Thumbnail play icon

Multilevel marketingLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:393
Počet zobrazení:34 641

S takzvaným multilevel marketingem se jistě už setkalo mnoho z vás. Možná se do nich zapojil někdo z vaší rodiny nebo přátel a možná se do ni pokusil dostat i vás. Schéma je vždy velmi podobné, prodáváte nějaký výrobek a zároveň se pod sebe snažíte dostat další lidi a budete získávat provize za jejich prodeje. A že to zní jako klasické pyramidové schéma? Podle někoho ano, podle těchto firem určitě ne...

Komentáře (173)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Super, ale titulky trochu bírají na pointách a někde zase přidávají.
Na začátku jak mluví o pyramidách, tak ten druhý používá "je to NELEGALNI pyramida", ne jen "je to pyramida". Pro lidi co neumí anglicky, to trochu shazuje toho človkěka, i když říkal něco jiného.
Stejně tak pointa toho maníka z osmedátek je "Pokud jsou to takoví odborníci NA HUBNUTÍ, tak proč jsou tak tlustí?"

00

Odpovědět

Nase schema neni jen dalsi pyramida, je to lichobeznik...
https://www.youtube.com/watch?v=uuVh36vQkSI

60

Odpovědět

Mám pocit, že "almost got terminated for" v čase 6:15 je špatně přeložené :/

00

Odpovědět

Asi takhle, jednu dobu jsem byl aktivní v Amway, do dnes pravidelně kupuji nejméně deset produktů, protože na českém trhu se dá koupit jen velmi málo srovnatelně kvalitních věcí. Sice dnes nejsem v Amway aktivní, ale kdybych se měl rozhodovat znova šel bych do toho opět. Navázal jsem tam mnoho skvělých kontaktů, naučil se mnoho nového co se mi časem hodilo, ujistil si co chci v životě dělat, a vlastně si i slušně vydělal, protože mne jejich vzdělávací systém dovedl k ziskům v jiných oblastech. A dost možná mám teď vysněnou práci kvůli knize ke které jsem se dostal na semináři Amway.

1755

Odpovědět

Ok, tak z takového reklamo-komentáře se mi chce blít... Fakt důvěrihodné, svěření... 1) Zní to jako by to psal nějaký reklamobot po lobotomii. Totální průjem reklamních klišé sloganů 2) Víckrát už tam ani jméno firmy nas*at nešlo co?

529

Odpovědět

+pav1Naopak. Scénář, který tu HMTD představil je dosti věrohodný. Pokud byste chtěl uspět v MLM, určitě byste se musel naučit nové dovednosti jako například: jednání s lidmi, sebedůvěra, prodej, leadership, atd...
Pokud na to teda nejste nadán od přírody.
Tyto dovednosti se rozhodně dál v životě hodí.

86

Odpovědět

+VashcoolTo mu nezazlívám, spíš té formě, vypadá to jako taková ta reklama co ani tak vypadat nemá, ale tady je do očí bící.
1) zbytečně moc vychvaluje a doopravdy říká vše co ti vždy říkají u jakékoliv piramidy a jako zkušenost nic konkrétního..
2) Ani tu firmu (název) pro pochopení jeho komentáře nemusel zmiňovat a když už stačilo prostě jednou, tak jak by to napsal normální člověk. Tohle je taktika, aby si lidé dobře zapamatovali jméno firmy používaná hojně v reklamách...
Jestli to ještě pořád nevidíš, tak mi to příjde asi takhle: Celé jsem to četl i v 100% pravém komentáři na stránkách Amvaloy, ikdyž je zpodivem, že se tam nikde v Amvaloy komentáře psát ani nedají na jejich Amveloy stránce v Amveloy.xxx...
Dokonce si říkám jestli to nebyla od HMTD důmyslná parodie na ty jejich keci a když zadám Amveloy do googlu, tak jestli mi to nevyhodí 2 starý páprdy co si ho navzájem škrtí :D

135

Odpovědět

+pav1Vždyť je to psané formou "Love Story ve zkratce". To je přece evidentní.

