Národní střelecká asociaceLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:179
Počet zobrazení:15 048

Národní střelecká asociace (NRA) má v USA velkou moc. A to i přesto, že jejich členů není zase tak mnoho. A jak uvidíte, nebrání jen vlastnictví zbraní, ale brání také diskuzi o nich. Existuje vůbec šance, že se něco může změnit?

Přepis titulků

Dopady masové střelby v Orlandu. Každý má svůj názor na zdroj problému a asi vás nepřekvapí, odkud pocházejí ty nejhorší z nich. Už to říkám dlouho. Říkal jsem, že se to stane. Přijímáme k nám tisíce lidí, o kterých nevíme, odkud přichází ani netušíme, co jsou k čertu zač.

Dobře, tady se opravdu plete. Víme přesně, odkud tento střelec pochází. Narodil se v Queensu, asi 12 km od místa, kde se narodil Donald Trump. Tam zřejmě rasistická víla přivedla máslovou dýni k životu. Demokraté se rozhodli méně soustředit na střelce a více na jeho zbraně. Dokonce vedli dlouhou řeč na půdě Senátu. Demokraté vedeni Chrisem Murphym vedli řeč téměř 15 hodin.

Prosazovali nový zákon, který by lidem na seznamu potenciálních teroristů bránil kupovat zbraně a který by rozšiřoval prověřování osob. Po téměř 15 hodinách Murphy řekl, že dostával signály, že tyto dva zákony schválí. Moment, je si úplně jistý, že ty signály viděl? Nebyly to halucinace způsobené otravou čpavkem poté, co 15 hodin zadržoval moč? Abychom byli fér, tyto návrhy jdou k hlasování.

Ale než začnete doufat, existuje tu menší problém. Nemá cenu si něco nalhávat. Sněmovnu reprezentantů ovládají republikáni. Žádný zákon o omezení zbraní neprojde. Ano, omezení zbraní je v tomto Kongresu velmi nepravděpodobné. Dokonce i regulace každodenního pořadu o zbraních Paula Ryana se zdá být naprosto neproveditelná.

To znamená, že jsme tam, kde jsme byli. Po další masově střelbě a s nepovedenými zákony, které neprojdou. Existuje jasný rozpor mezi názorem veřejnosti, která podporuje různý stupeň omezení vlastnictví zbraní, a jakýmkoliv jednáním Washingtonu. Je celkem jasné, co mezi tím stojí. Národní střelecká asociace. Je to PETA pro zbraně, která navíc funguje.

Abychom k NRA byli fér, není překvapující, že přísnější zákony odmítají. Je to skupina zastánců zbraní. Mají to v popisu práce. Ale šokující je, jak úspěšní jsou. Vzpomeňte si na poslední nepodařený pokus o omezení zbraní, který je znám jako pozměňovací návrh Manchin-Toomey. Vkládaly se do něj velké naděje, protože vlastně nic moc neměnil.

Jen požadoval prověrky na trzích se zbraněmi a u online prodeje. Avšak jeden z autorů, Joe Manchin, má na zbraně jasný názor. Jako váš senátor budu chránit druhý dodatek Ústavy. Proto mě podporuje NRA. Proto sejmu zákon s emisními povolenkami. No ty krávo! Ten chlap má tak rád zbraně, že je používá jako děrovačku.

Jeho kancelářská děrovačka musí být fakt děsivá. Manchin udělal vše, co mohl, aby se NRA zavděčil. Dokonce do zákona protlačil několik jejich přímých požadavků. Například obchodníci se zbraněmi měli být poprvé od roku 1968 schopní prodávat pistole přes státní hranice. To je zvláštní ustanovení v zákoně o omezení zbraní. Jako by vás Jose Cuervo přesvědčoval, že sedmým krokem anonymních alkoholiků by měly být panáky tequily.

Ale i přes to všechno se NRA od zákonu a Manchina odvrátila. Jako trest v jeho státě vysílala takovéto reklamy. Manchin spolupracuje s prezidentem Obamou a prezidentem New Yorku Michaelem Bloombergem. Máte obavy?

Měli byste. Ano, NRA bodla Manchina do zad. Ale podobnější by jim bylo, kdyby ho střelili do zad a pak tvrdili, že by se to nestalo, kdyby byla jeho záda ozbrojená. Kdykoliv se objeví jakákoliv potenciální regulace, odpověď je vždy stejná. Neexistuje důkaz, že by tyto zákony střelbám zabránily. Chybí nám jakékoliv jasné důkazy, že by dřívější zákony omezující zbraně byly účinné.

Pokud by měly být zpřísněny zákony omezující nošení zbraní, musel by mi to někdo dokázat. Ano, starý známý argument "dokud mi to nedokážete, nic s tím neudělám." Stejný argument používají popírači globálního oteplování a otci dětí v Maury. Šťastný Den otců! To nás přivádí...

Jde o to, že nás to přivádí k nejčastější a nejzákeřnější taktice NRA. Nejenže blokují zákony o zbraních, ale také blokují i informace o nich. Například největší akademické výzkumné centrum Center for Disease Control se už přes 20 let věnuje způsobům, jak nejlépe bránit ozbrojeným zločinům. V roce 1996 NRA úspěšně zalobovala v Kongresu, aby do rozpočtu CDC zakomponovala omezení.

"Žádné prostředky nesmí být použity na obhajobu nebo propagování omezení zbraní." CDC bylo už předtím zakázáno navrhovat změny zákonů o zbraních, vlastně jakýchkoliv zákonů. Ale Dickeyho dodatek z roku 1996 pojmenován po svém sponzorovi Jayi Dickeyovi, a po faktu, že to byl dost kokotský tah, měl vliv na financování jakéhokoliv výzkumu zbraní pod taktovkou CDC. Rozpočet CDC věnovaný ozbrojenému násilí od roku 1996 povážlivě klesá.

