Kurt Cobain o identitěBlank on Blank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:606
Počet zobrazení:10 374

S projektem Blank on Blank, který ve spolupráci se společností PBS Digital Studios přivádí k životu staré dosud nezveřejněné nebo málo známé rozhovory se známými osobnostmi, jste se už u nás setkali. Tento projekt je zajímavý jak výběrem rozhovorů, tak i svým zpracováním. Podívejte se na audionahrávku rozhovoru s Kurtem Cobainem.

Přepis titulků

Měl jsi na střední nějaké problémy? Jo. Připadal jsem si tak odlišný, že se mnou nikdo nechtěl nic mít. Určitě mě podezřívali, že bych mohl vyvraždit celou školu. KURT COBAIN O IDENTITĚ S JONEM SAVAGEM 22. ČERVENCE 1993 NEW YORK CITY Matka se vždycky snažila udržovat v rodině anglickou kulturu. Pořád jsme třeba pili čaj.

Ale nikdy jsem nevěděl, kdo byli moji předci. Dokonce jsem až do letoška nevěděl, že Cobain je irské jméno. Zjistil jsem, že v žádném telefonním seznamu v Americe není žádný Cobain, tak jsem obvolával Coburny. V San Franciscu jsem našel jednu paní, která zkoumala historii naší rodiny. Pochází z hrabství Cork, což je zvláštní náhoda, protože jsme během turné v Corku hráli.

Celý den jsem tam byl jako ve snách. Nikdy před tím jsem necítil takovou duchovní sílu. Celý den jsem měl slzy na krajíčku. Strašně zvláštní. Měl jsem fakt hezký dětství, až do rozvodu. Najednou bylo všechno jinak. Některým spolužákům jsem se nemohl podívat do očí. Zoufale jsem chtěl mít tradiční rodinu jako všichni. Mámu a tátu.

Protože jsem si nemohl najít žádný kamarády mezi klukama, trávil jsem dost času s holkama. Měl jsem pocit, že se k nim nikdo nechová slušně, protože ženy jsou hrozně utlačované. Slovy jako krávo, nebo děvko se rozhodně nešetřilo. Je pravda, že jsem poslouchal Aerosmith a Led Zeppelin. Hrozně se mi líbily jejich melodie, ale až po letech jsem pochopil, že spousta z toho je o sexu.

Pořád psali o svých pérech a sexu. Tehdy jsem si začal uvědomovat, co mě ty poslední roky na střední pořád tak štvalo. Pak se objevil punk rock... A všechno to začalo dávat smysl. Všechno do sebe zapadalo. Odrážel moje sociální a politický cítění, zkrátka všechno. Byl v tom můj vztek, odcizení. Považovalo tě okolí za gaye?

Jo, i já sám jsem si myslel, že jsem gay. Myslel jsem, že by to mohlo vyřešit můj problém. Nikdy jsem nic nezkoušel, ale měl jsem teplýho kamaráda. Máma ale nechtěla, abych se s ním kamarádil. Protože... je prostě homofobní. Bylo to pro mě zničující, protože jsem konečně našel kamaráda, kterého jsem mohl obejmout, otevřít se mu a mluvit s ním o čemkoliv.

- Ale to přestalo. - Jo, už jsem se s ním nesměl vídat. Jak zpíváš? Většinou přímo od žaludku, kde se mi hromadí všechna bolest. Pokaždé když mi dělají endoskopii, najdou mi v žaludku podráždění, které je způsobené vším tím vztekem a křikem. A není to jen žaludek, s čím mám potíže. Mám taky skoliózu. Váha kytary mi pokřivila záda a ty mě teď pořád bolí.

Neustále mám nějaké bolesti a to jen přidává... vztek do naší hudby. Jsem za to svým způsobem vděčný. Možná už se teď cítíš lépe, ne? Jo, hlavně od té doby, co jsem se oženil a mám dítě. Za poslední rok se můj duševní i fyzický stav... zlepšil skoro o sto procent.

Tak dobrou náladu jsem neměl... co se naši rozvedli. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jdu si pustit Nirvánu :-)

00

Odpovědět

Fajn rozhovor. Ale i tak je dá se říct o ničem, vzhledem k tomu, jak jeho život nakonec skončil a s tímto rozhovorem si to solidně odporuje....

43

Odpovědět

čo by ste povedali na to že by ste tu dali rozhovor aj s Michaelom Jacksonom? :)
https://www.youtube.com/watch?v=YoCa3Po7M_8

51

Odpovědět

2:19 mluví o sexizmu a ne o sexu. Jako hodinky a holinky, obojí se natahuje, ale ...

281

Odpovědět

Doporučuji se podívat na About a son :) Je tam spousta věcí o Kurtovi, jeho slova, jeho myšlenky, detaily jeho života. Zajímavý dokument.

81

Odpovědět

hustej típek to byl

84

Odpovědět

s Cobainom by som si pozrel viac rozhovorov naozaj zaujímavý človek s neľahkým životom. možno nebol najzdatnejším gitaristom alebo spevákom no aj tak je to môj obľúbený hudobník ktorému dokážem uveriť, že svoju hudbu tvoril zo srdca

461

Odpovědět

Boha to jsou ale kecy. Proč by mě měli zajímat názory dávno irelevantního "punkera" nebo co vlastně byl, zvlášť potom co si vystřelil mozek zřejmě z nedostatku jiný činnosti?

11131

Odpovědět

PROTOŽE PUNK'S NOT DEAD VY VOLOVÉÉÉÉ!!

177

Odpovědět

přesně radši bych si poslech mluvit tu kulku

132

Odpovědět

Supr, takhle jsem ho vůbec neznal. Nebylo by možný přeložit celej rozhovor? (i když netuším, jak je dlouhej). Díky za zvážení..:-)

361

Odpovědět

Stáhni si film About a son, tento rozhovor je přímo z tohoto filmu. Film doporučuju, hodně intenzivní zážitek.

20

Odpovědět

Moc dobrý. Víc takových videí. :)

402

Odpovědět

máma mu zakázala bavit se s teplym kamarádem a tak přestal? what a fucking looser, fakt max punker

2955

Odpovědět

Jeho boty jsi na nohou neměl, tak ho prosím nesuď :)

787

Odpovědět

Třeba žil v době, kdy ještě existovalo něco jako respekt k rodičům

1055

Odpovědět

Připojuji se s prosbou o další díly :-)

391

Odpovědět

no jo každý má pocit, že takový slavný a bohatý zpěvák musí mít všechno a být super šťastný, ale evidentně to může být přesně naopak a to jak ho zdrtil rozvod.... jen další a další rozhovory

382

Odpovědět

jo dobrej to člověk byl, jen škoda toho heráku, fuj je to....

541

Odpovědět

http://archiv.roumen.cz/a/CaH_-_Kurt_Kobain_haircut.jpg

Milovníci
Cyanide and Happinnes určitě znají :D

943

Další