Krev jednorožce

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:237
Počet zobrazení:6 435

Kdo si myslel, že jednorožec Charlie je největší uleťárna... pak se přesvědčí, že tvůrci tohoto španělského krátkého filmu jsou z úplně jiného vesmíru. Film posbíral v roce 2014 spoustu cen na festivalech; na vaše hodnocení se budeme těšit v komentářích.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Jednorožec je posvátný tvor, který ukazuje cestu a střeží bránu. Jednorožec je klíč a jednorožec je vchod. Jednorožec je klíč, který otevírá dveře. Zůstaň stát v úžasu před dílem Boha... Tvého Boha. Moffy! Moffy! Zatracená hora sádla, vyděsí všechno v dohledu.

Moffy! Moffy, počkej! Neutíkej mi! - Proč na mě nečekáš? - Protože mi nestačíš, Gregorio. Chodíš pomalu. A není divu, když jsi tak hrozně tlustý. Jsem hrozně slabý. A mám hlad! Kde jsou jednorožci? Musím ochutnat jejich borůvkovou krev. Jako obvykle. Nemyslíš na nic jiného! Typické. Ale máš z čeho trávit.

Podívej na ten tuk, jak prýští ze všech tvých pórů. Je mi z tebe nanic! Jsi špinavá, smrdutá koule tuku! Nedá se na tebe koukat celá léta. Všichni ostatní medvídci tě pomlouvají, jak jsi tlustý. Že už nejsi roztomilý a nikdo tě nemá rád. Myslím, že tolik jím, protože mám strach. Je to úzkost. Upřímně, občas cítím jako by... Jo, jo.

Myslíš, že se starám, jestli je z tebe hora sádla? Potřebuju jen obejmout a utěšit, to je všechno... Tumáš! Zažeň hlad krysou a přestaň laskavě fňukat. Ubohé stvoření... Budeš muset dospět a naučit se lovit, Gregorio. Vážně, starám se o tebe už roky. Co se s tebou stane, až tu nebudu? Proč mě tak shazuješ? To ponižování mě bolí. Bolest - z latinského dolor, doloris. 1. pocit smutku, žal nad tím, že jste zhřešili vůči Bohu. Příklad: když ho nabodl ten ošklivý jednorožec, cítil Gregorio obrovský nával bolesti.

Moffy. Ano, Moffy... Můj bratr Moffy je tak charismatický. Rozený velitel. Obdivoval jsem ho. Měl tak nebesky modré oči, jako nejčistší voda, kterou jste viděli. Jeho sladký obličej jako by říkal: Pomazli se se mnou. Moffy byl ukázkový příklad našeho druhu. Alfa samec. A jeho krásná modrá mašle, dokonale ladící s jeho očima... Jak jsem tu mašli obdivoval!

Byla tak krásná! Přál jsem si mít taky takovou. Proč je Bůh tak krutý ke mně a ne ke květinám?! To ne, ne. Nedělej ten roztomilý obličej! Dobře ví, jak je hezký, a zneužívá toho. Jak mu můžu odolat? Jak? - Jsem pěkný, že? - Ano, to jsi. Čemu se směješ, hm? Posmíváš se mi? Hm? - Posmíváš se mně?

- Ne, vůbec ne. - Ty ses usmíval, a tak... - Dělám si srandu. Když zemře poslední jednorožec, onemocní moře i země a vítr se změní v otrávený plyn. Jednorožce může zabít jen ten nejpodlejší. Ten den přijde, a až se tak stane, zemi znovu ovládne nejhorší z démonů... člověk. Výborně, Moffy. Jsi šikovný. Teď, Gregorio, teď!

Zabij ho! Nemůžu uvěřit, že skočil. Nevěřím tomu... Zatracení jednorožci! Jsou šílení! Na těch kamenech se rozmlátil na milion kousků. Takové plýtvání. - Proč jsi ho nechal utéct? Proč?! - Nevím. Omlouvám se. Nervy... Pitomče. Mláďata mají nejlepší a nejsladší maso. Staří jednorožci jsou poskvrnění. Už chápu, proč Otec říká, že tě nemá rád.

Je mi to líto. Moc mě to mrzí. Promiň mi...

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super, tak teď neusnu. :)

00

Odpovědět

Tohle video tady už bylo ne??

40

Odpovědět

Bolo, mne sa však páči viac iný španielsky kraťas, ten o smrti Malaria.

00

Odpovědět

Nabízím vědro krve z jednorožce a hrst elfích drahokamů za název soundtracku v 0:44!

60

Odpovědět

Tak já si to vědro krve a drahokamy nechám.... https://www.youtube.com/watch?v=pi8LhLo8BMo&ab_channel=kornazzo

50

Odpovědět


Odpovědět

Déža ví...

