Kung Fury

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 412
Počet zobrazení:30 919

Ať už jste s filmy z úžasných osmdesátek vyrůstali a dobře víte, co znamená zrnící obraz s nápisem "TRACKING", nebo jste alespoň některé klenoty této doby viděli v digitální podobě, následující počin vás nezklame. Kung Fury je krutopřísná jízda, která těmto snímkům vzdává poctu a zároveň si dělá legraci ze všech klišé, jež se v nich vyskytují. Utáhněte si čelenky, jdeme na to!

 

Na Kickstarteru pořád můžete sledovat, co nového se kolem filmu děje. Od 1. června například začal prodej merchandisingu.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Hej, máte na ty zbraně povolení? Jasně, tady ho máš! Chytlavá hudba. Ať jde ta hra do hajzlu! Ty jdi do hajzlu! VHOĎTE MINCI VHOĎTE MINCI Potřebujeme posily!

Kde je Kung Fury?! Jo, to je můj bicák. Vteřinku, zlato. - Haló? - Zbláznila se nám tu videohra, všechny zabíjí! Totální destrukce, chaos a teror! Potřebujeme... - Co jdeš dělat? - Svou práci. Hra skončila. Jsem polda.

A svou práci dělám zatraceně dobře. Všechno to začalo před lety během jedné služby. S parťákem jsme šli po krku zahádnýmu kung-fu mistrovi. - Jsi zatčenej, šmejde. - Ukaž ruce! - Dobrá práce, Draku. - Klidně mohl zabít nás oba. Ale ty jsi ten nejlepší parťák, jakýho jsem kdy měl. Díky. Učil jsem se od toho nejlepšího. Jsi pro mě jako otec. Zasáhl mýho parťáka jediným smrtícím úderem.

Bylo hned jasný, že je mrtvej. Než jsem stihl zmáčknout spoušť... uhodil do mě blesk a uštkla mě kobra... Omdlel jsem... a viděl starý šaolinský klášter a mnichy cvičící kung-fu. Podle starobylého proroctví existoval tak silný kung-fu styl, že se ho mohl naučit jen jediný muž. Vyvolený.

Když jsem se probudil, viděl jsem, jak mi kung-fu mistr běží vstříc. Cítil jsem, jak moje tělo mutuje v jakousi kung-fu hříčku přírody. Ty... jsi vyvolený. - Klep, klep. - Kdo je tam? Klep-ec. Jako připomínku jsem začal nosit část oděvu mrtvého mistra. Rozhodl jsem se, že své nové kung-fu super schopnosti použiju v boji proti zločinu.

A tak se ze mě stal nejlepší polda na světě - Kung Fury. Hrají: Dále hrají: Triceratops v roli Triceracajta Nechci o tom slyšet ani slovo, Kung Fury. Právě jsem se vrátil z radnice! Škody za 50 milionů a starosta mi stojí za zadkem jak nadržená buzna! Jak to mám vysvětlit tisku? Vždyť jsi zdemoloval celej blok, proboha! Dáte mi za to blokovou pokutu?

- Měl ses řídit podle pravidel! - S tím běžte někam! Dobře víte, že nikdo jinej by tu mašinu nezpacifikoval. Tak hele, Kung Fury. Musíš začít dodržovat pravidla jako všichni ostatní, takže ti přidělím novýho parťáka. - Co? Ani náhodou, dělám sám. - Neděláš. Teď už ne. Pozdrav svého nového partnera, Triceracajta. Rád tě poznávám, Kung Fury. Těším se na naši spolupráci. Jsi pro mě jako otec.

Pracuju sám. Buď budeš dělat s Triceracajtem, nebo tě stáhnu z případu! Není třeba. Končím! Jo, byl jsem na krevních testech. Výsledek je pozitivní... - Cože? O čem to mluvíš? - V pohodě... Naval telefon! Co to, sakra, je? - U telefonu velitel McNickles.

- To je policie? - Ano, tohle je policie. - Běžte do hajzlu! Potřebuju, aby někdo vystopoval ten hovor! - Ale to je nemožný! - Pro mě ne. Hackerman je nejlepší hacker všech dob. Pojď za mnou. Dokázal jsem zachytit signál mobilu a vypátrat volajícího. Jmenuje se Adolf Hitler. Hitler...

- Nejhorší zločinec všech dob. - Vy ho znáte, pane? Dá se to tak říct... Ve 40. letech byl Hitler kung-fu šampion. Byl tak dobrej, že se rozhodl změnit si jméno... na Kung Führer. Ale to mu nestačilo. Věděl o proroctví Kung Fury a chtěl být oním vyvoleným. A tak se svou bandou nacistických vojáků prováděl spoustu let experimenty.

Ale ovládnout umění Kung Fury se mu nepodařilo... A jednoho dne se po něm slehla země. Od té doby ho nikdo neviděl... Až do dneška. Nejspíš zjistil, že když najde vyvoleného a zabije ho, stane se Kung Fury z něj. Musel cestovat časem, aby se sem dostal. To by vysvětlovalo jeho náhlé zmizení. - Co budete dělat? - Svou práci. Vrátím se do nacistického Německa a zbavím se Hitlera jednou provždy. - A jak to chcete udělat?

