Brett KavanaughLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:11 606

Brett Kavanaugh je kandidát na nejvyššího soudce, kterého pronásleduje obvinění ze sexuálního útoku na spolužačku Christine Fordovou. Samotné obvinění je jednou věcí, ale Kavanaughovo vyjadřování je věcí druhou. Měl by nejvyšším soudcem být někdo, kdo překrucuje fakta a vyjadřuje se jako rozmazlený fracek?

Přepis titulků

Dnes celý díl zaměříme na dlouhou rekapitulaci dlouhého týdne. Hlavně na jednu událost. Bohužel nebude čas probrat Trumpa, který trvá na tom, že se OSN smála s ním a ne jemu, což samozřejmě nebyla pravda. Taky nebude čas probrat nejzábavnější událost týdne, toto. Philadelphia Flyers mají maskota, kterého fanoušci nechápou. Je to 210 cm vysoký Gritty. Odhalili ho před dětmi, které si nejspíš ponesou doživotní trauma.

Jo, ty děti by měly mít trauma. Gritty je děsivý. Každá jeho fotka je odpudivá. Podívejte na tuhle. To je jak z noční můry. A co tato? Ta je úchylná. Gritty je výsledkem toho, když by se spustil Fry Guy s Grimacem. Tímto jsme si už prošli mnohokrát. Maskoti McDonaldu, nemějte sex s jiným maskotem McDonaldu.

Jste si geneticky velmi podobní a vaše děti budou divné. Velmi podivné. Jde o to, že Gritty se na hokejového maskota ani nehodí. Musí se naučit pohybovat po ledě. Během své premiéry několikrát uklouzl. Pittsburgh Penguins napsali tweet: "lol ok". Gritty jim odpověděl: "Dnes v noci radši neusínej moc tvrdě, ptáčku."

No ty krávo, Gritty, uklidni se. Jen si z tebe dělali srandu a ty jsi hned přešel k tomu, že je zabiješ ve spánku. Podívejte, nic bych dnes nedělal raději, než mluvil pouze o Grittym. Třeba o tom, že má fotky ve stylu Kim Kardashian. Nebo o tom, a to je pravda, že si už někdo nechal vytetovat jeho podobiznu.

Tím někým je Jimmy Carter. Bohužel zábava musí skončit. Musíme si promluvit o Brettovi Kavanaughovi. Kandidátovi na nejvyššího soudce a chodící zmačkanou plechovku od piva. Ve čtvrtek Christine Blasey Fordová, která obvinila Kavanaugha ze sexuálního napadení v roce 1982, pronesla před senátní komisí svou výpověď.

Nejsem tu, protože chci, jsem z toho vyděšená. Jsem tu, protože věřím, že je mou občanskou povinností vám říct, co se mi stalo, když jsme s Brettem Kavanaughem byli na střední škole. Ano, přesně to udělala. Do detailu popsala to, jak ji opilý Kavanaugh povalil, snažil se ji svléknout a zakryl jí pusu rukou, když se snažila křičet. Trvá na tom, že se nemohla splést, a že si je 100% jistá, že to byl on.

Po své výpovědi se podrobila otázkám. Některé byly zvláštní. Jako když žalobkyně, kterou jmenovali republikáni, zjistila, že Fordová prošla testem na detektoru lži. Zaplatila jste za ten test na detektoru lži? Podle mě ne. Víte, kdo ho zaplatil?

Ne, nevím. Řekla jste, že ještě nebyl zaplacen, je to tak? Dovolte mi to ukončit. Zaplatili ho její právníci. Což je běžná praxe. Zpomalte! Jaká běžná praxe? Nesnažte se to zamést pod koberec! Právě se to chystala celé vyřešit!

Našla chybějící dílek skládanky. Konkrétně skládanky jménem: "Koho to kurva zajímá?" Výpověď Fordové byla odvážná a přesvědčivá. Ovlivnila mnohé, včetně republikánského senátora Orrina Hatche. Svůj obdiv se rozhodl vyjádřit dost nevhodně. Je doktorka Fordová důvěryhodná? Těžko říct tak brzy. Netvrdím, že je nedůvěryhodná. Je to atraktivní a dobrý svědek.

Ale je příliš brzy. Co myslíte tím, že je atraktivní, pane? Jinými slovy, je rozkošná. Ne! Ne! Ne! Ne! Rozkošná. Neměli byste použít slovo rozkošná k popisu oběti sexuálního napadení, která bolestivě vzpomíná na nejhorší okamžiky v životě. Vlastně byste tím neměli popisovat nic.

Možná, jen možná by tím šlo popsat nalévání mléka do kávy. Víte co? Ani to ne. Ve chvíli, kdy řeknete, že je rozkošné sledovat mléko, vypadáte jako úchylák, který ošuká svou kávu, když ostatní odejdou. Jde o to, že ve čtvrtek v poledne to vypadalo, že Kavanaughova nominace může být stažena. Dokonce i ve Fox News to naznačovali.

Bylo to extrémně emocionální, extrémně surové a extrémně důvěryhodné. Nikdo nemohl poslouchat, jak popisuje útok a to, jaký měl vliv na její další život, a nepocítit s ní soucit. Je to katastrofa pro republikány. Na Fox News nazvaly výpověď Fordové za katastrofu pro republikány. Ale ne jako katastrofu na Puerto Ricu, ale jako katastrofu, která je bude zajímat.

