Kuandu

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:210
Počet zobrazení:6 290

V Animal Wonders mají  kromě běžných domácích mazlíčků i pár exotičtějších druhů zvířat. Jedním z nejkurióznějších je kuandu Kemosabe. Kemo k Animal Wonders přišel ze zoo v Nevadě s infikovaným zubem, který mu musel být odstraněn, a tak patří k jeho nejoblíbenějším pochoutkám měkké banány. Ve videu se o tomto zvláštním savci dozvíte více!

Přepis titulků

Dobrej banán? Tohle je Kemosabe, je to kuandu z čeledi urzounovitých. Vykytují se v Brazílii. Žijí na stromech, jak vidíte, jsou k tomu dokonale přizpůsobeni. Mají skvělý ocas, kterým se přidržují, a tlapky jim taky pomáhají se držet. Chodí trochu jako tučňák a drží se větví. Takže celý den může být na stromě a hledat si jídlo. Jsou to hlodavci a ne zajícovci, jak si mnozí myslí.

Jestli nevíte, jaký je v tom rozdíl, tak vám to povím. Zajíci a králíci mají svůj řád. Hodně lidí si myslí, že patří k hlodavcům, ale tak to není. A nemají dva řezáky nahoře a dva dole, mají čtyři horní řezáky - dva velké přední a za nimi dva menší. Tím se zajícovci liší od hlodavců. Že jo? Teď je noc.

Kemosabe je noční živočich a teď je hodně aktivní. Můžete slyšet cvrčky a jiná noční zvířata, i ptáci jsou slyšet, chtějí abych zhasla světla. Ale chtěli jsme vám ukázat, co dělá Kemosabe v noci. Veterináři k němu, co se ošetřování týká, přistupují jako k velké kryse. Což on vlastně je. Je to hlodavec, není příbuzný marám nebo třeba křečkům, žádným takovým druhům. Je nejblíže příbuzný kryse.

Tak ho ošetřujeme, jako by byl obří krysa. Vidíte ty obří zuby? I když ty máš nahoře už jen jeden, co? Co myslíš? Jo? Co mi ještě povíš? Takže hlodavci... Tohle je hlodavčí lebka, která patří maře stepní. A ukazuji vám ji, abyste viděli, jak vypadá hlodavčí chrup. Povídejte se na to. Tuhle lebku jste mohli vidět ve SciShow s Hankem a Emily. Tam jsme totiž mluvili o marách, ale chci abyste ji viděli zblízka.

Vidíte ty úžasné řezáky? Můžete vidět i žlábek, kde drtí potravu, potom mají v chrupu velkou mezeru a vzadu jsou jen stoličky. Kuandu Kemosabe je hlodavec a má přesně takovéhle řezáky, ale jeden horní řezák mu uhnil, jejich řezáky sahají hluboko, jsou obrovské. A tohle jsme mu odřízli z jeho zbývajícího zubu. Protože v divočině svou potravu drtí, udržují si tím dorůstající řezáky krátké. Nepřerůstají jim.

Ale protože má Kemo dva dolní a jen jeden horní, vrůstají mu mezi sebe, vidíte to? Horní vrůstá mezi dolní, a tak pořád rostou a rostou. A tak mu veterinářka musela odříznout takovýhle kus, aby mohl dál fungovat a aby mohl dál jíst. Kdyby byly moc dlouhé, tak by nemohl jíst, čelist může rozevřít jen takhle. Zuby by mu rostly dál, až by nemohl dostatečně rozevřít čelist a nemohl by jíst. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Opět se k té zrzce musím vyjádřit - obsah videa je vynikající, ale jsem snad jedinej kdo ji nemůže vystát? Už od minulého videa s Gaiou to musím sledovat bez zvuku ať z toho něco mám :D

25

Odpovědět

To je tak nádherný! Já bych chtěl tuhle Kundů domů!

;-)

142

Odpovědět

A já vždycky myslel že prasátka mají nejlepší čumáky.. sorry prasátka, kuandu bere Oscara za čumáky.

111

Odpovědět

a potom ze matka priroda se o vse postara..

44

Odpovědět

No postará. Tohoto jedince by "matka příroda" nechala uhynout a na jeho mrtvole by žilo mnoho jiných druhů. A tak by bylo postaráno.

320

Odpovědět

Pošlete mi prosím vás někdo telefonní číslo protože mám pro ní ptáčka,co se chce nechat " ošetřit " :-P :D

3533

Odpovědět

Na konci videa máš adresu, tak jim napiš.

361

Odpovědět

vzhledem k tomu jak je vzdělaná, tak primitiv jako ty nemá nejmenší šanci. Ani s 25cm pérem

2311

Odpovědět

+krteqkMyslíš, že chytrý holky choděj jenom s chytrýma klukama? Nebuď naivní.

445

Odpovědět

+krteqkPokud nemají stejnou intelektuální úroveň, nejspíše si jeden z nich léčí/dokazuje nějaký komplex.

Tím nechci říct, že se nemohou zamilovat dva úplně rozdílní lidé, což je samozřejmě nesmysl, ale když máš seznamku, kde jsou vypsané IQ, vzdělání a majetek - proč by měl někdo vybírat tu "horší" možnost?

Takže tak

421

Odpovědět

+krteqkTakže na 26 by už zrejme šla nie ? Ale aspoň vieš čo je hlavná podmienka pre "vzdelaných" ľudí.

01

Odpovědět

No směju se :D Napsal jsem takovou vtipnou poznámku ne-li urážlivou a někteří pacienty tady to vezmou velice vážně. :D Hned mám lepší náladu :D

147

Odpovědět

+5825"někteří pacienti"...ale možná se to bere až ve vyšším ročníku. Ty teď chodíš do čtvrté třídy.

113

Odpovědět

+5825Tvoje komentáře jsou pod mojí úroveň a tak jsem ho ani nečetl. Jen pro tvojí infromaci, ať už jsi se snažil sdělit cokoliv

115

Odpovědět

Hezky se na to kouká. Jsem si říkal, kde má to dítě, co vydává zvuky a ono asi zvířátko :)

800