Papoušek mniší

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:534
Počet zobrazení:11 051

Animal Wonders je nezisková organizace, která se stará o zvířata, která se nemohou vrátit zpět do přírody - poskytuje jim co nejlepší prostředí a zajišťuje, aby měli co nejlepší život. V mnoha případech jsou jejich zvířata jedinci, kteří byli domácími mazlíčky, ale z nějakého důvodu přišli o svůj domov. Nejčastějším důvodem je nesprávná a nekvalitní péče a Animal Wonders se těmto případům snaží zabránit. Pořádají zábavně-vzdělávací přednášky, na kterých, spolu se svými zvířecími ambasadory, vzdělávají o správné péči o zvířata. V tomto videu vám Jessi představí Chopsticks, papouška mnišího, který předvede pár triků. Pokud máte rádi zvířata a chtěli byste zde vidět více podobných videí, napište nám do komentářů - popřípadě můžete i upřesnit jaké druhy domácích mazlíčků vás zajímají nejvíce.

Přepis titulků

Ahoj všichni! Dneska si v Animal Wonders budeme povídat o papouškovi Chopsticks. Je to papoušek mniší, ale já chci mluvit hlavně o něm konkrétně, ne o jeho druhu; proč ho máme a proč je tak výjimečný. Chce vám to všechno říct sám! Tito papoušci pochází z Jižní Ameriky, ale jsou hodně chováni jako mazlíčci. Tohohle jsme zachránili, byl to něčí mazlíček, ale skončil v záchranné stanici, kde nevěděli, co s ním, tak ho poslali nám.

A Chopsticks je vážně super, protože má skvělou osobnost. Teď zrovna baští semínko a pomáhá si pařátkem. Má dva prsty dopředu a dva dozadu, tomu se říká zygodaktylní noha. Je strašně rád s lidmi a mě si oblíbil asi týden potom, co k nám přišel. A zatím každý týden řekl něco nového. Lidská slova! - Šup, šup! - Šup, šup! Šikulka!

- Děkuji. - Nemáš zač. - Řekni "dobré ráno". - Dobré ráno. Ty jsi trdlo. Řekni "trdlo". Trdlo. Povíme si něco o tom napodobování. Slyšeli jste, že řekl pár hezkých slov. Proč napodobují? Někdo říká, že to dělají proto, že můžou. Ano, můžou, protože mají syrinx, který jim umožňuje vydávat zvuky podobné lidským, Ale proč to dělají, co je k tomu vede?

Abychom to zjistili, musíme vědět, jak mezi sebou komunikují v přirozených podmínkách. Tito papoušci jsou monogamní, mají jen jednoho partnera za život, a se svým partnerem musí být v neustálém kontaktu. A tak si vytvoří skvělý komunikační systém, podobný vysílačkám nebo hře Marco Polo, v tom, že si navzájem opakují jeden zvuk.

Jeden třeba řekne "hezký ptáček" a druhý to uslyší a zopakuje, i když je daleko. A tak najdou jeden druhého, protože se slyšeli, a proto si vymýšlí svoje vlastní unikátní signály. A tak když každé ráno řeknete "dobré ráno", tak to začnou opakovat. A spojí si to s tím, když vás poprvé vidí. Nerozumí co "dobré ráno" znamená, tak jako my, ale spojí si to s určtou situací.

Stejně tak, když každou noc zhasnete a řeknete "dobrou noc", tak to zopakují. Tenhle říká "pá pá ptáčku". Ale říká to jen když zhasnu. A dokonce si umí spojit určitá slova s určitými situacemi, aby vytvořili něco, co by nám dávalo smysl. Není výjimečný jen kvůli svému napodobování, přišel k nám trošku traumatizovaný, tady pod krkem vidíte, že má vytrhané peří, takže je očividně nějak stresovaný.

Přišel o domov a nějakou dobu žil na neznámém místě s nějakými psy, ale pak přišel k nám do Animal Wonders, potkal nové ptáky, což může také být stresující. Se mnou se dokonce skamarádil tak moc, že mi dovolí si ho pohladit. Chceš pohladit? Trochu se mu to líbí, a trochu ne. Chce abych ho pořádně podrbala, ale nechce abych ho nějak mačkala. Chceš podrbat?