- To ještě nevím. Budu potřebovat nějaký stroj času. Počkat... Pomocí RX modulátoru bych mohl ovládnout řídící buňku sálového počítače - a hacknout přístup ke stahování. - A to znamená? To znamená, že se správnými výpočty vás můžu hacknout zpátky v čase. Stejně jako stroj času. Dobrá tedy. Jdeme hackovat. Chystáte se hackovat čas, jste si jistý?

Ano, ne. Čas hackování... Hacknuto let: To ne! CHYBA! Hacknuto příliš mnoho času! Sakra! To je laser-raptor! Myslel jsem, že vyhynuli už před tisíci lety! - Kdo jsi? - Jmenuji se... Barbarianna. - Co je za rok? - Je éra vikingů. To vysvětluje toho laser-raptora.

Kruci! Vrátil jsem se moc daleko! Musíš pryč z tohoto údolí. Hemží se to tu laser-raptory. Sejdeme se u Božského pádu. Katana tě tam doprovodí. - Kdo je Katana? - Já jsem Katana. - Můžu tě svézt do Asgardu. - A čím? - Takže... kdo jsi? - Polda z budoucnosti. Cestoval jsem do minulosti, abych zabil Hitlera, ale... vrátil jsem se až moc zpátky. A skončil tady. Vím o někom, kdo by ti mohl pomoct.

Thore! Hle! Jsem to já, Thor, syn Odinův, ochránce lidstva. Pohleďte na moje prsní svaly! - Jsou super. - Díky, brácho. No, každopádně, Thore... tohle je Kung Fury, policista z budoucnosti. Jo, potřebuju se dostat do nacistického Německa a... - zabít Hitlera, takže kdybys mohl pomoct... - Dost! Čas na kladivo!

Projdi tímto portálem a dostaneš se do nacistického Německa. - Hodně štěstí, Kung Fury. - Díky, Thore. - No, mám tu odvoz... - Hej, poldo z budoucnosti! Kam jdeš? Víš co? Tady je moje číslo. Zavolat mi můžeš tímhle telefonem. Je to osobní přenosný telefon. Má kapacitu 645 kanálů. Deset tlačítek rychlé volby.

A elektronický bezpečnostní zámek. Tahle revoluce v komunikaci umožní čím dál více lidem používat telefon v autě. NACISTICKÉ NĚMECKO Tvůj knírek stojí za prd. Měl by sis ho oholit. - Oholit? - Jo, vypadá směšně. Můj knírek? Ale to je árijský knírek. Ne, tohle je árisjký knírek. Tvůj vypadá jako chlupy psí prostitutky. Čubčí čubky. Říká ten, co s lepidlem na horním rtu upadl na hodně chlupatej zadek.

Tohle je árijský knírek. Za ten tvůj se stydím, vypadáš jak debil. Tohle je árijský knírek. A je můj. - Je to dobře vypadající knírek. - Budeš brečet? - Tohle je... - Půjdeš brečet domů za maminkou? Jseš malej uplakánek? Tvůj knírek... Promiň, ale fakt si ho ohol. Vypadá to debilně. Kde je ten tank?

To mě netankuje. Jsem největší mistr kung-fu všech dob! Je to tak, chlapi? Díky! Díky! - Podej mi ruku. - Moje ruka! Moje ruka! Na něj! Páteř je ti k ničemu. Protože jseš křivák.

Běž do hajzlu, Kung Fury. Teď už mě a mou armádu smrti nic nezastaví. Díky, chlapi! Co to, sakra... Zabijte je! Tak, Hitlere, konec představení. Ukaž mi ruce. Hackermane, kde je Kung Fury? To ne... přišli jsme pozdě... - Kdo, k čertu, jsi?

- Jmenuji ssse Kobra. Čekal jsssem na tebe, Kung Fury. Jsssem tvá zvířecí inkarnace. - Co je tohle, sakra, za místo? - Tohle je nebe. Obávám ssse, že jsssi mrtvý. Cože? Ale vypadá to tady tak skutečně... Jo... Ne, tohle je ssskutečnost. Pane Kobro, jsem policajt. Pošlete mě zpátky na zem. Hned. Promiň, ale sss tím ti nepomůžu, protože jsssi mrtvý.

- A ty jseš zatčenej! - Cože? Za maření výkonu spravedlnosti. Porušuješ zákon! Co se to stalo? Odhackoval jsem všechna tvá střelná zranění, Kung Fury. Dík. Vítám tebe i tvé přátele v Německu... Nejsme tak odlišní. Oba máme vkus. Červená, že? Dobrý, ne?

