Thumbnail play icon

AstroturfingLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:10 327

Pod zvláštním pojmem astroturfing se nachází metoda manipulace s veřejným míněním, kdy se společnost nebo politické hnutí snaží vyvolat dojem, že veřejnost zastává jejich názor nebo preferuje jejich výrobek. Celý systém funguje na falešných vypovědích zaplacených "herců", falešnými blogy, falešnými příspěvky v diskuzích, případně falešnými sdruženími, jejichž skutečné majitele nemůžete dohledat. Myslíte si, že je to jen problém USA nebo se s tím setkáváme i u nás?

Poznámka: Název astroturfing je odvozen od názvu umělého trávníku značky Astro Turf. Stejně jako tyto falešné názory vypadá pravý, ale ve skutečnosti není.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V čase 10:38 říká, že dostali 1500 dolarů ne 50.

10

Odpovědět

Astroturfing byl krásně vidět v amerických volbách 2016 kdy se vás všichni snažili přesvědčit že Hillary měla 96% šanci na výhru a Trump to měl rovnou zahodit

817

Odpovědět

Proč dáváte záporné lajky? Třeba takový Huffingtonn Post dával den před volbami Hillary 98% a Donaldovi 1%. Naučte se být trochu racionální a nedávejte jenom lajky, protože nemáte rádi Donalda zatímco Hillary nebo Bernieho milujete.

39

Odpovědět

takze to melo aktivizovat volice Trumpa a uchlacholit volice Clintonove... neberte to jako dukaz, ze to nefunguje. snad prave naopak. ono to, ze se proti mistru B. u nas "spikli" vsichni politici a zavedene struktury (aspon se mu povedlo vyvolat ten dojem) mu vyhralo volby

30

Odpovědět

Keby som mal na to peniaze, tak by som najal dve skupiny protestujúcich, ktoré by zapálene podporovali opačné názory a pokúsil sa to doviesť až do toho, že sa pobijú. :D

85

Odpovědět

Tak to bylo - jedna z věcí, kterou udělat, když jste miliardářem - najmout dva špičkové soukromé detektivy a nechat je se sledovat navzájem :)

70

Odpovědět

18:44

66

Odpovědět

A kolik je teď?

80

Odpovědět

Vlivní a bohatí manipulují těmi chudými k vlastnímu prospěchu. Nic nového, v tom jsme my lidé experti od počátku civilizace :)

141

Odpovědět

Přesah toto problému nejen k nám, ale do celého světa je naprosto evidentní. Kdopak si myslíte, že rozdal těm lidem na náměstí červené karty pro Zemana (jaká analogie s oranžovým tričkem ve videu)? Že s nima všichni přišli z domova? Těžko! A kdo takovou akci asi sponzoroval? Proč FF a FSV UK dává študentům svých tak důležitých oborů volno výměnou za to, že se takových akci zúčastní - na kolik tedy potom prezentují svůj názor?

Smutnější je, že se toho účastní celé státy - viz. Majdan nebo Arabské jaro. Došlo jim, že než rovnou udělat nějaký drahý a stupidní útok (hello Irák a Afgán), je lepší vyvolat nepokoje, poslat tam nějaké nezaujaté "investigativní novináře" (CNN nebo Reuters ofc), aby to hezky nerealisticky nafotily (http://www.dailymail.co.uk/news/article-4573882/Fake-news-row-Muslim-protesters-TV-crews.html - btw, kdopak zaplatil a vytiskl všechny ty obrázky a hashtagy..) jako "národní revoluci proti diktátorovi" a následná podpora je pro veřejnost podstatně lépe zkousnutelná. Co naplat, že na Ukrajině se vystřídal jeden oligarcha za druhého, že v Libyi se mají 100x hůře než za Kaddáfího (hlavně ale, že ropné kontrakty jsou v suchu) a že v Syrii málem vyhrál Islámský stát. Zájmy státu jsou přece "otázkou národní bezpečnosti" a tak je potřeba je prosadit ať to stojí cokoliv.

Jo jinak účelově založené neziskovky u nás ještě posunuli na vyšší level, protože tady pak žádají o dotace, takže jejich zájmovou činnost vlastně platíme z našich daní. Typickým příkladem takové neziskovky je Open Society Fund, která se rozpočtem více než 1 mld. USD ve 37 zemích světa stará o to, že budou vyslyšeny ty "správné" hlasy - proto byla v Maďarsku zakázána (což se ovšem samozřejmě neobešlo bez velkého povyku - https://www.aljazeera.com/news/2018/05/hungary-thousands-protest-budapest-pm-orban-180508201221133.html - spousta lidí na fotkách opravdu vypadá, že by pro dvacku prodali i babču..), zatímco když dříve tohoto roku Singapur (jako jedno z nejvyspělejších měst světa) odmítl registraci společnosti podporované OSF, neštěkl po tom ani pes :))

2164

Odpovědět

Už se na tebe těším :-*

285

Odpovědět

+ChocholoušekSe mi libi jak lidi, obeti teto manipulace, to nakonec uplne otoci. Stejne jak vyraz fakenews proti klasickym mediim. A ctou si vesele ty prorusky weby.._.