100

Odpovědět

debilní animák, hnusná španělština, trapné zpracování 0/10

941

Odpovědět

Hoď sem prosímtě link na vlastní, lepší, hezčím jazykem namluvený kraťas :))

1915

Odpovědět

Dobrý animák, španělštnina sedla, luxusní zpracování 8/10

71

Odpovědět

Tak toto byla velká paráda!

56

Odpovědět

Docela srozumitelný převyprávění příběhu Kaina a Abela. Je vidět že i biblické motivy mají stále co říci.

151

Odpovědět

Obraz dnešní doby. Když nemáte žádný nápad, tak zkuste šokovat. To je děsně in a lidi to žerou.

1917

Odpovědět

Jenomže dnes jsou lidi šokovaní a přecitlivělí i z naprostých základních věcí... Známej mi dotáhnul králíka staženýho a vykuchanýho!!! jen měl stále hlavu, byl u mě na návštěvě kámoš a já jsem ho chtěl omýt a uříznout mu hlavu než ho naložím... Jen co viděl jak jsem uříznul hlavu, jak to křuplo, tak se šel poblejt... A to je jen hrubý příklad... Dnešní vnímání světa je pokřivené, nereálné a v p****i...

235

Odpovědět

+KarlosSLHezký příklad, ale zrovna tohle bych měl taky na hraně :)

63

Odpovědět

To je nějakej mezinárodní víkend dupla videí? :D

251

Odpovědět

Ano. Tady máš další duplo video:
http://tinyurl.com/videacesky

11

Odpovědět

2 videa co už tu byla tak krátko po sobě znamená to, že už jste přeložili skoro všechna videa na youtube?

230

Odpovědět

Chyba v názvu, je tam JEDOROŽCE, chybí vám tam Nko :)

40

Odpovědět

Díky, opraveno. :)

10

Odpovědět

Ta chyba je i v url . Ale nechci být hnidopich .

60

Odpovědět

Tento animovaný film mě nesmírně pohltil... Těch myšlenek, který se film snaží říct je mnoho. Neobvykle skvělé dílo. Nechápu z čeho pramení nízké hodnocení... Z důvodu nepochopení? Možná v tom někteří vidí jen násilnou rádoby filozofickou pohádku a pokud ano, tak je potřeba pěkně prosím zamyslet se... Díky moc za překlad 10/10.

199

Odpovědět

Jop za mě je to nepochopení.

141

Odpovědět

Myslíš, že bys mohl vypsat tři nejdůležitější myšlenky?

121

Odpovědět

+AB1) Co se nese dle mého názoru jako hlavní myšlenka je "Nesuď knihu podle obalu"
2) Jak tenká je hranice mezi arogancí, krutostí ve vztahu k pravdě a upřímnosti
3) V každém z nás je temná a světlá stránka je na nás co si vybereme...
Dále se mi líbila narážka na přecitlivělou společnost a že zoufalí lidé dělají zoufalá rozhodnutí... A jinak celkově, že život není peříčko... Tohle v tom vidím já, ale myslím si, že každý v tom může vidět možná i opak toho co vidím já, protože toto soudí arogantní člověk ve svém jádru (já)... :-) Toto je vskutku unikátní animovaný film...

134

Odpovědět

+ABTo s pravdou je asi fakt. Někdy pravda bolí a nedá se říkat naplno. Zvlášť dneska. Proto jsou někde povolené jenom laiky a můžeš jenom chválit :(

00

Odpovědět

+ABMůj komentář jinak neměl nikoho urazit, jen spíš donutit se zamyslet nad videem, protože mě osobně skutečně nadchlo... :-) Co se pravdy týče, přišel jsem už o dvě práce, protože jsem řekl svým nadřízeným pravdu... A podotýkám, že bez vulgarit nebo řevu... Klidným tónem jsem řekl co si o nich myslím... Takže tak :-)

40

Odpovědět

+ABLol. Takové věci se nedělaj :)

00

Odpovědět

Meh, poučení pro mě... Nepřekládat videa starší jednoho roku. Ještě líp, překládat jen videa z aktuálního měsíce. :D Fakt se omlouvám, moje chyba. :/

334

Odpovědět

Kdyby to bylo jen jednou, tak si člověk řekne OK, ale je to už několikáté video. Prosím, zkuste to pořešit v překladatelském týmu. Myslím, že jde jen o to zkusit určité video vyhledat tady, než jej začnete překládat. (Jedná se o max. půl minuty navíc ke každému překladu, což není tak hrozné. )

25

Odpovědět

http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/krev-jednorozce

Nejen
že už to tu bylo, ale dokonce i s přesně stejným názvem. Zbytečné plýtvání překladatelským časem. Stačilo 10sec ve vyhledávači a mohli jsme tu mít něco jiného.
Cítím se oloupen a překlad jednoho videa! :-D

302

Další