Thumbnail play icon

Segregace ve školstvíLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:262
Počet zobrazení:18 272

Ač je segregace a rasismus ve většině západních států zakázaný, (nejen) ve školství se stále objevuje. Jak uvidíte, existují způsoby, jak se dá ovlivnit složení žáků na školách.

Komentáře (166)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Byla doba, kdy jsem měl jeho show rád, ale už je z něj regulérní multikulty pošahanec.
Co je špatnýho na tom, když se někdo zlob, že jeho dítě nevzali do školy, protože neni černý? To neni rasismus? Do huby si nevidí, vocas jeden.
Co je špatnýho na tom, když matka nechce, aby její děti chodili do školy s dětma pouličních dealerů a zločinců? Ach jo. Rasismus přestane, až se budou všichni lidi chovat tak, aby si byli rovni, né tak, že se řekne, že jsou si rovni.

09

Odpovědět

Nejvtipnější na tom je, že rasová segregace se pomalu stává vysoce progresivní záležitostí. Na některých amerických vysokých školách sami černoši začínají volat po segregaci, aby nemuseli být okolo zlých, rasistických bělochů. Zatím se to tedy netýká celých škol, ale jen tzv. safe spaces, případně ubytování, ale zase, kdo ví, co přinese budoucnost...

http://www.thecollegefix.com/post/25748/

02

Odpovědět

Ahoj, děje se to je mně, nebo posledních 5 videí LWT není přístuno pro lidi v UK ?

00

Odpovědět

*přístupno, zpřístupněno

00

Odpovědět

Používej tohle, změní to tvojí vpn adresu na jakýkoliv stát...
https://chrome.google.com/webstore/detail/unlimited-free-vpn-hola/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio

00

Odpovědět

Čistě z osobní zkušenosti. Měla jsem na základce bílou spolužačku, o které všichni věděli, že je hloupější, měla horší známky, problémy s češtinou i matematikou i cizím jazykem. Měla ale to štěstí, že měla rodiče, kteří jí zajistili doučování ohledně všeho, čemu nerozuměla a seděli s ní nad domácími úkoly atd... Když jsme se hlásili na gympl, samozřejmě se nedostala. Dostala se na jinou školu a dnes má bakaláře z přírodovědného oboru a pokračuje ve studiu. V chemii mě předběhla už na střední a matematiku doučuje...
Sama jsem chodila doučovat romské děti a vím, že jim trvá déle, než něco pochopí, kdyby se jim ovšem dostalo stejné péče jako mojí spolužačce, mohli by s klidem vykazovat stejné výsledky, protože z vlastní zkušenosti vím, že řadě z nich některý obor šel, jen je učení nebavilo, tak jak ostatní děti a neměli dostatečnou motivaci studovat. Tudíž si myslím, že inteligence opravdu nesouvisí s rasou a kdyby se těm dětem dala stejná péče jako bílým hloupějším dětem, udělají v klidu výšku a zařadí se do společnosti.

101

Odpovědět

Na zařazení do společnosti nikdo "výšku" nepotřebuje, já ji taky nemám a zařazenej jsem dost, mam kolegu roma, netušim jaký má vzdělání, ale zařazenej je taky dost. Chtít po státu, aby vychovával děti za rodiče v rodinách, kde oba nebo jeden rodič jsou je zcestné. Je to stát, ne vaše chůva.

02

Odpovědět

No, mám z toho rozporuplné pocity. Myslím, že lidé, kteří nevyrostli v namixované populaci (jako třeba já), se nemohou úplně odprostit od předsudků a tedy ani od rasismu. Cítím, že je přede mnou mnoho mostů, které zřejmě nejsem schopen překročit. Chybí mi zkušenost, která by mě vedla.
Věřím ale, že děti příštích generací to společně dokážou a rasismus jako takový přestane existovat.
PS: Už aby to bylo.....