255

Odpovědět

No jo, taky by mě zajímalo kdo těm lidem rozdal ty profesionálně vyvedené transparenty: https://im.tiscali.cz/press/2016/05/17/624017-profimedia-0266792283-653x367.jpg

303

Odpovědět

Zapomněl jsi ještě na jednu analogii s videem. Například jak Oliver mluví o tom, že vlivem těchto organizací budou i "praví" demonstranti napadáni za to, že je někdo podplatil.. a ejhle.. to se ti už nehodilo do krámu..och můj bože červené karty ty museli stát majlant.. no jo papír je dneska hrozně drahý..to musel sponzorovat Soroš nebo Kalousek..

Co se týče CNN -> https://www.washingtonexaminer.com/cnn-rejects-critics-who-say-it-staged-sympathetic-muslim-images/article/2624936
Mimochodem.. nechápu tu tvoji analogii.. to co tady uvádíš, jako fake news je z Londýna.. Co to má společného s tím co jsi předtím uváděl?

Mimochodem... většina neziskovek žije z darů od občanů..dotace ze SR tvoří okrajové příjmy.

116

Odpovědět

+HrnečekTak CNN to popřela? No to snad ne! Kdo by to čekal, že? :)))

A evidentně toho nechápeš víc, když nedokážeš pochopit podobnost mezi účelovou finanční podporou demošky na Albertově (ve prospěch něčího názoru/vidění světa), placením demonstrantů na Majdanu (záhadně hned poté, co Janukovič odmítl podepsat nevýhodné asociační dohody s EU) a snahou CNN vytvořit po teroristickém činu pozitivní obraz muslimů v UK za každou cenu (zaplacením a naaranžování takového minihappeningu o kterém ale budou zaručeně tvrdit, že "islámská komunita v Británii útok jednoznačně odsoudila" - no jasně, 10 pablbů, kterým řekli tady stůj a tohle drž...).

423

Odpovědět

+JecketNepopřela..vysvětlila to je rozdíl.

hahaha :-D Jasně.. všechno je velká konspirace.. demonstrace na Albertově byla financována.. jsi úplně mimo. Cože? Nevýhodně dohody s EU? Víš vůbec o tom něco? Nebylo to podepsané, kvůli podmínce, že bude propuštěná Juliji Tymošenková.. protesty vzešly právě z toho, že většina lidí s tímhle krokem nesouhlasila.. ta tvá iluze, že všichni demonstranti, kteří hájí své občanská práva jsou hned někým placený je naprosto scestné.

175

Odpovědět

+HrnečekKrása a všechny tyto hlavní zprávy fotí jak o život tuto jednu stejnou početnou muslimskou komunitu (asi 20 členů) s připravenými transparenty (ty si asi vytiskly ty ženské doma narychlo a shodou náhod všechny stejné), aby mohli potom psát titulky jako "Muslim community lay flowers to pay respects to London Bridge attack victims" nebo "'Turn to love' message from Muslims after London Bridge attack". Úchvatné!

Koukám, že pán se snaží být expertem na Ukrajinu :) Sám Janukovyč uvedl, že to tak není (https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1063962-janukovyc-nehodla-podepsat-asociacni-smlouvu-s-eu) a že důvody jsou ekonomické. Celkem logicky. Ukrajina by podpisem takové dohody musela přijmout standardy a regulace, které platí pro firmy u nás, dále veškerou legislativu platící jednotně v Unii, včetně té celní. Trh by byl zaplaven levným zbožím ze západu, zatímco místní firmy by minimálně dio aplikace základních standardů nebyly výrobou o moc konkurenceschopnější než před podpisem. Na oplátku by ztratili přišli o celní unii s Ruskem, takže na východě Ukrajiny by byla čistá bída. Celou smlouvu máte zde: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=OJ:L:2014:161:FULL&from=EN (má asi jen 2135 stran).

417

Odpovědět

paradny koment, hadam to otvori oci aj slnieckam, ale asi tazko, ovce

225

Odpovědět

Ukrajinci jsou vážně špička, když celé rodiny protestují měsíce na náměstí, mrznou na něm během kruté zimy a nechají se mlátit a střílet od policejních složek ne kvůli tomu, že jejich prezident na příkaz Moskvy odstoupil od smlouvy, která měla přibližovat EU a Ukrajinu a uvrhl tak jejich budoucnost zpět do satelitu Moskvy, ale kvůli padesáti dolarům, pochopitelně od Sorose, od koho jiného.
Pár tak oddaných placených protestujících, kteří se za pár korun nechají zastřelit za postoj, kterému nevěří, bych taky potřeboval. Stačili by mi dva a nemusel bych do konce života hnout prstem. Nevíš kde se dají sehnat? Přece jen, ty jsi celou tu šarádu na rozdíl od nás prokoukl, takže máš určitě detailní informace, kde se takoví lidé najímají. Jednoho bych posílal do práce - nechal bych mu dvě stovky a zbytek by mi odevzdal a ten druhý by se mi staral o domácnost a zahradu. Já bych jen seděl na internetu jako ty a hltal všechny konspirace, které na mě vybalí ruská propaganda, abych mohl nepodloženě žvanit své směšné konspirace na internetech a být za debila jako ty.