Loni to bylo jen 100 tisíc dolarů z celkového rozpočtu 5,6 miliardy dolarů. Jedinou další věcí, která během posledních 10 let klesla o 96 % je vyhledávání na Lycosu a snaha sehnat lechtivého Elma. Nejen CDC má problém shromáždit spolehlivé informace o zbraních. Už desítky let NRA lobuje za to, aby zabránila ATF ve vytvoření elektronické jmenné databáze, podle které by šlo vystopovat původ zbraně.

Toto musí dělat s dokumenty z obchodů se zbraněmi, které ukončily činnost. Pracovníci spoléhají na zastaralý systém, ve kterém musí dohledávat 300 tisíc zbraní ročně. Musí ručně procházet obří spoustu papírových zápisů a 500 milionů záznamů na mikrofilmu. Mnoho záznamů je téměř nečitelných. Toto jsou záznamy, které jsme dostali po hurikánu Katrina. Nechávali jsme je schnout na parkovišti.

To je absurdní. Tohle nevypadá jako současné záznamy o vlastnictví zbraně. Vypadá to jako manifest ze španělské galeony, která se potopila v roce 1610. Jak se, kurva, NRA tohle všechno podařilo? Pravdou je, že nejsou příliš velkou organizací. Tvrdí, že mají kolem pěti milionů členů. Ale to je pořád o tři miliony méně než má Planet Fitness. A to členové Planet Fitness nemají skoro žádnou moc.

V moci většiny z nich ani není to, aby do Planet Fitness šli. To je pravda. To je pravda. V půlce ledna je to jen skladiště pro fialové rotopedy. Ačkoliv NRA utrácí spoustu peněz za lobování, mnohem více peněz utratí NAR čili Národní asociace makléřů. Skupina hajzlů, kteří nás všechny přesvědčili, že musíme žít uvnitř jako banda nerdů.

Ale hlavní síla NRA spočívá v jejích členech. Jsou velmi motivovaní a kdykoliv rychle přispěchají na pomoc. Podívejte se na stránky politické komise NRA. Najdete tam upozornění na zákony z celých USA. Ale nechtějí po vás, abyste napsali kongresmanovi. Spíš tam píšou: "Následující zákon se má projednávat 14. června v 9:00 v místnosti 126 Kapitolu." Vědí, že se tam jejich členové objeví.

Jedním z důvodů, proč své členy tak snadno svolávají, může být jejich jednoduché poselství. Celé je to o jediném problému. Nemusí bránit nějaký čtyřbodový plán. A navíc stačí, aby řekli ne. Nejsou pro něco, jsou proti něčemu. Jeden problém, jedno slovo: "Ne." Přesně!

Snadno si získáte podporu, když jste zásadně proti něčemu. TLC z jednoduchého důvodu trvali na: "Žádné vtěrky" Nechtěli "národní registr potenciálních vtěrek čili kokotů, který bude sledovat tendence těchto vtěrek a bude se snažit o svět bez nich." Věděli, že "Žádné vtěrky" je mnohem chytlavější. Pravdou o politice je to, že se stačí projevit. Vzpomínáte na ten návrh Machnin-Toomey?

Národní průzkum ukázal, že 88 % lidí podporovalo univerzální prověření minulosti. Přesto jeho úřad dostal 200 odmítavých zpráv na každou pozitivní. Proto je důležité volat vašemu kongresmanovi. Nepiště jim na Twitteru nebo Facebooku, protože nedostanete osobní odpověď, nebo hůře, dostanete až příliš osobní odpověď. Dej to pryč, Carlosi, dej to pryč.

Vzpomínáte na Dickeyho pozměňovací návrh, který CDC zabraňuje studovat příčiny ozbrojeného násilí? Vystupuje proti němu Americká lékařská asociace i Jay Dickey, který ho předtím zaštítil. Kdykoliv se ho pokusí člen Kongresu zrušit jako loni Nita Lowey, stane se toto. Podpořme výzkum, který bude předcházet ozbrojenému násilí, který ochrání naše komunity a který zachrání životy.

Děkuji. Kdo souhlasí s projednáváním, řekne: "Ano." Ano. Kdo nesouhlasí, řekne: "Ne." - "Ne." Převažuje nesouhlas. Zamítá se. Je to jako sledovat komisi složenou z jelenů, která odmítá zkoumat vliv přijíždějících aut. Zůstaňte stát. Máme velkou šanci. A ta světla jsou zářivá...

Pokud si myslíte, že pokud se o to někdo pokusí po Orlandu, uspěje, protože tomu všichni věnujeme pozornost, něco vám řeknu.. Kongresman Tony Cárdenas se to pokusil změnit tuto středu v dodatku k zákonu o duševním zdraví. Toto je výsledkem. - Kdo souhlasí, řeknou: "Ano." - Ano. - Kdo nesouhlasí, řekne: "Ne."

- Ne. Ví předseda, čeho bylo víc? Děláte si prdel? To se stalo před čtyřmi dny. Hádám, že o tom teď slyšíte prvně. My jsme se to dozvěděli teprve včera, a to se tomuto tématu věnujeme celý týden. Dickeyho návrh je symbolem toho, jak NRA dokáže zadržovat i základní data o zbraních.

Měli bychom s tím něco dělat. Ale pravdou je, že členové NRA se intenzivněji věnují zabránění omezení zbraní, než my se věnujeme jejímu podpoření. Vy se tématu zbraní můžete věnovat teď, ale tito lidé se mu věnovali dva týdny před Orlandem a budou se mu věnovat i o dva týdny později. V tuto chvíli bych normálně řekl, abyste zavolali svému senátorovi a řekli mu, že Dickeyho dodatek nechcete.