To chcete veškerou vypovídací hodnotu jeho komentáře hodit pod stůl jen kvůli tomu, že Vám to připomnělo reklamu "Když jsem se pak v 15ti rozhodoval, co dál dělat, zas*aná pekařina byla jasná volba"? Váš první komentář taky na první pohled vypadá, jako by ho psal zakomplexovaný jedinec alergický na jakýkoliv marketing.

Normální reakce by přece byla: "Oukej, sice hezká Love Story, pro mě však dosti nevypovídající. Dejte sem Vaše konkrétní zkušenosti s...."

54

Odpovědět

+VashcoolTohle není love story, to je jen sprostá reklama (a řekl bych i úmyslná, že by starý podíl z piramidky?) poskládaná z prázdných frází.

75

Odpovědět

+pav1Ve skutečnosti to je propagace pozitivních aspektů dané spolupráce ověřených z vlastních zkušeností.
Po informační stránce je jeho story velice pravděpodobná.
Pokud Vám to přijde sprosté, tak jste vážně k smíchu :D :D

28

Odpovědět

+VashcoolPřespřílišná propagace pozitivních aspektů (a přitom ani ň o nějakém negativním) + přespříliš použitého názvu firmy = reklama. A v tomto případě si nemohu pomoci, ale přijde mi hrozně očividná. Kdyby se jen chtěl svěřit se svou dobrou zkušeností, tak by tam necpal tolikrát to jméno firmy, vždyť je to jak z učebnice :D

84

Odpovědět

+pav1každá věta, ve které uvedete název čehokoliv je reklama... (i kdyby se rozhodl na nějakou firmu nadávat - negativní reklama taky reklama) ...je to podle Vás špatně? máme v našich konverzacích nepoužívat názvy firem, výrobů, služeb, aby to nebyla reklama? proč? nebo Vám vadí jenom to, když někdo sdílí svoje pozitivní zkušenosti? proč? nebo Vám vadí jen, když si někdo dělá reklamu sám na sebe? ...to ale není tento případ, diskutující výše uvedl, že není aktivní...

35

Odpovědět

+freak thinkerPůsobí to na mě, jako ukázkové ´´fiktivní´´ komentáře které bývají u MLM firem na jejich stránkách. A mají pochybující lidi, ukidnit, že se nemají čeho bát. To mi na tom vadí. A jinak taky nemám rád vlezlou reklamu.

102

Odpovědět

+pav1ty se nauč gramatiku hlavně

13

Odpovědět

+pav1asiVy asi vůbec nevíte o co jde. Kdyby ano tak by jste věděl že takováto (reklama) by dané osobě absolutně nepomohla. Takže by ani neměla žádný smysl.

31

Odpovědět

+VashcoolProbůh, především se nejdřív naučte pane pořádně česky...!!!

00

Odpovědět

+pav1je to pravda, jestli je to reklama ať posoudí každý sám, ale kdybych je chtěl propagovat asi nenapíšu, že už tam nejsem aktivní a bylo by to víc nenápadné.

27

Odpovědět

Po precteni zdejsich komentaru si nemohu pomoci a musim se zeptat. Fakt je zapotrebi psat u KAZDEHO videa J.Olivera ty same komenty? Pokazde ctu od toho, nebo onoho cloveka, ze to je Liberal. Dalsi zase napise o 9 mrtvych tady a tamhle ... Zajima me, jestli tomu co pisou ty lidi vubec fakt veri, nebo jestli je to jen dalsi internetova pitomost typu "FIRST COMMENT !!!", protoze proste nemaji cim prispet do diskuze. Snad neni zapotrebi psat to porad dokola ne? Jednou nekdo napise oliver je slunickar/komous/liberal/reinkarnovanej cokoli, tak tim dal jasne navedomi, ze takhle ho vidi a nam ostatnim je jasne, ze to tak zustane i nadale. Bylo nam to jasne uz u patnacteho videa a potom co umrel stejny pocet lidi na tom samem dile jako pred 7 dilama (nad cimz bych se pozastavil, protoze kdyz tohle vite, meli byste jim psat, at se stehujou pred odvisilanim, ne nam ze umreli po odvysilani. Nejspis jste objevil novy Midsummer).

