Thumbnail play icon

DopingLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:293
Počet zobrazení:22 248

Nejspíš jste zaregistrovali dopingový skandál, kvůli kterému Rusko nejspíš nebude moct startovat na Olympiádě v Riu ani na žádných větších akcích. Jak je možné, aby doping dorostl tak obludných rozměrů? A je to problém pouze Ruska?

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jen neuvěřitelné lži! Alysie Montano také dopovola/dopuje! Bohužel žijeme ve světě sportu, kde je to jednomu dovoleno a jinému zakázáno.
Nicméně aféra okolo dopingu ruských sportovců je jen politika, nic víc, nic míň. Statisticky vychází sportovci SSa (spojené státy americké) na příčkách dopingu jako první. SSa se přestává líbit, že je takové země jako China, Rusko ap. dohání a předhání a to nejen ve sportu, ale i ekonomice a zbrojním průmyslu.

00

Odpovědět

Tenhle člověk opravdu dokáže každé téma popsat takovým způsobem že na sto procent přijmete jeho stanovisko, je v tom skutečný mistr. Buďme rádi že se živí zábavním průmyslem a ne jako politický poradce.

00

Odpovědět

Je to zvláštní, že člověk dokáže mít horší výsledky v závodu bez dopingu, než s dopingem a kondomem plnym moči v prdeli a lepidlem na kulích. :D

60

Odpovědět

Pár chybek, kterých jsem si všiml:
3:36 která
7:20 čtyřikrát
7:47 holubí maso a kančí sperma
12:27 poradci ruského ministra sportu
14:02 aby mu zcela naslouchali

20

Odpovědět

Doping byl zakázán po několika úmrtích sportovců. Alespoň v cyklistice, kde na prášky regulérně chlastali whisky aby necítili bolest. Kdyby to povolili tak to tu bude zase, nějaký nevyvolený genetický zmetek by se přefetoval a byla by tu kauza že to byla blbost.
To že ve vrcholovým sportu jsou genetický extratřídy je správný. Podívejte se na Bolta, Phelpse apod.,ty mají ty těla dokonale uzpůsobený tomu co dělají, proto jsou v tom nejlepší. Už vidím ve volejbale jak při Vašich zákonech rovnosti budou hrát 170 cm smečaři :D
Pro mě jako sportovce průměrňáka je doping něco nepředstavitelného, ale když vás jako profíka předběhne ten stroj tak o tom začnete přemýšlet, především když na tom stoji vaše kariéra. Co potom má sportovec dělat? Brát prášky nebo obracet hambáče v Mcdonaldu a nemoci zajistit rodinu?

80

Odpovědět

Coubertinovo heslo "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se." holt už neplatí.

80

Odpovědět

To rozhodně neplatí, jde totiž opravdu o velké peníze a vrcholný sportovec bez ambicí a bez úspěchu není vrcholný sportovec.

00

Odpovědět

Sem nejlepší dřepař na světě vy m***y!

911

Odpovědět

To ti říkal fotr, když jsi mu dřepoval na ptáku?

60

Odpovědět

Mám pocit, že lidé, kteří se ve sportu nepohybují toto téma prostě pochopit nemůžou.
Pro vrcholové sportovce je vítězství v soutěži životní úspěch. Většina z nich radši obětuje své zdraví, aby se zapsali do historie. Následky znají a přijímají je. Udělají vše pro výhru. Je to totiž jejich život. Nazvat je idioty je krátkozraké. Dopuje většina špičky. Dopuje Jágr, dopujou naši olympionici už za dob komunismu..

Bez dopingu by to podle mě nešlo. Naopak, myslím si, že dává šanci "průměrným" dostat se né na vrchol, ale vysoko. Pokud by doping neexistoval, rozhodovala by pouze genetika. Vezměte si kulturistiku: někteří lidé se narodí s blokátory myostatinu (ten způsobuje ztrátu svalů, znáte to, měsíc chodíte do posky, dáte si měsíc pauzu a začínáte prakticky odznovu, tělo se svalů zbavilo. Pokud myostatin nemáte, svaly se odbourají minimálně. Nabírání svalů a síly je dětinsky snadné.). Takového člověka nemáte šanci nikdy porazit. Nikdy. Narodí se s genetickou vadou která mu dává neskutečnou výhodu a vy, za předpokladu že budete dřít stejně jako on se mu sotva přiblížíte. Ovšem s dopingem máte šanci. Znáte rizika? Volba je na vás. Bez dopingu ale šanci nemáte.