To byste měli udělat, pokud chcete. Ale musíte udělat víc než jen to. Musíte jim volat opětovně a připomínat jim, že ho mají zrušit. Zavolejte jim na narozeniny a řekněte: "Všechno nejlepší a zbavte se Dickeyho dodatku." Zavolejte jim na Den stromů a řekněte: "Veselý den stromů, ať je to cokoliv, ale co ten Dickeyho dodatek?" Zavolejte jim ve dny, kdy neproběhla masová střelba, ačkoliv jich bude čím dál méně, a řekněte: "Ahoj, zase já, co ten Dickeyho dodatek?"

Jeho zrušení není nic závažného. Nikomu to zbraně nebere. Jen nám umožní vést informovanou diskuzi o tom, jak by to mělo vypadat. Pokud jde návrh, který podporujete, k projednání, musíte jim zavolat znovu. Pamatujte, přečíslit NRA není tak těžké.

I členů Planet Fitness je víc. Musíme se naučit něco, co tito členové neumí. Pokud chcete vidět velké změny, musíte se ukázat každý den. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Američani jsou kreténi, obecně hloupej národ bez rozhledu. Za prezidenta si zvolí největšího nácka od pětačtyřicátýho roku (možná s vyjímkou toho magora, kterej se teď roztahuje v Brazílii), v 98% případů mají prakticky nulovej přehled o okolním světě, jeho historii, společnosti, dokonce i podělaným zeměpise. Každou chvíli jsou zprávy a záběry, kdy redneck, kterej machruje se stříkačkou zmrzačí nebo dokonce zabije sebe nebo někoho v nejbližším okolí (a to ani nemusí bejt zlitej), každou chvíli mají masový střílení, ale jakmile jim někdo šáhne na kvér, okamžitě se odvolávaj na Ústavu a bouchačku si legálně může koupit kdokoliv, komu bylo 21, bez zbrojáku, bez psychotestů, kdo ví, jestli jim doopravdy prověřujou trestní rejstřík... A tenhle národ psychopatů ovlivňuje světový dění...

22

Odpovědět

Achjo levičáci co by všem furt něco nařizovali a zakazovali (mluvím o komentářích). To že USA potřebuje pořádný zákon ohledně zbraní je jasné když si jako dvacetiletý nekoupíte alkohol ani cigára ale na nějakém veletrhu bouchačku klidně jo. Ale proč se tu řeší jak je to u nás? Ohledně zbraní máme dost férové zákony tak akorát bych řekl. Jasný občas se stane průser tomu by se nezabránilo ani kdyby se zakázali úplně. Stupidních řidičů co vraždí svojí neohleduplnou jízdou jsou mraky ale levičáci, antifáci a podobná rudá verbež bulí kvůli typkovi co držel zbraň nelegálně a zabíjel a týpkovi kterému měla být už dávno odebrána a zabíjel. Jedno děcka jak mě učil děda sáhneš ty na mojí svobodu sáhnu já na tu tvojí. A pro mě je svoboda i to že se můžu bránit a je mi jedno jestli proti kentaurům z SSSR, Marsu, Sýrie, Třetí říše nebo Frantovi s Lojzou co se ožrali a mají chuť někomu ublížit. Přihlížet zlu i přesto že by jste mohli pomoc a zakročit je hodně hnusné ale Jenda prosadil to že nemůžete mít zbraň tak můžete jen koukat a čekat až Pepík dopije kávu na služebně a uráčí se přijet na místo činu. Díky nechci. Navíc lidi sakra to už si nikdo nic nepamatujete z toho dějepisu? Furt mě zaráží jak všichni hrozně spoléhají že policie bude vždy za všech okolností připravená a pokaždé pomůže přitom k selhání spousty věcí stačila nedávno vichřice. Přesto že máme lékaře se sanitkama tak první pomoc umím a každý rok máme školení od pražské záchranky. Co kdyby náhodou. Stejně to mám se zbraněma. Proto jsem chodil do Skautu a proto s sebou nosím nůž. Jasný nikdy nemůžu být připraven na všechno ale štěstí přeje připraveným. A radši budu žít s tím že vždycky můžu někde pomoc než s tím že jsem musel utéct aby se nestalo něco náhodou mě.

44

Odpovědět

Čing čong.

14

Odpovědět

10:00
To jako skutečně v dnešní době ještě používají takovýhle středověký styl hlasování? Neuvěřitelné.

220

Odpovědět

všechno je jenom o penězích je to celý podmáznutý prostě šaškárna

22

Odpovědět

Zákony, které zakazují nošení zbraní, jsou takové povahy, že odzbrojí pouze ty, kteří nejsou odhodláni ani nakloněni páchání zločinů...Takové zákony činí věci horšími pro napadeného a snadnějšími pro útočníka, slouží spíše ku podpoře než k zabránění vraždám, neboť neozbrojený člověk může být napaden s větší sebedůvěrou než ozbrojený.

Thomas Jefferson

126

Odpovědět

Obzvlášť ty co říkají: "Ten, kdo má kriminální minulost, nesmí vlastnit zbraň." a "Ten, kdo má diagnostikovány sklony k násilí, nesmí vlastnit zbraň." A tyhle zákony v US nejsou.

81

Odpovědět

To jako vážně dáváš příklad z doby, kdy udržení bezpečí, policie a soudní či vězeňský systém nebyl na takové úrovni jako je dnes?
Krásnej citát, chytrej člověk. Ale poplatný době, což dnes už dávno neplatí.

U nás je téměř nemožné s sebou nosit zbraň a nemyslím si, že by se tu nedalo zabránit vraždám a měli jsme tu mass-shooting na denním pořádku.

