Alex JonesLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:302
Počet zobrazení:19 664

Alex Jones je americká mediální postava, kterou jste už možná zaznamenali. Je proslulý tím, že často přiživuje různé konspirační teorie a staví se do pozice patriota a konzervativce. Avšak když se John Oliver podíval na jeho pořad jako celek, zjistil, že možná ani tak nejde o názory, ale spíš o chytrý marketing.

Přepis titulků

Promluvme si o médiích. Především o čím dál vlivnějším Alexu Jonesovi. Je to takový Walter Cronkite mezi řvoucími gorilími klauny. Možná si myslíte, že toho o Alexu Jonesovi už víc vědět nechcete. Nejspíš jste už viděli šílené záběry, jako je tento. Co je podle vás kohoutková voda? Je to gay bomba, zlato! Nehodlám vůbec rozebírat, jestli jsou pocity homosexuálů přirozené.

Myslíte si, že to rozebírám, protože nesnáším gaye. Nesnáším, když se do vody přidávají chemikálie, které udělají z žáb gaye! Rozumíte tomu?! Páni, pokud ho takhle naštvou vymyšlené vládní konspirace, chtěl bych ho vidět, až odhalí skutečnou konspiraci. Například že vláda učí mývaly druhému jazyku. Ano, už ovládají francouzštinu a nebojí se ji použít. Tenhle známý klip není žádnou výjimkou.

Jones je charismatický herec, který se snadno nasere. Existuje spousta méně známých výbuchů hněvu, jako je tento. Moje duše se přiblíží tomu zlu a celá duše začne dělat... Prý je to šílenost, ale není to tak! To má vůle, má duše řve: "Rozdrťte ty, kteří zraňují nevinné! Běžte po nepřátelích!" "Vybudujte civilizaci!

Buďte čestní!" "Rozdrťte hady pod svýma nohama!" Nyní víme, jak by vypadala Světla páteční noci, kdyby byl trenér Taylor závislý na PCP. "Běžte po nepřátelích! Rozdrťte hady pod svýma nohama!" "Dívejte se, naplňte svá srdce, nemůžete prohrát." "Zastavte ty hady, kurva!" V ideálním případě byste o Alexu Jonesovi... neměli vědět vůbec nic. Bohužel ho sleduje nemalé množství lidí.

Asi 6 milionů lidí poslouchá jeho rozhlasový pořad nebo ho sleduje online. Víme, že mezi jeho fanoušky patří ruský velvyslanec v USA Donald Trump. Po zvolení měl Jonesovi volat, tweetoval obsah InfoWars i jeho editorů a před rokem a půl vystoupil v jeho pořadu. Jen chci říct, že vaše reputace je úžasná. Nezklamu vás. Budete velmi ohromený. Myslím, že spolu budeme často mluvit.

Celé by to mohlo být ještě odpornější, kdyby se hovoru účastnil Nigel Farage, Bill Cosby a Phil Spector. Není tedy divu, že se Jonesovi dostává spousty pozornosti. V únoru jsme ho zmínili v prvním díle nové série. Podle jeho reakce to vypadalo, že ho trochu štvu. Tvá sledovanost stojí za prd, jsi jen starý oprášený vtip. Ale ten obrací se proti tobě. Pořád jsi nás poučoval, že Donald Trump nemůže vyhrát.

Jsi intelekturál, každý ví, že britský přízvuk značí intelektuála. I když to není podložené. Nyní si ze mě děláš legraci úryvky vytrženými z kontextu. "Podívejte na toho blázna." Chlapče, lidé chtějí legitimnost, chtějí skutečnost. Chtějí někoho, kdo k nim bude promlouvat a dotýkat se jejich nitra. Mám pár poznámek. Zaprvé, neříkej mi chlapče.

Zadruhé, můj britský přízvuk nezní intelektuálně. Věř mi, zním jako kominík ve štěpkovači. Ale v jednom má Jones pravdu. Velmi často ho lidé neprezentují v plném kontextu. Dnes se do toho pustíme. Odsuňme stranou, že hlavní koncept, kterým Jones přiživuje spekulace, je to, že masakr v Sandy Hook zosnovala vláda. Rodiče dětí tato myšlenka už roky zraňuje.

Je to odporné a už to by mělo zamezit tomu, aby ho někdo bral vážně. Bohužel na názory, kvůli kterým by vás ostatní přestali brát vážně, se už moc nehraje. Existuje i kontext, kterého si nemusíte být příliš vědomi. Je to samotná podstata Jonesových pořadů, které trvají 4 hodiny! Pokud si celý pořad poslechnete, může vás zaskočit, jak často a nestydatě propaguje produkty, které prodává. Pamatujete ten klip, ve kterém řve něco o hadech?

Vraťme se k němu a nechme ho hrát dál. Buďte čestní! Rozdrťte hady pod svýma nohama! Mě nepřemůžeš, Satane! Než se přesuneme dál... Než půjdeme dál... Musíme pořad sponzorovat, máme ty nejlepší výživové doplňky. Nevím, jestli budeme moct vysílat další týden, možná tak do konce měsíce, což je 11 dní. Už nechci prodávat další doplňky X2.

Nyní na infowarslive.com máme 20% slevu. Infowarslive.com. Infowarslive.com! Páni, to je hodně nečekaný zvrat. Satan je nebezpečný globalista. Zabije vás i vaši rodinu! Otevřete oči, ovce! Jdou si pro nás všechny! Ale nejprve, ovesná kaše od McGillicudy's. Nejlepší způsob, jak začít den. Tato ukázka není výjimkou.

Během jednoho týdne vysílání na jeho stránkách strávil téměř čtvrtinu doby propagováním svých produktů. Nebo vás odkazoval na obchod Info Wars. Pokud jste u Info Wars nikdy nenakupovali, nabízí přesný opak toho, co by se dalo nazvat zajímavým zbožím. Jsou tu sady pro přežití, což by se dalo čekat. Ale jsou tu třeba i organické šampóny, mycí gely a deodoranty. Ale také tu najdete taktické hygienické ubrousky.

