Den nezávislostiLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:208
Počet zobrazení:12 384

John Oliver na webu zveřejnil krátké video, kde reflektuje, zda byl dobrý nápad nechat Spojené státy osamostanit od Velké Británie.

Pozn.:
"From sea to shining sea" je část textu vlastenecké písně America The Beautiful a také název písně Johnyho Cashe.

Přepis titulků

Překlad: Maty www.VideaČesky.cz Zdravím, tady John Oliver, moderátor Last Week Tonight. Tento týden nás čeká 4. července a tak bych vám všem rád popřál šťastný Den nezávislosti, neboli jak se říká u nás: prostě 4. července. Tečka. Doufám, že si pořádně odpočinete, zagrilujete a vymyslíte si na úterý dobrou výmluvu o tom, proč jste tak divně opálení.

"Usnul jsem venku s otočenou kšiltovkou a teď moje čelo vypadá jako západ slunce." Chtěl bych vám nicméně v rychlosti připomenout, o co přicházíte, zatímco slavíte tu svou nezávislost. Jak sami víte, od roku 1776 se vám jako národu vede skvěle, ale zamyslete se teď nad tou hrstkou věcí, o které jste přišli, když jste Británii bez pardonu vykopli ze své země. Začal bych vaším přízvukem.

Tyto překrásné samohlásky mohly být i vaše. A místo toho od oceánu k oceánu mluvíte, jako byste si spálili pusu vařícím koláčem. Nepochybně vám chybí i buřinky. Co jiného si vzít, chcete-li vypadat jako obřezaný sametový penis? A to ani nemluvím o krásách britské kuchyně. Třeba masové koláče!

Ty nádherně reprezentují Brity samotné. Tvrdá vnější vrstva může působit dojmem vyrovnanosti, ale vnitřek je po okraj plnej sra*ek. Ale pokud Americe opravdu něco chybí, pak pesimismus. Američané jsou optimističtí lidé, které limituje jedině nebe nad hlavou, zatímco v Anglii jsme si našich limitů bolestně vědomi. Jen se podívejte na nebe v Anglii.

Ani samotné slunce se přes něj nezvládá prodrat! Britové se nikdy nesníží k tomu, aby měli nějaké sebevědomí, poněvadž ať už dosáhneme čehokoli, hluboko uvnitř víme, že Královně se stejně nevyrovnáme. Koneckonců je to postarší dáma, která se živí mračením se. A tak se zamyslete nad 4. červencem a nad tím, co jste zahodili. Já si zcela upřímně myslím, že je vám bez nás mnohem, mnohem líp.

Děkuji vám za zhlédnutí, užívejte volna a na novou epizodu se těšte 24. července. Nashle!

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Videacesky jde slušně do sraček. Vážně je toto video, které stojí za překlad? To mělo být co? Zprávy? Humor? Science?

431

Odpovědět

Kam zmizela moznost tipy na preklad? Nasel jsem hodne pekny serial o zemich.. od jedne zenske.. vubec nemluvi rychle ani afektovane. https://www.youtube.com/watch?v=9AH-VIyzS5A

91

Odpovědět

príjemná ..

20

Odpovědět

Není tady ten Oliver poslední dobou nějak moc často?

828

Odpovědět

No a to ešte nevidel pesimizmus na Slovensku :D :D :D kde vlastný štát okráda človeka a každému je to jedno lebo si myslí ,že kradne každý :D :D

42

Odpovědět

A co teprv v čr, kde je největší příjemce dotací ministrem financí.

131