66

Odpovědět

+MikeNosím zbraň sebou všude (kromě toho když piju abych neporušil zákon) ! A nikdo to ani neví jelikož jí mám schovanou v ledvince ! ;) A kdyby někdo kolem mě začal vraždit věř že se dočteš o zastaveném střelci a ne o masakru, dej bůh ať k tomu nikdy nedojde !!! ( Přece jen jiná výchova a morální hodnoty ;) v mé rodině měly všichni zbraň a nikdy mi to nepřišlo divné nebo nedej bože sem si nikdy nemyslel že je mají na zabíjení lidí)
K té dnešní době zkus si něco přečíst o Izraely ! Před cca 20-15 lety jsem tam byl na školení důstojníků a povídal si z jedním Izraelským důstojníkem a můžu ti říct že Izrael funguje jen kvůli tomu že tam mají benevolentní zákony co se týče držení a používání zbraní jinak by tam Palestinci dělali teroristický útoky denně, takhle se bojí pač ví že každá maminka s děckem, každej dědek a každej bankovní úředník má kvér a když ho odjebe s pochopitelných příčin nebude s toho mít ani pokutu !!!!
Zbraně lidi nezabíjejí to jen lidi a zbraň si terorista, mafián pasák nebo úchyl opatří vždy je věc které si říká černý trh já vim že tě to na univerzitě genderových studií a lidských práv neučili ale zločinec a člověk co zbraň potřebuje si jí vždy opatří i přes regulace naopak člověk co ctí zákon ne !!!
Další argument ! Zákaz zbraní podpoří černý trh a tudíž mafii a teroristický skupiny víš ty levičáčku to že se něco zakáže neznamená že to každý bude ctít !! :) Akorát naroste hodnota dané komodity (něco jako prohibice která udělala z malé mafie federální organizaci a nebo válka proti drogám která udělala s party mexických příživníků nejbohatší lidi na světě :D Evropská válka proti zbraním udělá akorát mnohem mocnější východní mafii a teroristy který budou moct financovat lépe operace prodejem zbraní různým dealerum a pasákům ! :D
A stane se to že když úchyl vytáhne zbraň co si koupí za 10x přemrštěnou cenu od Vasila už tam nebude člověk jako já co jí má legálně aby ho zastavil ámen ! čekám na protiargumenty lae na tohle žádné nejsou ! :) Protože zákon nabídky a poptávky si musel brát v prvním ročníku na humanitních vědách (jestli si vůbec vzdělanej) a jako realista (pokud nejsi vyšňupanej hipík) víš že po zbraních bude obrovská poptávka vždy je to druhej největší trh na světě (hned po lécích, bankovní sektor je až za zbraněmi) a vše co se dá zahrnout globálně se dá zahrnout i lokálně !!!!! Ámen definitivos :D

54

Odpovědět

+Master JoudaVaše znalosti a zkušenosti jak je tu prezentujete pocházejí asi z osmdesátých let 20. století proto vám doporučuji abyste si je aktualizoval.
http://gunlex.cz/48-zbrane-a-legislativa/legislativa/542-izrael-zbrane-vsude-ale-pod-prisnou-kontrolou
Proč by zákaz zbraní podpořil černý trh? Občan jenž dodržuje zákony si přece nepůjde na černý trh sehnat zbraň stejně jako si na bolení zubů nepůjde koupit kokain.

35

Odpovědět

+Alberto123Je vidět že si naivní mladík ;) ze své zkušenosti vím kolik lidí má zbraň v mém okolí a že někteří jí používají i při práci (když převážejí velké peníze, když hrozí riziko napadení atd.) kdyby legislativa sebrala všem zbraň tito lidé z mého okolí co jí mají legálně a v práci a nebo civilním životě jim dává pocit bezpečí (bavím se o lidech kteří mají opravdu hodně peněz tak hrozí že by je mohl někdo vyhledat a unést atd. což v Čr není tak vzácný zločin a nebo dělají práci ve které jsou v kontaktu s opravdu pochybnými osobami) Tak si jí přirozeně opatří nelegální cestou jako že když se pohybuje v okruhu zbraní a lidí co se o ně zajímají a ne jen onanujou nad článkama z netu to jest bývalí policisté, vojáci a nebo nadšenci moc dobře ví jak takovou zbraň neoficiálně sehnat ! :) Tudíž už by vám tu běhali dva ukáznění občané se zbraní které by jste neměl v evidenci a stát by z nich neměl ani korunu za to mafie by krásně vydělala ! :D
Nevím mé informace byly že kdo prošel v Izraeli vojenskou službou (vím to od Izraelských důstojníků) tak má nárok nosit zbraň i jí užívat (psychotesty, výcvik a legislativa (kdy to můžeš a nemůžeš použít) sou součástí armádní přípravy i v Čr teda za mích let to tak bylo) tudíž každej kdo projde i posraným příjmačem má potřebné duševní vlastnosti (psychotesty a sledování bojařů jak se chová v jaké situaci) a vědomosti aby mohl zbraň nosit i v civilu !
Takže podle tvé levicové logiky zakážeme alkohol a člověk nebude pít pač je to nelegální to ti trošku prohibice a vzestup mafie nakopala p***l ne ? :O a kokain je taky nelegální jakto že drogovej kartel vydělá denně co ty a celá tvoje famílie za 5 životů když to nikdo nebere pač je to nelegální ? :O Jo jo levičáčku to že něco zakážeš neznamená že to každej bude ctít kord když už je těch zákazů a příkazů tolik a ke všemu nesmyslnejch ;) Možná i já bych si pořídil zraň nelegální cestou a schoval si jí do garáže jen abych jí měl kdyby se to zakázalo a věř že takových lidí by bylo plno ;) To stačí vyjít s Univerzity vaginové rovnosti do chlapskýho baru a začít kecat z lidma ! :D ;) A to se dozvíš věci že by ti s toho i tvýmu profesorovi prask k***t :D

43

Odpovědět

+Master JoudaNemůžete srovnávat alkohol a kokain, protože jedno je více méně společensky akceptovatelné a druhé ne. Pokud tohle nedokážete pochopit tak choďte více mezi lidi. "Možná i já bych si pořídil zraň nelegální cestou a schoval si jí do garáže jen abych jí měl kdyby se to zakázalo a věř že takových lidí by bylo plno" Z 8 500 000 dospělé populace ČR má zbraň 300 000 lidí to je přibližně 3,5%. Kolik s těchto lidí by si tedy pořídilo zbraň nelegálně?

35

Odpovědět

+Alberto123jak je to vlastně s tim S a Z ?

00

Odpovědět

Problém je v tom že jakmile se něco jen mírně zreguluje už se ustoupí ultra-levičákum kterým to nebude stačit a budou chtít, víííc a víííc a víííc až nakonec si nebudou moc Američani pomalu ani koupit nůž viď UK ?! Naprosto NRA chápu a vsadím se že i oni moc dobře ví že ta země tyto zákony potřebuje a vnitřně sou pro ně bohužel levice jim to nedovolí ! Lustrace minulosti čmouda jehož rodiče sou s prdelevaginastánu co si kupuje M16 s dvojtym zásobníkem a tak trošku inklinuje k islámu je parádní věc bohužel levičáčci nepovolí lustrovat jen určité rizikové skupiny to je přece rasismus !!!! a když se bude registrovat každej tak to za rok bude málo omezí se zásobníky omezí se to a to ! a už sou na tom jak EU !!!!
NRA naprosto chápu jen ozbrojenej lid je svobodnej lid ! A přeju jim hodně úspěchů v boji proti levicovej špíně zákazů, příkazů, genderovích kvot, pozitivní diskriminace a jinejch rádoby humanistickejch sraček ! :D Hrozně mi to video nasralo vim totiž přesně o co jim de !!! :) a vim přesně o co de NRA jak sem psal vsadim levou kouli a svýho psa že NRA by ty zákony brali !!!! Lustrace je důležitá ale mají strach přesně s toho co je tady v EU za rok to nebude jen lustrace ale omezování další a další příkazy dej mrdce prst a urve ti ruku !!!! Kuřáckej zákon !!! Nejprve oddělené prostory pak si pičy vybrečeli zákaz kouření všude !!!! To samé cigára nejdřív nápisy pak si pičky vybrečely obrázky kdyby jim někdo hned řek NASRAD VY LEVICOVÍ AKTIVISTICKÝ PIČKY !!!!! NEBUDE SE REGULOVAT ANI CHLUP NA KUNDĚ DĚTE DO P****E A TAM CHCÍPNĚTE !!! Tak by tu bylo mnohem méně zákazů příkazů a všeho PS sem ožralej jak taška ! :D

1412

Odpovědět

Odkud se berou vždycky ty přízviska "levicoví" u všeho, co se vám nelíbí? :D

Když teda dáváš příklad UK, tak porovnej UK a USA. Nevim, k čemu by normální člověk měl mít právo tahat s sebou všude zbraň (včetně kudly).
Zvlášť když se lidi rádi napijou (viz ty) a pak mohou být agresivní. A náhodou u sebou budou mít střelnou zbraň nebo 20ti centimetrovou čepel. NE, DÍKY...

54

Odpovědět

+MikeKdybys nebyl levičák věděl bys že pít a mít střelnou zbraň u sebe byť legálně drženou je trestnej čin :) což já jako majitel zbraní vím ;) A to druhým s tím nožem no nevím nepříjde mi moc normální si jít koupit nůž do obchodu kde sou jen makety poté co prokážu že to mám na krájení masa mi to daj v obalu kterej pokud otevřu jinde než doma pudu bručet :D jestli ty chceš žít v takové totalitě tak di do severní Koreje všech levičáků ráj dokonce ti i řeknou jak se ostříhat ;) :D na to tam maj taky směrnice a regulace s toho bys onanoval blahem ! :D
A proč levicoví ? No nevím třeba protože to je vždy z levice ? :) Jelikož pravice funguje tak že se snaží o co nejmíň nařízení a regulací prostě pravicoví lidi chápou že lidi jsou chytří a svobodní a pokud jsou hloupý je to jejich problém a taky si to odserou ! :) Levičáci maj tendenci regulovat omezovat nařizovat ! aby nemohl žádnej pablb udělat chybu ! a když jí udělá stát se o něj postará ! :D V životě sme neměl problém s agresí a pitím zanadávam si ale nikoho nepraštim ! :D (Kdybych někoho praštil ze svoji vahou jelikož sem tlustý prase tak ho zabiju a to fakt nechci :D ) No a ejhle vlastně jako člověk co prošel výcvikem sebeobrany by si mi měl jako levičák uříznout ruce ne ????? Moje ruce sou taky zbraň !! A ty jako levičáček předpokládáš že je zneužiju na lidi co nemají patřičný výcvik nebo gramáž aby se ubránili ! :D Tkaže mě a všem bývalím vojákum a policistum useknout ruce a pro sychr i všem co dělali bojovej sport !!!! Páni to se budeš cítit bezpečně !! Je lepší sekat ruce než se naučit bránit popřípadě si pořídit zbroják ! a nebo eventualně nebejt pokakanej 50kg važící sráč a uvědoit si že když má někdo zbraň a anebo dělal 10 let box nedělal to proto aby ho hed zabil ! :D :D ;)

05

Odpovědět

+Master JoudaJelikož jsem studoval práva, vím, že pít a mít u sebe legálně drženou střelnou zbraň žádný trestný čin není ale přestupek. A navíc, pane Jouda, ne všichni držitelé střelných zbraní jsou natolik svědomití jako Vy. Právě kvůli tomu jsou ty regulace. Ze své bohaté právní praxe bych mohl osvěžit nějaké takové případy, kdy manžel z rozvádějícího se manželského páru zapřel u lékařského vyšetření bipolární psychickou poruchu a během rozvodu a soudních tahanic se začal chovat dost v rozporu s platným právním řádem i obecnými normami lidské slušnosti. Nedovede si představit, jaký neuvěřitelný problém představovalo dotlačit soudkyni takového člověka pohnat na psychiatrické vyšetření, dokázat, že při vydání zbrojního průkazu trpěl poruchou, tou poruchou trpí a že ji tehdy prostě zapřel, a té zbraně ho zbavit. Jediné štěstí, že se to kromě několika opravdu děsuplných excesů a výhrůžek obešlo bez zranění.

Pořád vycházíte z toho, že jste jeden svědomitej a máte kolem sebe také pár svědomitejch a že všichni držitelné zbrojního průkazu musí být svědomití. Jenže tak to není. I v naší zemi najdete řadu zdokumentovaných excesů držitelů střelných zbraní, kdy si říkáte, že takovým lidem se zbraně do ruky nikdy neměli dostat. Tím, když na sebe bez následků začnou střílet dva pejskaři, jejichž psi se poštěkali v parku, to je ještě usměvavé.
Dejte lidem větší možnost vlastnit střelné zbraně a rozpoutáte tady z toho divoký západ. Téhle myšlence se před patnácti lety věnoval Michael Moore ve svém dokumentu Bowling for Columbine, kde poukazoval na kořeny a důsledky americké posedlosti zbraněmi a proč tam co chvíli někdo něco vystřílí.
Více k tomu říkat nehodlám. Soudě dle Vašeho pasivně agresivního projevu se mi tady nechce pouštět do debat, kdo je pablb a jestli jsem dle Vaší rétoriky levičák či jak.

72

Odpovědět

+Master JoudaNo jestli maj lidi jako vy zbran a nosej ji furt u sebe tak to potes koste...

20

Odpovědět

U nás jsem zastánce stávající (té naší, české) legislativy, ale...oni v USA vážně nekontrolují, jestli neprodávají zbraň psychicky narušenému člověku? A přijde jim divný o tom mluvit?

140

Odpovědět

Homer Simpson v gun shopu legendární scénka která ti to osvětlí :D Prodavač: Jste alkoholik, máte potíže s ovládáním hněvu, byl jste v psychiatrické léčebně, napadl jste prezidenta Bushe, jste potencionálně nebezpečný ! Homer: Jak myslíte potencionálně nebezpečný nikdy nebudu mít zbraň :( :( , Prodavač: V klidu to vás omezuje asi jenom o tři zbraně :D :D :D všemu předchází tato legendární scéna Homer at Gun Shop s top hláškou: Nemusím být opatrný mám zbraň !! :D :D

85

Odpovědět

Ti, kdož překovají své meče v radlice, budou orat pro ty, co to neudělají.
Bez ohledu na rok v kalendáři to platilo, platí a platit bude.
https://cs.m.wikiquote.org/wiki/Zbraně

73

Odpovědět

Je to stále stejná písnička. Skoro mi připadá, že je úplně fuk kolik lidí bude v USA zabito při masových střelbách, stejně nic neodhlasují. Prodejci zbraní v USA skoro doufají, že k nějaké střelbě dojde, protože pak vždycky následuje nárůst počtu prodaných zbraní. Kolik těch lidí co má zbraň však opětovalo palbu? Slyšeli jste vůbec o někom? Nikdo takoví neexistuje, protože si nikdo vlastně sebou zbraně nebere a pokud ano je tak ochromený strachem, že neudělá vůbec nic. Lidé zde budou umírat dokud jim budou vládnout ti co na prodeji zbraní vydělávají a nebo je podporují. Ani nevím, už zjistili jestli měl střelec vůbec nějaký motiv?

37

Odpovědět

To víš Sisinko, zbraně nejsou hobby pro homosexuály, ale pro muže! Raději bych měl sám zbraň a žádnou policii než ozbrojenou policii a žádnou zbraň u sebe.

814

Odpovědět

Hm jak nejlépe znázornit rasistu? Co kdybychom dali té víle triko All Lives Matter !!
- Amerika 2017

43

Odpovědět

Je smutné, že musíme žít společně se zvěří, která si dovoluje naznačit, že nezáleží jen na černých životech. Odporné. Ubohé. Novodobí Hitlerové

24

Odpovědět

BLM původně poukazovalo na odlišný přístup policie a soudů k černým a bílým, což je prostě neoddiskutovatelný fakt, je to špatně a mělo by se s tím něco dělat. Potom se ale na to hnutí začaly nabalovat masy černých rasistů, nepokoje, rabování atd. Ve zhruba stejné době někdo místo názvu BLM navrhl ALM, což nevyšlo, naopak pod názvem ALM vznikl counter-movement proti BLM, což logicky přitahuje bílé rasisty. Abych to shrnul, swastika je taky zcela nezávadná, dokud ji nezasadíš do určitého kontextu. Jinak ale souhlasím, že Oliverovo provedení bylo mimořádně hloupé.

87

Odpovědět

+TaanRozdílnej přístup je pochopitelný když se afroameričané chovaj rozdílně. Když páchají větší kriminalitu atd.

78

Odpovědět

+MorceAle já mluvil o rozdílném přístupu u stejných trestních činů za stejných podmínek. Statisticky n***a prostě dostane víc.

82

Odpovědět

komunista sa nezapre, zakazat, prikazat, znemoznit poslednu, primalnu sancu sa branit

1738

Odpovědět

dyt oni te ochrani hlavne se o nic nestarej jo ))

75

Odpovědět

+hhhhhhtak tak

39

Odpovědět

+hovado 2Nemazali ste komentáre tohto individua, pretože boli vždy len útočné a vždy z toľkej tuposti krvácali oči? To stačí, aby si dal za prezývkou číslo, a už si myslíte, že je to niekto iný?

64

Odpovědět

+Boktrafena hus zagagala, co je na tom komentari utocne

18

Odpovědět

+hovado 2Moje oči. KomentárI? A aké slovo je "primálny" dokážeš mi to vysvetliť? Aké to je žiť vo svete takto tupým? Našiel si si kamarátov ? - teda je to u takých, ako si ty, vôbec možné? A ak áno, očuchávate si pri zoznamovaní zadné časti tela a značkujete si teritórium vlastným močom, či to tak už nefunguje? Prosím, vysvetli - socializácia primátov ma vždy udivovala. Vedel si, že podľa Darwina, sme sa my Homo Sapiens (nie, nič to s homesexualitou nemá :) ), vyvíjali práve z takých, ako si ty? Úžasné.

44

Odpovědět

+Rezoluttakze preklep ti vadi, som opici, samozrejme s kamaratmi a priatelkou, najdi si to v slovniku, svoje sexualne chutky si uz nam predstavil a co dalej, nejaky argument, ffuuu, to by som scel asi vela, nerob tu hanbu

27

Odpovědět

Takže kupříkladu samopal je v pořádku, ano? Většina podobných magorů si střelecký výlet neudělá s devítkou. Nehledě na to, že mají dostatek možností si podobné hračky sehnat i nelegálně.
Nicméně prověrky při vydávání zbraní Vám přijdou moc? Takže například někdo, o kom se ví, že má sklony k extremismu nebo je mentálně nestabilní (jak se to ví, je věc druhá, ale hádal bych, že minimálně někteří mají třeba záznamy u policie), by měl být schopen si bez problémů kupovat legálně zbraně? Ani u nás se zbrojáky nerozdávají každému joudovi.
S Oliverem ve spoustě věcí také zrovna nesouhlasím, ale tady hlavní bod byl CDC výzkum násilí kolem zbraní - na čemž se snad každý s půlkou mozku shodne, že je v pohodě - a prověrky lidí, co nakupují zbraně, což je snad také celkem logické. A elektrifikovat databáze zbraní by také neuškodilo.

83

Odpovědět

Pokud započteme země, z nichž máme informace, a ve kterých se neválčí, pak dojdeme k několika stovkám zastřelených ročně, ale nikoli každý rok, to je maximální počet. Například právě střelba v Orlandu toto číslo pro tento rok hodně zvyšuje.
V těchže zemích zabije chřipka každý rok několik set tisíc lidí. Tedy tisíckrát více.
A silniční nehody ani nebudu dohledávat, udělalo by se mi špatně...

Je zajímavé, jak jsou ti totalisti furt stejní, i když si říkají různými jmény... Kdyby se raději věnoval chřipce!

1317

Odpovědět

Argumentace "Víc lidí umře na nemoc než na střelnou zbraň - můžeme povolit zbraně" je už tak ohrátá, že nechápu, že nikdo nechápe jak je dementní. :)
Proč nedáme každmu do ruky příruční jadernou nálož? Vždyť přece na tu je ročně ještě méně mrtvých.

72

Odpovědět

+Mike*ohraná

00

Odpovědět

Kdo chce brát lidem zbraně, ten jim vzápětí chce udělat něco zlého. Tak to vždy bylo a vždy bude. Zdravím Junckera a celou EK. Prskání Olivera a dalších libtardů proti úspěšné obraně svých práv a majetku je rajská hudba, jen houšť a větší kapky.

2230

Odpovědět

2. dodatek ústavy byl specifický v tom že USA byly založeny "by the people for the people" a zbraně mezi lidmi mají zajistit ochranu před tyranií vlády, protože ozbrojená společnost může v případě nutnosti povstat a změnit vládu - a tak mají zaručeno že zůstanou svobodní.
Takže
1) Lidé agitující za zákaz zbraní jsou ti kteří by rádi viděli totalitnější a centralizovanější vládu
2) Lidé agitující za zákaz zbraní si neuvědomují že zločinec si fakt nekoupí zbraň legálně
Já chápu Johna Olivera že to musí říkat když jak Wikileaks ukázalo je placen DNC

1834

Odpovědět

Myslíš ten hoax, že Clintonová požadovala po Oliverovi laskavosti, které zvěřejnil konspiračně/prodejní web Infowars a kde nedokázali Oliverovo jméno ani napsat správně?

368

Odpovědět

Pokud se vládá rozhodne pro tyranii tak to na čem záleží je zda se k ní přidají silové složky, především armáda. Ne na tom jak moc je velká penetrace zbraní mezi civilisty. Tedy pokud nechceš sestřelovat F-22 nebo Predator Glockem a proti Abramsům jít se semi automatickou carabinou.......