261

Odpovědět

Tak víš co, je to už taková pěkná tradice, pak aspoň takový jako ty a nebo já si můžou honit ego a psát, věci typu: ,,Koukejte na ty idioty, píšou furt ty stejné zbytečné kokotiny pořád a do kola..´´ + hezky to zahřeje u srdíčka, když vidíš že ze sebe někdo dělá většího blbce, než si myslíš sám o sobě.
teď se zamysli. Má tvůj nebo můj komentář větší informativní a diskuzi prospěšnou hodnotu než ten jejich?? Když ukazuješ na očividné totální hovno a křičíš: ,,to hovno je na hovno, přestaňte tu tolik srát´´, není to taktéž jak se říká dosti o hovně?

12

Odpovědět

+pav1Ja nepotreboval mit vetsi informativni hodnotu. Ja se pouze ptal, zda je to zapotrebi :) Urcite si nehonim Ego. Nikdy se tu s nikym nehadam a prakticky nikdy na nikoho nereaguju pokud mu treba nemam jak poradit, nebo odpovedet na otazku. Na hadky v diskuzich jsou tu jini :) Ptal jsem se ciste informativne

50

Odpovědět

+HabanszTak v tom případě se hluboce omlouvám, ty nejsi auto, moje chyba. Ale ta podoba... Co se tvého dotazu týče. Řekl bych, že je to jedna z těch velkých otázek na kterou nejspíš nikdy nebudem znát úplnou odpověď.

20

Odpovědět

Mate chybku ve 12:10. Mate tam Jeden z jeden byvalych hlavnich .... :)

00

Odpovědět

Zdravím, můj komentář se úplně netýká tohoto videa, ale myslím, že bych tu mohla najít odpověď na jednu otázku. V poslední době se v internetových diskuzích objevuje zcela nový typ nadávek a vzhledem k tomu, že jsem je našla i pod tímto videem, věřím, že zde jsou lidé, kteří mi je budou moct vysvětlit. Jmenovitě se jedná o následující pojmy, ale pokud vás napadne i něco dalšího, ráda se přiučím.
1. Liberál - zřejmně velmi sprosté slovo
2. Komunista - samozřejmě vím, co co to znamená, ale vzhledem k tomu, že se používá i na lidi co nevybízejí ke zrušení osobního vlastnictví, uvítám modernější definici
3. Sluníčkář - jediný kterého si vybavuji je Honza Volf - ten co neumí hrát golf
4. Havlista - očividně odporná existence

Předem děkuji za odpověď.

283

Odpovědět

S tím liberálem to je tak, že lidé prohlašující se za liberály jsou pro potlačení svobod viz. Ban bossy

10

Odpovědět

+kotjaDěkuji za odpověď, ale možná mi tu něco uniklo. Co konkrétně je zde myšleno jako Bab bossy? Je tím myšlena ta krátká přestřelka mezi KamikazeNB a gentlemanem KamikazeNB?
Nenašla jsem tu žádné prohlášená ve stylu: "Jsem zarytý liberál a všem vám zakazuji říkat, co si myslíte." Většinou je tak častují jiní lidé a protože si toto označení nezvolili sami, není obsah jejich komentářů cílem k jejich definici.
Já se opravdu ptala, protože si nejsem jistá co tyto pojmy znamenají. A pokud zdejší Liberál zakazuje ostatním svobodné vyjadřování, tak se musela definice Liberála zatraceně změnit.

Mimochodem ani u nás není svoboda slova absolutní. Většina lidí si toho asi není ani vědoma, ale na popírání holocaustu se u nás svoboda slova nevztahuje. Je to samozřejmě naprosto jiná kategorie než zdejší debata a netroufám si o tomto zákonu diskutovat. Jen si myslím, že by některým lidem prospělo, kdyby si uvědomili, že i svoboda má své hranice a tím nemyslím jen možnost svobodného vyjadřování.