Vlhčené ubrousky za 10 dolarů, které můžete použít na všechny části těla, včetně perineální oblasti. Pokud vás to zajímá, je to přesně tato oblast. Ano, Alex Jones prodává vlhčený papír pro vaši hráz. A až si přestanete utírat oblast mezi genitáliemi a análním otvorem, proč si nekoupit píšťalku proti znásilnění Billem Clintonem? Podle popisu ji máte použít: "Aby Bill věděl, že jste v davu a znáte pravdu."

Ale pravdou je, že jste právě utratili 6 dolarů za píšťalku. Ano, koupili jsme ji. Náš balíček přišel i s dárkem ve formě samolepky za 11. září může vláda. Rozhodně jsme o ni nežádali. Ale to, že moderátor v rádiu dělá reklamu není nic neobvyklého. Ale od roku 2013 se Jones soustředí na propagaci vlastních produktů, které prodává na vlastních stránkách se značkou Info Wars Life.

Především jsou to vitamíny a výžičiva Zní to, jako by slova "výživové doplňky" ošukala slovo "léčiva" zezadu. To je určitě ono. Je to obří součást Jonesova byznysu. Dvě třetiny peněz pochází z prodeje jeho produktů. Je jich spousta. Vím to, protože jsme jich spoustu koupili.

Představím vám je. Super mužská vitalita, super ženská vitalita, patrotická káva Probuď se, Ameriko, čistič plic, Mozková síla plus, takzvaný DNA force, jehož lahvička stojí 120 dolarů, a Dětská úleva. Směs bylin, která má podle informací na Info Wars uvolnit mysl a tělo dětí.

To zní dost úchylně. Pak je tu Caveman – paleo strava jeskynního muže s kostní moučkou. Čokoládový prášek do pití, který tvoří včelí pyl, stévie a prášek z kuřecích kostí. Podle Info Wars je to nejpopulárnější trend zdravého stravování na světě. Podle výrazu na Jonesově tváři to chutná stejně, jak to zní. Dám tam pár kostek ledu. Je to krémové a husté a chutná to lépe než Ovaltine.

Je v tom ta kostní moučka a mnohem víc. Proto ve starověku měli o tolik lepší kosti a byli zdravější. Můžeš to zmrazit a bude to lepší než čokoládová zmrzlina. Dobře, je určitě jisté, že si Alex Jones tu sklenici Cavemana nevychutnal. Mám tu sklenici Cavemana a můžu vám potvrdit, že to chutná... Chutná to přesně tak, jak by měl chutnat nápoj z čokolády a mrtvých těl domestikovaných ptáků.

Přichází to ve vlnách. Není to jediný případ, kdy Jones představoval pokusnou myš pro prodej svých produktů. Varuji mladší diváky, že následující záběry muže, který je velmi názorně spokojený se svým tělem, mohou být znepokojivé. Začalo to 10 měsíců před natáčením, věděl jsem dopředu, že to budeme točit. Vyfotili mě před rokem, pak před půl rokem, a ta ztráta váhy je opravdu výrazná.

Dobře, takže jsi červenější. A máš pásek. Z těchto dvou fotek mohu odvodit pouze to, že jsi šel dvě hodiny pěšky do krámu s opasky bez trička. Můžeš tyto fotky prohodit a výsledek bude stejný. A navíc... Ale abychom k Jonesovi byli fér, má experta, který zkoumá jeho přípravky.

Je to doktor Edward Group III. Vypadá jako hlavní postava propadáku o životě Kato Kaelina. Ale je dokonce ještě méně přesvědčivý. Zde ho uvidíte v reklamě, kde vysvětluje důležitost jednoho z produktů. Pokud trpíte bolestmi břicha, alergiemi, bolestmi hlavy, anémií, oslabenou imunitou, problémy se zažíváním, depresemi, ztrátou vlasů, plynatostí, bolestmi svalů a nervozitou, může to být způsobeno tím, že otevíráme naše hranice a jiné státy také otevírají hranice.

Musíte se vypořádat s obří množstvím parazitů a škodlivých organismů. Vyhledejte si "uprchlíci šíří nemoci", ústav pro šíření nemocí z nich teď šílí. Pokud do Googlu napíšete "uprchlíci šíří nemoci", vyskočí vám stránka o xenofobii, čímž ve výsledku ušetříte spoustu času.

Pokud pominu, že vypadá jako Tom Petty, kterého vyprali v pračce, tak na něj Alex Jones nedá dopustit. Vzdělání doktora Groupa velmi bránil. Je jedno, jestli máte titul z MIT nebo odjinud, média si z vás stejně budou dělat srandu a tvrdit, že jste idiot. To ano. Tvrdí, že nemůžeme prodávat kávu, že je to podvod. Ano, to je pravda.

Byl jsem dlouho vědcem, mám titul z MIT a můžu vám říct, že se bádání věnuji neustále. To stačí. Rozeberme si ty tituly, které Jones zmínil. Group má titul chiropraktika z Texaské chiropraktické univerzity, ale na LinkedInu zmiňuje i tyto univerzity. Žádnou z nich nevystudoval. Zeptali jsme se ho a sám přiznal, že z nich nemá vysokoškolský titul.

A pokud jde o absolvování MIT, dokončil pouze certifikovaný program bez titulu. Abychom si byli jistí, kontaktovali jsme MIT a podle nich není přesné, když tvrdí, že má titul z MIT. A nazývat se absolventem je nepřesné a zavádějící. To dává smysl. Tento muž nevypadá jako absolvent MIT.

Vypadá jako student z univerzity Jak padat ze surfařského prkna. Aby to bylo Alexovi jasné, to je přesně ten důvod, proč si z doktora Groupa děláme legraci. A tedy i z toho, že vypadá, jako by si Iggy Pop vzal Rachel. Ale Jones může zásluhy doktora Groupa nafukovat, jak chce. Ve svém pořadu říká spoustu šílených kravin. Ale za zmínku stojí, že když dojde na prodej jeho doplňků, bývá často velmi opatrný, což k němu nesedí.

Sledujte, jak hned otočí a přeformuluje to, co právě řekl. Možná vás bolí záda, možná máte přerušené nervy. Tohle pomůže, možná vám to vrátí cit. Ale netvrdím, že ten výzkum je pravdivý. Organický bio pyrroloquinoline quinone. Technicky vzato není organický. Ostatní jsou synteticky vytvářené v laboratořích. Ten náš je přírodní od geneticky modifikovaných bakterií.

Říkám to na rovinu. Ale není to nic extra futuristického. Jsou to bakterie vypěstované k tomu, aby vytvářely tento produkt. Podobně jako pivo je z bakterií. Jsou to dobré bakterie. Takhle to dělají Japonci. Je to bioidentické. Tahle přísada se nachází jen v kometách. A stopové množství v borůvkách.

Moment... Moment... Tohle si rozebereme. Opravuje to poškozené nervy, ale možná ne, je to organické, ale ne doopravdy, GMO je špatné, pokud vám ho neprodává on, najdete to jen v kometách a v borůvkách! Ten dovětek je vážně neskutečný.

Najdete to jen v kostech dinosaurů. A stopové množství v křupkách. Jonesovy produkty nejsou levné. Například prodává tuto 30ml lahvičku vitamínu D3 za 29,95 dolarů. Ale consumerlab.com, který hlídá doplňky stravy, zjistil, že stejné množství vitamínu D3 jinde koupíte za necelé 4 dolary. Ale Jones volí drsnou taktiku. Občas bude tvrdit, že se jeho produkty od těch v obchodě liší.

Občas jde ještě dál. Je to naprosto čistá a nejsilnější forma, kterou můžete vstřebat. Takže nechoďte do obchodu a nekupujte to u velkých řetězců, to vás zabije! Páni, páni! Netušil jsem, že můžete říct, že vaše konkurence zabíjí lidi. 4 z 5 zubařů používají žvýkačku Trident. Páty je mrtvý, protože si dal Wrigley, a to je prostě sebevražda!

A jak už Jones několikrát zmínil, jeho produkty sotva stačí k udržení jeho byznysu v chodu. Vysvětlil to v posledním díle Obhajuju nízkou poslechovost s Megyn Kelly. Stojí mě to 45 až 50 milionů dolarů ročně. Kolik vyděláváte? Vydělám tolik, aby se mi to aspoň zaplatilo. Tohle je pozoruhodné ze dvou důvodů.

Zaprvé 45 až 50 milionu dolarů je spousta peněz. Zadruhé Jones chce, abyste věřili, že vše, co vydělá, vrací zpět do pořadu, který vypadá jako nízkorozpočtová porno parodie sebe sama. Často svému publiku tvrdí, že musí nakupovat víc produktů, aby udrželi jeho křížovou výpravu za pravdou v chodu. Musíme z něčeho žít a žijeme z vašich nákupů. Prostředky se nám krátily kvůli obřímu ekonomickému útoku. Ale naši posluchači ten rozdíl dorovnali za necelé dva týdny.

Budu muset prodat svůj dům, abych pořad další tři měsíce udržel. Sponzorovala by mě spousta lidí, ale do toho nejdu. Prostředky mi stačí. Sponzorujte nás, dejte mi sílu a já zničím naše nepřátele. Je to prosba veřejnoprávní stanice o peníze pro ty, kteří nesnáší veřejnoprávní stanice. Podle Jonese jsou Info Wars neustále na hraně zrušení. Dokonce na svých stránkách má odkaz, kde mu můžete darovat peníze, aby mohl bojovat proti tyranii.

A přispěvatelé tam píšou komentáře jako: "25 dolarů není moc, ale každý dolar se počítá." Ale Jones dělá o trochu víc, než že se jen snaží přežít. Bývalí zaměstnanci popisují kvetoucí byznys. "Může prodat až 500 doplňků za hodinu, je to jako teleshopping pro konspirátory." V jednom z předchozí klipů jsme si všimli, že nosí hodinky Rolex, které stojí kolem 8 000 dolarů.

Což je... hustý. V dalších klipech jsme si všimli, že má další dvoje Rolexky. Což je... ještě hustší. Ale tohle je v pohodě. Může mít drahé hodinky. Na tom, že vydělává, není nic špatného. Mně platí za tenhle pořad.

Ale popírá to jeho poselství, že musíte kupovat produkty, aby jeho pořad mohl běžet. I Alex Jones si je vědom toho rozporu. Ale nebojte, dodá vám k tomu neuvěřitelné vysvětlení. Nosím modrý kabát a Rolexky, protože je to symbol střední třídy a prosperity lidstva. Podporuju lidskou prosperitu tím, že lidstvo posiluji, a snažím se ukrást obrazu muže ve sportovním kabátu s Rolexkami, což je vzezření satanistů.

Oblékám se jako satanista, abych se dostal do jejich světa a ukázal vám, že to nic neznamená. Kravina! Jak pitomé tvé publikům podle tebe je? Koupil sis Rolexky, aby ses oblékal jako satanista? K čemu jsou tedy ty další dvoje? I když mučení rodičů obětí v Sandy Hook by vás mezi satanisty jistě mohlo dostat.

Věřím, že je to zkratka do pekelné verze V.I.P. klubu. Na začátku jsem slíbil, že jeho tvrzení budu umisťovat do kontextu. Má pravdu. Pokud přehrajete jen krátké útržky, vypadá jako blázen. Ale pokud je přehrajete v kontextu, vypadá jako zkušený prodejce, který vás několik hodin denně straší například nemocemi šířenými uprchlíky a pak vám prodá odpověď.