285

Odpovědět

Ano, tak nějak to vypadalo koncem 18. století. Nabíjel jsi minutu a pak po vyčerpávajícím výkonu vystřelil jednu kuličku, která letěla úplně jinam než jsi původně mířil. Boje probíhaly tak, že šli vojáci s elegantní parukou a fešnou uniformou vycházkovým tempem v řadě jak parta buzerantů (aby se z protivníků vůbec někdo trefil a ta bitva měla výsledek), ale i tak si u toho nezapomněli zabubnovat, zahrát na flétny a tvářit se hrozně důležitě. USA bylo v plenách po dost vyčerpávající a vleklé válce za nezávislost, panoval veskrze chaos, běžný člověk z periferie ani netušil, kdo a kde mu vlastně vládne, protože aby byl v centru dění, musel by jet týden na koni a pokud by se k moci dostal nějaký ambiciózní psychopat, který by ze sebe chtěl udělat monarchu Nového světa, Američané měli možnost založit milice a takového uzurpátora svrhnout. I proto měli nárok na držení zbraně v rámci ochrany před vlastní vládou. Šlo o vzájemnou kontrolu v nejistých časech, kdy vláda kontrolovala lidi a lidi kontrolovali vládu, obě dvě skupiny byly vyzbrojené a proto byla menší pravděpodobnost, že se něco posere v ojedinělém a novém systému zvaném demokracie, kdy většině vyspělého světa vládl ještě král se zlatou lžičkou v hubě. Dnes je 21. století a místo občanské války zakončené veřejnou popravou ministrů, máš mnohem lepší možnosti, třeba jít k volbám sto metrů od svého baráku a pak zapnout internet a zjistit jak dopadly. Ani nemusíš jít do stáje a osedlat koně.

405

Odpovědět

+ZeckVeru, civilisti vyzbrojení len ručnými zbraňami nemajú šancu proti vláde s tankami a lietadlami! Veď sa len pozrite, ako jednoducho si Američania poradili s povstalcami v Afganistane a v Iraku.
Ale vážne, za prvé, nikto nečaká, že ozbrojená populácia bude viesť regulérnu vojnu s prípadnou tyranskou vládou. Namiesto toho bude využívať guerillovú taktiku, sabotáže, prepady zo zálohy.
Za druhé je otázne, že koľko vojakov by v prípade občianskej vojny na pokyn autoritárskej vlády začalo zabíjať občanov- viď. občianska vojna v Sýrii, významná časť sýrskej armády odmietla poslušnosť Asadovi a zbehla.
Za tretie, podľa tvojej logiky by sa teda sloboda prejavu zaručená v prvom dodatku americkej ústavy mala vzťahovať len na kníhtlač alebo noviny a nie na rozhlas, televíziu či internet, veď vtedy tie veci neexistovali a bola iná doba.

70

Odpovědět

+jurajPrvní dotadek ( a obecně jakékoliv zákony o svobodě slova a proti cenzuře) chrání občany před cenzurou a omezením svobody slova ze strany státu a státních institucí. Nevztahuje se ale na to zda ty jako soukromá osoba necháš každého plácat cokoliv na své stránce nebo ve svých novinách. Odmítnout někoho v soukromém médiu/blogu/podcastu/čemkoliv není cenzura ani omezení svobody slova.

00

Odpovědět

+jurajDodatek zní: "svoboda vyznání, tisku, projevu...". Jak vidíš, způsob předávání informací (noviny, knihy) a projev oddělovali už v 18. století, jsou to totiž dvě odlišné věci. Jedno je aktuální technologie a to druhé právo na názor. Internet a rozhlas tam tedy zařadíš i dnes.
Jak ale aplikuješ na dnešní svět návod na udržení demokracie v zemi z 18. století pomocí potenciální občanské války, kde svět a konkrétně zbraně vypadaly krapánek jinak, to si jistý nejsem. Přepady ze zálohy, sabotáže... Taky jsem viděl první díl Ramba jak si to v tom lese dával a okresní šerif z něj zoufale bušil do skály, ale nejsem si jistý, že by to fungovalo jinde než ve filmu. Pokud by parta rednecků zahájila povstání a prováděla gerilovou válku z lesů, stačil by jeden dron s infra viděním a povstání by bylo u konce. USA totiž není Afghanistán nebo Irák, natož Sýrie.

Abych to pro sebe uzavřel. Druhý dodatek je překonaná záležitost ze specifické doby, ve které měl opodstatnění, dnes již jen mantra zbrojařské lobby, aby se ani nesáhlo na zpřísnění prodeje zbraní (o zákazu nikdo nemluví) a kšefty dále rostly. Díky tomu má každý duševně nemocný člověk možnost jít do prodejny a tam si koupit poloautomatickou zbraň, aby se jako mohl imaginárně bránit před vládou, kdyby mu Trump chtěl vykopnout dveře a zotročit ho. On ale spíše vystřílí vlastní školu, případně si ji vylepší za 200 dolarů na automatickou a postřílí country koncert z okna ve svém hotelu. Mám docela dobrou představu, kdo dnes bere doslova návod z 18. století, není to ani ta zbrojařská lobby, která je jen alibistická a ziskuchtivá, jsou to vidláci, kteří si staví protiatomové kryty proti vlastní vládě nebo zombie apokalypse. Byl o nich i pořad, slušný bizár.

V Evropě takový kult zbraně, který bychom odůvodňovali pár slovy z 18. století nemáme, a to jsme tady měli na rozdíl od Američanů třeba Hitlera. Kdo chce zbraň, musí splnit dost náročné podmínky a testy, a tak to má být. V USA to ale takhle určité skupiny nechtějí, protože chtějí jen peníze. A v tom je zakopaný pes. Nemá sebemenší smysl se tady dohadoval o druhém dodatku a jak by probíhala občanská válka v USA dnes.

80

Odpovědět

"Lidé agitující za zákaz zbraní"

Kdo krom pár extremistů agituje za zákaz zbraní?

55

Odpovědět

V USA snad nikdo nijak nebojuje za úplný zákaz zbraní.

Bojují za větší regulací jejich držení. Třeba zákaz prodeje přes internet, prověřování nakupujících, prodej některých typu zbraní a podobně.

Bohatě by stačilo, aby měli legislativu podobnou jako my.

321
Další