Rádi bojujem... Koukej na to! A... rád zabíjím lidi. Ty evidentně taky. Takže to je fajn. Přidej se ke mně. Můžeme být bráchové. Jsme si tak podobní, že bysme si mohli navzájem dokončovat... - Koule. - Cože? - Páni, moc z něj teda nezbylo... - Hlavně že je po něm. Promiň, že jsem o tobě pochyboval, Triceracajte. Jsi nejlepší parťák, jakýho jsem kdy měl. Vrátil jsem se pro tebe v čase, Kung Fury.

Protože tě, krucinál, miluju. Týmová spolupráce je důležitá. Co bude teď, Kung Fury? No, musím zpátky do kanclu... Čeká mě spousta papírování. O 2 DNY DŘÍVE V BUDOUCNOSTI - Otevři dveře, Hoffe. - Promiň, Fury, ale to ti nedovolím. - Otevři dveře, Hoffe. - Promiň, ale nedovolím ti otevřít dveře, Kung Fury. - Zatraceně, otevři ty dveře!

- Promiň, ale nemůžu ti... Otevři dveře! Už ti někdo řekl, že se s Hoffem 9000 nemáš hádat? Hoffe 9000, ty jeden šmejde! Podělanej krám! - Páni, moc z něj teda nezbylo... - Hlavně že je po něm. Hra skončila. Počkat... Tenhle znak už jsem viděl...

Někde... Hitler. Věnováno všem, kteří podpořili kampaň a umožnili tak vznik filmu.

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak dal jsem tomu několik pokusů, ale až do konce to prostě nezvládnu. jestli takové sračky vážně běžely v televizi, tak nevím. možná o víkendech, když jsem byl na chalupě, protože jsem nic podobnýho neviděl. ale jak někdo psal dole. uveďte alespoň jeden seriál.

133

Odpovědět

Odpovědět

tohle tady už jednou bylo ne?

08

Odpovědět

jen trailer

90

Odpovědět

Nevite nekdo jak se jmenuje ten efekt kterej tady byl pouzitej kde vam jednoho cloveka natocej v nekolika scenach a pak ho pusti v jedny jako ze je jich tam vic bylo to pouzity treba i u pana prstenu???

01

Odpovědět

to není efekt ale dělá se to, že se natočí jednotlivý plate s člověkem, plate se nakopíruje a pomocí masek, klíčování nebo rota se tam vloží, v tomhle případě je většina klíčováním

00

Odpovědět

Kung Fuhrer mi hned připoměl Ivana Trojana jako Adolfa :D https://www.youtube.com/watch?v=lUzRZ0z8N7s

120

Odpovědět

Trojan je dobrej herec ale obsadit ho jako Hitlera? to ne :D - kdo bude jako Hitler příště?
Troška nebo Pawlovská ? :D

012

Odpovědět

Perfektní recese parodující Béčkové akční filmy :-)
Jen mě štve to nevyvážení sil mezi hlavním hrdinou a hlavním záporákem.
Hitler měl trochu bojovat, né jen schytat ránu do koulí a odpadnout.

351

Odpovědět

Naprosto dobře to vystihuje trapnost americkejch filmů z 80. letech.

529

Odpovědět

Supr film akorát na osmdesátky dam bylo dost digitálních efektů (to by asi ještě chtělo dotáhnout)

79

Odpovědět

Hodně luxusní video, vtipné až do konce :D Jinak připomnělo mi to že za 2 měsíce vyjde film Pixels.

203

Odpovědět

Všechno je realistické až na to naskočení do auta na začátku.

602

Odpovědět

Hlavní hrdina vypadá jako kombinace Christiana Balea a Johnnyho Deppa. Proč mám podezření že se to mojí drahé polovičce bude líbit? :-D

3015

Odpovědět

Nejlepší jsou stejně ty efekty, které si někteří z nás pamatují z VHS. Člověk pak věděl, že ta kazeta je na odpis, když mu to začalo dělat. Obzvlášť pikantní bylo, když se video prostě zbláznilo a na hlavici namotalo celý pásek a nepustilo ji dál. Většinou se k tomu ještě zavařil motorek těch hlav a video mohlo jít do křemíkového nebe.

490

Odpovědět

Myslite si ze ta zamena rukavic z prave ruky na levou v 11:14 je taky zamerna?:D

37

Odpovědět

On ji vlastne na leve ruce nema. Ten obraz je zrcadlove obraceny. Nintendo Power Glove se delala jen pro parvou ruku. Je to videt i na napisu na tricku, pismena jsou obracene.

10

Odpovědět

Opravdu parádní! Děkuji překladatelce, že se "s***a" s tak dlouhým videem a ještě s bravurou přeložila většinu těch "punny džouků". Osobně jsem doufal, že se David Hasselhof zapojí trochu víc, ale nevadí. Začínám uvažovat o policejní kariéře...

691

Odpovědět

Tuhle jsem na to po kaši koukal a nevěděl sem jestli se mi to zdá nebo ne :D Každopádně jsem se královsky pobavil :D

223

Odpovědět

Já na to poprvé koukal v noci mega zhulenej a fakt jsem netušil, která bije. Skončilo to, já tupě zíral do monitoru a jenom jsem si říkal: "Ty krávo...".

116
Další