33

Odpovědět

Nejdříve česky: Bylo by fér, kdyby tu byl stále trest smrti, tak jako je psáno na mnoha místech Bible. A Ježíš v kázání na hoře říká: "Amen zajisté pravím vám: Dokudž nepomine nebe i země, jediná literka aneb jeden puňktík nepomine z zákona." Takže to stále platí. Jen to není dodržováno.
Ale na tomhle světě... zbytečné zmiňovat, že?...
Těším se na další video zaměřené na víru (/proti víře).
Attempt to translate
: It would be fair if there was still death penalty, as it is written in many places in the Bible. And Jesus in the Sermon on the Mount says: "Verily I say unto you, Till heaven and earth pass, one jot or one tittle shall in no wise pass from the law. So it's still true. It just does not follow anyone."
But in this world ... Needless to say, right?
I look forward to video focused about (against) the faith. ...

010

Odpovědět

May be, try to read even just small part of the Bible, may be it could change your mind about whole world :)...

06

Odpovědět

P.S.: I just wanted to comment on your older video Accountability Police ...
try to think about it again... :) ...
P.P.S.: Try parodying yourself from the past or in the same video :D ...

06

Odpovědět

Ok... now I had seen the death penalty video at the start of your "Last week tonight" career...
But what about the faith? :)

06

Odpovědět

Docela mě štve jak pojem rasismus degeneruje. Ihned je z vás zrůda když jej chcete použít správně...

415

Odpovědět

Ale jak může být rasismus mezi lidmi ? Všichni jsme jedna rasa, ano někdo je bílej, někdo černej, někdo zase žlutej ale sakra furt jsme jedna rasa. Ano různé etniky vypadají jinak ale tím to končí.
Když rozříznu bělocha a černocha tak v obou bude úplně to samé, stejná krev, stejné srdce, stejné kosti atd.
Jinak problém není jen to že existuje segregace, ale to že se jí snaží vyřešit, takže na různá místa obsadí raději přislušníka menšiny než bělocha aby je někdo nenazval rasisty, i když se o stejné místo uchází běloch který má podstatně lepší výsledky.

48

Odpovědět

No fůj ty si ale rasista! co máš proti nám bílejm ???!!!!!!!!!!!!!

34

Odpovědět

+OdpověďRasismus tu bude vždy mezi námi. Dokud budou existovat jiné rasy. Nelze tvrdit že jsme stejní. Pak také předpokládáme že rasa disponuje jistými předpoklady pro něco (dovednostivliv kultury). Musí být tedy jisté činnosti (chování) v nichž lze říct že je naše počínání rozdílné. a se správným uvažováním o důsledcích dané činnosti lze prohlásit jeden ze způsobů jako ten "lepší" Nehovoří se tedy o "lepší" či "horší" rase ale jednom prvky jejich součástí. Rasismus by tedy měl tvrdit že jsou všechny oblasti života (veškeré jednání) nějaké rasy ve všech ohledech "horší". Většině lidí ale stačí slyšet že jsou např Všichni černoši méně inteligentní než bílí a už je to projev rasismu....

110

Odpovědět

No není pravda, že když rozřízneš bělocha a černocha, tak že jsou oba stejní. Neříkám, že je někdo lepší nebo horší, ale stejní nejsme. Víš, proč jsou na olympiádě ve sprintu jen n***i? Protože nejsem fyziologicky stejní.

36

Odpovědět

+kukČernoši mají např. v noze o jeden sval navíc a mají menší lebky. V průměru jsou ale celkově větší než běloši. Oproti tomu nejmenší jsou asiati. Opět mají jiný tvar lebky. Z kostí se dá bezpečně identifikovat barva kůže u každého jedince.

02

Odpovědět

Jsem jeden druh, nikoliv jedna rasa(plemeno).
Německý ovčák je pes jako krysařík, ale nejsou stejná rasa(plemeno).
A když je pokřížíš, budeš mít psa nahovno.

03

Odpovědět

To jsem sam, komu se z cerne pleti dela znacne nevolno a evokuje neprijemne pocity? (To je priroda - jsem zdravej)

534

Odpovědět

11:28 "...my children getting stabbed.." tedy by mělo být přeloženo jako pobodaný, ne tlustý..

50

Odpovědět

Díky, opraveno.