31

Odpovědět

+NeinformovanáBan Bossy je jedna konkrétní kampaň, uvedená jako příklad.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ban_Bossy
Co je na tom tak problematického, to nevím, v zásadě mám pocit že je to výzva k nepoužívání určité nadávky. Na tom vážně nevidím omezení žádné svobody. Ale asi by to bylo na dlouhou a zbytečnou diskusi o ničem.

Ale původ nadávky liberál bych viděl spíše v tom, že v USA to slovo znamená zhruba to, co u nás levičák.

10

Odpovědět

+komunardOni ten zákaz obhajovali tím, že je kvůli nadávce bossy (panovačný/á/é) málo šéfek a to mi přijde pitomé. Já bych křehkou květinku, která se sesype po označení za panovačnou, za šéfovou nechtěl.

10

Odpovědět

+komunardDík, už jsem zase neinformovaná o trochu méně. Rozhodně je to zajímavé téma k zamyšlení, ale radši to tu nebudu rozpatlávat.
Liberál = levičák je rozhodně pozoruhodná asociace, to by mě asi opravdu nenapadlo. Především proto, že mnozí mají očividně i spojení Levičák = Komunista. To mi dohromady dává Liberálního Komunistu a to si vzhledem k naší KSČM opravdu nedokážu představit.
Naštěstí nežijeme v USA a můžeme být i neliberální levičáci a liberální pravičáci.

30

Odpovědět

+NeinformovanáA to je pak ještě prdel, když si uvědomíte, že ve svém originálním významu je levičák slangový termín pro příznivce státního dohledu nad trhem a se sociálními otázkami toho moc společného nemá. :D Ono vlastně většina lidi, čo nadávají druhým do pravičáku/levičáku nemá o ekonomii ani páru...

10

Odpovědět

+minetteVe svém originálním významu je levice (od toho levičák) hnutím pokroku, změny, odstranění starých pořádků, zatímco pravice (od toho pravičák) hnutím tradice, stálosti, zachování poměrů. Konkrétní program je tedy dost odvislý od dané situace. V jedné skandinávské zemi se jedna pravicová strana jmenuje Levice, protože vznikla v době, kdy byl její ideový obsah protisystémový, ale časem se mu podařilo etablovat, a držet se ho znamenalo chránit stávající poměry.

10

Odpovědět

+komunardTo není tak docela pravda. Levice brání dělníky. Tak přece vznikla první levice, sociální demokracie v Anglii. Pravice zachovává staré hodnoty pouze v případě, že bereme jako staré hodnoty vydírání dělníků ve viktoriánské éře. Jinak přirozeně pravice zastává zájmy průmyslníků (volný trh, nízké daně), zatímco levice zájmy dělníků (sociální jistoty, životní standart). To, jak se z levice stává pravice, je příběh peněz v politice a nepříliš přesná definice zájmů strany.

10

Odpovědět

+AgentTo co popisujete platí od publikace prací Karla Marxe, a že je považujete za zakládající, ukazuje na jeho obrovský vliv na celé hnutí.
Ovšem toto dělení je starší, vzniká už za stavovského zřízení (buržoazie (chcete li, průmyslníci) a proletariát (chcete li, dělníci) patřily shodně k třetímu stavu) a cílem levice bylo zlomit moc šlechty a vysokého kléru, nahradit stavovskou společnost občanskou, absolutní feudalismus demokratickým kapitalismem. Teprve po jeho prosazení se zájmy kapitalistů a dělníků rozešly. Ostatně Marx tvrdil, že tam, kde k tomu dosud nedošlo (v jeho době bylo ještě spousta feudálních států), měli by jeho stoupenci podpořit vznik kapitalismu, a ne se snažit o socialismus.
Ale to není strana, která se "zaprodala", následuje přibližně stejnou hlavní myšlenku, ekonomickou svobodu. Jenže v dobách jejího vzniku považovali zakladatelé za vhodné dát si tento název.