Pamatujete ten klip s teplými žábami? Vytvořil navazující díl o vypouštění chemikálií do vody, které mají zženšťovat společnost a zredukovat populaci. Hned na to začal řešit tohle. Prodáváme 5 různých nejlepších systému filtrace vody. Vyfiltrují 99,99 % glyfosátů, herbicidů, pesticidů, flouridu... Nezkušenému oku by mohlo přijít, že myšlenku teplých žab využívá k prodeji svých produktů.

Stejnou chybu udělala televize WB. Poslyšte... Poslyšte... Netvrdím, že jediným důvodem, proč Jones tvrdí, že nás globalisté systematicky poženšťují, je to, aby prodával předražené doplňky, za které si pak koupí luxusní hodinky. Ale kdybych to řekl, nebyla by to ta nejpitomější konspirační teorie, kterou jste dnes slyšeli.

Pokud chce Alex Jones uvádět své výroky do kontextu, tady to má. Ten fakt, že prodává tolik řešení, by měl způsobit, že přehodnotíte vše, co vám říká. Zamyslete se nad tím. Jak byste se cítili, kdybych vám chtěl na konci tohoto videa, po kterém se cítíte trochu pošpiněni, prodat něco, co by vás toho pocitu zbavilo? Zpochybňovali byste mé motivy?

Doufám, že ne, protože se do toho jdeme pustit. Pojďte za mnou. Hrdě vám oznamuji, že spolupracujeme s předním lékařským expertem. Chci vám ho představit. Pozdravte Teda Groupa III. Jsem rád, že tu mohu být. Také jsme velice rádi, že tu jste. Tady s panem doktorem vám dnes chceme představit taktické útočné vlhčené ubrousky Johna Olivera.

První taktické ubrousky určené výhradně pro perineum. Ano, prosím nepoužívejte je na jinou část těla. Musíte se soustředit pouze na tuto oblast. Tady. Doktore, jak to lidem umožní se po dnešním díle cítit lépe? Moje studie naznačují, že když se zuřivě soustředíte na tuto oblast, způsobí to pocit, že mozek zapomene na vše, na co myslel předtím.

A vy na to máte titul z MIT a pár další různých titulů. Ale média si z vás dělají legraci, že jste idiot. Ano. Ale vy jste na MIT chodil, že ano? Opravdu jsem tam byl fyzicky přítomen. To je vlastně to samé. To říkám všem! Tyto ubrousky si můžete koupit na infowipes.com za 1 milion dolarů.

Ano, jsou skutečně dostupné za 1 milion dolarů. Ale nekupujte si podobné ubrousky v obchodě, protože ty vás zabijou. Navíc tyto ubrousky heterosexualizují žáby. To je prostě skvělé. Společně s uprchlíky je to velký problém. Tyto taktické ubrousky mají vynikající výsledky, že? To tedy mají.

Podívejte se na mou fotku. A podívejte se na tuto fotku 45 minut po použití ubrousků. Jste mnohem červenější. - Mnohem červenější. - Mnohem červenější! Nepřirozeně červený. Pokud chcete utratit milion dolarů za čisticí ubrousky, běžte na infowipes.com. Pokud si myslíte, že to nikdo neudělá, můžu jen říct, že lidé Alexu Jonesovi platí 45 dolarů za čokoládovou rozemletou slepici, takže možné je úplně všechno!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Alexa Jonesa poznám už dlhšiu dobu. Je to profesionálny komerčný konšpirátor, ktorý zarába pekné sumy na slaboduchých ľudoch veriacim konšpiráciam nielen okolo 9/11 a taktiež na raistickej americkej populácií blízkej KKK klanu.

VIdeo ale aj tak pobavilo, rovnako ako výkriky proruských rasistických náckov.

123

Odpovědět

V čem je jako tenhle anglickej róm lepší? Radikálně levicová neomarxistická osina v p****i je pode mě větší utrpení. V rámci Infowars totiž člověk naraz i na zajímavé komentáře a osobnosti, např Paul Joseph Watson.
A napadat způsob, jakým vydělává? Víte, drazí Topáčci, Jones za sebou nemá s vládou spojeného korporátního sponzora, který by mu platil všechno, o co si řekne a je vtipný, že ho tu napadá kvůli vitaminům pro děti, když levičácký neobolševický libtardi prodávající svou vizi multikulturní socialistické utopie využívají dětí POŘÁD, aby tlačili svůj narativ. Potřebujete do Evropy dostat bandu islamistických hrdlořezů? Natočte klip s ubrečenou vyhladovělou holčičkou ze Sýrie, aby pocukrovala citečky zpohodlnělých maloměšťáků. Potřebujete vybombardovat Sýrii? Natočte to samé, jen s ještě mladší a roztomilejší.
Alex Jones je magor, ok, ale ne vše co říká jsou šílenosti, kdežto Oliver je konformní nezajímavý mainstreamový panáček, moderní svazák, parazit mluvící k levicovému publiku z majetnějších poměrů na Západě ("Už jsme tak bohatí, že si můžeme dovolit i socialistické názory"). Jediný důvod, proč má pozornost je, že napadá konzervativce. O něčem svdčí, že libtardi ovládají téměř 100% mediálního prostoru a pořád kňučí jak jsou kontrkulturou, že jsou vlastně hrozně vyspělý, zatimco společnost je nějak utlačuje, přitom v realitě jsou to oni, kdo svoje nesmysly vnucují ostatním.
Dokonce i tady si čeští posměváčci myslí, že když naslouchají Oliverovým a Colbertovým homozvratkům, tak jsou hrozně cool. Ona vás realita poučí, socani ;-)

860

Odpovědět

Ještě že je tu anglický neomarxistický homosexuál, co za vydatné podpory pseudointelektuálních kaváren, politického a mediálního mainstreamu a nadšených rádoby alternativců poví českým beta buzi libtardům, co si mají myslet.

742

Odpovědět

Hlavně že tobě to komunisti neříkaj blbe

50

Odpovědět

znel si ako generator nahodnych tupych slov... asi preto, ze si tupy

11

Odpovědět

vynikající díl

291

Odpovědět

7:49 - "bone broth" je vývar (z kostí), "bone meal" je kostní moučka. Vím, že v nějakém, nejspíš práškovém, doplňku stravy zní moučka pravděpodobněji, ale to není to, co řekl. Možná sušený vývar? Nebo mají na obalu pitomost.

20

Odpovědět

Třeba já beru John Olivera vážně - není objetivní? Nemusí, není to novinář veřejnoprávní televize. Používá ve velkém satiru. Kdy jste naposledy viděli v televizních novinách satiru? Alex Jones a John Oliver jako to samé? Hell no! Když něco John Olliver prohlásí tak to podkládá alespoň fakty nebo se o to snaží. Sem tam řekně něco i obhajobu druhé strany, ale pak je stejně smete. Je to jako když řeknete, že babeta je to samé jako traktor. Ano, má své chyby - často se upíná na Trumpa. Na druhou stranu je tak snadnej cíl jako asi náš Zeman. Vždy když někam hodíte tak se trefíte do černého a ono to láká.
BTW: Díky Mithril za překlad.
2BTW: Nejsme student genderu, liberál, ani neomarxista, negeneralizuji tolik abych řekl "zlý běloši" a makám. To byla poznámka na Morce.

416

Odpovědět

Jak někdo může brát Olivera vážně když se zastává rapefudžíků, kriminálních menšin a jiných plebs? Alex Jones je extrémem na jedné straně ale Oliver je extrémem na druhé. Je totálně mimo realitu.Objektivita je nulová a argumentuje jen tím co se mu hodí. Jeho fanoušci jsou studenti genderových studií,liberálové,neomarxisté,a různí lidé kteří nikdy nepracovali. Žijí v představě že všichni krimálníci jsou hodní a zlý běloši vedou války a diskriminují ostatní rasy. A když někdo na to poukáže tak jeho fanoušci řeknou: "oliver neni novinář ale komik" WTF?

2463

Odpovědět

Nejsem ani jedno z toho co jsi vyjmenoval a jsem jeho fanoušek. A nemyslím si, že kriminálníci jsou hodní, ale běloši zotročují zbytek světa.

1016

Odpovědět

+Autolavicový konšpirátor... čo viac dodať :)
Ako píšem, tie bludy sa od ufónov, chamtrailsov a podobných sračiek, vôbec ničím nelíšia :)

62

Odpovědět

A zmůžeš se na nějaký argument, nebo jediné co umíš je nálepkování ostatních jako "neomarxisty" a používáním straw man faulů ("Žijí v představě že všichni krimálníci jsou hodní a zlý běloši vedou války a diskriminují ostatní rasy")?

96

Odpovědět

+XPCopak potřebuješ vysvětlit?

03

Odpovědět

"Jeho fanoušci jsou studenti genderových studií,liberálové,neomarxisté,a různí lidé kteří nikdy nepracovali."

LOL, to zní jako intro Kobry 11 :-D

500

Odpovědět

:-D

Já jsem fanoušek a to jsem začínající podnikatel s pravicovým smýšlením...

31

Odpovědět

+Jirka z Prahy.. a z Prahy takže se to zase vyrovnává

310

Odpovědět

Alex Jones je konzervatívny John Oliver...
Obaja chlapci pekne mimo reality :)

1451

Odpovědět

Alex Jones je asi stejně konzervativní jako teleevangelista věřící v Boha.

132

Odpovědět

Alex Jones věří v to, že NWO vedené Rothschildovou rodinou a Sorosem chtějí vzít lidem zbraně, aby mohli zabít 80% populace, věří v interdimenzionální dětské pedofily tvořené z elit, kteří umí cestovat časem, říká na své show, že Michelle Obama je transvestita a masakr Sandy Hook byla operace pod falešnou vlajkou, kterou Obama uvedl do chodu, aby mohl lidem sebrat zbraně.

Uveď mi pár příkladů, kdy Oliver na své show nebo jinde propagoval konspirační teorie podobného rázu.

216

Odpovědět

+Lannistertie socanské agitky pri migráčikoch boli bludy podobného tipu...
Navyše ja Jonesa neospravedlnujem :) Ty zjavne Olivera áno :)

610

Odpovědět

+ehmehm - já někoho ospravedlňuji? :D ne, jen jsem chtěl poukázat na to, že používáš falešnou ekvivalenci (Alex Jones je konzervativní John Oliver, jako kdyby Oliver s konzervativní ideologií by byl šílený člověk nosící alobalovou čepici a propagující konspirační teorie popírající současné porozumění fyzikálních zákonů), tak jsem chtěl pár příkladů toho, kdy Oliver propagoval podobně absurdní teorie a ty jsi nemohl poukázat na nic konkrétního, jenom že už říkal socanské bludy podobného rázu :D

71

Odpovědět

+LannisterJa nikde netvrdím, že sú rovnaký :)
Tvrdím, že sú rovnako mimo reality, ale každý z inej strany :)
Ale inak jo... Tvrdiť, že ilegáli sú chudáčikovia utekajúci pred vojnou, keď oficialne zdroje tvrdia, že MIN. 80% sú ekonomický migranti a 10% teroristi, je rovnaká zhovadilosť, ako tvrdiť, že Obama otrávil oblaky a koketuje s alienmi...

Navyše tie Alexove bludy berie vážne len málokto... Na druhej strane Oliverove osvietené nacistické ovce, tie jeho šplechy berú ako evanjelium :)
Skutočne si myslím, že Oliver je nebezpečnejší, ako nejaká alobalová čiapka...