10

Odpovědět

+JohnSorrowRádo se stalo :)

10

Odpovědět

Celý den jsem pregnantně filozofoval nad skutečností, proč je stolice (to jsou hovna, ne nábytek) jednou měkká a podruhé tvrdá, hledal odpovědi na tyto existenciální otázky v konstelaci hvězd z předešlé noci a pak si řekl: "Stop, kamaráde, děláš sice záslužnou činnost, ale na videíchčesky bylo video o černoších, jdi si přečíst, co od včera přibylo v diskuzi za názory). Udělal jsem si kávu, pochopitelně 100 % kvality, zasedl s dýmkou naplněnou prvotřídním tabákem za svůj laptop a přečetl si nové "poznatky" o negrech z plantáže a podprůměrných poloopicích. Lahůdka!
Nejlepší jsou pasáže o studiích, či údajích, které mají podpořit něčí názor a když je pak dotyčný vyzván, aby předložil zdroje, tazatel dostane mínusů, že se do něj nevejdou a člověk máchající údaji se vymluví, že kvůli politické korektnosti takové studie vlastně ani nejsou! Bez p****e jsem se tady zasmál fakt nejvíc v historii tohoto webu. Věřím, že pokud ve středoevropské a zakonzervované zemi jako je ta naše převládají takovéto názory, psané lidmi, kteří viděli černocha jen v hollywoodském filmu, v USA bude vše v nejvyšším pořádku a segregace ve školství a latentní rasismus je fakt jen levicový mýtus. :-D

Jo, a abych nezapomněl, Morče konečně našlo téma, ve kterém exceluje. Kéž by zde byl Mentor podprůměrných trollů aka "Hihihi" a viděl to. Byl by zcela jistě hrdý.

3023

Odpovědět

Vtipné na tom je, že i vaši názoroví souvěrci též nemají žádné zdroje k podpoře názoru. Takže si nemáte co vyčítat. ;)

1023

Odpovědět

+NazrielLíbí se mi, že víš lépe než já s kým a v čem konkrétně souhlasím, Nazrieli. Nechceš mi vybrat nevěstu? Pokud bys četl pozorně, všiml by sis, že se nad diskuzí bavím, nikomu nic nevyčítám, jak se mi strategicky snažíš předhodit.
Primární věc, kterou jsem komentářem chtěl sdělit, bylo zamyšlení, že ačkoliv nikdo z nás osobně pravděpodobně žádného černocha nezná a ani nikdy nepozná, ta hysterie a názory, které se na černochy strhly, jsou až absurdní a mnohdy nepodložené a vyfabulované. Pokud tedy Čech hodí černocha z USA do jakési pevné škatulky s malým intelektem, který je neschopný, nezačlenitelný, za všechno si může sám a podobně (jistě, přizná, že "výjimky" existují), jak to asi vypadá v samotném USA, kde ti lidé tvoří jednu společnost. Co myslíš, Nazrieli? To je čistě polemizující otázka třeba na tebe. Bude ta segregace a latentní rasismus jen levicový mýtus, jak se zde spousta diskutujících snaží nastínit, nebo bude spíše skutečný? A pokud je skutečný? Nezhoršuje to celou situaci jak nyní, tak do budoucna? Co myslíš?

2311

Odpovědět

Zřejmě v ČR pořád převládá názor, že černoši jsou něco jako zvířata. Neustále ze všech stran slyším, že evropský multi kulti experiment se ukázal jako neúspěšný. Jak by taky mohl být, když většina lidí vůbec nepochopila co to znamená a mají pocit, že oproti přistěhovalcům jsou něco jako nadlidé. Zajímavé, že o experimentech s italoameričanama v USA nebo polákama v GB se v této souvislosti vůbec nemluví :D

2812

Odpovědět

+AutoItalové jsou vtipná epizoda amerického přistěhovalectví, stejně tak Irové. Zpočátku byli házení do jednoto pytle, Italové jako líné vyžírky a gangsteři, Irové jako alkoholická hovada, co kradou lidem práci. Dnes jsou plnohodnotnými členy společnosti. I proto by se dalo souhlasit s názory, že rasismus nehraje roli, spíše klasická xenofobie, jenže to by ti černí nesměli v době, kdy spořádaní "původní" obyvatelé USA pohrdali Iry, sedět v zadních prostorech autobusů a běda jim, jestli svým lejnem pošpinili křišťálově čistý hajzl "jen pro bílé". Černoši se budou začleňovat ještě pár dekád (začlenění jsou už teď a velmi úspěšně, leč ghetta stále existují), protože měli na rozdíl od Irů dobrovolně prchajících před hladomorem úplně jinou startovní pozici.

Kritiku "multikulti" (nadužívání toho termínu v dnešních dnech už mi leze fakt krkem) bych byl ochoten chápat, pokud by jí pronášel třeba Francouz, Brit nebo Belgičan, zkrátka člověk, který s ní má praktické zkušenosti a může relevantně hodnotit. Konzerva Čech, který tady může jako největší exotiku potkat tak Ukrajince nebo Slováka? To mi přijde trochu vtipné. A když už si stěžují Britové, kdo že je vlastně nejvíc sere? Multikulti Pákistánec? Multikulti Ind? Ne, Poláci nebo Češi, kteří jim "kradou práci" a na jejich uzurpování míst poctivým Britům Brexitáři postavili (úspěšně) výraznou část své kampaně. Celé tohle téma je vtipné a jsem celkem zvědavý jak se na něj budou divát lidé třeba za 100 let.

2914

Odpovědět

Tvl chlape ty už to nehul! :/

Vždyť je pravda, že špína se smí házet jen na bílé. Zkus přijít s pravdivou kritikou nějaké menšiny a hned jsi rasista, xenofob a nácek. A vůbec bych se nedivil, kdyby poznatky odpovídající mainstreamu nebyly zveřejňovány. Né z vůle nějakého cenzora, ale čistě pro politickou korektnost. Kdo by si chtěl zadělávat na zbytečné problémy a na kritiku ze strany státem placených neziskových organizací a otisknout takové informace?

Zamysli se sám nad sebou. Vkládáš lidem do úst, co vůbec neřekli, aby se ti to hodilo do krámu. Sám jsi nepřednesl žádný argument, ale napsal povýšenecký výžblebt. Kdo se skrývá za panem Spravedlivých, který se pasoval do soudce a kritika? Hmm?

1222

Odpovědět

+Já!Ten první odstavec, ve kterém brečíš jak jsi v roli majority děsně utiskovaný je reakce na co? Nedokážu si to zařadit, na co to jako konkrétně reaguje.

Do úst jsem nikomu nic nevkládal, jen vypíchl nejlepší pasáže diskuze, které mě upřímně pobavily. Dovolil jsem si hodně? Měl jsem se spíše urazit? Brečet? Ale mě to fakt pobavilo, tak promiň. Argument jsem žádný nepředvedl, protože jsem ani za nic neargumentoval, a kdo se skrývá za panem Spravedlivým fakt netuším. Fantomas?

1911

Odpovědět

+ZeckPokud jsi nechápavý, tak se nevyjadřuj. Ušetříš tím čas sobě i ostatním :)

621

Odpovědět

+Já!Tak jo, díky za radu :-) :-) :-)

95

Odpovědět

+ZeckPobavit ok. Ale nezapřemýšlet o věcech v širší souvislosti ?????

512

Odpovědět

+OdpověďRozveď zajímavou myšlenku, Odpovědi. Nad čím jsem měl zapřemýšlet v širších souvislostech?

146

Odpovědět

Našel jsem chybičku. Ona zmiňovaná kapela se jmenuje Phish, ne Fish.

41

Odpovědět

12:38 - caucasian je v Americe označení pro bělochy.. ;)

70

Odpovědět

Nejen v USA, "kavkazoidní rasa" je spolu s "europoidní" běžný název pro bělochy i v Evropě.

81

Odpovědět

12:38 - caucasian je v Americe označení pro bělochy.. ;)

40

Odpovědět

Až na to že to není o rase, ale o mentalitě a zločinnosti a strachu po předchozích špatných zkušenostech....nevím o tom, že by byl problém s integrací třeba Vietnamců, Japonců apod.

2217

Odpovědět

Po zrušení otrotcví byly životní podmínky černochů naprosto příšerné. Ač předtím žili v otroctví, měli střechu nad hlavou. Ted neměli nic, domov, práci, peníze a společnost na ně koukala neporovnatelně hůř, než dnes. Dostávali mizerné práce, žili v chudobě. Ta "mentalita" není mentalitou, ale právě jejich "předchozí špatnou zkušeností", vyšší kriminalita afroameričanů není zakodovaná v DNA, vyplývá z jejich zoufalství, jejich strachu. Přesně takovýhle kecy o "jiné mentalitě" víc a víc prohlubují daný problém.

3014

Odpovědět

+TerriRichardsonWau, vazne. Tak to by me zajimalo co se jim stalo v Africe, kdo jim tam tak strasne ublizoval. Tyhlety slunickovsky keci si nech. N**r je proste n**r, par jich mozna je inteligentnich, ale vetsina stoji za hovno. Stejne to je ale i u belochu. Kdyby si sejmul dolni polovinu gausovky, svet by byl mnohem lepsim mistem k zivotu.

1440

Odpovědět

+TerrijekokotNeblbni, máš sebevražedné choutky?

209

Odpovědět

+TerrijekokotZkus si napred zjistit neco z hisotrie, nez se tady zacnes ohanen slunickari. Ostatne sam predvadis, aspon podle tebe, ze jsi cerny jako bota.

03

Odpovědět

+TerriRichardsonKterý dnešní černoch byl někdy něčím otrokem? Žádný. Ani jejich rodiče ani jejich prarodiče. Daný problém prohlubují kecy o tom, že dnes mají důvody, proč se cítit ublíženě. Nemají.

1119

Odpovědět

+misantropusRasová segregace oficiálně skončila v USA až v druhé polovině 20. století, takže i dnešní černoši "mají důvody", proč se cítit ublíženě.

1711

Odpovědět

+ZeckŽidé byli v různých dobách také utlačování a místo brečení něco dokázali. Když mě v 18ti odmítne nějaká holka tak budu celej život brečet že mě žádná nechce a budu kvůli tomu ostatní znásilnovat? Protože takhle se většina segragovaných afroameričanů chová. Myslíte že by se pan Obama stal prezidentem kdyby celej život brečel jak mu všichni "ubližují"? Ne sebral koule a něco dokázal. Je to o volbě!
Mimochodem afroameričané si můžou vybudovat svůj stát a podniknout aliju.

1223

Odpovědět

+MorceTobe uz bylo 18?

1410

Odpovědět

+ZeckDochází argumenty tak se uchylujeme k urážkám?

318

Odpovědět

+MorceZa tebe mluvit nemohu, ale za sebe jsem se zeptal, jestli ti bylo 18.

102

Odpovědět

+ZeckAno bylo. Chystáš se mi prodat alkohol,tabákové výrobky,zbran kategorie D nebo k jakým účelům to chceš vědět?

410

Odpovědět

+MorceMorče, proč na mě reaguješ jednou anonymně, pak se jdeš přihlásit, a zareaguješ jinde přihlášený? Pokud bych byl Mentor podprůměrných trollů aka "Hihihi", což rozhodně nejsem. Poradil bych ti, jak to lépe zamaskovat.

Vědět to chci z prozaického důvodu, zvědavost.

82

Odpovědět

+ZeckAnonymně ti dávám jen mínusy páč jich můžu dát jednou tolik. Mimochodem jsem si jist že jako anonymně zde nevystupuji. Mimochodem vůbec se mi nelíbí že mě rovnou obvinuješ jen kvůli mému jménu zde. Připadám si ted trochu jako afroameričan.

117

Odpovědět

+MorceKvůli tvému jménu tě z ničeho neobviňuji, Morče. Jen jsem ti chtěl naznačit, že tak činíš velmi okatě. Místo, abych se ti za tak základní trollí nedostatky vysmál, dal jsem ti demokraticky možnost, aby ses k tomu vyjádřil.

A vidím, že jsi zvolil kvalitní prostředek výmluvy, byť ti jeho vymyšlení trvalo celých 14 minut. Tzv. předhodit, že anonymně klikáš mínusy, abys jich mohl rozdat co nejvíce, ale zároveň popřít, že někde píšeš anonymně. Neznalý člověk by to vyhodnotil jako upřímnost, my dva ovšem dobře víme, že je to pouhá zástěrka.
Mínusů můžeš naklikat kolik chceš, dávat pouhé dva? Směšné a amatérské mrhání časem, Morče. Stačí ovšem vědět jak, ale abych tě zasvětil do tohoto zákoutí trollství, na to ještě nemáš.

154
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK