Krmení supů s BBC

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:236
Počet zobrazení:4 194

Tento kousek z řady Natural World vysílaný britskou televizí BBC představuje v hlavní roli supa krahujcovitého. Společně se světovým expertem na tento druh Simonem Thomsettem se podíváme, jak vypadá oběd tohoto dravce. Zbývá jen jediná otázka: bude mu víc chutnat zvířecí maso, nebo lidské prsty?

Přepis titulků

Chceš něco k jídlu? K jííídlu! Simon Thomsett, světový odborník na supy a jejich chůva v jedné osobě. To je frajer. Pojď sem, dostaneš ňamku! Vidíš, jak je velký? Simon zachránil tohoto supa krahujcovitého před orlem, který se ho snažil zabít.

Právě on a jeho kamarád mi dokážou říct o supech vše podstatné. Mám zvednout ten kousek? Jo. Jez to maso, ne moje prsty. Vidíš, že se sám jen tak nenají. To maso bude jen tahat sem a tam, že?

Přesně tak! Je zvyklý to trhat z těžké mršiny. Jo, vem si tohle a pevně to přitlač k zemi. A pak... Jinak to bude jen tahat kolem, co? Teď jsi ty ta těžká mršina. Tak jo...

A on muže použít svůj zobák tak, že trhá hlavou dozadu. To je opravdu efektivní. To nedokázal sníst. Proč ne? Jak to, že to nesnědl? Protože z toho chce otrhat malé kousky. Takže když mu to podržím... Přesně.

Ještě zkus takhle zakrýt to maso. Dobře. Bude jíst prakticky z tvé dlaně. Dostane se pod ni. Ano. Dostane se pod ni celým zobákem. To je úžasné. Je fakt těžké si pořádně představit tu sílu, kterou jsou schopni vyvinout, když trhají maso.

Au, já nejsem k jídlu! Nedokážu si představit lépe vymyšlený nástroj na trhání masa než zobák tohoto supa. On do toho trhání totiž zapojí svůj silný krk i ohromně výkonný jazyk. Jen si dej.

Vidíš se v tom objektivu? Vidíš, že? Přeložil: Mart www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1:55 "Drž to pořádně!"

180

Odpovědět

nebo ti jednu fláknu

60

Odpovědět

Konec se mi líbil. Zvědavej sup :)

470