Drbat. Drbat. Líbí se ti to nebo ne, co? Dělá i svůj taneček. Uděláš mniší taneček? Mniší taneček? Uděláš? Co? Všechny naše ptáky tu trénujeme, aby dovedli sedět na prstu, a občas děláme moc rychlé pohyby, a neuvědomujeme si, že tam sedí.

A tak trénujeme naše ptáky, aby nás nechali dát jim přes pařátky palec a tak je jistit, aby nespadli, když uděláme prudký pohyb. Ale náš Chopsticks nesnáší, když mu někdo sahá na pařátky. Takže když mu na ně dám palec, tak se hodně snaží se z toho vykroutit. Dělá to docela zdvořile, nekouše mě u toho do prstu. Jen přemýšlí, jak jen se z toho dostane.

Takže se logicky snaží vymyslet si únik z nějaké nepříjemné situace. Jestli se vám Chopsticks líbil, a chcete se o zvířatech dovědět víc, odebírejte náš YouTube kanál, nebo nás najděte na Facebooku, Twitteru a Tumblru. Překlad: Atevi www.videacesky.cz Děkuji. Vážně, odebírejte nás.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdybychom tady měli tyhle supr papoušky místo těch zku*vů co všude jen serou...

251

Odpovědět

Sexy holka co má ráda ptáky. Ani se tomu hodnocení nedivim.

1496

Odpovědět

Obyčajná, rozhodne by si sa jej ráno zľakol. Rozhodne ale holka ná rozum a ovláda zásady verbálnej komunikácie, a rozhodne je spoločenská, pretože jej neverbálna gestikulácia a mimika mi nepríde planovaná

1547

Odpovědět

Jsou roztomilí :)

291

Odpovědět

Ďalší youtube kanál ktorý vznikol vďaka Vlogbrothers :)

111

Odpovědět

Je to zrzka, jasně že má ráda ptáky.

6711

Odpovědět

Hergot ta je rezavá. Asi má vlhké sklepy.

923

Odpovědět

I´d buy her a penguin... (věrnější fanoušci Craiga pochopí)

67

Odpovědět

btw řekl bych, že z její záliby v ptácích by šlo něco vykřesat..

44

Odpovědět

nemůžu přehrát žádné video najedou.
Píše mi to Error #2035
Co to znamená?

38

Odpovědět

To dělá mozzila. Někdo tu psal, že je to tím, že nemáš aktualizovaný flash player, ale u mě to nefunguje i s aktuálním. Já to vyřešil tak, že jsem stáhnul Chrome.

66

Odpovědět

+PochvíkS tím Flashem šlo o to, že se zjistilo, že je poměrně dost děravý, tak ho Mozilla ve svým prohlížeči zakázala.

72

Odpovědět

+PochvíkMám Mozillu s aktuálním flashem a funguje mi to bez problému.

13

Odpovědět

+PochvíkNení to tím, ano mozilla jednu dobu úplně zakázala flash, ale to se nenačetl ani ten přehrávač videa. Tahle chyba vyjede až po spuštění již načteného flashového přehrávače.

řešení viz níže

10

Odpovědět

Zjistil jsem, že je to bug se kterým se evidetně nedá nic dělat, prošel jsem i všechna fóra.

Čistá instalace mozilly, tedy obnovení mozilly do továrního nastavení je v pořádku.

Stačí ale nainstalovat JAKÝKOLI doplněk, vůbec nejde o adblock nebo ghostery, či nějaké scripty, ale JAKÝKOLIV. Třeba Tab Mix plus, tak se bugne mozilla a jawplayer hází tuto chybu. Jediné co pomůže je opětovně hodit mozillu do továrního nastavení a neinstalovat ŽÁDNÉ doplňky.

Bohužel je to jediný důvod proč ještě stále používám starou Operu. Nové prohlížeče vždy najdou nějaký neduh, většinou vždy úplně jiný ale zásadní.

Achjo.

30

Odpovědět

+krteqkDíky moc je divný že celou dobu to šlo v pohodě, žádný pluginy jsem neinstaloval a druhý den už to nejde.

20

Odpovědět

Jestli je tam vic videii s touhle slecnou tak proc ne :D

637

Odpovědět

and btw FIRST.. !!!!!111!!!! (not. komentare se tady zobrazuji se spozdenim) :DD

518