332

Odpovědět

+Padouch z NWONo jasně, celé rodiny tam měsíce protestují, staví barikády a házejí na policii zápalné láhve. Někdo je pracně autobusama svážel z celé Ukrajiny (za čí penízky?) na to jedno zabarikádované náměstí a i tak jich tam v mrazivém prosinci 2013 protestovalo celých 20.000 (z toho pouze 5.000 zůstalo přes noc - https://www.e15.cz/zahranicni/v-kyjeve-vyrostly-nove-barikady-janukovyc-pry-dohodu-s-eu-chce-1046320)!!!!!! Tomu říkám obdivuhodné číslo a jednoznačný hlas Ukrajiny! Oh wait, ona má vlastně 45 milionů obyvatel, tak to asi nic.. Vtipné je, že mezi zmlácenými demonstanty byli i občané Polska - asi nějací turisté :)

Samozřejmě, že né všichni byli placení nebo že celý majdan byl placený, ale minimálně ten start z velké části ano. Západ pochopil, že si Ukrajince nekoupí nevýhodnou smlouvou, vojenský puč nepřicházel v úvahu, tak se zavolalo klukům z CIA a MI5, aby prozradili, jakým způsobem to svrhli režim v Iránu (1953). Obnobné to bylo v podpoře celého "Arabského jara", kde se vesele a za jakoukoliv cenu podporovala "opozice" (Libye, Sýrie), přestože taková podpora často končila v rukách radikálů a teroristů (https://www.nytimes.com/2012/12/06/world/africa/weapons-sent-to-libyan-rebels-with-us-approval-fell-into-islamist-hands.html). Ale co, hlavní je svrhnout diktátory, dosadit vlastní loutku (viz. Irán), pojistit dodávky ropy a zbraní..

Jo a pochybuji, že z Vašeho mrzkého platu továrního dělníka máte na to si někoho pronajmout, spíš tam děláte děvečku nějakému frankfurtovi, ale pokud náhodou, klidně si nějaké úkáčko pronajměte, ty dva čudle tam za Vás zmáčknout zvládne ;)

121

Odpovědět

+Padouch z NWOmi dej 50 dolacu za to ze za tebe pujdu na 2h do prace odsedet si to, parkrat si zahalekat a muzem se domluvit :) akorat nevim z ceho mi pak budes platit. na zahradu ti taky skocim, opru se o ryc a muzes calovat.

20

Odpovědět

Tenkrát jsem osobně stál na Národní a zvedal červenou kartu nad hlavu. Fakt mi nekecejte, že ti ostatní kolem mě, co dělali to samé, byli zaplacení herci! Takže já tam stál zadarmo a přitom jsem mohl dostat prachy?? A to od Američanů? Sakra, zase jsem něco prošvihl... :(

170

Odpovědět

To je děsnej blábol :D

30

Odpovědět

Politici (nebo treba kralove/kralovny, samani- to je fukt, kdo je vudcem zeme) maji pouze jeden ukol - aby "obycejni" lide mohli v klidu zit a nehladoveli. To je pointa vladnuti ne? No, tak bud zijeme v raji a lide maji tendenci si neustale na neco stezovat a nebo politici delaji neco spatne.

PS : Prvni kdo da like/dislike bude astroturfer - urci zda tento komentar bude dostavat vice plusek a nebo vice minusek

36

Odpovědět

Bohužel to máme i u nás – ty hromadné protesty školáků nahnaných na demonstrace, jednotné umělé protesty proti některým politikům atd. atd.

1363

Odpovědět

Blik, ale v ČR si je moc neplatí. Tady se rovnou vyučuje politická preference na škole, v mediích a na internetu.
Utváří se veřejné mínění skrz masivně zpolitizované hapeningy neziskových organizací a pak to žije samo.
Kritické myšlení je to co by se mělo učit aby nevolili Zemáky a Čápáky a naopak nechodili jak ovečky protestovat se skupinovým IQ, nezpívali trapný songy o přání smrti Ovara atd.
Chce to uplně nový lidi v politice kompletní očista od lobingu a StB vazeb.

820

Odpovědět

Nebo dvě třetiny obecenstva u Soukupa na Barrandově...

223

Odpovědět

A já tam byl zadarmo :(

80

Odpovědět

Reportáž je jen jasné varování, že v USA si můžete zaplatit jak demonstraci tak protestující, kteří odpřísáhnou svůj názor i když mu sami nevěří, protože za něj dostali zaplaceno. Je to odraz dnešní Americké společnosti.

313

Odpovědět

Nejen americké.

324

Odpovědět

V Rusku ze sebe delaj vygumovany lidi sasky zadarmo :D

102

Odpovědět

+Autist69Zadarmo?

Vždyť car Putin zadotuje pár vodovodů a hlavně ať nechodí revizoři ve vlacích, protože je chtějí mít Rusové "zadarmo" .

11
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK