Mezinárodní den ženLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:255
Počet zobrazení:14 360

John Oliver tento týden ještě stále nevysílá, tak vám opět přináším jedno starší video. Mezinárodní den žen různé národy slaví svým vlastním způsobem. A někdy dost zvláštním...

Přepis titulků

Mezinárodní den žen. Den, kdy se zadaní muži probudí, uvidí, že to každý sdílí na Facebooku a řeknou si: "Kurva, musím rychle něco vymyslet." Letos připadá na úterý. Státy světa ho oslavují různým způsobem. V Rusku, kde je tento den považován za státní svátek, vystoupil v televizi Vladímír Putin.

Drahé ženy, srdečně vám gratuluji k Mezinárnodnímu dni žen. Máte schopnosti a čas řešit množství velkých problémů. Zůstaňte jemné, bystré a okouzlující. Zaprvé, je zvláštní slyšet přívětivé poselství od muže, který vypadá, jako by právě v ruce drtil malé ptáčky. Zadruhé, pokud chce být pokrokový, tak mu to moc nejde. Zvládat množství problémů, ale zároveň zůstat jemné a okouzlující, je přesně ten dvojitý standard, který se ženy snaží překonat.

Ženy, je skvělé, že jste tak sebevědomé, schopné a zaměřené na kariéru. A někdy o tom i přestanete krafat. Je to skvělé. Ale zato v Turecku prezident Recep Erdogan využil svůj projev k tomu, aby protlačil nečekanou myšlenku. Vím, že to některé z vás naštve, ale žena je podle mě hlavně matkou.

Podle mě je tím největším příkořím, které ženě můžete způsobit, to, že bude prožívat život, ve kterém bude obětí ekonomické nezávislosti. No dobrá... Zaprvé, tvrdit, že žena je především matkou, není vhodné ani během Dne matek. A ekonomická nezávislost ani zdaleka není to nejhorší, co ženě můžete udělat. Musíte projít nejdříve seznamem, který zahrnuje ženskou obřízku a filmy Nancy Miles.

V Číně obchodní dům na Mezinárodní den žen nabízel slevy, ale pouze hezkým ženám, jejichž vzhled byl ohodnocen skenerem obličeje. Moc často se nestává, že slyšíte příběh, který se zároveň odehrává ve vzdálené budoucnosti i vzdálené minulosti. Ale je úžasné, že někde v Číně vedoucí obchodu T.J.Maxx řekl: "Promiňte, ale robot vás nechce ošukat.

Tyto tříčtvrťáky máte za plnou cenu." Možná nyní budete rádi, že ženy v USA slaví po svém. Například moderátorka Greta von Susteren pronesla projev na počest tohoto dne. Rovnou vám říkám, že pokud si myslíte, že víte, co bude následovat, tak se pletete. Taliban znemožňuje ženám poslouchat hudbu, chodit do školy nebo opouštět dům bez burky. Ve světě žijí ženy pod právem šaría, a prožívají nemyslitelné věci jen kvůli tomu, že jsou ženy.

To mě přivádí k tomuto. Během tohoto Mezinárodního dne žen bychom my, ženy, měly vyjádřit uznání americkým mužům. Poděkujme jim. Ano, Greta von Susteren označila Mezinárodní den žen za den, kdy máme poděkovat americkým mužům za to, že jsou lepší než Taliban. Netušil jsem, že tohle je možné.

Jsem si jistý, že Vystoupila z řady. A to ještě neskončila. Není to dokonalé, stále nedostáváme stejný plat za stejnou práci, ale američtí muži jsou zdaleka ti nejlepší muži na světě. A my, americké ženy, to možná neříkáme, ale všechny víme, že si to američtí muži zaslouží slyšet. Možná není lepší možnost, jak uznat přínos žen, než dát uznání mužům za to, že nic nedělají.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Stejně nejlepší je na tom videu jak prý ženy by měly poděkovat můžům za to že mají právo se mít tak dobře že mohou slavit něco jako MDŽ :D :D Skutečně měě štve že m to nikdy nenapadlo :D

81

Odpovědět

Ženy mají svůj den, ale co ostatní pohlaví? Jako helikoptéry apod.

67

Odpovědět

Dny NATO

190

Odpovědět

Ze nekdo nabada zeny aby se chovaly jako zeny a ne jako zvirata je hodny posmechu? Nebyla by to amerika aby si zase kvuli necemu do ostatnich nerypla, v tomhle pripade do ruska... Kde jsou ty zeny z let minulych... To co kolem sebe vidime ted, nema s neznym pohlavim co delat... Z galantnich muzu jsou obratem sexisti.

1325

Odpovědět

Naštěstí tato demence je rozšířená jen v USA a západní Evropě. I když už se to dostává u nás do Prahy a Brna.

514

Odpovědět

A co kdyby nikdo neříkal ženám, jak se má taková správná žena chovat a jak moc neodpovídají tomu standardu (což mimochodem zrovna děláte)? :D Co když žena nechce být něžná, protože je prostě jiná? Nebo se vám jako mužům zamlouvá, že vás společnost tlačí do pozice alfasamců, co nebrečí a je hrozně roztomilý, když se snaží postarat o děti?

315

Odpovědět

+eshllinA co kdyby nikdo nerikal detem co je to slusne chovani? Co je to ucta? Co je kradez? Co je vrazda? Stud? At jsou preci takove jake chteji byt... Kam to asi tak povede? Staci se vlastne podivat kolem sebe, taci uz tu jsou a je jich cim dal vice...

423

Odpovědět

+ctjwow. podle této logiky je tedy dospělá žena na úrovni malého dítěte? to není o tom, že by se ženám vštěpovaly nějaké hodnoty ale o tom, že jim prostě říkáte jak mají žít. Tato logika - že žena musí být něžná, nejlépe sedět doma, vařit a starat se o děti je buranská obdoba logiky islámských fundamentalistů, kteří ženu ukamenují když se jim nelíbí jak se chová.

152

Odpovědět

+StrakaPodle teto logiky jsou zeny (a i muzi) takovi, protoze je jako deti malo/spatne vychovali... Castecne chyba rodicu, castecne za to muze kultura, castecne skolstvi...

08

Odpovědět

+ctjVýchova je o tom, aby jsme dětem vštípili nějaké základní morální zásady, základy společenské slušnosti, úctě k druhým a podobně, ne o tom, aby sme je přetvářeli k obrazu svému. Zjednodušeně naučíme dítě co může a co nesmí, tím nastavíme jisté mantinely a v těch už se může pohybovat jak samo uzná za vhodné. Jestli chce ženská vzít do ruky krumpáč a zalízt do doů tak ať to udělá pokud je na tom fyzicky dostatečně dobře. A to že někdo nabádá ženy, aby se nechovaly jako zvířata sem asi nepochopil. To se jako chlapi chovají jako zvířata? A ne, z galantních mužů nejsou sexisti. Sexisti jsou ti, kteří nedovolí ženě pracovat prostě jenom proto, že je žena a má se starat o domácnost. A pokud se najde žena, která o galantní chování nestojí (myslím, že těch není moc), asi by si měl ten galantní muž najít jinou pokud má potřebu držet ženě dveře, pomáhat jí do kabátu nebo jí vzít těžkou tašku, ale není to chyba na straně ženy. Každej sme jinej, každej chceme od života něco jinýho a stejně jako se muž může rozhodnout, že bude na rodičovské dovolené s dítětem a bude prát a vařit, tak se žena může rozhodnout, že půjde do armády. Nevidím důvod proč komukoli možnost této svobodné volby brát.

140

Odpovědět

+CreeglNech spravis co spravis dokym deti neizolujes tak ich vychovavas k obrazu svemu, alebo hocijakemu inemu ;)

00

Odpovědět

Nebezpečný levičák.

1525

Odpovědět

Tyvado ten Erdoganův projev, to je maso. Vážně nevím, jak bych takové evidentně nábožensky-založené tvrzení středověkého přístupu ještě mohl říct ještě uhlazeněji, abych zmínil kritiku ekonomické soběstačnosti.

261

Odpovědět

Zase vytváří problémy z ničeho. Tak žena poděkuje mužům, což dnes nejspíš není dost progresivní a asertivní, a za to si zaslouží posměch. Inu, trochu sebezpytu by nezaškodilo, ale na to není čas, je potřeba rychle něco reformovat...

2528

Odpovědět

Neřekl bych, že z toho vytváří nějaký problém. Spíš si jen dělá legraci z toho, jak to mohlo vyznít. :)

244

Odpovědět

+Mithrilposelstvím poslední části videa je, že muži vlastně nic nedělají, že není za co jim děkovat, a kdo si myslí jinak, je pro smích. to je podle mě dost konfliktní vyjádření, které určitě nepřidává k dialogu. satira je sakra silná zbraň (a těžko se proti ní dá bránit) a zdá se mi, že ji oliver poslední videa docela dost zneužívá

34

Odpovědět

Vždycky mě fascinuje jak Američani narcisticky nazývají Ameriku a americké nejlepším (greatest) na světě. Patrně to funguje jako sugesce, začnou to brát jako fakt, když to říkají všichni. :)

704