Vždyt "dopují" i hudebníci. Velké orchestry a sólisti jedou na zakázaných látkách aby se mohli lépe soustředit, opustila je tréma nebo zvládaly dech. Jsou to zakázané látky a berou je aby se posunuli.

Já bych doping nechal, ale rozhodně bych víc informoval o tom jak funguje, jaké jsou následky, co to dělá. Kdo chce tak at do toho jde. Kdo ne, at zůstane naturální ale smíří se se svým genetickým potenciálem.

1017

Odpovědět

I když přistoupím na tu (pochybnou) teorii, že bez dopingu to nejde, tak uvaž, že zdaleka ne vždy byl dobrovolný. V NDR prostě neměli na výběr, dostali to rozkazem - a nemyslím, že v současném Rusku, které tím stylem pokračuje, je to jinak. Pokud se to legalizuje, budou mít ti, co dopovat nechtějí, ještě méně možností se proti tomu bránit. Plus, zničit si zdraví pro vítězství, o kterém za 10 let nikdo nebude ani vědět, JE stupidita. Nic jiného. A že jsou někteří blbí tak, že to dělají, ještě není ospravedlnění, vyjít jim v tom vstříc nebo do toho tlačit všechny.

Mimochodem, důkazy že Jágr dopuje? Anebo jenom konspirace... nebo prostě "on je tak dobrý, že dopovat prostě MUSÍ - protože já na něj nemám?"

90

Odpovědět

+Paul GarnellNo ono je to trochu paradoxní z toho co co jsem vyčetl to zní že ti co nutí brát doping jsou vlastně ti dobří protože jim dávají možnost dostat se na vrchol. Pořád je to volba dělat sport či nedělat. Jestli jej děláte jsou asi 2 cesty děláte jej protože vás baví atd... což bez genetiky nejde a je nutné smířit se s průměrem a neusilovat o mistrovství. Druhá cesta je o něj usilovat a v tom se jim pak snaží pomoct...

12

Odpovědět

+0oqqNo to je fakt argument za všechny prachy. Jako vážně, když přemůžu ten odpor, co jsem popsal výš, tak je to pořád mimo. Ty dopovací svinstva stojí víte co? Prachy. Takže ti vaši dopaři buďto budou bohatí (Jsem z bohaté rodiny, měl jsem co jsem chtěl, a teď jsem chtěl vyhrát zlato, tak jsem nakoupil nejlepší doping. Cool story.) , nebo spíš budou mít bohatého sponzora (ať už státního nebo soukromého). Ti musí být k dispozici, takže papá medaile pro chudé země. A Olympiáda není o tom, kde mají nejlepší chemický průmysl. Od toho, abychom předváděli své výrobky máme EXPO.
A jednak, koho myslíte, že si ten sponzor vybere, aby mu vyhrával závody a dělal reklamu? Toho průměrného? Ne, zas si vybere toho nadaného, a nadopuje ho, aby byl ještě výkonnější. Takže ten váš spravedlivý systém povede akorát k tomu, že hodí klacky pod nohy těm průměrným, co se nevzdají, a budou makat dvakrát víc, aby svou nevýhodu smazali.

50

Odpovědět

Z vašeho názoru je mi upřímně smutno. Ano, sport je o tom, že se snažíme být nejlepší. Ale taky o fair play, o tom, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, že jsme soupeři a při tom přátelé. A tak dále. To je důležitější než nějaké posrané rekordy. Nevzdávat se, bojovat a nezradit, a už vůbec ne sám sebe. Nejlepší není ten, kdo zvítězil, ale ten kdo nejvíc bojoval. Máš šanci? Bojuj! Nemáš šanci? Nevadí, stejně bojuj. Bojuješ? Tak bojuj čestně.
A tak bych mohl sepsat ještě stovky řádků naivního patosu. Vím, že taková nikdy nebude realita. Ale to nevadí. Tohle je IDEÁL. Možná ho nemáme šanci úplně prosadit. Ale musíme za něj bojovat! Ne z něj slevit. Vždyť právě ten ideál je, co dělá sport sportem, jinak bychom mohli klidně koukat na wrestling. Soutěže neděláme kvůli sportovcům, co si chtějí nahonit ego a konto za cenu vlastního zdraví. Děláme je kvůli těm klukům a holkám, co si půjdou zítra oběhnout barák, bruslit na rybník, zakopat na plácek, protože budou chtít být taky takoví. Mysleme si co chceme, ale sportovci jsou vzory pro miliony lidí. Vážně chcete, aby vám váš syn nebo vaše dcera jednou řekli, že chtějí být jako ta karikatura na konci Oliverova videa? Aby tak uvažovali ti, ze kterých vyrostou vaši spoluobčané? Já nechci. Vážně ne.

173

Odpovědět

+komunardBohužel, dneska trvat na nějakých morálních zásadách a ideálech se bere jako známka hlouposti a slabosti. Boj proti dopingu se vyplácí a není pravda, že všichni dopují. V atletice, cyklistice nebo běžeckém lyžování jsou tak přísné kontroly, že kromě propíraných Rusů tam prakticky není možné dopovat a pokud někdo dopuje, přijde se na něj téměř okamžitě. Důkazem budiž světový rekord zfetované Jarmily Kratochvílové, který nedokázaly překonat ani černošské běžkyně. Ten důvod bude nejspíš ten, že nejsou nasypaný. Není možné s tím bojem přestat, když jsme došli tak daleko. Bohužel bohaté sporty jako Fotball, Tenis nebo Hokej nebudou nikdy tak kontrolované a tam to s dopingem bude cesta na dlouhou trať...

10

Odpovědět

A co že by mezi vrcholovýma sportovcema byli jenom ti se správnou genetickou výbavou? Každej máme předpoklady pro něco. To je jako kdybys řekl, že támhleten puberťák musí kvůli svým genetickým předpokladům na učení vynaložit mnohem víc času než jinej a proto by měl při písemce mít dovoleno použít učebnici. Každej sme jinej a smazávat tento rozdíl chemií je na hlavu padlý. A to že je někdo průměrný kulturista neznamená, že se nemůže dostat na vrchol v jiným odvětví, kde bude nadprůměrnej. Sport není o tom kdo bere lepší pilule, ale o tom kdo na sobě víc maká a ano možná i o tom kdo pro to má lepší genetickou výbavu. O tom, že sport by měl zdraví spíš upevňovat než ničit ani nemluvím. To že dopuje asi mnohem víc sportovců než jsme ochotní přiznat a že ten poctivej a rozumnej, kterej se tomu vyhýbá nemá moc šancí je smutná pravda. Ale povolit doping, rozhodně není ta správná cesta. Mimochodem když by dopovali všichni, jak by to pomohlo těm průměrným? Stejně by ti nadprůměrně dobře geneticky vybavení pořád měli navrch, protože by dopovali úplně stejně jako ti průměrní.

202

Odpovědět

Co to proboha melete, "Pro vrcholové sportovce je vítězství v soutěži životní úspěch" ... takže proto podvádějí aby mohli mít pocit že jsou úspěšní ? Nevylučuje se to ve sportu náhodou ? Když hodím oštěpem z lukostřílu budu mít jistě výhodu proti těm kteří hážou z ruky, ale bude to pro mne jako vrcholového sportovce opravdu ta správná cesta k životnímu úspěchu ???

11

Odpovědět

Vy jste nebezpečný hlupák. Doping byste nechal. Copak jste vůbec nepochopil co Oliver celkem jasně popsal jako důsledek takového přístupu ? Každý bude chtít získat proti ostatním maličkou výhodu takže se budou brát pořád vyšší a vyšší dávky, ... sportovci kteří nebudou dopovat vůbec nebudou mít šanci na úspěch, nejspíš se ani nebudou schopni kvalifikovat. Takže doping bude nejen povolen, ale stane se naprostou nutností. Čímdál vyšší dávky pak zajistí že po každé olympiádě odvezete na máry 20 procent nadrogovaných sportovců v černých pytlech. Pokud byste to takto nechal musíte být závažně mentálně postižený.

11

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver. Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu a to 39 mŕtvych v Tunisku. Vitajte v Európe, teda okrem Británie. Lucky bastards.... https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Sousse_attacks

840

Odpovědět

Ignorujte tohohle debila. Nedávejte mu mínusy, komentáře, nic. Ať si nemá nad čím honit.

356

Odpovědět

Skvelé video, obzvlášť reklama na konci :D

151

Odpovědět

Dopujou úplně všichni sportovci na světové úrovni. Kdyby to nedělali, tak se koukáme na bandu ubohých kostíků. Jen někteří jsou tupí a nechají se chytit.

417

Odpovědět

Svou evidentní tupost jste předvedl v této chvíli pouze vy sám.

10

Odpovědět

Na jednu stranu chceme čisté sportovce. Na druhou stranu ale chceme vidět překonávat rekordy a to už v dnešní době nejde bez dopingu. Homo sapiens sapiens dosáhl svých limit a pokud se nenarodí člověk s nějakou "vadou", tak bez dopingu se rekordy překonávat nebudou.
Co je víc: čistý sport nebo rekordy?

39

Odpovědět

Tohle je největší pičovina, kterou dokonce tvrdí i doktoří (naštěstí menšina). Jaké limity lidského těla? Ty právě dosaženy vůbec nebyly. Je neskutečný množství lidí, kteří můžou mít talent od boha na cokoliv, ale nikdy se nedostali k tomu, aby to zkusili. Je neskutečný množství míst na světě, kam ještě ani nedorazila informace, že se někde na druhý straně světa soutěží v tom, kdo dál dohodí oštěpem, takže proč by na to trénovali, když ani nemají vodu? Že rekordy překonávají lidi, kteří se narodili s nějakou výhodou je jasný a vždycky tomu tak bylo... A hodně se mluví o cyklistice, že byl dosažen limit lidských možností, ale jak mohl být, když v tom soutěží nějakých 20 států ze 200?

164

Odpovědět

+AutoHaha, že nebyly dosažené limity? ale byly, už dávno a lidé se je stále snaží překračovat a taky na to doplácí. Ty udržený vazy, svaly, zničený klouby jsou dost velkým důkazem.

44

Odpovědět

+ZipouTady mluvíme o limitech lidstva jako celku, ne o osobních limitech jednotlivců, které jsou překračovány každou chvíli...

73

Odpovědět

+AutoLimity lidi tak jak uz jsou byly dosazeny, zdravy clovek bez genetickych vad (ano to o cem mluvite jako o vyhode nebo nadanim, je geneticka vada) nema sanci je prekonat.
Pokud si chcete honit ego ohledne limitu lidstva... tak soucasti dosahovani limitu lidstva jsou i upravy lidskeho organismu ted jsou to hormony, kterym se rika doping, casem to budou implantaty v podobe svalovych vlaken nebo protetika.
Docela by me zajimalo jak by se antidopingove urady divali na genetickou manipulaci jedince, za ucelem zvyseni vykonu. Ciste bez chemickych latek, prakticky umele dosazeni toho co se dnes oslavuje.
Ano to o cem mluvim je budoucnost, aspon je videt ze to co se tu resi je naprosto podradny nesmysl.

01

Odpovědět

+XarghasAby to mohli dělat, tak by ale museli prvně vědět, co vlastně zapřičiňuje nadlidské výkony některých atletů. Například do éry Bolta se předpokládalo, že sprinter by neměl být moc vysokej a teď se to zas považuje za jeho hlavní výhodu. A opravdu nevím, co dokazuje první odstavec. I člověk kterej zaběhne půlmaraton za 1:12 musí mít hodně výhod oproti normálnímu člověku a přitom je to od světovýho rekordu hodně daleko... Lidi se od sebe prostě liší, a kombinace některých faktorů zapřičiňuje, že je dobrej v tom či onom. Nemusí to být rovnou nějakej retard :D

10

Odpovědět

+XarghasNadání není genetická vada ... zdravy clovek bez genetickych odchylek take neexistuje, každy narozeny clovek je geneticky mirne odlisny od jakehokoliv jineho, de fakto kazdy jedinec tvori svuj vlastni druh a jen jeho zivot ma dokazat zda ma narok jeho novy lehce odlisny druh prezit a predat svuj gen s dalsimi nahodnymi upravami dalsi generaci ... udelejte si v evoluci trochu poradek, je zjevne ze jeji principy vubec nechapete.

10

Odpovědět

+Xarghasotazka umele geneticke manipulace pri poceti je velmi zajimave tema, a mame stesti ze jej dnes resit jeste nemusime. Pokud ale clovek ovladne schopnost umele geneticke manipulace bude to skutecne problem, totiz odchylky ktere zpusobi nebudou male/nepatrne jako je pri kazdem poceti mirne upravuje priroda a pak je treba i nekolik generaci proveruje zda jsou zivotaschopne, tyhle umele upravy budou prilis zasadni a budou mit i zasadni vedlejsi efekty protoze doktor proste nebude mit stovky generaci na to aby sve upravy proveril v praxi ... bude to opravdu maler. Umele geneticke manipulace zrejme budou postaveny zcela mimo zakon, coz ale nemeni nic na tom ze kdyz uz k nim dojde nebude existovat ZADNY ZPUSOB jak je rozpoznat od tech prirozenych. Nejde to rozlisit, sport by tak mohl snadno narazit na neresitelny problem.

10

Odpovědět

+Auto"Že rekordy překonávají lidi, kteří se narodili s nějakou výhodou je jasný a vždycky tomu tak bylo.."
bez dopingu budou vyhrávat jen ti co se narodili geneticky perfektní, nikdo jiný je neporazí. Není víc fér, aby měli i ti méně obdaření šanci s nimi bojovat? Znajíc následky dopování.

22

Odpovědět

+Dephsky??? Co to je za pitomost? Ta výhoda těch jedinců většinou vůbec není měřitelná, většinou je to soubor mnoha faktorů, kde štěstěna (někteří lidi jsou prostě šťastlivci od přírody), hlava a odolnost proti zranění (možná i díky té štěstěně) hrají hodně velkou roli. A to nemluvím o nejrůznější fyziologických procesech, které ani ještě nejsou popsány a přitom mají vliv na výkonnost. Jak bys zajistil, aby ti nadopovaní neměli nakonec větší výhodu než ti geneticky obdaření?

00

Odpovědět

+DephskyMimochodem, držitel rekordu v největším naměřeném VO2max (větším než Bjorn Daehli) je Oskar Svendsen, který ukončil karieru ve 20 letech kvůli nedostatku motivace. Člověk, který měl potenciál překonat všechny rekordy i bez dopingu. Po tomhle tvrdit, že jsme narazili na hranice lidských možností je prostě pitomost.

00

Odpovědět

+Dephskyne to není fér, genetika a evoluce je lidská přirozenost a sportem ji de fakto oslavujeme. Doping je jen ubohá chemická náhražka.

00

Odpovědět

+mark165ale asi chápu kam míříte. Zřejmě uvažujete takto, co když se lidé naučí manipulovat přímo se svými geny a rodiče budou schopni spolu s šikovným doktorem vytvořit extra vybaveného sportovce. Nebude to doping, ale bude to umělé, bude to fér ?? Na to by bylo zajímavé znát odpověď, protože hrátky s geny v době vašeho početí si v ničem nezadají s dopingem, jak ale pak chcete odlišit genetické modifikace umělé a přirozené ... to dost dobře nejde. To opravdu nejde.

00

Odpovědět

Dosáhl svých limitů ?? vy bůbec netušíte jak funguje evoluce že ne ? Každý nově narozený jedinec je zmateným mixem genů svých předků plus nahodilých odchylek, který mu mohou dát výhodu pro život ale také nemusí. Přirozený výběr pak rozhodne zda ten náhodný mix byl či nebyl přinosný a v další generací ho postoupí dál s dalším náhodným mixem k posouzení do dalšího kola přirozeného výběru ... ve sportu je to naprosto stejné, rodí se sportovci vyjímečně a vyjímečněji nadaní, homo sapiens rozhodně na své limity nesáhl, vyvíjí se dál ... jenže vy v evoluci moc nevěříte že, vy věříte že země vznikla za 7 dní a člověk byl stvořen k obrazu boha :-) to by váš názor vysvětlovalo.

10

Odpovědět

Přesně, všechno má své hranice. Jako ok, když dáte mozek boxera do trenek a tak se tam ty dvě kopy masa perou dokud není z hlavy kaše. Ale dát do branky hráče tvaru obdelníka, to už není správné.

15

Odpovědět

uklidnete se, umele geneticke manipulace jsou tema ktere jeste neresime, ted resime jen doping a ten se da nastesti merit.

00

Odpovědět

Tohle má prostě jediný kořen, na který tam Oliver poukazuje: Prachy. Kdyby se ze sportu nestal miliardový byznys, byl by mnohem menší tlak (jistě, ne nulový - pořád je tu ješitnost, touha po slávě, závist...) takové věci dělat. Dnešní olympiáda je po stránce ideálů už jenom výsměchem té původní řecké. Čistý sport pro radost je na vrcholové úrovni už dávno mrtev, zbyla jenom tahle bažina - tak proč se divit, že není vůle doping řešit. Když v tom bahně plavou a krmí se z něj všichni?

A proč nenechat dopovat všechny? No, třeba proto, že to JE škodlivé. Těm idiotům to zkrátí život možná o deset let, většina sportovců co jela ve východoněmeckém dopingové programu skončila s rakovinou, zničeným imunitním systémem, leukémiemi. Umírali jako naprostí lazaři. Plus, pokud by se legalizoval doping, začal by prosakovat níž a níž. Skončilo by to tím, že by tatínkové cpali hormony do devítiletých kluků někde v juniorském přeboru.

490

Odpovědět

Některé sportovkyně z NDR (a určitě nejenom z tama) měly kvůli dopingu tak rozesrané hormony, že si později nechali přeoperovat pohlaví.

70

Odpovědět

+BashoKdyby jenom tohle. Třeba vzpěračům rostla ženská prsa. Ano, jde namítnout, že dnešní metody dopingu jsou "jemnější", jenomže to pořád nic neznamená. U genetického dopingu, co se teď objevuje, nikdo netuší, co všechno může v těle nadělat třeba za deset patnáct let.

50

Odpovědět

No ono se dopovalo již na začátku 20. století, dokonce jsou historické prameny které hovoří o dopingu na starověkých OH. Řekl bych že jenom penězích to není, najde se spousta lidí kterým k tomu stačí "jen" sláva.

40

Odpovědět

+420Proto taky píšu, že ÚPLNĚ by doping nezmizel. Ovšem peníze v tomhle vidím nejen jako hlavní motiv, ale především kvůli nim není vůle s tím něco doopravdy dělat, přesně jak tam říká ten ex-ředitel WADA. Protože z toho dopingu přeneseně těží všichni, ne jenom ti co dopují.

20

Odpovědět

+420jiste, což ale nemění nic na tom že by svým hloupým rozhodnutím měli de fakto nutit vsechny ostatní sportovce rozhodnout se stejne hloupe. Pouze a jen proto je doping zakázaný.

10

Odpovědět

Nechápu proč ve sportu neexistují kategorie s dopingem kde je dovoleno cokoliv a jakkoliv. Myslím že některým lidem na tom nezáleží a chtějí jen vidět neskutečné výkony.

18

Odpovědět

Např. v kulturistice je i odnož "naturální kulturistika" z jejiž podstaty vyplívá že tam jsou čistí sportovci. Nejsou. 3/4 z nich je nasypaná. Proč? Chtějí vyhrát.

60

Odpovědět

tohle není řešení, ti nadopovaní kterým se nebude dařit v kategorii kreatur se pokusí vyhrát v kategorii naturálů a rozhodně dopovat kvůli tomu nepřestanou :-)

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK