CereálieLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:5 206
Americké cereálie. Tolik nevídaných druhů, příchutí, tvarů a značek. Ale John Oliver není spokojen a dožaduje se změny v exkluzivní epizodě, která vyšla jen pro diváky na YouTube.

Přepis titulků

Ahoj internete, já jsem John Oliver z Last Week Tonight. Tento týden máme pauzu, ale jsem tady na YouTube proto, abych řekl: Dejte lajk, hoďte nám odběr, klikněte na zvoneček, zmáčkněte X prohlížeče, zaklapněte laptop a jděte ven, páč tohle bude o cereáliích. Vím, že se toho ve světě právě děje mnoho, ale místo toho bych chtěl upozornit na věc, která mi je drahá. A to, že nemáme dost cereálií. Nemyslím to tak, že jich je nedostatek, jako že nám cereálie docházejí a lidé hladoví, i když to tak může být, vlastně nevím.

Myslím tím to, že už nevznikají nové druhy. Asi si říkáte, že jen remcám, ale zamyslete se. Nikdo nepřišel s novým strhujícím druhem cereálií pocitově už 100 let. Pamatujete, jak vzrušující cereální novinky byly? Když Trix chtělo sjednotit rozdělený národ uvedením lesního ovoce, nového tvaru, který nebyl jen červený, nebo modrý, ale obojí?

Určitě jo. Protože to bylo zároveň kontroverzní a lahodné a představovalo to, co cereálie dokážou. Být inovativní. Nevysvětlitelné. Nositelem změny. Pamatujete, když údajně osudná tovární chyba vytvořila cereálie ve tvaru 100% křupavých ovocných bobulek? Pamatujete si Reese's Puffs? Když s tím přišli, nikdo netušil, jestli to je legální.

Je to sladkost. Ke snídani. Jde mi o to, kdy naposledy od té doby cereální novinky zasáhly mainstream? Já vím. Nezasáhly. V posledních deseti letech tu byla přesně jedna dobrá reklama na cereálie a je to tahle. Třicet vteřin ryzí dokonalosti. - To teda ne. - Ne, fakt, mohl bych nad tebou dát smeč. Možná, ale určitě mám Frosted Flakes od Kellogg's radši než ty. - Ty vtipálku.

- Je to pravda, Tony. No tak, kámo, má tvář je na krabici. Rozhodující kolo. Kdo má hlubší hlas? - Jsou skvělé! - Vyhrávám. - Já vyhrávám. - Já, Tony. - Jsi sladkej, když se pleteš. - Pořád je mám radši než ty. - To teda ne. - Tak zítra zase, Tony? - Jo, tak zítra, kámo. - Fajn, mám tě rád. Já tebe víc.

Znamenité. To je od začátku do konce dokonalá reklama na cereálie, protože začíná tím, jak Shaquille O'Neal říká tygrovi Tonymu: To teda ne. A to bez jakéhokoliv kontextu. Hnedka z kraje, úžasný úvod jakéhokoliv umění. A končí tím, jak tygrovi Tonymu říká: Mám tě rád. Za půl minuty vystavěla svět, ve kterém tygr Tony existuje, má krásně zařízenou domácí kancelář se svojí jmenovkou, evidentně se Shaquillem O'Nealem každé ráno při snídani skypuje a mají se rádi.

To je filmový vesmír s bohatšími detaily, než co za zatracených 13 let vytvořil Marvel. Je opravdu těžké se rozhodnout… Ne, pořád mluvím o té reklamě. Je opravdu těžké se rozhodnout, co na tom mám nejradši, včetně názvu na YouTube, který zní „Mise tygr: Oko za oko“. Hele, nemůžu říct, že mě ta reklama donutila koupit si Frosted Flakes. Proč by měla?

Vždyť to jsou lidské strupy, které byly zasypány moučkovým cukrem, nepovedené potpourri, které nikdo nespravil. Jsou to odpadní cereálie, ale stále je to to nejlepší, co se cereáliím za ty roky přihodilo. Protože cereálie se ani nesnaží. Třeba takové Cheerios. Jejich oficiální twitterový účet podlehl nejhorším, bezzubým podnětům, které ovládají optimistický Twitter. Přichází s prázdnými nesmysly jako: „Dobré ráno!

Dnešek patří vám.“ Cože? A: „Rodiny šíří dobro.“ O čem to kurva mluvíte, vy ovesné obruče? Nikdo nevyhledává Cheerios kvůli optimismu, zvlášť pokud zvážíte, že když se Cheerios ptalo po dobrých skutcích ke sdílení, neretweetovalo žádné příklady. Ty jedna bezcenná, neschopná, vyprázdněná značko cereálií! Víte co, připravím pro vás jednorázovou výzvu. Daruju 25 000 dolarů charitě dle výběru Cheerios, pokud ze svého oficiálního účtu zatweetují: „Naserte si.“ Udělám to a navíc to zdvojnásobím, pokud v tom označí twitterový účet nějakého náhodného neslavného uživatele.

Ale chci tím říct, že cereálie jedou v zaběhnutých kolejích, a neříkejte mi, že tu není prostor pro inovace. Co přebarvit existující cereálie namodro? Co udělat „Jejda! Samé marshmallows“? Udělejte z Gushers cereálie, je mi to fuk.

To jsou jen tři náhodné nápady, a to nejsem ani cereální vědec. Proč neexistují cereálie ve tvaru malých mužíčků? Představte si to. Ve tvaru mužíčků se psíky z marshmallows, takže jíte cereálie a předstíráte, že jste obr. Poslouchejte mě a představte si to! Co cereálie na dobrou noc? Jak to myslím? Nevím. Naserte si. Trh lační po nových nápadech. Mám další.

Co cereálie, které vypadají přesně jako lego a jsou vynikající? A vím, co si myslí někteří rodiče. Že to je skvělý nápad, a mají recht. Co cereálie naslepo? Na krabici je velký otazník a každá obsahuje jiné cereálie. Do prdele, to je skvělej nápad! Proč neexistují cereálie pro gotické děti? No fakt, proč ne? Kampaně na skoro všechny cereálie se točí kolem sportu. Často je tam honička nebo nějaký únik nebo implikují, že cereálie jsou nezbytné před sportováním a po něm.

Nikdy se žádné cereálie nezaměřovaly přímo a pouze na citlivé, smutné šesťáky, kteří se cítí osamělí, i když jsou kolem lidí. To je neodpustitelné. Měly by existovat cereálie pro děti, které do vejšky nebudou mít kámoše, někdo by to měl zařídit. A než někdo poznamená, co takový Hrabě Čokula, je to blbost, naserte si, gotické děti nemají rády čokoládu. Nesnáší ji. Nazdar. Tak zoufale toužím spatřit něco nového a nevídaného na trhu s cereáliemi, že tímto nabízím jednoho z našich mnohých živoucích maskotů kterékoliv firmě s cereáliemi, která přijde s něčím novým a pobuřujícím.

Chcete tygra „Dostali jsme ho“? Dostanete ho. Pana Oříška? Máte ho mít. Má vám cereálie promovat vakcinační cikáda? To je podivný požadavek a už teď se mi líbí, kam to směřuje. Každopádně, tohle všechno je vaše, pokud pozvednete trh s cereáliemi pro obecné blaho.

Je to něco, co Amerika zrovna potřebuje? Ne. Je to něco, co chce? Ano, ano je. Pokud splníte svůj úkol, tak potom možná, jen možná se tento národ trochu uzdraví. Já jsem John Oliver, tohle je YouTube. Dejte tam ten lajk. Vrátíme se 6. června. Na shledanou. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak tentokrát vám to moc nevychází Oliverovi hateři :)

Už to konečně vzdejte, přestaňte manipulovat s hodnocením videa, přestaňte zaplevelovat komentáře svým trapným spamem, a vypadňete, ať se sem zase vrátí normální lidi.

24

Odpovědět

Na video jsem nekoukal jelikož jsem neměl tuto p******u v životě v hubě.

29

Odpovědět

Proč nežerou oves se sušeným ovocem nebo ořechy jako normální lidi?

28

Odpovědět

Pretoze niesu uz normalny...

Inak skuste si pozriet stare videa od Jolivera a porovnat ako ho amerika skazila, to prostredie tam musi byt extremne toxicke

26