Kouzla se sýremPenn & Teller: Fool Us

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:116
Počet zobrazení:5 896

Kouzla s kartami už jsou trochu okoukaná, nemyslíte? Tento kouzelník se rozhodl pro originálnější rekvizity. Ošálí s nimi Penna a Tellera?

Přepis titulků

Jdeme na prvního kouzelníka. Jsem Jonathan Burns a z obyčejných věcí dělám neobyčejné. Dělal jsem třeba gymnastiku, abych poškádlil holky. Nohu přes hlavu. Lidi na to reagovali. Tak jsem začal kouzlit. A snažil se tak lidi ohromit.

Vždy jsem měl kolem sebe jídlo. Máma byla diabetoložka a táta prodával sladké tyčinky. Ve svých show používám třeba banány, šlehačku nebo chleba. Rád si hraju s jídlem. Vždy mi říkali, ať to nedělám, tak proto. A právě to budu dělat i dnes večer – hrát si s jídlem. Pro Penna a Tellera. Penn a Teller možná kousek tohohle kouzelníka neprokouknou, ale rozhodně mu dají co proto.

Přichází Jonathan Burns. Pohleďte, kouzlo. Kouzlo, kouzlo. Sledujte, je to auto, je to auto. A teď je to robot. Pro potvrzení, že je kouzlo skutečné, jsem si pozval dva hosty. Zatleskejme jim, prosím.

Možná neznáte tenhle úžasný citát Harry Houdiniho. Houdini kdysi řekl: Byl zrovna pod vodou. To mi připomíná, kolik toho máme společného. Oba milujeme kouzla. On uměl uniknout z nádoby na mléko. A já jsem intolerantní na laktózu. To mě inspirovalo k tomu, abych na poctu velkému Houdinimu představil kouzlo se...

sýrem. Použijeme americký nízkotučný. Protože jste to, co jíte. Můžeš jeden vytáhnout, prosím? - Vytáhnout?

- Ano. - Máš? - Ano. Skvěle. Teď ho tam zase vrať. Kamkoliv. Výborně. Vedla sis znamenitě. A teď to zamíchám. Pracoval jsem v kasinu ve Wisconsinu. Chceš si sejmout sýr? Možná radši ne. Ellie, sleduj. Jeden na mne volá. A je to.

Díky, díky. To se povedlo. Co chcete dělat teď? Máme asi dvacet plátků. Podrž je, prosím. Napočítej mi deset plátků. Všichni nahlas, pěkně pomalu. Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset.

Zatleskejme Dimitrimu. Ano, pěkná práce. Zanes jí prosím ten zbytek. Dobře, můžeš se vrátit. Vezmi si svých deset plátků. Schovej je někam na sobě, třeba do kapsy nebo tak. Ale ať tam není moc teplo, nechceme z toho mít fondue. Máš?

- Ne. - Nevadí, nepospíchej, nic ti neuteče. Dobrý, můžeš. Ten smích mě zneklidňuje. Ellie, to stejné. Deset plátků, po jednom, všichni počítáme. Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset. Taky jí zatleskejte.

Nechceš se uklonit? Výboně. Vyměníme si to, tady máš svých deset plátků. Byl to balíček po 24. Taky si je někam ukryj, třeba do kapsy nebo jinam. - Nemám kam. - Nemáš kapsu? - Ne. - Buď kreativní. Tyhle jsou pro publikum.

Ostrý čedar. Potřebuji, aby někdo z publika vybral číslo od jedné do pěti. Slyšel jsem dva. A támhle sedm. Někdo tu měl domácí vzdělávání. Já teď vezmu dva plátky z Dimitriho hromádky, kouzelně, neviditelně je přenesu vzduchem do Elliiny hromádky.

A to pomocí této kouzelné hůlky. Už to nastává. Za žádných okolností nepanikařte ani se nenatahujte po svém sýru. Funguje to. To byl jeden. Zbytek už jde rychleji, neboj. Vytáhni sýr ze své skrýše. Kapsa.

Ty šílenče. Dobře, počítej po jednom a uvidíme. Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm. Říkají mi sýrový mág. Ellie, vytáhni sýr ze své skrýše. Páni. Myslel jsem, že máš domácí vězení. Nedošlo mi... Tak jdeme na to, počítejme.

Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct. Zatleskejte našim dobrovolníkům. Můžete se jít posadit. Mockrát děkuju. Jonathan Burns. To bylo úžasné! Pěkně prohnaný kousek!

Fajn. No tohle, jídlo a kouzla? - Jo. - To je senzace! Jsem na jídlo. Asi to poznáš už z tohohle těla. Jo, to rozhodně. Ty prý polykáš oheň. Jo, ale nechci to míchat se sýrem, pak je to takové...

Pokud tedy nemáte po ruce nachos. Hele, máme stejný postoj. - Promiň. - No jo. Je to jako tanec na střední. Tak pojďme za klukama, co? Skvělý počin! - Děkuju. - Skvělé. Vytáhl jsi všechny ty zvonkohry.

Další a další. Ohromné. A ty... To nemá konce! S Tellerem jsme strávili mnoho času tím, že jsme se snažili vymyslet, jaké karetní triky můžeme udělat s různými předměty. Zkusili jsme hromadu věcí. A nápad udělat trik přenesení karet jako přenesení sýru je dost dobrý.

A taky bych měl zdůraznit, že pokud někdo už trik přenesení karet viděl a ohromilo ho to, se sýrem je to mnohem, mnohem těžší. Ta eskamotáž, co jsi předváděl, mnohem těžší... Ale abys dokázal tak náročné kouzlo, musíš mít skvělé načasování. A to tvoje bylo perfektní.

Publikum ti leželo u nohou, když jsi potřeboval udělat ten tah. Bylo to skvělé. Ale byl to trik přenesení karet se sýrem. A ty jsi úžasný kouzelník. Určitě o tobě ještě uslyšíme. Děkuju. Přišli na to? Ano, přišli. Ale to je v pohodě. Přinesl jsem si svou vlastní trofej za účast.

Jonathan Burns. Díky! Překlad: Manana www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pořád jsem čekal, kdy přijde ten skutečný "trik", kterým je dostane ... a nic :(

40

Odpovědět

:( Tohle je zrovna jedno z těch horších... ano show dobrá = je celkem vtipnej a určitě originální, ale trik starej a známej (což by nebylo na škodu), ale zároveň ho moc nezvlád, je tam strašně dobře vidět kdy si ten sýr bere a kdy ho dává k ostatním... sleight of hand je asi daleko těžší než s kartama a bohužel se mu to vymstilo.

A pár nepřeložených slovních hříček to taky moc nezlepšuje... cut the cheese, dont be cheesed... :D

Prostě špatně vybraný video na překlad. Je tam hodně podobně vtipných s daleko líp zvládnutým trikem.

116

Odpovědět

3:50 jde videt jak dva dáva stranou pak v 4:35 jde vidět jak je dává na hromádku té holky.

171

Odpovědět

Trošku mi připomněl našeho Richarda Nedvěda, který ovšem všechno okopíroval od Amazing Johnathana.
The Amazing Johnathan - Just For Laughs - 1995

91

Odpovědět

Ten ma zuby ze by moh pujcit i sousedum:) Vytecnej trik a udelal tam u toho i slusnej bordylek:)
(Rejzo hod tam reklami at to muzeme uklidit)

61

Odpovědět

*reklamy

... hehe klamy

11