Prosím, proveď kouzelný karetní trik z tajemných Karpat. Dobře, jdu na to. Kouzlo.

Kouzlo. Penne, jaká je tvá karta? Srdcová osmička. Penne, mockrát ti děkuji. Děkuji, děkuji. Ondrej Psenicka. Myslíš, že jsi je ošálila? Doufám.

Myslím, že v tom hrál roli odraz z mého prstenu. Bylo to boží, ne? To bylo nečekané. Zdá se, že máš unikátní přístup k vystoupení. Ano. Mám pocit, že spousta kouzelníků si krade pozornost pro sebe. "Podívejte, co dokážu." "Podívejte, jak tohle dokážu."

Ale já to rád nechám publiku, divákovi. Podívej, co dokážeš, Alyson. To je úžasné. Nebylo to úžasné? Děkuji. Uvidíme, zda to ohromilo i Penna a Tellera. Penne a Tellere? Nechceme ti připisovat zásluhy. Jsi jen nástrojem. Jsi jen nějakým horským guru, který vede Alyson.

Jsi jen katalyzátorem. Ani nevím, proč se na tebe dívám. Tvůj guru si byl vědom toho, že osoba na jevišti má na starosti tolik věcí, že nestíhá vše pečlivě sledovat. Tvůj guru také věděl, že pokud mě pro to vybere, tak budu vědět, zda jsem měl svobodnou vůli, nebo ne. Myslím si, že jsem ji měl.

Pokud ne, tak jsi vyhrál. Podle mě jsou ty karty nádherné. Viděli jsme různé druhy karet, ale tohle je krásný balíček s malými... Jsou to motýlci nebo Rorschachovy testy? Vlastně je to má matka, na kterou útočí lední medvěd. To jsou motýlci? Je to nádherný balíček.

Opravdu na něm můžu oči nechat. Myslím, že ten balíček máte moc rád. A co se týká Alyson, myslím, že ta sluchátka ti pomohla určit, co v tom triku uděláš, že? - Možná. - Nechci ti připisovat žádné zásluhy. Udělala to Alyson. Ale ty, Alyson, jsi předvedla úžasný trik.

Tím chci říct, že jsi nás nejspíš neošálil. Co myslíš? Mohli byste objasnit, co přesně jste tím myslel? Chceš mu to rychle vysvětlit? Když jde do tuhého, z Penna a Tellera se stane Teller. Dobře. Nevím, proč mě Teller ignoruje. Bylo to moje kouzlo, ale fajn.

Znovu to probereme. Myslíš, že jsem je ošálila? Možná vlastně ano. Kdo získá cenu? Nakreslili jsme naše možné provedení. Je to trochu těžké, ale dobře. Nakreslili jsme to. - Hraje v tom roli prsten?

- Ne, nehraje. Tak to bylo docela oslnivé. OŠÁLIL JSI NÁS Ondřej Pšenička. Je to tak. První účinkující je ošálil. Možná se to povede i někomu dalšímu. Zůstaňte s námi. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Me by zajimalo jak se potkali

01

Odpovědět

kde sa aktuálne dajú kúpiť?

01

Odpovědět

No vida, takže česká kouzelnická škola opravdu existuje a dokáže ohromit.. Ale bodejť by je Alyson nezvládla oblbnout, je to přece jedna z největších čarodějek své generace žejo :D (*caugh* Willow Rosenberg *caugh* :D).

61

Odpovědět

Odpovědět

asi nevíš na jakým principu fungují tihle triky :D

181

Odpovědět

+x trailasi bude lepsi kdyz u kazde vety ktera je myslena ironicky to ten dotycny napise protoze jestli si vsichni co jste my dali palec dolu myslite ze jsem natvrdlej a nevim jak a co.... No bylo to spis mysleno v tom ze karty ktere se tak nadchnuly Penna jsou jeho vlystni vyroby. Ale kazdej si to holt prebere po svem....

17

Odpovědět

Porad zajimavej, koukam na nej na youtubu. Pro ty z vas, co zadate i preklad dalsich dilu mam dobrou zpravu. U tohoto typu poradu anglictitu vubec nepotrebujete, vsechno dulezity vyplyne z toho, co se tam deje :D

41

Odpovědět

To mě vždycky tak příjemně zahřeje u srdce, když vidím nějakého Čecha takhle ve světě :)

ale i tak mi v jeden moment proletělo hlavou: "Zkurvenej pražák" :D

Za devět. tuhle sérii mám rád doporučuji; je na Youtube. Zda-li je někde i přeložená netuším.

258

Odpovědět

Lol, tohle rozdělování Čech na pražskou kavárnu a ty ostatní bodré České lidi je úplně k smíchu. Co myslíš, že žije za lidi v Praze? :) namachrovaný bisexuální vegani? :) v Praze jsou úplně stejný lidi, jako všude v republice, samozřejmě, že ano, všude potkáš debila, tak jako všude potkáš hodné a chytré lidi :) je smutný, jak nás dokáže ovlivnit politická kampaň jednoho senilního cynickýho populistickýho notora

2312

Odpovědět

+KoláčekVidíš, ty si přesně pražák, řešíte tyhle hovna :D To je přesně to o čem mluvím. :D

2315

Odpovědět

Tohle vypada na zajímavý pořad..klidně přeložte ještě nějaký díly :)

422

Odpovědět

Nějaká jakože autorita na to nepřijde a z toho se mám posadit na zadek? Karty jsou cinknutý, hodnotu karty lze přečíst z boku, navíc je každá karta otočená o 180° poznat. Potom už jen stačí do sluchátek pustit jeden z 52 tracků. Nechápu, proč mu ty karty nezamíchal pořádně, vždyť tohle musí znát.

725

Odpovědět


Odpovědět

Viděl jsem asi všechny díly a tady nejde o žádný tvrdý boj o to je ošálit, ale spíš bych řekl o předvádění se mezi přáteli. Penn & Teller jsou v oboru hrozně dlouho a jedni z nejúspěšnějších. Ostatní, co ještě nedosáhli jejich úrovně se přijdou rádi pochlubit svými dovednostmi, pobavit publikum a třeba je i ošálit a získat cenu, která vlastně moc žádnou cenu nemá :-)

321

Odpovědět

Proč 52 tracků? Ten je jen jeden - prostě jí řekne, jak pozná tu otočenou kartu... on sám ani nemusí vědět, co za kartu to je.
Koukal jsem na víc dílů, je to celkem sranda. Hodněkrát jsem měl pocit, že jsem na to přišel a oni ne, ale oni vždy tipnou jen jednu věc - když máš trik, kterej jde udělat více způsoby, tak je to vpodstatě o štěstí, jestli řeknou ten správnej.

12

Odpovědět

+BullOverProtože kdyby jí řekl, jak kartu poznat, tzn. koukat z boku na roh balíku, tak by to hledala dlouho a bylo by to nápadné, proto jí musí říct přesnou hodnotu.

30

Odpovědět

+TaanTo neni pravda... řekne jí "koukej na druhýho motýla zleva nahoře a kterej bude obráceně, ta karta to je"... rychle projede balíček, ty horní rohy má hned vedle sebe a okamžitě vidí která karta to je. A i kdyby to hledala dýl, tak se vůbec nic nestane - je dostatečně dobrá herečka, aby ten čas nějak vyplnila :D "MAGIC".

31

Odpovědět

+BullOverJenomže jak vidíš ve videu, ona tu kartu hledá podle lícní strany, kde značení není vidět.

11

Odpovědět

Je pravda, že kouzelník Ondra balíček před návratem vybrané karty obrátil, tak že byl k Pennovi o 180 stupňů otočený.
Koukám se na čas 4:27, kde je srdcová osmička celkem pěkně vidět. Ale nevidím nic zvláštního a musí to být na líci karty, protože Alyson tu kartu vybírá pohledem na lícní stranu karet. Nepochopil jsem přesně Taana, ale asi myslí, že karty mají na jedné boční hraně jiný odstín nebo nějak jinak označeny a je to vidět i když se kouká na hodnoty karet. Každopádně si myslím, že Alyson byla instruovaná už předem a sluchátka byla jen rekvizita.

11

Odpovědět

+Umrfixhttp://i.imgur.com/oKkXlUs.jpg Tohle jsou ty karty, některé z nich mají vidět bílé značky v levém horním rohu, ty udávají barvu a orientaci. Značky na boku udávají barvu a hodnotu. Tvoje vysvětlení by ale asi taky mohlo fungovat.

30

Odpovědět

Jsem to jen já, nebo mi strašně imponuje, jak moc dobrý přízvuk on má? :D

671

Odpovědět

Češi všeobecně pokud se AJ věnují a stráví nějaký čas v anglicky mluvící zemi , mívají dobrý akcent. I tak ve většině případů dokážu poznat sluchem Čecha od Slováka, Poláka nebo Rusa když mluví anglicky. U Ondřeje bych to nepoznal. Ošálil mě :D

433

Odpovědět

+SBTZkus si někdy poslechnout rozhovor v angličtině s Dominikem Haškem. Tam bys nepoznal, že žil za mořem skoro 20 let. :D

150

Odpovědět

+jAcUFFF, zkusil jsem :D
to je tááááák moc otřesné. chvilku jsem nevěřil vlastním uším, pak jsem to musel rychle vypnout.
jasně, máš pravdu, vyjímka se vždy najde Interview with Czech President Milos Zeman on Sino-Czech ties :D

41

Odpovědět

Mám pocit, že jsem s nim viděl video, kde propagoval přímo svojí značku karet. Ale nejsem sem si jistý jestli to jsou ty co má v ruce :-)

71

Odpovědět

Nutno podotknout, že je jedním z 37/195, kterým se to povedlo, takže respekt. Pořad neznám, ale vypadá přinejmenším zajímavě

371