Ale pak přišla na řadu výpověď Kavanaugha. Na ni se podíváme podrobně. Ze všech ohledů nemohla být odlišnější než výpověď Fordové. Pro začátek, ona byla při popisování traumatických detailů velmi vyrovnaná, Kavanaugh hned na začátku začal pronášet zvláštní věci. Nejenže popřel její obvinění, ale téměř se složil, když se pokusil popsat sám sebe na střední.

Posiloval jsem s ostatníma klukama u Tobina... Byl to skvělý quarterback. Jeho táta vedl posilovnu. Ano, brečí, když vzpomíná na zvedání činek s kamarády u Tobina. Nerad to říkám, ale možná jsou muži pro Nejvyšší soud příliš emocionální. Byl by hezčí, kdyby se víc usmíval. A nebyly to jen vzpomínky na středoškolského quarterbacka, co ho rozbrečelo. Měl jsem vždy mnoho blízkých kamarádek.

Pamatuji, že jsem s některými mluvil téměř každou noc. S mou kamarádkou Amy, July... Christine, Karen, Suzanne, Maura, Megan nebo Nicky. Seznam je dlouhý. Dobře, tohle není výpověď před komisí. Tohle je přeříkání textu Mambo no.5. Pamatuji si své přítelkyně Angelu, Pamelu, Sandru a Ritu.

A jak budu pokračovat, budou čím dál sladší. A když Kavanaugh nepotlačoval slzy, začal se vyjadřovat velmi útočně. Tvrdil, že je obětí obří konspirace. Toto obvinění bylo vytvořeno a šířeno na přání doktorky Fordové.

A pak, když nebyly připuštěny žádné pochybnosti, možná to bylo v plánu, přišla řada falešných očernění na poslední chvíli, která mě měla vyděsit, abych couvl z procesu, než dojde na nějaké slyšení. Šílené lži jako gangy, nemanželské děti, souboje na lodích na Rhode Islandu. Ale no tak! Vypadám jako osoba, která se zapojí do soubojů na lodi na Rhode Islandu? Vážně?

Tak povídej! Když si představte bitku na lodi na Rhode Islandu, představíte si mé dva klony, jak na sebe ječí přesně takto vysokým hlasem? Pokud chcete můj sestřih, řekněte svému holiči, ať vám udělá bitku na lodi na Rhode Islandu. Chtěl bych vidět, jak mi to řeknete do obličeje na lodi na Rhode Islandu. To je vše, co k tomu můžu zařvat! Jděte do prdele!

Uvidíme se na vodě! Pamatujte, pamatujte, že to, co jste viděli, byla jeho připravená řeč. Když došlo na otázky, začalo to být čím dál podivnější. Pil jste alkohol během studií na střední škole? Ano, pili jsme s přáteli pivo. Kluci i holky. Ano, pili jsme pivo. Měl jsem rád pivo, stále ho mám rád. Pili jsme pivo.

Pít se smělo od 18. Takže v posledním ročníku bylo legální pít. Pili jsme pivo, jak jsem řekl. Občas, občas jsme se opili. Někdy se opili ostatní. Pili jsme pivo. Měli jsme rádi pivo. Ano, už to chápu. Už je mi to jasné, Brette. Ale otázkou není, zda jsi měl rád pivo.

Jde o to, jak moc jsi ho měl rád. V procesu s Jeffrym Dahmerem nešlo o to, jestli měl rád lidi, ale zda je neměl rád až do velmi problematické míry. Když se ptali na jeho pití, Kavanaugh odpovídal pohrdavě až útočně. A v těchto momentech pochopíte, kým tento muž skutečně je. A co považujete za příliš mnoho piv? Nevím. Podle toho, co říkají tabulky.

Vy máte rád pivo, senátore? Co rád pijete? A dále tu je... Co vy pijete? Tvrdíte, že nikdy se nestalo, že byste vypil tolik, abyste si druhý den nepamatoval, co se dělo. Ptáte se na okno? A vy jste ho někdy měla? Můžete mi odpovědět na otázku, soudce?

Nikdy se to nestalo? To je vaše odpověď? Mě by zajímalo, zda jste to zažila vy. Zaprvé, kromě toho, že byl velice neuctivý, tak odpověď "A co vy?" není odpovědí nevinného člověka. Pokud se někoho zeptáte, zda vykouřil psa a on řekne: "A co vy?" Tak ten člověk vykouřil psa. Vykouřil psa a velmi pravděpodobně neskončil u jednoho. A ten neurvalý tón byl příznačný pro celé jeho slyšení.

Není to tón muže, který doufá v čest, že bude sloužit u Nejvyššího soudu. Je to tón někoho, kdo si to místo nárokuje. Někoho, kdo nechápe, proč kolem toho tolik naděláte. Dává to jistý smysl. Je to muž, který měl veškeré možné výhody. Jeho elitní střední škola má vlastní devítijamkové golfové hřiště. Tvrdím tím, že někdo, kdo chodil na střední s golfovým hřištěm, by neměl být u Nejvyššího soudu?

Jo, to tvrdím. Na začátku té věty jsem si to nemyslel, ale takhle to dopadlo. Kavanaugh nespoléhal jen na odhodlání bojovat s obviněními Fordové. Měl i důkazy, přesněji kalendář z roku 1982. Když ho zmínil, a to vás asi šokuje, byl tím silně zasažen. Proč si schovávám kalendáře?

Můj otec si začal schovávat detailní kalendáře se svým životem v roce 1978. Schovával si kalendáře i diáře. O Vánocích jsme si sedli a on nám vyprávěl příběhy. Staré milníky, staré svatby, staré události zapsané v kalendáři. Může se zdát kruté, dělat si legraci z kalendářů jeho zesnulého otce. Ale co když vám řeknu, že jeho otec je naživu a sedí přímo za ním? Tohle je on!

Proto zcela bez obav můžu říct, že každé Vánoce, kdy nám otec vyprávěl o událostech ze starého kalendáře, je tou nejpodivnější věcí, kterou kdy kdo vypustil z pusy. A aby to bylo ještě divnější, pamatujte, že Kavanaugh řekl, jak jeho otec začal schovávat kalendáře v roce 1978. To Kavanaughovi bylo 13. Takže mu bylo 14, když otec měl první kalendář, ze kterého by dětem mohl předčítat.

Dospělý muž, který čte loňský kalendář svému 14letému synovi, je tou nejsmutnější představou Vánoc. Tedy až na zavražděné nevinné lidi ve filmu Smrtonosná past. To je jediná výjimka. Pravdou je, že mu kalendář mohl naopak uškodit. Přestože před komisí řekl, že nikdy nezúčastnil akce, kterou doktorka Fordová popisuje ve svých obviněních, tak ve svém kalendáři má alespoň jednu podobnou událost, které se účastnili minimálně dva lidé, které Fordová jmenovala.

A jeho překrucování pravdy je poměrně znepokojivým jevem. Například opakovaně poukazoval na údajné mezery v příběhu Fordové. Rád bych poznamenal, že všichni čtyři svědci, kteří měli být na zmiňované události, řekli, že se neuskutečnila. A to včetně dlouholeté přítelkyně doktorky Fordové, slečny Keyserové. Až na to, že tento 53letý spratek značně překrucuje fakta.

Ve skutečnosti tři lidé řekli, že si přesně nepamatují popisovanou party, a její přítelkyně Keyserová doslova řekla, že věří obviněním Fordové. A tou čtvrtou osobou je sám Kavanaugh. Kavanaugh překrucuje důkazy. Soudce by měl vědět, že to nemá dělat. To a nezastrkovat si talár do džínsů. Vypadá to hrozně.

A pak je tu záležitost, že i přes jeho údajný příkladný život studenta na střední, kdy respektoval přátelství žen a posiloval bicáky u Tobina doma, tak jeho ročenka vypráví úplně jiný příběh. Se svými kámoši se chlubil, že jsou zasvěcenci Renate. Odkazovali na dívku, kterou znali. Kavanaugh tvrdil, že to nemělo sexuální podtext a byl to neohrabaný pokus jí dokázat, že je jednou z nich.

Těžko se tomu věří, když to Renate zjistila teprve nedávno, a řekla, že ta narážka je hrozná, bolestivá a nepravdivá. A kdyby to byla jen náklonnost ke kamarádce, kde píšou, že jsou zasvěcenci Amy? Nebo July, Kristin, Karen nebo Moiry. Hlavně Moiry. Moira byla nejlepší. Kavanaugh má nepravděpodobné vysvětlení i pro další náznaky v ročence.

Především pro ty spojené s pitím a sexem. Byl jste někdy nacamraný nebo nacimraný? Jak to vyslovujete? To odkazuje na nadýmání, bylo nám jen 16. Podívejme se na "týden na pláži, Ralphův klub – největší přispěvatel". Co to tu znamená to slovo Ralph? Nejspíš to odkazuje na zvracení. Měl jsem citlivý žaludek, stále mám. Ďábelský trojúhelník. Chlastací hra.

Kravina! Ďábelským trojúhelníkem se běžně označuje trojka s dvěma muži a jednou ženou. Tohle mu nežeru. Tedy pokud se všechny jeho chlastací hry nejmenují po sexuálních praktikách. Na pejska? Chlastací hra. Nalijete vodku do misky a pijete ji, zatímco máte na sobě obojek. Fisting? Chlastací hra. Máte Syrah v každé ruce a probíráte rozvoj feminismu.

69? Rozhodně chlastací hra. Posloucháte skladbu Summer of 69 od Briana Adamse, zatímco pijete pivo na verandě. I volající mu tuhle obhajobu nesežrali. Do toho, Carle. Ahoj, jen bych zmínil pár věcí, které Kavanaugh řekl. Ďábelský trojúhelník určitě není chlastací hra, je to setkání dvou mužů a jedné ženy.

Další je Mary z Bronxvillu v New Yorku. Umím si představit, jak ten chlap volá každý den, aby popsal, co je to ďábelský trojúhelník. Tohle byl jediný den, kdy měl možnost to doříct. Možná se může zdát neuvěřitelně malicherné věnovat tolik pozornosti středoškolské ročence. Ale musíte mít na paměti, že do určité míry mnoho lidí sledovalo toto slyšení, aby určili, kdo je důvěryhodnější.

Je to vyděšená profesorka psychologie, které se zhroutil celý život a která si musela znovu prožít své trauma před celým národem, nebo je to studentský soudce-fracek, který si před členy Senátu vymýšlí chlastací hry? A i přesto pro některé senátory bylo Kavanaughovo mizerné vystoupení naprosto irelevantní, protože se už rozhodli. Orrin Hatch si přestal myslet něco o rozkošnosti a řekl, že je šílenství ptát se na otázky ohledně události, která se odehrála tak dávno.

To, jak s vámi jednají, je národní ostuda. Když byl pouhý soudce, nikdo ho ze zneužití neobvinil. Máme tu jen nepotvrzené a nepodložené obvinění z něčeho, co se mělo stát v jeho pubertě. To je zcela jistě mizerný argument. Ale má moje uznání za to, že dokázal vyslovit frázi "v jeho pubertě" hlasem třináctiletého kluka, jehož varlata uprostřed věty sestoupila.

A Lindsey Graham dovedl své znechucení procesem až do extrému. Tohle je největší neetická hanba, kterou jsem v politice zažil. Pokud chcete poznat pravdu, neměli jste tomuto muži udělat tohle. Hledáte férový proces? To jsi přišel do špatného města ve špatný čas, příteli.

Zaprvé, Lindsey Graham zní jako nejméně děsivý šerif na Divokém západě. Otočte se a nasedněte zase na koně, pane. Díváte se do dětské tvářičky spravedlnosti. Jsi ve špatném městě ve špatný čas, příteli. Ve špatný čas. Tvářička! Spravedlnost! Nasedni na koně, hajzle! Zadruhé, Lindsey Graham se tu neplete.

Vypadá jako někdo, kdo se nesmí přiblížit k dětskému hřišti, ale úplně se neplete. Proces měl své chyby. Ale bylo to proto, že to tak on a republikánská většina zařídila. Pokud se chtěli vyhnout situaci "on tvrdí, ona tvrdí", tak měli možnost. Ale místo toho přizvali pouze dva lidi, takže jsme slyšeli, co tvrdí on a co tvrdí ona. Férový proces by vyžadoval shromáždění důkazů a vyslechnutí ostatních, třeba spolužáků Kavanaugha.

Především jeho přítele Marka Judge, který podle Fordové byl tehdy v místnosti. Ale republikáni se rozhodli vést slyšení jinak. A i přes jeho emocionální snahu očistit své jméno, když se ho opakovaně ptali, zda by podpořil vyšetřování FBI, tak se neustále vyhýbal odpovědi. Soudce Kavanaughu, podpořil byste v současné době vyšetřování FBI?

Udělám cokoliv, co komise bude chtít... Osobně. Myslíte si, že je to nejlepší cesta? Neodpovíte? Podívejte, senátore, já... Řekl jsem, že chci slyšení a že přivítám cokoliv. Přivítáš cokoliv. Tak řekni, že podpoříš vyšetřování. Byl jsi obviněn ze závažného zločinu, který popíráš.

Na jeho místě bych se snažil dokázat svou nevinu všemi způsoby. FBI vyšetřování, detektor lži, přísežné prohlášení nejen od Marka Judge, ale i od ostatních kluků z přípravky. Je to třeba Tobin, Timmy, Squi, P.J., Cum Rug, Tooks, Merc, C-Dubs, Dirty Pete, Fat Andy, Spliff Dow, Horn Dawg, Bonerwitz, Bonerwitzův starší bratr J-Money a Shit Dick.

Samí důvěryhodní svědci. V tento moment se vraťme a podívejme se, jaký obraz Kavanaugha teď máme. I pokud nevěříte, že je vinen ze sexuálního napadení, nebo si myslíte, že se to nedá dokázat, protože se to stalo v jeho pubertě, tak i přesto jsme tento týden zjistili hodně věcí, které by nás měly znepokojovat.

Klíčová část práce, o kterou se uchází, je o úsudku a uvážení. Tento týden jsme ho viděli překřikovat senátory, vyhýbat se otázkám a zaměňovat tvrzení, že si na nic nepamatuje, s tvrzením, že se nic takového nestalo. Soudce by měl ten rozdíl chápat! A to nezmiňuji, že opakovaně natahoval při zmínce o kalendářích. A nastal ještě jeden důležitý moment, který je sám o sobě diskvalifikující.

Nejvyšší soud by měl dělat svá rozhodnutí bez ohledu na politiku. Kavanaugh sám tvrdil, že soud nemá být brán jako stranická organizace. Měl pravdu. A i přesto ve své úvodní řeči, v dokumentu, který měl čas si připravit, zvolil trumpovský tón. Celá tato dvoutýdenní akce byla vytvořeným a řízeným politickým útokem. Podporovaný potlačovaným vztekem na prezidenta Trumpa a na výsledek voleb v roce 2016.

Strach, který byl živen neférovými pochybnostmi o mých rozhodnutích soudce, odplata řízená Clintonovými a miliony dolarů od zahraničních opozičních levicových skupin. To je děsivé. Měli bychom se zamyslet nad tím, jaká norma se otřásla v základech. Vím, že si lidé už zvykli, že se takto mluví, ale přesto by v USA mělo zůstat aspoň devět lidí, kteří takhle mluvit nebudou.

Přesto Kavanaugh jasně naznačil, že své období povede jako jeden obří případ "Já vs. liberální čůráci". To mě přivádí k nejzákladnější otázce, která zbývá. Proč? Proč tenhle konkrétní kretén? Proč on je tím kopcem, na kterém hodlají konzervativci padnout? Chápu, že pro některé z jeho nejskalnějších zastánců je tohle čistě ideologický problém.

Senátoři to možná neřeknou nahlas, ale tato "Žena pro Kavanaugha" ano. Osobně doufám, že se tam dostane. Chci, aby zarazil potraty. I kdyby se ukázalo, že je vinen, budu ho podporovat, aby se tam dostal. Je to šance zarazit potraty. Je v pořádku dosadit usvědčeného sexuálního útočníka k Nejvyššímu soudu, pokud zruší právo na potrat. Prioritou je lidský život.