39

Odpovědět

Ano, jeden tlučhuba, co se mu práší od huby, nadává na druhého tlučhubu, kterému se práší od huby úplně stejně. Rozdíl mezi nimi je v tom, že Jonese berou všichni jako magora, ale Olivera z nějakého důvodu považují za studnici moudrosti. Přitom mají oba i podobně agresivní způsob prezentace. Osobně bych to vyřešil tak, že bych je oba postavil proti sobě do cirku a přihodil pár hladových šelem. Světu by se ulevilo.

36

Odpovědět

Samozrejme, ze v konecnom dosledku je na mile sympatickejsi ako poloblazon Jones ale v skutocnosti su obaja rovnaki sasovia. Oliver to zaobaluje vtipnymi poznamkami ale je uplne rovnako v niektorych pripadoch brutalne neobjektivny, jednostranny a vnucuje svoj pohlad na svet bez toho aby robil naozaj objektivnu novinarcinu a pozrel sa na problemy zo sirsieho hladiska..

2031

Odpovědět

Oliver ale není novinář, ale komik.

188

Odpovědět

+FixxerAle vyrazne sa prezentuje svojimi nazormi, ktore prezentuje komedialnou formou. Su ale jednostranne. Kedze sa teraz obul do Jonesa, nech v dalsich castiach vytiahne spinu na moslimsku "aktivistku" Lindu Sarsour. To sa ale nikdy nestane.

1222

Odpovědět

+FoxholeZa co som dostal este raz tie minuska? Lebo nemam rad propagandu z jednej aj z druhej strany? Dobre no.

813

Odpovědět

+FoxholeVětšinou jsou prezentované názory kohokoliv jednostrané, protože to jsou jeho názory. Jak může mít jeden člověk ( jedna "strana") "vícestranný" názor, pokud tedy netrpí schizofrenií ? To co člověk prezentuje jako názor je jeho pohled na danou situaci, ve které je jednou ze stran, tedy logicky prezentuje názor ze svého POV, ne z POV někoho cizího. Ono je totiž docela nemožné vědět jaký názor na danou věc mají jiné strany.....

133

Odpovědět

+FixxerCo to je s prominutím za debilní argument?

64

Odpovědět

Alex Jones ale žádný pohled na svět nenabízí, provádí teleshopping se svými mizernými produkty, na kterých parádně vydělává. A aby ty předražené šunty někdo koupil, musí pořad naplnit takovými naprostými nesmysly a žvásty, že k videu přitáhne jen ty nejvíce vylízané k****y, kteří věří na ilumináty, protože tito imbecilové s nízko položenou laťkou v chápání souvislostí jsou taky ti jediný na světě, kteří si ty jeho zbytečné a extrémně předražené produkty jsou ochotni koupit. Vážně nevidíš rozdíl mezi ním a komediálně-liberálním pořadem Johna Olivera? Pak máš rovněž dost nízko položenou laťku v chápání souvislostí. Snad nejsi tak naivní a skutečně si nemyslíš, že Alex Jones věří byť desetině toho, co tam s předstíranou vášnivostí přednáší?
Naivko, je to prodavač hrnců za 50 litrů, akorát neláká "klientelu" na guláš pro důchodce zdarma, ale na boj proti imaginárnímu NWO, na které sám nevěří, jen to oportunisticky předstírá...

252

Odpovědět

+ZeckNepovedal som snad nahodou za koho mam Alexa Jonesa? Ja tu len tvrdim, ze Oliver tiez nie je ziadny nekritizovatelny hlasatel jedinej pravdy. Rozprava len to co sa mu hodi, vybera temy, ktore sa mu hodia, niekoho kritizuje vela, niekoho si nedovoli kritizovat vobec aj ked by sa naslo najst strasne vela spiny, temy nerozobera zo vsetkych stran, nehlada v nich pravdu len ju casto podsuva aby sedela jeho lavicovo liberalnemu videniu sveta. Naozaj nechapem co tu take zle hovorim. Nikde sa Jonesa nezastavam len tvrdim, ze netreba brat Olivera ako slovo bozie pretoze pravda je niekde v strede..Zopakujem ak by mal Oliver naozaj gule tak by humorne a presvedcivo dokazal dat dole aj takych ludi ako je vyznavacka sarie a akoze "feministka" Lisa Sarsour. Ale to by si nedovolil, takze ako mam brat vazne niekoho kto nekritizuje obe strany konfliktu ale cielene si vybera len jednu stranu? A co je naozaj take zle, ze si dovolim skritizovat niekoho ako Oliver? Je to zle len preto lebo je vtipny?

35

Odpovědět

+FoxholeNe, není nekritizovatelný. Máš možnost u každého jeho videa vypsat argumenty, které jeho názory vyvrací. Ty ale místo toho píšeš povzdechy, že neudělal video o tom, co bys chtěl vidět ty, případně si stěžuješ, že si vybírá témata a lidi, které tebe nezajímají. Všechno ale začneš tím, že tvrdíš, že jsou s Jonesem na úplně stejné úrovni. Jeden si ale svůj postoj vždy racionálně vyargumentuje a používá k tomu relevantní fakta a druhý schizofrenicky žvatlá o tom, že se do řek vypouští látky, které dělají z žab b***y a prokládá to teleshoppingem. Vážně ti musím ještě detailněji vysvětlovat, že jsou všechno, jenom ne stejní šašci?

Ano, je to liberál (PŘEKVÁÁÁPKOOOO) a vybírá si témata, které se mu hodí/líbí, stejně tak si vybírá kritizované lidi (byť několikrát dokázal, že je ve jménu své pravdy schopen kritizovat obě strany). Popsal a zkritizoval jsi jeho preference, nikoliv faktické chyby. Pokud se tobě jeho okruh témat nelíbí, pak jej nesleduj, není součástí veřejnoprávní televize a objektivitu nemá ve smlouvě, je moderátorem zábavné satirické show na americké komerční televizi, která ho platí, proto si může dělat témata, která se mu zamanou, stejně jako to dělají "správní" konzervativní hoši z Fox News, kteří ho na tamním trhu kompenzují. Jenže konzervativci mají tu smůlu, že jsou obvykle zábavní jak hovado se svými několikaletými pokusy o trolling, takže do mezinárodního éteru (sem) vždy proniknou ti zábavnější liberálové, takže ty máš pak pocit, či snad vyžaduješ, aby Oliver byl i Fox News, ale to on holt nikdy nebude, protože je to liberál.

Ona se totiž těžko dělá díra do světa s videi o tom, že potraty jsou vraždy a gayové proti Bibli. A že ta Bible je vlastně důležitější než ty, nebo kdokoliv jiný.

132

Odpovědět

+ZeckMam pocit, ze trochu kritiky na Olivera ta nejako osobne uraza. Co je na tom zle, ze upozornujem ako ignoruje temy, ktore sa mu nehodia do jeho propagandy? Tiez nemam problem napisat argumenty pod niektore jeho videa voci ktorym mam vyhrady. Teraz sa tu ale bavime o neobjektivnosti ako celku, nie o tomto videu. Ved som uz napisal, ze Jones je absolutny extrem, vdaka ktoremu kazdy trochu viac napravo vyzera ako blb... Su ale aj podstatne normalnejsi ludia, ktori opvrhuju novodobym liberalizmom a maju na to padny dovod.

Teraz ja ti poviem prekvapko. Kedysi som bol aj ja liberal a svojim sposobom aj som, ale zacinal som odmietat tento novodoby marxisticky neoliberalizmus, resp niektore jeho sposoby a pokrytectvo. Sledujem novinky z oboch stran a nemam problem skritizovat hocijaku stranu. Slnieckari mi kvoli tomu hovoria nacista (ano uz ma tak nazvali) a privrzenci Kotlebovcov (slovenska fasisticka strana) ma nazvali slnieckar. Stale tvrdim, ze svet nie je ciernobiely a pravdu treba hladat v strede. To ak kritizujem Olivera neznamena, ze citam Bibliu, nenavidim gayov, zboznujem Trumpa a kupujem si Jonesove produkty...

47

Odpovědět

Jediný video kde tohle dělá? To že netočí videa o tématech, který ty bys chtěl není argument. Nemůže natáčet videa o všem. Že natočí video, jehož humornou část z většiny tvoří výroky prezidenta USA je jaksi vina toho prezidenta.

73

Odpovědět

+AutoNemoze tocit vsetko ale pritom vsetko co toci je len lavicovo liberalna propaganda. Dalo sa by natocit aj vela o preslapoch Clintonovej, demokratov, roznych poblaznenych lavicovych aktivistov a ze ich naozaj nie je malo, klamlivych sprav, ktore vyprodukuju aj zname media, o tom ako fasisticky sa sprava skupina anitfa, ake hluposti rozpravaju novodobe feministky, aky rozmach zaziva komunizmus medzi americkou mladezou, a ako uz tretikrat hovorim mohol by skritizovat aj Lisu Sarsour. Je toho dost o com by sa este dalo informovat ale nerobi sa to bohuzial.

34

Odpovědět

+FoxholeEhm.... Oliver už video o demokratech dělal: Sjezd demokratů

40

Odpovědět

+FoxholeŽe pár lidí plácá blbosti jaksi není téma, který by někoho zajímalo. Oliver většinou točí o věcech, který ovlivňují miliony lidí, ne na takový podřadný blbosti. Že je pár feministek pošahaných, nějaká skupina s pár členy se správá fašisticky nebo jedna muslimka plácá blbosti jaksi není nic, co by ovlivňovalo něčí život. Že si někdo kupuje rolexky z peněz důvěřivých idiotů a ještě mu za to tleská prezident USA mi příjde nesrovnatelně horší než všechno cos vyjmenoval dohromady.

60

Odpovědět

+Autonapr. ako ked dal Obama teroristickej skupine (hamas) na konci svojeho funkčného obdobia 250mega?
Či ako keď pašeráci pod záštitom neziskových organizácii pašujú stovky teroristov (10%) do EU?
No jo, to sú slabé témy...Taký Alex Jones to je téma, ktorej sa treba držať :D

01

Odpovědět

+ehmNevšiml jsem si že by se nějak extra zabýval EU, 99 procent času mluví o USA. A to první možná zkoumal a možná je to nepodložitelné nebo je o tom málo informací. Že sis něco přečetl na aeroentu neznamená, že o tom musí Oliver natočit pořad.

11

Odpovědět

+AutoEU a konkrétne na tému migracie sa zaoberal a nakecal tam samé lži :)
Ziadny utečenci ale, ekonomicky migranti a teroristi. Správa EK.
A druhá vec. Trump stopol Obamovych 250 pre tzv. palestínu hned prvý týždeň vo funkcii :)
Ja na aeronet prdím :) Radšej si prečítam seriozne spravodejstvo WSJ a Bloomberg, ale ty by si mal prestať čítať tie marxistické denníky... Teda, kludne si ich čítaj dalej, ked sa necháš rád oblbovať :)

12

Odpovědět

+AutoOspravedlnujem sa, nebolo to 250, ale 221 milionov :)
http://www.businessinsider.com/obama-221-million-palestine-israel-foreign-aid-2017-4
https://www.vice.com/en_us/article/kbgaz3/the-vice-morning-bulletin-01-25-17
https://www.wsj.com/articles/stop-american-aid-to-the-palestinians-until-the-terror-ceases-1485560709

A o tých nigráčikoch si to kľudne dohľadaj, ak si schopný používať google :)
Každopádne jednu t zých správ vydala nemecká tajná služba... btw. žiadny strach mojko, tie informácie tajné niesú :)

Už sa ti rúcajú ilúzie, či ideš vymýšať ďalšiu hromadu marxistických zhovadilostí, aby sa ti nahodou nerozpadol svet? :)

12

Odpovědět

6:15 ta píšťalka má snad sloužit jako ochrana před znásilněním
Billem Clintonem. Naráží to imho na to, jako vidlácké křídlo republikánských neokonzervativců (původní neokonzervativce reprezentoval například Fareed Zakaria) prosazovali impeachment, protože „Bill rád sahal na číču“ stejně, jako to rád dělá Trump

21

Odpovědět

Rozdíl mezi tímhle chlápkem a Trumpem? 0. Oba prodávají špatné řešení vymyšleného problému a lidi to kupují. V česku proběhla společností taky velká vlna podpory pro Trumpa. Teď už je ale jasný snad úplně každému, že to byla špatná volba, krom toho, že vůbec nedělá to, proč byl zvolen, tak dělá všechno blbě. Ale čeští opinionmakeři z toho nevyvodili žádné důsledky a dál infikují společnost svýma sračkama (Zeman, Václavové Klausové) a pořád jsou velmi sebevědomí a pevní ve svých názorech. Ona je vůbec škoda, že hlupáci jsou úplně nejvíc přesvědčení o své pravdě.

206

Odpovědět

Pane Auto,
vaše poslední věta je přímo jasnozřivá – naprosto vás vystihuje.

54

Odpovědět

Otázka je jestli jsi ten hlupák ty nebo ostatní. :) A ani jedna strana to nedokáže vyřešit protože každý si mele svoje. Ve skutečnosti tedy kecáš ty samé sračky co konspirační teoretici protože sám nedokážeš že teoretici nemají pravdu.

00

Odpovědět

Video pobavilo, ne že ne. Ale ocenil bych méně přímých osobních útoků a více vysvětlování toho, že to, co říká, je hovadina. Já vím, že každému z nás to dojde, ale přesto se najdou lidé, kteří si podle mě pomyslí:
,,No jo, ten levičák Oliver na něj není schopnej nic vyhrabat, tak dělá jen osobní útoky, protože ve skutečnosti má náš Lexík pravdu!"
Kdyby rozebral v pěti minutách třeba 2 Jonesovo konspirační teorie, aby tím demonstrativně ukázal, že je to naprostý nesmysl, mělo by to podle mě větší váhu, než si dělat legraci z jeho vzhledu či barvy. Je pravda, že hezky vysvětlil jeho motiv lhát, ale bojím se, že ne všem divákům by to mohlo stačit jako důvod mu nevěřit.

323

Odpovědět

Bohužel, z milovníka konspiračních teorií tyto nedostaneš ani bičem.
Jakákoliv snaha o osvětu se naprosto míjí účinkem, naopak – pouze jej ještě utvrzuje v jeho přesvědčení.

Použil bych citát z báječné a ve své syrovosti zároveň děsivé knihy
"Černík, Lubomír - Chobotnice"
·
Tak či onak — alkoholik zůstane už alkoholikem; uzdraví se snad, ale nevyléčí, může být nejvýš „abstinujícím alkoholikem“.
Teprve v okamžiku, kdy zemře, dá se říci, že jeho nemoc je konečně zažehnána. Ano, teprve smrt ho definitivně vyléčí i uzdraví.
Krutý paradox!
·
A stejně tak je tomu s chronickým zbožňovatelem konspirací – pouze urna ukončí jeho trápení.

106

Odpovědět

+mykanecBoj proti konspirátorovi funguje jenom tak, že mu to vysvětlí nějaká autorita, kterou uznává jenom on. Ale i tak je tam riziko, že odpoví „No jo, mě to bylo hnedka jasný, že musel předvést tohle divadýlka, aby ho židozednáři/nový světový řád/chemtrailisté/doplň jinou konspirační skupinu neodstranili.“

Nejfunkčnější je osvěta už od nejnižšího věku - kvalitní vzdělávání se sebekritickým myšlením. Ale i tady hrozí, že konspirátorší rodiče nebudou budou svému dítěti trávit mysl tím, že mu budou vysvětlovat, jak je to moc „mainstreamové vzdělávání po americku“, že nemá učitele poslouchat - „pozor Pepíčku, ať tě nepřevychovají na homosexuála“.

Alkoholismus/obezita/chuť na cigarety jde pravděpodobně léčit - řeší se to stimulací určitých center v mozku. Otázka je, zda to není stejně „úspěšná metoda“ jako lobotomie. Sám věřím spíše, že základ úspěšné léčení závislostí je pouze pomoci najít dotyčnému nový smysl života - například větší nasazení v práci nebo v rodině - nebude mít čas na závislosti.

Pokud jde o Alexe Jonese, je asi stejný patriot asi jako pologramotní dobytci Bandera s Piłsudskim.

23

Odpovědět

+-HoNY-bush did 9/11

10

Odpovědět

+-HoNY-Další pseudointelektuál, co vidí svět přes klíčovou dírkou, ale myslí si, že je nad věcí.

23

Odpovědět

+!Jajky, že oni ti píchli očkování a dostal jsi z toho autismus? :-D

03

Odpovědět

Pan Oliver je Boží!
Opět si zaslouží 110 %

2113

Odpovědět

Az si ty ubrousky nekdo koupi, tak da ty penize na uprchliky...

94

Odpovědět

Nedá. Na oficiálních prodejních stránkách HBO jsou opravdu na prodej za jeden milion a je tam i psáno, že všechny peníze při případném nákupu budou darovány Doktorům bez hranic.

40

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver.

1451

Odpovědět

Děláš práci za někoho jiného? :D

233

Odpovědět

+Yann:-)

38

Odpovědět

Nic staršího tam nemáš?

60

Odpovědět

+Meg.A. ByteSic trochu starší, ale člověk za to pořád dostane podobný počet disliků jako kdysi. :-)

43

Odpovědět

Are you serious?! Right in front of my salad?!”

20

Odpovědět

Diky za upozornenie, bol som v domnení, že hlavnou hviezdou Last Week Tonight je mláďa leňochoda.

11
Další