00

Odpovědět

+NeinformovanáLiberál nutně není levičák. Levice totiž především zastává hodnotu jedince pro systém. Pravice pak hodnotu systému pro jedince. Levice zastává sociální jistoty, jelikož mají dojem, že systém nebude fungovat bez zajišťování jeho funkce a naopak pravice zastává volnou ruku trhu, jelikož mají dojem, že trh bez zásahů funguje nejlépe.
Liberál je jen proti Konzervativci otevřený novým myšlenkám, představám a funkcím až snad na ekologovo dilema (Jako ekolog jsem proti užívání technologie, která poškozuje krajinu, jenže neekologický průmysl je zákonitě levnější, ergo výdělečnější a musím ho tedy regulovat. Jsem pravičák či levičák? Problém dnešní České SZ)
Konzervativec nedůvěřuje novým myšlenkám a zastává staré hodnoty. Mělo by to již být archaismem, jelikož takovýto typ politiky přirozeně opovrhuje jakýmkoliv oponentem navrhujícím změnu.

40

Odpovědět

Ahoj. Já to zkusím.
1. Liberál je opak konzervativce. Je zastáncem nových hodnot, od zelené energie přes registrovaná partnerství a pokouší se je dostat skrze sněmovnu a senát. Typickým příkladem v naší sféře je Strana Zelených a docela Pirátská Strana. Liberalismus ale nijak nevypovídá o jeho ekonomických hodnotách, ani moc o jeho tíhnutí vpravo či vlevo.
Zde je to urážka spojující liberály takřka se sluníčkáři a komunisty v lepším případě, v horším lidé jako hovado nerozeznávají rozdíl mezi pravými liberály a zkorumpovanými liberály sledující své vlastní cíle, tzv. neoliberály.
2. Komunista, levicový extremista, spíše konzervativní, Já. Kromě zrušení vlastnictví je pro národní závody, přerozdělování produktů a zde je to používáno jako urážka pro kohokoliv, kdo řekne, že tyto nápady jsou docela dobré myšlenky. Což technicky jsou, (vidíte, jsem komunista) ale velmi obtížně proveditelné. Kromě toho jsou komunisté i pro méně příjemné věci jako jediná strana, žádná opozice a standardizace politických věznů a ČUKLů.
3. Sluníčkář je zde hrozně široký pojem. Za normálních okolností je Sluníčkářství silný optimismus říznutý ignoranstvím. Sluníčkář pak uplatňuje dvojí metr a dopouští se zvěrstev opačného spektra rasismu (pozitivní rasismus, rasismus vůči bílým, ignorace rasismu). Technicky je extrémní opak xenofoba a jako takový se od xenofobů liší jen přístupem. Také se cítí nad xenofobem nadřazený, jelikož on se xenofobie přece nedopouští.
Zde je to argument proti komukoliv, kdo se zastává imigrantů, žen, menšin, Sýrie... Nehledě na jeho argumenty.
4. Výraz Havlista jsem tu neviděl. Maximálně snad Pravdoláskař. Mám však pocit, že tento výraz je výše zmíněnému smyslem podobný a tak popíšu ten:
Pravdoláskař zastává ideály představené Václavem Havlem. Problém těchto ideálů je, že nijak neprobírají ekonomické spektrum politiky. Logicky tedy z toho vyplývá, že ekonomické spektrum museli řídit lidé, kteří znali jisté ideály z jiných světových politik a snažili se je uplatnit. Pravicové tedy představil prvně Václav Klaus, levicové Miloš Zeman. Ani jedny z nich nebyly ideální a za více jak 20 let se nám je nepodařilo zlepšit. Naopak, pravicové prozatím stále více narušovaly funkčnost sociálních jistot, levicové pak ideály představené v r. 89. Tento problém vychází z podstaty nedomyšlených ideálů pravda a láska, což by bylo i omluvitelné, nakonec Havel byl dramatik a ne ekonom. Tohle však pravdoláskaři odmítají vidět a popularizují ideál Havla, který ani zdaleka (jako ostatně každý člověk) nebyl ideální.