Pokud tedy život začíná početím, zastaví se těsně před sexuálním útokem a pak opět po útoku pokračuje. Je jasné, že s tím na osobní úrovni nesouhlasím. Ale i kdyby zastavení legálních potratů bylo vaším hlavním cílem, existuje mnoho konzervativních soudců, kteří vám to mohou splnit, aniž by je provázely Kavanaughovy problémy. Jako na soudci na něm není nic zvláštního. Nemá žádnou zvláštní kvalifikaci.

Trump ho vybral ze seznamu 25 jmen, které mu poskytly skupiny jako The Federalist Society. Jejich výkonný viceprezident jasně řekl, že nikoho na seznamu nepreferuje. Je to váš favorit? - Ne, není. - Opravdu ne? Ten seznam je skvělý. - Nejsou seřazeni popořadě?

- Ne, ne, ne. Můžete si vybrat náhodně a bude to v pohodě. Páni. Na otázku o systému justice u Nejvyššího soudu odpověděl, jako by se ho ptali, která okurka ze sklenice okurek je jeho nejoblíbenější. Netuším, jsou to všechno okurky. Je to sklenice okurek. Cokoliv je v téhle sklenici, je to okurka. Ale z nějakého důvodu vedení republikánů stále protlačuje Kavanaugha.

V pátek pro Linseyho Grahama byl Kavanaugh ještě lepší kandidát. Nikdy jsem se neměl lepší pocit z toho, že musel vypovídat před komisí, než teď. Senátore! Vážně? Cítíš se lépe teď než před jeho výpovědí? Myslíš to vážně? Nebo se jen bojíš, že když to neřekneš, Kavanaugh tě vyzve na bitku na lodi na Rhode Islandu?

To úplně chápu. Vypadá na to. Jde tu o to, že po tom všem nevidím jediný důvod, proč tlačit Kavanaugha jako kandidáta na tuto pozici. Někde hluboko všichni víte, že ať vyberete kohokoliv, téměř jistě omezí právo na potrat. Nemusíte si vybírat pomateného přívržence, nad kterým visí několik obvinění ze sexuálních útoků. Zdá se, že to dělají jen proto, aby si vytřeli prdel s demokraty.

A ještě přesněji i se ženami. Na počátku týdne se mnoho lidí bálo, že komise Christine Blasey Fordové neuvěří. Ale na konci týdne to vypadá, že se stalo něco horšího. Zdá se, že reakcí bylo: "My vám věříme, ale je nám to šumafuk." Tragické na tom je, že věděla, že je to možné. Řekla to přímo během své výpovědi. Když byl vybrán a zdálo se, že je populární a volba je jasná, začala jsem si každý den říkat, že rizikem toho, že před vámi vystoupím, je to, že to bude, jako bych naskočila před vlak, který dál bude mířit stejným směrem.

Jen mě osobně to zničí. Věděla, že když na veřejnosti přednese své nejtraumatičtější okamžiky v životě, tak to nemusí mít vliv na cokoliv, ale přesto promluvila. Je neuvěřitelné, co jsou lidé schopni udělat, aby získali test na detektoru lži zdarma.

Jde tu ale o tohle. Netvrdím, že je to celé už uzavřený případ. Kavanaugha tím celým donutili projít, jen aby vyvinuli maximální tlak na znovuotevření případu u FBI. Možná bude vyšetřování tak omezené, až bude téměř bezpředmětné. Ale faktem zůstává, že jen neustálý tlak má aspoň nějakou naději na zastavení jeho kandidatury na nejvyššího soudce.

Pokud se dostane až k Nejvyššímu soudu, což se zdá stále pravděpodobnější, neměli bychom zapomenout, jak se to stalo. Nebo co ztělesňuje. V tomto pořadu nezapomeneme. Už několik let máme psí Nejvyšší soud. Psi tam zastupují soudce. Například Samuela Alita nebo Ruth Bader Ginsburgovou. Hodný pejsek.

Neumírej. Hodný pejsek, hodný. Sedni a neumírej. Od roku 2017 je to z větší části psí Nejvyšší soud, protože Neila Gorsucha reprezentuje humr. Tuto pozici ukradl Merricku Garlandovi, takže tam – jako humr – nepatří. Pokud se tam dostane Kavanaugh, nezaslouží si ani takové jednání.

Zaslouží si něco, co lidem bude připomínat, kdo to je. Něco útočného, velmi znepokojivého a nepříjemného, co nás bude nutit se ptát, kdo to, kurva, dovolil? Modlím se, abychom to nemuseli použít. Ale pokud ano, nevidím jeho lepší ztělesnění, než je toto. Ano, přesně tak. Stejně jako by u Nejvyššího soudu neměl být Kavanaugh, tak u našeho zvířecího Nejvyššího soudu by neměl být tenhle zmutovaný vzorník koberce, který ujíždí na drogách.

Doufám, že k tomu nedojde. Stále je možnost to zastavit. Takže ráno zavolejte svému senátorovi. Řekněte mu, že se nechcete dalších 30 let dívat na tohle. Vypadni z té lavice. Ještě tě nedosadili. Ne, nechci pivo!

Nechci pivo, ty obří prasáku! Vypadni z té lavice, ty zrůdo! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Upřímně, ten Brett je jako osobnost takový tragéd, že bych ho spíš čekal v Kauflandu než u nejvyššího soudu.

00

Odpovědět

I was more than happy to uncover this great site. I need to to thank you for your time due to this fantastic read!! I definitely enjoyed every bit of it and I have you bookmarked to see new information on your blog.
tnpds
tnpds
doctors day quotes
last week tonight tickets

00

Odpovědět

LoL ta štětka přiznala, že si celé znásilnění vymyslela, aby zničila Kavanaughovu kariéru.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6348439/Kavanaugh-accuser-investigated-confessing-making-rape-claims.html

11

Odpovědět

Podle toho článku to byla jiná ženská (Judy Munro-Leighton), která pouze napsala senátu dopis (Použila podpis Jane Doe, což byla ještě jiná osoba, která zaslala obdobný dopis s podpisem Jane Doe, kterou zatím nevypátrali), poté, co viděla proces s Christine Blasey Ford. Ta potom, co ji vypátrali v rámci vyšetřevání, přiznala, že si to vymyslela, aby mu přitížila, ale taky nenapsala původní dopis od Jane Doe. Ve zkratce, toto obvinění nemá s Christine Blasey Ford nic společného.

30

Odpovědět

Nechci dělat závěry, ale to že v 6:10 skoro brečí, tak když si představím co si prožívá doma od manželky a dětí a když vidím, jak na něj každá žena v publiku kouká, tak se nedivím, že by se i nevinnej chlap složil při běžném popisu toho, co dělal na střední. Protože člověk označený jako sexuální predátor prostě nemá a nebude mít už nikdy život jako dřív. A to by složilo každého muže. A to zase nepochopí žádná žena.

Jako příklad bych doporučoval třeba film Hon, sice se tam jedná o dítě a ne o ženu, ale výsledek falešného obvinění to popisuje dokonale. A to ve Skandinávii a ne USA, kde jsou chování k těmto lidem tak stokrát brutálnější...

23

Odpovědět

Mimochodem, jeho obracení otázek na vyptávající je více než pochopitelná. Když je někdo dotazován, zda měl někdy okno nebo se hodně napil, tak by si měl i vyptávající uvědomit, zda jeho bohorovné vyptávání není povýšenost, když sám měl někdy okno. Jenže to nikoho enzajímá, ale pokud to přizná vinný člověk, hned mu to bude téměř hrdelním rozsudkem v tom případu a už mu to nikdo neodpáře.
Takže tím, že obrací otázky dává docela chytře najevo, že jeho odpověď nebude vůbec relevantní. Klidně by mohl zalhat že ne, ale dělá to dle mého velmi chytře.

13

Odpovědět

Smolík, levískové!

13

Odpovědět

Podle pruzkumu znasilneni nahlasi zhruba 5% obeti. Pro vetsinu to ma nejake nasledky, ruzne psychicke bloky, neduvera lidem, vybavovani te strasne vzpominky pri sexu atd...

Shodou okolnosti jednu obet znasilneni znam. Taky to nenahlasila, obcas kdyz se ji dotknete a neceka to, tak s sebou trhne a vytrestenyma ocima se na vas podiva.

Nechce to uz dal resit, chce zapomenout, vytesnit to... ale predpokladam, ze kdyby treba za 20 let ten chlap byl filmova hvezda ne politik a nekdo by ho obvinil ze znasilneni, tak by treba obet podporila svou vypovedi, tezko rict. Treba by i vystoupila, kdyby vedela, ze zen chlap chce kandidovat na nejvyssi soud...

Tak zkratka funguje metoo a dalsi obvinovani starych zalezitosti vytazenych po letech...

V Cesku se k tomu za poslednich par let vzdycky stavi lidi jako "Proc to vytahuje az ted? Urcite si to vymyslela a chce jen prachy"

Za Zemanovske Cesko se v tomto stydim.

268

Odpovědět

'' Nechce to uz dal resit, chce zapomenout, vytesnit to ''
Chce zabudnúť, tak pôjde do médií ? Vážne? :D

819

Odpovědět

Může bejt, může bejt. Ale nemusí. O to jde. A když člověk opravdu chce, pozná, že se prostě Oliver staví jen na jednu stranu. Jsem proti jakýmukoliv násilí, proti komukoliv. Ve mě to video vzbudilo spíš pochyby. Nikdo z vás neví jak to bylo, ale že je doba, kdy se hromadně udává za dávné záležitosti to je fakt. A že je doba, kdy se obecně má za to, že chlapi jsou prasata to je taky fakt. A když nějaká paní začne v televizi brečet jak to po 20 letech už muselo ven, tak se jí věří. Objektivně vyšetřit, posoudit ano. Ale co se reálně po tej době dokáže? Takže pokud budete holky znásilněny, hned to hlaste prosím, nečekejte až ten člověk bude v budoucnu důležitý. JO?

123

Odpovědět

Ale kdyby se ten násilník chytil flašky a skončil na ulici, tak by se neobviňovalo.

21

Odpovědět

No, už se moc těším na díl kde to bude šít do Asie Argentové a Cristiny Garciové, že mají máslo na hlavě.
Mám ale pocit, že k tomu nedojde.

61

Odpovědět

Nemusím vědět všechny podrobnosti, abych tušil, že tohle smrdí. Šílená doba, kdy se vytahují záležitosti desítky let staré zrovna v příhodnou dobu, pro někoho. To je k smíchu. John Oliver, ačkoli ho mám pořád rád, zkrátka neudržel objektivitu. Jednak asi nemá rád republikány a druhak jde na ruku feministkám. Jinak nevím. I u toho soudu Kavanaughovi neustále podsouvají, že pil tak moc, že si něco určitě nepamatoval a zrovna v ten večer se to mohlo stát :D A co, tak byl možná účasten nějaké trojky no. Znamená to nutně, že někoho při tom znásilnil? Pokud se to na něj takhle hrne, tak i chápu, že lže i překrucuje pravdu v domnění, že když přizná že pil, měl někdy okno a měl sex s holkama, tak je jasně vinej prasák co znásilňuje.Absolutně chápu jeho obracení toho argumentu na druhou stranu. Oliver když mluví o té ženské, tak jí popisuje jako někoho kdo na 100% vzpomíná na trauma které jí zkazilo celý život, takže se jasně staví na její stranu.
Šílená doba kdy menšiny a obecně fyzicky slabší lidé - ženy, mají fakticky větší moc, protože jsou hlasitější, citlivější a přece tak zranitelné. Je to v módě chránit především ženy a různé menšiny. Bejt chlap v dnešní době není žádná výhra to vám řeknu

1719

Odpovědět


Odpovědět

To že ženy mají větší moc je kravina, jenom oproti tomu na co byl establishment zvyklej mají větší. To že se srovnají podmínky neznamená že je tohle nebo tamto víc. Kdyby k nejvyššímu soudu kandidovala ženská a byla obviněná ze znásilnění, silně pochybuju, že by si ji tam někdo protlačil, tolik k větší moci.

A propo, byl jsi někdy obětí znásilnění, sexuálního obtěžování, mluvil jsi někdy s někým kdo byl obětí takového činu, chování? Osobně jsem rád, že jsem zažil jenom sexuální obtěžování, ale z mého okolí znám dívky, které se stali obětí znásilnění a věř, že otevřít se o podobným tématu není pro nikoho nic jednoduchýho. Dovedeš si jenom představit jak těžký je se s takovou věcí svěřit někomu komu věříš? Dovedeš si představit jak těžký je se svěřit s něčím podobným před soudem? Před celým národem? Nevím jak ty, ale já si to představit nedovedu, koule bych na to neměl.

To, že se ten člověk chová při výpovědi jak se chová je jedna věc, druhá je ta, že se zuby nehty brání dokázat svoji nevinu. Takhle se nevinný člověk nechová. Rozhodně by se takhle neměl chovat soudce a rozhodně ne někdo z členů nejvyššího soudu.

74

Odpovědět

"Bejt chlap v dnešní době není žádná výhra to vám řeknu"
Ty jsi chudáček... :(

21

Odpovědět

Tohohle zaujatýho levičáka už vážně nemůžu ani vystát. Pohybuje se někde na úrovni The Young Turks a kdo od něj čeká něco byť jen vzdáleně připomínajícího objektivitu je stejně bláhovej a naivní jako ti kteří si myslí že celé to divadlo s Kavanaughem nebyla nechutná a nečestná politická hra že strany demokratů. A kdo o tomhle pochybuje ať se podívá na to jak byl schválen Gorsuch. Přestože neexistuje jediný - jakýkoliv- důvod proč by tam neměl byt tak drtivá většina demokratů hlasovala proti, protože DRUMPF JE FAŠISTA.

2235

Odpovědět

Mimochodem, pobavil mě popisek u odkazu na tohle video, který VČ sdílela na Facebook - "Měl by nejvyšším soudcem být někdo, kdo překrucuje fakta a vyjadřuje se jako rozmazlený fracek?"

Nevěděl jsem že je k nejvyššímu soudu nominovanej i John Oliver :)

1622

Odpovědět

Rozhovor s budoucím kandidátem:
- A než tě navrhneme, nemáš nějaké kostlivce ve skříni?
- Něco by se našlo.
- To nevadí, kdyby něco, řekneme, že je to konspirace druhé strany...

124

Odpovědět

+Blabula2Tohle není žádná konspirace. Chuck Schumer, šéf senátních demokratů, oznámil že udělají cokoliv pro to aby Kavanaugh nebyl schvalenej - 38 minut potom co Trump jeho nominaci oznámil. To je dlouho předtím než se objevila jakákoliv obvinění nebo pochyby o tom zda je Kavanaugh vhodný. Jenom s prominutím naiva věří tomu že celá tahle šaráda byla něco jiného než zvrácená politická hra s cílem splnit tenhle slib o potopení jakéhokoliv republikanskeho kandidáta k nejvyššímu soudu bez ohledu na jeho schopnosti nebo charakter.

88

Odpovědět

+KneelousA co z toho plyne, že někdo něco oznámil? Jsou snad důkazy, že to celé je opravdu výsledkem činnosti Chuck Schumera nebo někoho s ním spojeného?
To by mohl prohlásit každý, že to ošklivé na jednom kandidátovi je jen nechutná politická hra jeho politických odpůrců. Takové prohlášení nemá větší cenu, než nejlacinější konspirační teorie.

83

Odpovědět

Tak se na něj nekoukej když ho nemůžeš vystát :-D ano opravdu je to takhle jednoduché. Zaujatý může být jak chce s pořadem jaký dělá. Může se ti to nelíbit můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné co s tím uděláš :-D. Jen tak mimochodem, mě by stačilo i ten předstíraný pláč a popis jak moc má rád pivo abych věděl že označení spratek není zaujaté :-D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

123

Odpovědět

+brewwerOliver je levicová a ještě méně objektivní varianta Jaromíra Soukupa , a podobně jako Soukup i on mi může lézt krkem bez toho abych ho pravidelně sledoval.

417

Odpovědět

Čekal jste někdo od toho libtarda něco nezaujatého?

2429

Odpovědět

Podle vás by bylo v této situaci nezaujaté chválit a velebit násilnického ožralu ... vy jste slušný mamlas.

1221

Odpovědět

John Oliver mě osahával svými zuby. Poté mě i přes mé protesty znásilnil. Za 20 let to na něj vytáhnu. #MeToo

2336

Odpovědět

Oh my God, to je kráva, jde na párty kde je plno ožralých a pak si stěžuje že ji tam chtěl někdo přefiknout. Pokud jí to tak vadilo a měla z toho trauma, tak měla jít na policii hned a ne až dotyčný kandiduje na nějakou funkci. Takovéto vytahování kostlivců ze skříně, by mělo být hned smeteno se stolu.

2543

Odpovědět

znásilnění je po letech pořád znásilnění a vy buďte rád že jste u toho nebyl v její kůži osobně. To byste tu kvílel asi jinak. Jenže ono se snadno kritizuje když na věci pohlížíte stylem: party = levné bílé maso, tak co se divíte ... vy sám musíte mít v té makovici slušne vymeteno. Zločin nelze smést ze stolu jen proto že násilník získal vysokou funkci, tenhle argument jste musel tahat z hodně temného místa mozkovny.

2118

Odpovědět

+ZorgZajímavé že jí to "znásilnění" začalo vadit až když "násilník" měl dostat vysokou funkci.

1918

Odpovědět

tie oliverove krysie oci, len dotvaraju celkovy obraz o tomto ,komunistickom tlchubovi

1546

Odpovědět

Jestli to udělal se asi pravděpodobně nikdy nedozvíme, ale to, že je to pořádně arogamtní sebestřednej z**d už víme jistě. Není to správnej člověk na tak důležitou funkci, ale možná se určitým lidem hodí někdo, kdo má takový osobnostní rysy jako on a ještě je navíc případně možný ho vydírat/ovládat.

549

Odpovědět

Republikání to mají zažité jako svůj ideál, ostatně i trump by se dal popsat stejnými slovy, takže vránka k vráně sedá. Potíž je že republikání si někde vyšpekulovali že jejich voličské základně právě takový charakter arogantního hejska prostě imponuje. Představte si to jako střední školu, republikání do každé třídy dodají jednoho sebestředného násilnického zmetka který nikdy neuzná vlastní chybu a každého kolem jen buzeruje a šikanuje, a jejich voliči jsou ti kteří se celou školu snaží tomu zmetkovi vlichotit do přízně jen aby měli ten pocit ochrany nejvyšší místní mocí :-) Asi tak nějak. Proto se k nim tyhle typy tak úspěšně derou všemi kanály.

66

Odpovědět

Faktem je, že na doživotní pozici nejvyššího soudce by měl být jmenovaný někdo úplně, ale úplně jiný.

Na druhou stranu tato vymyšlená obvinění po 30 letech jsou už spíše úsměvné. Proč teď najednou? Polygraf zaplatili právníci - OK a kdo platí právníky? 3 svědci si už logicky nic nepamatují a poslední její kámoška neví, ale "věří jí". No pání, jaké překvápko.

Opravdu tleskám demokratům, kam až jsou schopni zajít, co jsou schopni udělat, jen aby škodili Trumpově administrativě. V záloze bude určitě ještě nějaký kalifornský soudce/aktivista s případnou blokací čehokoliv :))

4117

Odpovědět

Dr Fordová je braná ako jeden z najvierohodnejších svedkov, ktorí svedčili pred senátom. Aj ti najzaujatejší a najstarší republikánski senátori ju nehodnotili inak ako kladne. Dokonca Fox News o nej hovorilo len v superlatívoch - niečo podobné tam pred tým nikdy vidieť nebolo, keďže je to stanica, ktorá celý čas oslavuje Trumpa, a akýkoľvek průser vyvedie (väčšinou je to chyba niekoho iného alebo je to vlastne dobrá vec), a nadávajú na každého s iným názorom ("v krajinách so socializmom sa vraždí na ulici a ľudia sú nútení jesť pouličné krysy").

FBI bolo poverené vedením vyšetrovania, ktorému sa Kavanaugh a republikánski senátori od začiatku bránili. Nakoniec s ním súhlasili, ale dovolili vypočuť iba 4 osoby. Keďže to bolo až príliš neprijateľné, dovolili vypočuť neobmedzený počet svedkov, ale museli to stihnúť spísať do piatku - v kauze takto veľkej, ktorú sledovala celá Amerika, a to ešte vo veci odohrávajúcej sa pred tridsiatimi rokmi, je to samozrejme smiešne. Ťažko zakryť očividný plán toho, aby sa zistilo čo najmenej.

Takto Trump vybral za tak krátky čas, ktorý tam je, už druhého veľmi konzervatívneho sudcu najvyššieho súdu (ktorý ako jediný z 25 uchádzačov zastával názor, že prezident by nikdy nemal byť súdne stíhaný - aké príhodné), a ktorý momentálne spolu s Trumpom patrí legislatívne k desiatim najmocnejším ľuďom USA. Takže odteraz budeme môcť počuť, ako sa vo verdiktoch najvyššieho súdu sudcovia odvolávajú na Boha a bibliu. Jeden krok vpred, tri kroky vzad.

2515

Odpovědět

+Rezoluttakze fox je vlastne ako ty, akurat , ze ty komunizmus/socializmus ospevujes, mily pan blaha, tahaj do venezuely, tam ti tieto sprostosti zozeru

225
Další