Doufám, že to pomohlo a že jsem to popsal alespoň trochu správně. To lze nakonec snad uvážit podle hodnocení.

80

Odpovědět

len mala poznamocka k prekladu, jemná hudba Charday = jemná hudba Sade (11:18)
https://www.discogs.com/artist/19731-Sade

00

Odpovědět

Díky, opraveno. :-)

10

Odpovědět

jako čtenář Roberta Kiyosakiho jsem samozřejmě příznivcem multilevel marketingu, doporučuji třeba knihu Byznys pro 21. století, kde Kiyosaki velice pěkně píše o MLM jako principu, i přesto že v tomto oboru sám nepůsobí - nedělá si reklamu na sebe (on dělá hlavně reality)
...bohužel za sebe musím říct, že ačkoliv věřím v budoucnost toho odvětví jako chytrýho typu malýho živnostenskýho podnikání, je to jedna z oblastí, kde se Vás strašně moc lidí snaží napálit... proto pokud by se někdo aktivní rozhodoval, zda se pustit do takového podniku, podle mě jsou klíčový 3 zásady:

1) věškterý odměny musí být za obrat z produktů... jakmile Vám někdo nabízí, že Vás bude platit za nový lidi od hlavy, nebo za cokoliv jinýho než procenta z obratu, utíkejte, utíkejte rychle a neohlížejte se :)
2) slušná společnost po Vás na začátku nechce žádný peníze (akceptoval bych maximálně malý registrační poplatek vratný, pokud se rozhodnete s tím seknout) ...jakmile Vám někdo řekne: dej x tisíc a když přivedeš lidi a oni dají taky x tisíc, dostaneš peníze zpět a víc, je to letadlo, či pyramida a utíkejte, utíkejte rychle a daleko :)
3) vždy splupracovat pouze s někým, koho znám, komu důvěřuju, kdo prokáže, že firemní struktuře rozumí (aby sám nenaletěl na nějaký letadlo) + jakmile Vám někdo nechce na něco odpovědět, tak to smrdí :)

...když se doma porozhlédnete po domácnosti, budete možná překvapení, že výrobků od společností, které nějakým způsobem fungují na multilevel bázi, máte často celkem dost - ať už je to Amway, Oriflame, Mary Kay, Avon, nebo třeba Vorwerk... čili jsou tu i fungující obchody, které jsou na trhu desítky let, některé snad sto let... je však třeba oddělit zrno od plev :)

236

Odpovědět

Pěkné, ale k tomu poslednímu odstavci - Amway - nemám, Oriflame - taky ne, Mary Kay - neznám, Avon - nemám, Vorwerk - co to je? Takže možná, že jsou tady fungující obchody, ale moc na ně nenarážím. Výjimkou je snad jedině Amway, ale po prezentaci zboží jsem se dozvěděl, že nic pro mě. Například mi nabízeli jako obrovskou výhodu několikaměsíční záruku - v zemi, kde je ze zákona záruka dva roky. A jak říkám, většina zboží není nic pro mě.

55

Odpovědět

+Goshto jsou naše domácí zkušenosti, jestli jsou tak neobvyklé, ať si každej posoudí sám... Amway - výživa, kosmetika, drogerie, ta jistota záruky je přes rámec českýho práva pokud vím - vrací plnou cenu i za načatý zboží a tak... myslím, že v TETA drogerii by Vás hnali s takovejma požadavkama... Oriflame - kosmetika, Mary Kay - kosmetika, Avon - kosmetika, Vorwerk - vysavače.

33

Odpovědět

+GoshTo jste se jen špatně pochopili. Ta "několikaměsíční záruka" je navíc k zákonné záruce a týká se tzv. záruky spokojenosti. To znamená, že zboží můžete používat a pokud Vám nebude vyhovovat, můžete ho i ze 2/3 vypotřebované vrátit a dostanete zpět veškeré peníze, které jste za něj dal. Toto Vám žádná záruka ze zákona nenabízí, nicméně Amway Vám tuto záruku spokojenosti poskytuje. A jinak samozřejmě na veškeré zboží se vztahuje zákonná záruka na vady.

60

Odpovědět

Otázka: Proč mám chodit ke kováříčkovi, a objednávat u svého verbíře, když můžu jít ke kováři, a objednat u původní firmy?

134

Odpovědět

+komunardprotože nemůžete, tyhle firmy naschvál prodávají pouze přes "kováříčky" proč? asi je to hlavně filosofie typu proč by měl bejt velkej kovář moc bohatej, když se jeho zisky dají rozdělit mezi lidi...

...i když ze své zkušenosti sleduju, že se to v dnešní informační době mění - dnes si každej objedná tu "kováříčkovskou" licenci za pár korun sám a nakupuje pak u těchle společností normálně přes net pro sebe jakoby přímo od původní firmy jako v normálním internetovým obchodě... já jsem třeba takhle začal mamce nakupovat Amway drogerii, protože jí nebavilo pro to běhat ke známé...

65

Odpovědět

Přikládám odkaz na video od M.Roty : https://www.youtube.com/watch?v=96abShlj8PU :-)

711

Odpovědět

Ten chlap je fakt drsnák... má na zdi za sebou pověšené zbraně na kuličky....

42

Odpovědět

+MorceTyjo, fakt užitečná informace. Nevšiml jsem si ji.

01

Odpovědět

Hezky to ukazuje, jak je to se všemi takovými firmami na jedno brdo bez ohledu na to co prodávají... ono je vlastně úplně jedno co lidem nabízejí. V čele firmy stojí "nadpozemský megaředitel" s okázalým vystupováním, propagace úspěchu a honosného způsobu života a samozřejmě pyramidová hierarchie. Částečně by se podobné společnosti dali přirovnat k sektám s tím rozdílem, že tzv. vyšší moc zde nepředstavuje bůh, spirituální energie apod. ale peníze. Pokud vás video od Olivera zaujalo, doporučuji zhlédnout amatérský dokument z českého prostředí o jedné z těchto firem: "OVB je zlo aneb Rada nad zlato" ( https://www.youtube.com/watch?v=f-xixAjhL10 ). OVB je firma zabývající se finančním poradenstvím. Člověk si řekne, že se jedná o firmu naprosto odlišnou například od společnosti Herbalife, která se zabývá zdravým životním stylem, doplňky stravy, přitom v jádru jsou ty firmy naprosto stejné!

357

Odpovědět

Přijde mi, že co se týče USA tak vždycky slyším jen brblání na prezidenta, ale ten jejich neskutečně zkorumpovaný kongres, kde má každá vyděračská firma svého zásupce, nikdo moc neřeší

522

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver. Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu a to 9 mŕtvych v Bagdade. Vitajte v Európe a kultúrne nás obohaťte.
http://uk.reuters.com/article/uk-mideast-crisis-iraq-violence-idUKKCN0SW0IU20151107

1270

Odpovědět

To mu nemozte dat ban?

178

Odpovědět

+KamikazeNB je gentlemanTak si prostě představ, že ho máš zabanovaného a jak uvidíš jeho nick, tak zavři oči, scrollni trochu níž, otevři oči. Problem solve.

20

Odpovědět

Už dříve jsem si stěžoval, že mi nefungují videa od Johna Olivera a dnes jsem konečně přišel na to proč (až dnes, protože by mě to ani ve snu nenapadlo). Je to proto, že se nacházím na území Velké Británie a "Uživatel, který toto video nahrál, ho nezpřístupnil pro vaši zem." :D což je dost vtipné, protože John Oliver je anglán a lidi se tady na něj ani nemůžou mrknout :D (takže to jen tak pro zajímavost)

47

Odpovědět

Kdybych vládnul UK tak udělám to samé.

619
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK